Viimastel aastatel on grupp muutunud küll veidi vähem salatsevaks, kuid endiselt ei avalikustata, miks ja mida kohtumisel arutatakse, mistõttu on kõik arutelud grupi mõju üle suuresti spekulatiivsed, kirjutab ajaleht Guardian.

Miitingust võtavad osa suuremate pankade ja rahvusvaheliste firmade juhid, organisatsioonidest ÜROMaailmapank, Maailma Kaubandusorganisatsioon, samuti mitu inimest näiteks Euroopa Komisjonist ja Ühendriikide valitsusest.

Osa võtab ka organisatsiooni NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen.

Väljastatud on vaid ülimalt üldsõnaline teemadering:

- Millised suhted valitsevad luureandmete vahetamisel?

- Hiina poliitilised ja majanduslikud väljavaated

- Kas majanduse taastumine on jätkusuutlik?

- Suured muutused tehnoloogias ja tööturul

- Demokraatia tulevik ja keskklassi lõks

- Mis ootab Euroopat järgmisena?

- Kes kannab demograafia kulud?

- Kas privaatsus eksisteerib?

- Päevakajalised sündmused

- Mida toob Ukraina tulevik?

- Lähis-Ida uus arhitektuur

Eestist ei osale nõupidamisel küll keegi, kuid näiteks põhjanaabritelt Soomest on kohale kutsutud suisa seitse esindajat, nende seas ka endine Nokia asepresident Matti Alahuhta ja samuti endine Nokia tegevjuht Jorma Ollila.

Väidetavalt osaleb kohtumisel vähemalt 22 eri riigist üle 100 persooni.

Bilderbergi rühmitus on nime saanud hotelli järgi, kus see 1954. aastal esmakordselt kokku tuli. Külma sõja algusajal reaktsioonina kommunismiohu vastu moodustatud grupeeringus näevad paljud selle kritiseerijad tänapäeval vandenõulasi ja uue kapitalistliku maailmakorra salajasi ettevalmistajaid.

Vandenõulaste sõnul osalevad kohtumisel ainult nende riikide kodanikud, kellel on mingit võimu, ning see, et Eestit kohtumisel ei esindata, peaks olema meile oluline märk. Mõnede inimeste hinnangul soovitakse panna aga toimima suisa niinimetatud uus maailmakord ehk totalitaarne maailmavalitsus.