Osavõtjaid peaks olema 39 000 kuni 48 000, vahendab Taiwan News.

Korraldajate sõnul ei ole ettevõtmise eesmärk liikluse halvamine, vaid rahumeelsel viisil meelsuse näitamine.

Plaaniga korraldada „Hong Kong Way” („Hongkongi Tee”)tuli välja sealsete demokraatiameelsete meeleavaldajate sageli kasutatava Redditiga sarnase foorumi LIHKG üks kasutaja.

LIHKG-s avaldatud plaan kutsus inimesi kogunema kohaliku aja järgi täna kell 19 kõnniteedele mööda kolme peamist metrooliini ja moodustama kätest kinni hoides kolm inimketti.

„Balti riigid näitasid maailmale, et nad olid ühtsed. Hongkongi elanikud on praegu samuti ühtsed. Kõik meie viis nõudmist tuleb täita, eriti meie peamine nõudmine: üleüldine valimisõigus,” kirjutas kasutaja „Spring Worm”, kes teema algatas.

„Me kutsume kesk- ja Hongkongi valitsust kuulama Hongkongi demokraatia ja vabaduse eest võitleva rahva tugevat avalikku arvamust ja kehtestama üleüldise valimisõiguse viivitamatult,” lisas idee algataja.

„Mis on veelgi tähtsam, on see, et me tõmbame endale rahvusvahelise meedia tähelepanu, et näidata rahvusvahelisele kogukonnale meie meelekindlust ja ühtust demokraatia eest võitlemisel. Me tõstame Hongkongi rahvusvahelises agendas kõrgemale kohale, lootes rohkem rahvusvahelist toetust,” kirjutas Spring Worm.