Täna olid väljakutsed lumest põhjustatud autokahjustuste fikseerimiseks Karu tänava ja Tatari tänava hoovides, Endla tänaval, Olevimäel, Merimetsa haigla juures ja Kreutzwaldi tänaval, kusjuures Karu tänava auto kuulub ilmselt mahakandmisele, teatas mupo.

Ka inimesed peaksid praegustes oludes olema palju ettevaatlikumad. Näiteks Suur Kloostri tänaval paigutatud ohtu tähistava märgistuslindi juurest polnud patrull jõudnud veel lahkuda, kui alla potsatas suur hulk rasket lund ja seda otse inimeste jalge ette. Sellele vaatamata jätkasid inimesed rahulikult oma teekonda otse uute võimalike lumekamakate all ja seda vaatamata inspektoritele valjuhäälsele hoiatusele.

Valus oli vaadata ka vanalinnas kõndivad ranitsatega koolipoisse, kes kõndisid libeduse tõttu hoolikalt maha vaadates küll ettevaatlikult, aga paraku toimus see ettevaatlik kõnd suure ohuallika all – räästa kohal oli suur lumelaviin tulekul.

Seega, lapsevanemad, palun selgitage lastele potentsiaalseid ohte. Hetkel on neid piisavalt nii maapinnal kui ka salkavalas katuseräästas, teatas amet.

Autojuhtidele aga veel kord hoiatus – parkige oma autod turvaliselt, võimalikult kaugele ohuallikatest. Vanalinnas on aga targem parkimisest loobuda, sest seal toimuvad täna ja ilmselt ka homme intensiivsed katusekoristustööd.

Teie autod on seega alla kukkuva lume ja jää vahetus läheduses. Täna on koristusfirmad ning korteriühistud pidevalt mupo korrapidajalt abi otsinud autoomanike leidmisel, et paluda autod katusekoristuse ajaks ümber parkida.