"Sellest on möödas üle kahe aasta kui 14 Eesti kodanikust ja 6 Briti kodanikust laevakaitsjat Indias kinni peeti," ütles Paet oma kirjas India esindajatele ja Federica Mogherinile. "10. juulil 2014 otsustas Madrase kõrgema kohtu Madurai osakond loobuda süüdistustest laevakaitsjate vastu, kuid eile mõistis India Tuticorini maakonnakohus mehed viieks aastaks vangi range režiimiga kinnipidamisasutuses," lisas ta.

Paet ütles oma kirjas, et selline sündmuste käik on loomulikult suureks pettumuseks. "Mehed lootsid, et saavad pärast pikka lahusolekut oma perede juurde naasta," ütles ta.

Tema sõnul tuleb Indias vaevlevate laevakaitsjate vabanemiseks kiirelt ja selgelt taotleda võimudelt armuandmist. "Ükskõik, mida me kohtuotsusest ka ei arva," lisas Paet.

Urmas Paet ütles, et pöördumiste saatmise ajendiks on abipalve India esindajatele ja Mogherinile. "Juhul, kui mehed peaksid India võimudelt armuandmist küsima, tuleks seda tõsiselt võtta. Loodan, et toetate nende palvet ja teete kõik endast oleneva, et mehed saaksid lõpuks koju oma perede juurde," ütles Paet kirjas.

"Juhul aga, kui karistus jääb jõusse ja mehed jäävad vangi, siis loodan, et India võimud lubavad nad Eestile üle anda," ütles Paet.

Välisminister Marina Kaljurand ütles eile, et 14 eestlast on riigilt saanud seniks umbes 100 000 eurot võlgu, sinna hulka kuuluvad ka advokaatidele läinud kulud.