Saare poolt hääletas 231 ja Läänemetsa poolt 201 üldkogu delegaati.

Sotsiaaldemokraatide aseesimeesteks valiti endine Väätsa vallavanem Lauri Läänemets, riigikogu liikmed Katri Raik ja Heljo Pikhof ning Hiiu vallavanem Reili Rand.

Üldkogu kinnitas erakonna esimehe Indrek Saare ettepanekul Sotsiaaldemokraatliku Erakonna uueks peasekretäriks Rannar Vassiljevi.

Üldkogu delegaatide valiku tulemusena kuuluvad juhatusse Jevgeni Ossinovski, Riina Sikkut, Eiki Nestor, Marina Kaljurand, Sven Mikser, Ivari Padar, Helmen Kütt, Tõnu Ints, Anto Liivat, Marju Lauristin, Kalvi Kõva ja Joosep Vimm.

Juhatusse kuuluvad ka erakonna värskelt valitud aseesimehed Lauri Läänemets, Katri Raik, Heljo Pikhof ja Reili Rand.

Noori Sotsiaaldemokraate esindab juhatuses Elina Kersa, Naiskogu Kadri Eve Kislov ja Vanemaid Sotsiaaldemokraate Merike Metstak.

Tartus koos olnud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu lõpetas sotsiaaldemokraatide uue esimehe Indrek Saare kõne.

Sotsiaaldemokraatide uueks juhiks tõusnud Indrek Saar lubas erakonnakaaslastele, et annab oma kogemused ja oskused jäägitult selle teenistusse, et kahe aasta pärast läheks Sotsiaaldemokraatlik Erakond enesekindlalt vastu kohalikele valimistele, olles saanud tagasi koostegemise rõõmu. "Me saame tagasi usu sellesse, et tugeva meeskonnana ja olulisi asju ühiselt koos arutades ning järjekindlalt liitlasi otsides, suudame me varem või hiljem lahendada ka globaalsed väljakutsed," märkis Saar.

Tema kinnitusel on Eesti ühiskonna üheks suurimaks väljakutseks nüüdseks valitsusse jõudnud paremäärmuslus, mis külvab verbaalseid võmme vasakule ja paremale, õhutades teadlikult konflikti ja viha.

"Paremäärmuslus, mille pärast muretsetakse üle maailma, ei kao iseenesest. See on ka üks põhjus, miks Eesti ei tohi lasta Euroopat lammutada ja liitlassuhteid mõraneda. Mida rohkem päid, mida rohkem erinevaid kogemusi, seda kiiremini saame ka sellest kriisist üle," sõnas Saar.

„Aga õigus on ka neil, kes leiavad, et äärmuslikud poliitikud omavad suuremat toetust neis piirkondades ja nende inimeste seas, kelle elujärg ongi objektiivselt viletsam. Seega peame me veelgi tõsisemalt suhtuma võrdsemate võimaluste loomisesse, regionaalsete lõhede vähendamisesse. Me peame suutma vähendada lootusetuse, maha- ja üksijäetuse tunnet,“ kinnitas Saar.

Saare väitel on sotsiaaldemokraate Eestile ja kogu Euroopale praegusel keerulisel ajal vaja just sellepärast, et nad on ainsad, kes võitlevad vaesuse ja tõrjutuse vastu, ohverdamata selle käigus demokraatlikke põhiväärtusi. „Me oleme ainsad, kes seisavad vankumatult demokraatlike vabaduste kaitsel, unustamata sealjuures hetkekski vajadust aidata järele neid, kes kipuvad maha või kõrvale jääma,“ märkis Saar.

Üha kiiremini pöörlevas maailmas, rändeajastul on Saare sõnul loomulik, et inimestes tekib hirm neile turvalise ja armsa keele- ja kultuuriruumi kadumise pärast.

Lisaks Saarele ja Läänemetsale kandideeris sotside esimeheks ka riigikogu liige Riina Sikkut. Senine esimees Jevgeni Ossinovski ei kandideerinud, aga pidas kõne, kus võttis oma tegemised erakonna eesotsas kokku.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid