"Ma ei teadnud, et selline avaldus öösel tuleb," kommenteeris Väljataga Delfile Kenderi ja toimetaja Robert Kurvitza lahkumist.

Väljataga loodab täna kohtuda nii Sirbi endise peatoimetaja kohusetäitja Lea Lariniga, Kaur Kenderi kui ka seni veel ametis oleva esseistikatoimetaja Valle-Sten Maistega. "Leht peab kolmapäeva õhtul valmis olema ja just seda teemat arutan täna Lariniga," sõnas Väljataga.

Viimastel nädalatel toimetusse ametlikult tööle jäänud inimestest on Väljataga sõnul mitmed haiguslehel. Eelmisel nädalal välismaal viibinud esseistikatoimetaja Valle-Sten Maiste pole aga veel lahkumisavaldust teinud. "Kuulan ka Maiste ära, uurin, milline on tema seisukoht muutunud oludes".

"Tahaksin rääkida ka Aulega, aga tema telefon ei vasta," ütles Väljataga ning lisas, et reedel leht suure tõenäosusega ilmub.

Esmaspäeva hommikul Kender arutelule oma tööandjaga ei ilmunud.

Sirbi peatoimetaja kohusetäitja Kaur Kender ja toimetaja Robert Kurvitz teatavad ZA/UM-i veebilehel, et astuvad oma ametikohtadelt tagasi, kuna on teinud Andres Aule avaldamata loomingu väljaandmisega ränga eksimuse.

ZA/UM-i ööl vastu esmaspäeva avaldatud teade:
"Astume Sirbi peatoimetaja kohusetäitja ja toimetaja ametikohtadelt tagasi. Sooritasime Andres Aule avaldamata loomingu väljaandmisega ränga eksimuse ning ei näe võimalust tegevusega jätkata. Viimaste nädalate vältel oleme vaatamata rünnakutele poliitringkondadest, loomeseltskondadest, haridusasutustest ja ajakirjandusest õnnestunud suurepärase kontseptsiooniga kultuuriväljaande käivitamises. Kuid me ebaõnnestusime poeetilisel tasandil, see oli ainus viga, mille tegime ning see on kõik, mis meile loeb.

Täname Toomas Väljataga, kes on Eesti kultuuri ja südametunnistuse kangelane.
Täname Lea Larinit, kes on vaimselt kõige tugevam inimene, kellega meil on olnud au töötada. Täname Jüri-Franciscus Lotmanit, kes astus meie nägemuse eest pingelisel hetkel välja.
Täname Rein Langi usalduse ja avatud meele eest. Palume peaministril mitte rahuldada tema tagasiastumisavaldust ning kutsume loomeliite üles taastama enda väärikus ning esinema avaldusega tema jätkamiseks Eesti Vabariigi kultuuriministrina. Täname inimesi, kes meid toetasid. Teid oli palju.

Reedel Sirp ilmub."

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid