Õppuse peakorraldaja kaitsepolitsei büroo juhi Tõnu Miilvee sõnul on õppuse stsenaariumijärgne olukord Eestis küll vähetõenäoline, ent väga tõsiste tagajärgedega keeruliste juhtumite kogum.

"Päriselus peame Eestis suutma kriisiolukorda lahendada koostöös mitme valdkonna parimate asjatundjatega, kellel igapäevaselt omavahel nii palju puutumust ei pruugi olla," selgitas Miilvee.

"Kaitsepolitsei annab parima, et ennetada ja tõkestada ohte riigi julgeolekule ning inimeste turvalisusele. Selle juurde kuuluvad vältimatult ka taolised ühisõppused, kus harjutame koostööd kõige keerulisemate olukordade lahendamisel," lisas Miilvee.

Õppuse käigus harjutab politsei- ja piirivalveamet (PPA) ka merepiiri kontrolli tõhustamist.

Õppuse korraldab kaitsepolitseiamet koostöös Tallink Grupi ja Tallinna Sadamaga, harjutamas on lisaks nimetatutele päästeamet, PPA, maksu- ja tolliamet, terviseamet, keskkonnaamet, veterinaar- ja toiduamet, kaitsevägi, Tallinna Kiirabi ning Ida-Tallinna keskhaigla. Rahvusvahelise partnerina osaleb Leedu eriüksus ARAS. Lisaks osalevad õppusel vaatlejatena esindajad nii Eesti riigiasutustest kui ka välispartnerid

Õppust rahastatakse Euroopa Liidu Sisejulgeolekufondi politseikoostöö, kuritegevuse tõkestamise ja selle vastu võitlemise ning kriisiohje rahastamisvahenditest ning siseministeeriumi kaasfinantseeringust ISFP-14 programmist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid