„Saates mõned tankid ja lennukid, on ameeriklased (nähtavasti otsustades, et liigsed kulutused sellel „lahingutegevuse laval“ pole Washingtonile vajalikud) otsustanud teha püüdlikult nägu, et sellest „armeest“ piisab täiesti „idaohu“ tõrjumiseks. Otsustades, et Valge Majaga „lahingusse minna ei saa“, hakkasid baltlased otsima uut „okupanti“. Ja tundub, et määrasid kiiresti kindlaks kandidaadi,“ kirjutab Rossiiskaja Gazeta.

Näiteks Eestis on Rossiiskaja Gazeta sõnul nähtavasti otsustatud, et ollakse valmis jagama oma suveräänsust Saksamaaga, sest peaminister Taavi Rõivas teatas teisipäeval kohtumisel Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeniga pidulikult, et peab vajalikuks Saksa vägede kohaloleku suurendamist oma maal.

„Asi on selge – kui riigis sõelub siia-sinna vaid mõni Ameerika soomuk, tehes eestlastele sõjalist show'd, on kohalikku elanikkonda raske hirmutada „Vene vaenlastega“, kes mõtleb ainult sellele, kuidas õnnetuid baltlasi rünnata. Just seda korrutavad viimastel kuudel kohalikud poliitikud. Ja on hoopis teine asi, kui kogu Baltikumi täidavad võimalikult paljude NATO riikide väed „Saksamaa juhtimisel“. Alles siis saab kogu kohalikule valijaskonnale selgeks, et valmisolek „rünnaku“ tõrjumiseks käib täie hooga,“ kirjutab Vene ajaleht.

„Arvestus on selge: olles „sõja“ lävel, ei hakka ju rahvas nõudma Balti valitsustelt korra majja löömist oma majanduses, tegelema tööpuudusega, tõstma elatustaset, otsima uusi töökohti jne. Huvitav, mitu aastat „nuumatakse“ baltlasi ainult juttudega kangelaslikust valmistumisest „Vene ohu“ tõrjumiseks?“ küsib Rossiiskaja Gazeta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid