Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) liikmeslehtede peatoimetajad valivad EALLi aastakoosolekul 2016. aasta pressisõbra ja pressivaenlase toimetuste esitatud kandidaatide seast.

Pressisõber saab auhinnaks nimelise ruupori, mille autor on metallikunstnik Ive-Maria Köögard.

Karmen Turkile anti pressisõbra ruupor seoses tema võitlusega Eestis ja Euroopas sõna-, interneti- ja ajakirjandusvabaduse eest, kuna ta on alati ajakirjanike poolt ja valmis aitama, kui vastas on regulatsioone ning vaba sõna levikut piirata soovivad ametnikud ning organisatsioonid.

Karmen Turk on advokaat, kes tegeleb intellektuaalse omandi, meedia-, tarbija- ning rahvusvahelise ja Euroopa Liidu majandusõigusega.

Ta osaleb mitme inimõiguste kaitse, interneti- ning ajakirjandusvabadusega tegeleva rahvusvahelise valitsusvälise organisatsiooni töös. Ta on ÜRO Internet Governance Forumi väljendus- ning ajakirjandusvabaduse koalitsiooni liige ning osaleb interneti inimõiguste ja printsiipide harta väljatöötamises.

President Toomas Hendrik Ilves otsustati pressivaenlaseks valida seoses Ärma talu ettevõttele makstud toetusega seotud asjaolude ebaõnnestunud kommunikatsiooniga ja Eesti ajakirjanduse eiramisega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid