"Pean psühholoogilist kaitset hetkel üheks olulisemaks valdkonnaks, millele oma teadmiste ja oskustega soovin kaasa aidata," ütles Raag. "Kuna erinevates riikides makstakse palka mõjutustegevuse eest ja töötavad avalikult infooperatsioonide üksused, siis me peame olema valmis ka nende rünnakute tõrjumiseks. Meie eesmärk jääb ikka samaks – hoida inimeste vastupanuvõimet vaenulikule mõjutustegevusele, mis tugineb adekvaatsel ohutunnetusel."

Raag töötas aastatel 2000–2005 ETV-s nii programmidirektori kui ka juhatuse esimehena. Samaaegselt filmitööga on ta hiljem olnud lektoriks Kõrgematel Riigikaitsekursustel.

Ta oli aastaid Eesti Kultuurkapitali nõukogu liige ja Vabariigi Presidendi mõttekoja liige. Aastast 2003 on ta reservohvitser.

Riigikantselei teatel käsitletakse psühholoogilist kaitset Eesti õigusaktides julgeolekuvaldkonnana, mille eesmärk on tagada usaldus riigi ja riigikaitselise tegevuse vastu hoides ära väärkuulduste levikut ja tõkestades vaenuliku mõjutustegevuse mõju.

Psühholoogiline kaitse on üks kuuest riigikaitse põhivaldkonnast.

Psühholoogiline kaitstus väljendub ühiskonna vastupanuvõimes vaenulikule mõjutustegevusele ning Eesti suutlikkuses kaitsta oma julgeolekuhuvisid rahvusvahelises inforuumis.

Täpsemalt kirjeldavad Eesti psühholoogilise kaitse korraldust 2010. aastal vastu võetud Eesti julgeolekupoliitika alused, riigikaitse strateegia ning 2014. aastal vastu võetud riigikaitse arengukava mittesõjalised osad.