Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 471 inimesel. 329 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 73, Tartumaale 63, Lääne-Virumaale 55, Pärnumaale 42, Võrumaale 31 ja Järvamaale 26 uut positiivset testi. Viljandimaale lisandus 18, Raplamaale 14, Jõgevamaale 10, Valgamaale 7, Põlvamaale 3, Lääne- ja Saaremaale 2, Hiiumaale 1 nakkusjuhtu. 11 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 763,07 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,9 protsenti.

Terviseameti jälgimisel on üle 17 500 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 10 400 inimese, kellest 3901 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 4300 inimese, kellest nakatunud on 1096.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on üle 2500 inimese, kellest 730 on nakatunud.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3800 inimese, kellest 1060 on nakatunud (jälgitavate seas on lisaks põhja regiooni nakatunuid).

Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 36, haiglaravi vajab 525 patsienti

22. veebruari hommikuse seisuga viibib haiglas 525 COVID-19 patsienti, nendest intensiivravi vajab 36 patsienti, kelledest omakorda juhitaval hingamisel on 24 inimest.

Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati kokku 36. Koju saadeti 9 inimest, 2 inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda.

Ööpäeva jooksul suri viis koroonaviirusega nakatunud inimest – 88-aastane mees, 81-aastane naine, 79-aastane naine, 64-aastane naine ja 55-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 540 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 3239 COVID-19 haigusjuhtumit 3177 inimesega.

22. veebruari seisuga on tervenenud 45 352 inimest. Neist 31 443 inimese (69,3 protsenti) haigusjuhtum on lõpetatud, 13 909 inimese (30,7 protsenti) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 895 355 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 58 445 (6,5 protsenti testide koguarvust).

Eestis on COVID-19 vastu vaktsineerimisi tehtud 62 415 inimesele, kaks doosi on saanud 26 375 inimest

Tänahommikuse seisuga on vaktsineerimisi tehtud kokku 62 415 inimesele, kellest 26 375 on saanud mõlemad doosid. Statistikat vaktsineerimiste kohta saab vaadata Terviseameti koroonaviiruse andmestikust. Inimene ise saab oma vaktsineerimisi vaadata Patsiendiportaalis digilugu.ee.

Eelmine nädal algas õpetajate, politseinike ja päästjate vaktsineerimine. Vaktsineerimine on ainus viis raske haiguse vältimiseks ja tavapärase elukorralduse juurde naasmiseks. Esialgu on Eestisse jõudvad vaktsiinikogused piiratud, kuid riik on tellinud piisavalt doose igale inimesele.

COVID-19 vaktsineerimise eesmärk on kaitsta riskirühmi, kellel on suurem tõenäosus nakatuda või kelle nakatumisel võib haigus kulgeda raskemalt, ennetada ja vähendada COVID-19 põhjustatud haigus- ning surmajuhtumeid, vähendada koormust tervishoiusüsteemile ja majandusele ning kindlustada ühiskonnaelu normaalset toimimist.

Esmajärjekorras võimaldatakse vaktsineerimist tervishoiutöötajatele ning tervishoiuasutuste töötajatele, hooldekodude töötajatele ja elanikele ning üle 70-aastastele ja teatud diagnoosidega inimestele, kellel võib tervise tõttu olla COVID-19 haiguse kulg raskem. Niipea kui Eestisse jõuab piisavas koguses COVID-19 vaktsiine võimaldatakse vaktsineerimist ka teistele sihtrühmadele ja kogu elanikkonnale.

Laadi alla HOIA rakendus

Terviseamet soovitab Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni alla laadida mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. "Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli," kinnitab terviseamet. Loe lisa www.hoia.me.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 265 885 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 3756 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 577.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Terviseamet: tähistame Eesti Vabariigi aastapäeva ohutult

Terviseamet kutsub inimesi üles mõtlema, kuidas tähistada eelseisvat Eesti Vabariigi aastapäeva, sest koroonaviirus on levinud ulatuslikult üle kogu Eesti ning vaktsineerimisega hõlmatus pole veel piisav selleks, et saaksime end nakkusohu ees kaitstuna tunda. Vabariigi aastapäeva riiklikele pidustustele saab tänavu kaasa elada kodudes televisiooni vahendusel. Päev algab riigilipu piduliku heiskamise ülekandega kell 7.30 Eesti Televisioonis.

See nädal hakkasid üle Eesti kehtima koroonaviiruse leviku pidurdamiseks täiendavad meetmed. Laste, noorte ja täiskasvanute huvihariduses, huvitegevuses, täiendkoolitusel, täiendõppel, noorsootöös ning sportimisel ei ole rühmaviisiline tegevus vähemalt kahel järgmisel nädalal lubatud. Pärast koolivaheaja lõppu ei toimu koolihoonetes alates 5. klassist ühe nädala jooksul kohapealset õppetööd, et katkestada nakkusahelad. Söögikohtades hakkas kehtima 50-protsendilise täitumuse reegel.

Eestis kehtivad piirangud võimaldavad inimestel võimalikult palju oma tavaelu jätkata. COVID-19 kriisi lahendamisele saab kaasa aidata igaüks oma vastutustundliku käitumisega. Koroonaviiruste põhjustatud nakkuse esmaseks ennetusmeetmeks on hea kätehügieeni järgimine, distantsi hoidmine, maski kandmine ning mustade kätega silmade, nina ja suu katsumise vältimine.

Infot koroonaviiruse, COVID-19 haiguse ja vaktsiinide kohta otsi ainult usaldusväärsetest allikatest. Vaktsineerimisega seotud info leiab veebilehelt www.vaktsineeri.ee. Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.