Politsei pressiesindaja Andres Sang ütles Delfile, et hetkel politseil ei menetle antud juhtumit. "Põhja prefektuuri noorsoopolitseinikud aitavad kohtutäituril last otsida," sõnas Sang.

Juhtumiga tegelev kohtutäitur teemat ei kommenteerinud, Harju maakohtust kinnitati, et "kohtumäärus on jõustunud".

Justiitsministeeriumist öeldi järelepärimise peale, et Eestis ei menetleta seda juhtumit kriminaalasjana, sest meie karistusseadustikus ei ole sellist kuritegu. Interpoli toimikute järgi süüdistatakse Ukrainas sündinud, ent Eesti ja Rootsi kodakondsust omavat Elena Blomgreni inimröövis.

"Eestis tegelevad asjaga kohtutäitur ning politsei- ja piirivalveamet ning kumbki pole suutnud hetkel veel lapse asukohta tuvastada," ütles ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik.

Justiitsministeeriumist selgitati veel, et rahvusvahelised lasteröövi juhtumid kuuluvad tsiviilõiguslike vaidluste alla, kus lapse tavalisest asukohast äraviimisele ei järgne karistust, vaid kohus otsustab, kas laps tuleb tagastada oma harilikku viibimiskohta või mitte.

"Seda reguleerib Haagi ehk lapseröövi konventsioon, mille peamine eesmärk on viivitamatu lapse tagasitoomine tema harilikku elukohariiki. Lihtsustatult võib öelda, et menetlus toimub lapse huvide kaitseks, mitte teda ära viinud vanema karistamiseks," sõnas Tuulik.

Rootslane Magnus Blomgren otsib Facebooki eesti kasutajaskonnale lootes oma tütart Matildat, kes läks mai alguses emaga Tallinna kruiisile ja jäi pärast seda kadunuks.

Kohus rahuldas 6. augustil tehtud määrusega lapse isa avalduse ja kohustas lapse ema tagastama lapse Rootsi Kuningriigile 7 päeva jooksul kohtulahendi jõustumisest. Lapse emast ja lapsest pole aga siiani mingit märki.

Isa otsib Matildat jätkuvalt Facebooki vahendusel, nii tema kui lapse ema on ka Interpoli tagaotsitavate seas.

"Matilda elas minuga Stockholmis," seisab Blomgreni eesti keelde tõlgitud Facebooki teates. "Maikuu alguses võttis Elena Matilda kaasa kruiisile Tallinna. Nad pidid olema tagasi pühapäeval 5. mail, kuid Elena ei toonud Matildat aga kunagi tagasi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid