Zimparksi teatel "lõvi Jericho elab" ning on maailma tähelepanu tõttu ka pideva jälgimise all, vahendab Svenska Dagbladet.

Pargi juht lisas, et tuleb veel ka märkida, et jericho ei ole Cecili ceresugulane vaid nn koalitsioonipartner.

Nimelt oli ta sama karja liige ja võttis peale Cecili surma juhtiva rolli üle. Seetõttu on ka suurem võimalus, et Cecilist maha jäänud pojad karjas ellu jääda võivad.

CNN kirjutas eile ja täna hommikul, et Ameerikas ja kogu maailmas furoori tekitanud illegaalselt tapetud lõvi Cecili vend Jericho tapeti täna samuti Zimbabwe Hwange rahvuspargis salaküti poolt, teatas pargiametnik CNN-ile.

Samas teatas aga Oxfordi ülikooli meeskonna esindaja, kes lõvi jälgimisega tegeleb, et Jericho külge pandud GPS ei näita, et loom surnud oleks või midagi ebatavalist juhtunud on.

"Teatan suure kurbuse ja vastikustundega, et Cecili vend Jericho tapeti täna kell 4 pärastlõunal," teatas Rodrigues Facebookis. "Me oleme absoluutselt murest murtud," lisas ta.

Hiljem aga teatas Oxfordi ülikooli teadlane Brent Stapelkamp, kes tegeleb Jericho jälgimisega, et lõvi on elus ja liigub laupäeval kella 20 seisuga (kohaliku aja järgi - toim.) ringi. Info selle kohta tulevat tema kaelarihma küljes asuvast GPSist (jälgimisseade - toim.).

"Me üritame juhtunut selgitada," teatas Oxfordi pressiesindaja.

Lõvi Cecil tapeti samuti hiljuti ebaseadusliku küttimise käigus ning see vallandas maailmas suure pahameele. Selle teo eest on Zimbabwe nõudmas välja ameeriklasest hambaarsti Walter Palmeri, kes oli üks väidetavatest küttijatest.

Palmer olevat tasunud lõviküttimise eest 50 000 dollarit. USA kaalub tema väljaandmist äärmiselt tõsiselt ning mehe tegu on USA-s vallandanud suure avaliku pahameeletormi.

Jericho pidi peale Cecili surma enda hoolde võtma vennast maha jäänud kutsikad, kuid praegu pole selge, mis nendest saanud on.

Lõvide seas on populaarsed meeste nn koalitsioonid, mis on naisisendite hoolest tähtsamad ning seega on seal suhteliselt tavaline, et kutsikaid kaitseb meessoost pereliige, kes pole nende isa, rääkis CNN-ile Oxfordi ülikooli metsloomade üksuse juht David Macdonald.