Delfi lugejate teatel oli tulekahju suuremat sorti. "Terve linn on suitsu täis," kirjutas üks tartlane. Teise saadetud fotol oli näha linna üle kõrguv piibellikes mõõtmetes suitsusammas.

Kiiresti tõsteti sündmuse lahendamine neljandale tasemele, mis võimaldab kasutada päästeressursse tervest regioonist. Sündmust asus juhtima Tartumaa operatiivkorrapidaja, teatas päästeamet.

Päästjad tõid põlengu kõrvalt ära kaks veoauto ja ühe kaubiku, mis olid juba saanud kuumakahjustusi. Samaaegselt alustati põleva laohoone kustutamist ja hoone teises pooles asuva kontoriosa kaitsmist tule leviku eest. Tule leviku eest kaitsti ka kõrval kruntidel olevaid garaažibokse, elumaja ning laoplatsile ladustatud kemikaalimahuteid. Osa kemikaalimahuteid siiski süttisid ning toimusid ka plahvatused.

Tulekahjult leviva paksu suitsu pärast tehti päästetöö juhi otsusel ohuteavitus Annelinna ja Ihaste piirkonnale, et inimesed ei viibiks suitsuses piirkonnas ning võimalusel jääks iseruumidesse ning hoiaks uksed-aknad suletud.

Päästjatel õnnestus kustutada põlevad mahutid ja takistada tule levikut teistele hoonetele. Tulekahju saadi kontrolli alla kell 18:45, mille järel võeti maha oht suitsuleviku osas Annelinna ja Ihaste piirkonnale. Hetkel toimub hoones järelkustutustöö.

Tulekahju tagajärjel hävines hoone lao osa, mis varise ka osaliselt kokku. Hoone kontori pool on saanud suitsu ja vee kahjustusi. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel.

.

Põlengu keskmes olevas hoones töötanud inimese sõnul oli enne põlengut kuulda mingisuguseid väikeseid plahvatusi, mistõttu arvas ta tulekahju põhjuseks olevat autode paakide plahvatused. Tegu olevat nimelt ettevõttega, kus on palju autosid.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid