"Teabeameti täna avaldatud aastaülevaade Eestist rahvusvahelises julgeolekukeskkonnas on uus lähenemine meie välisluure ametkonnalt,“ ütles Mihkelson. Ta lisas, et mujal maailmas pole tavatu, et luureorganisatsioonid annavad aegajalt konsolideeritud nägemuse oma valdkonda puudutavates põhiküsimustes.

Mihkelson rõhutas, et teabeameti analüüsi tuleb näha ühe osana mitmete sammude reast, mille eesmärgiks on Eesti julgeoleku tugevdamine nii siseriiklike otsuste kui rahvusvahelise koostöö kaudu.

"Välisluure üheks oluliseks ülesandeks on varustada poliitilist otsustustasandit informatsiooniga, mis võimaldaks teha hästi kaalutletud otsuseid ja langetada nii riigi strateegilisi kui taktikalisi julgeolekuvalikuid," ütles Mihkelson. Tema hinnangul on teabeamet oma ülesannetega aastate jooksul hästi hakkama saanud.

Teabeamet esitas täna esmakordselt avalikkusele julgeolekuanalüüsi, mida tavaliselt jagatakse vaid riigi juhtkonnaga. Avalikkusele mõeldud analüüsis ei avaldata siiski riigisaladusi, vaid see on spetsiaalselt üldsusele kirjutanud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid