Kella kahe paiku öösel tuvastasid piirivalvurid valveseadmetega Setomaa vallas Kostkova külas piiriäärsel alal mitme inimese liikumise. Lisaks riivas piirivalvurite silma liivaribal toimunud vilgas tegevus mustade kastide edasi-tagasi lohistamisel. Sündmusele reageerinud piirivalvepatrullid piirasid maa-ala sisse ning asusid teenistuskoer Ixo poolt ülesvõetud jälge mööda kahtlust äratanud mehi otsima ning nende tegevuse tagamaid selgitama.

Kostkova küla lähistel kottpimedas metsas pidasid piirivalvurid kolm noort meest asjaolude selgitamiseks kinni ja viisid nad kordonisse. Meeste kinnipidamise järgselt juhatas Ixo piiriäärset maa-ala kontrollima suundunud piirivalvurid maastikul mõnekümned meetrid edasi, kust leiti neli musta kilesse pakendatud kasti, milles ühtekokku 60 000 maksumärkideta salasigaretti. Needki toimetati esialgu kordonisse.

Salasigarettide veo uurimiseks alustas maksu- ja tolliamet väärteomenetlust. Menetlust alustas ka politsei, kes selgitab kriminaalmenetluses meeste ebaseadusliku piiriületuse ja piiriribal viibimise üksikasju.

Saatse kordoni juht Arvi Suvi märkis, et patrull- ja vaatlustegevuse teostamisel ei jäta piirivalvurid midagi tähelepanuta ja teevad oma parima, et ära hoida või tõkestada õigusrikkumisi. "Hoiame reageerimisvalmidust ja silma peal kõigel, mis kordoni piirilõigus ja tööpiirkonnas toimub."

Ta lisas, et lisaks professionaalsetele piirivalvuritele ja karmile kohtupraktikale on salakaubanduse tõkestamisele ja juhtumite hoogsale vähenemisele kaasa aidanud ka piirivalvurite parem väljaõpe, varustus ja kasutatav tehnika ning nähtavust on oluliselt parandanud riigipiiri väljaehitamise tööd.

"Möödunudöine sündmus näitab ilmekalt sedagi, et hea üksuste vaheline koostöö aitab meil tööd teha nii, et õigusrikkumistel, olgu selleks siis ebaseaduslik piiriületus või salakaubavedu, lasub kõrge vahelejäämise risk," sõnas Suvi.

Tänavu on Lõuna prefektuuri piirivalvurid tabanud 130 030 salasigaretti, mullu samal perioodil 475 540 sigaretti.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid