"Annetamine on olnud väga laiaulatuslik. Kokku on alates 24. augustist käesoleval aastal annetanud 5276 inimest. Annetuste kogusumma on 79 502,09 eurot. Kõige suurem annetus on 2000 eurot, kõige väiksem annetus on olnud 0,01 eurot," teatas ELS reedel oma kodulehel.

Ice Bucket Challenge ehk jää-ämbri väljakutse on sotsiaalmeedias leviv tegevus, mille eesmärk on kutsuda inimesi märkama Amüotroofilist lateraalskleroosi (ALS) ehk motoorsete närvirakkude haigust põdevaid inimesi. Väljakutse seisneb selles, et inimesi kutsutakse üles ennast jääveega üle valama ja sellest videot postitama ning samas esitama enda sõpradele samasugust väljakutset. See, kellele väljakutse esitatakse, peab ennast 24 tunni jooksul jääkülma veega üle valama ja uutele inimestele väljakutse esitama või vastasel juhul peab ta annetama suurema summa raha ALS-i haigete toetuseks.

Kampaaniaga soovitakse haigusele rohkem tähelepanu tõmmata ja kutsuda inimesi üles seda toetama.

Väljakutse on üle-maailma viraalselt levima hakanud ja sellest on teiste seas näiteks osa võtnud endine USA president George W. Bush, suur hulk Hollywoody näitlejaid ning ka paljud Eesti sportlased ja poliitikud.

Kui te soovite Eesti Lihasehaigete Seltsi toetada siis tehke annetus palun kontole SEB BIC:EEUHEE2X EE021010052002295000 EESTI LIHASEHAIGETE SELTS MTÜ. Palun lisage milleks annetus on tehtud ja kui te soovite tulumaksusoodustust, siis lisage selgitusse ka oma isikukood.

ALS, mida sageli nimetatakse Lou Gehrigi haiguseks ühe kuulsa Ameerika pesapalluri auks, kelle see haigus maha murdis, on motoorsete närvirakkude progresseeruv degenereerumine terves närvisüsteemis, mille tulemuseks on lihaste kõhetumine ja nõrkus. Lisaks võib liigutusi kontrollivate ajuosade lisakahjustuste tõttu tekkida jäikus (spastilisus). See haigus on sagedasem meeste hulgas ja võib alata mistahes täisea eluperioodil, eriti aga 50-70. eluaasta vahel.

ALS-i esinemissagedus meestel on 1:15 000-st ja naistel 1:50 000-st. Haiguse põhjused on teadmata. 5-10% on tegemist pärilikkusega.

Tänapäeval osatakse parandada sümptomeid, mitte aga haigust välja ravida.