„Minu arvates on tegu erakordselt olulise õppusega. Me saame siin harjutada nii staabi tööd kui juhtimist, sest selliste suurte väeüksuste puhul on juhtimine ning lahingvälja haldamine need teemad, mida on kõige lihtsam just säärast tüüpi õppuse puhul harjutada,“ ütles kaitseminister Jüri Luik.

„Lisaks saame harjutada kõike seda, mida peab tegema kriisiolukorras Eesti kaitsevägi ja sama oluline, me saame ka harjutada koostööd meie liitlastega," lisas ta.

Õppust külastanud peaminister Jüri Ratas avaldas omalt poolt tänu ka kõigile nendele, kelle pereliikmed on õppusel vabatahtlikult. „Olen tänulik ka nendele tööandjatele, kes on lubanud oma inimesed ära. Siin ei saa kindlasti mainimata jätta ka tänu maaomanikele, kes lubavad selliseid õppuseid üldse korraldada,“ ütles Ratas.

Ta lisas, et ka liitlaste osavõtt õppusest on märgiline. „See näitab seda, et Eesti on kaitstud ja Eesti inimesed saavad elada rahulikult ja rahus, sest meil on endal väga tublid, maailma parimad võitlejad ja sõdurid ning meil on ka tugevad liitlased," ütles peaminister.

Kevadtormi õppust külastasid lisaks peaministrile ja kaitseministrile ka riigikogu kaitsekomisjoni liikmed, diplomaadid, kaitseatašeed, liitlaste kõrged esindajad, kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Herem, kaitseministeeriumi kantsler Kristjan Prikk jt.

Esimene õppuse nädal on peagi seljatatud ning kaitseväe juhataja Heremi sõnul on see möödunud plaanipäraselt. Kuni 17. maini kestval Kevadtormil osaleb kokku üle 9000 kaitseväelase ligikaudu 17 erinevast riigist. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui merevägi. Kaasatud on 1. ja 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabunud liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid