Inimõiguste keskus taotles vietnamlase vabastamist tuginedes asjaolule, et isik on Eestilt palunud rahvusvahelist kaitset ning on põhiseaduse vastane kinni pidada varjupaigataotlejat, kui ei esine seaduses loetletud kinnipidamisaluseid, sh näiteks ohtu riigi sisejulgeolekule. Tallinna halduskohus rahuldas inimõiguste keskuse taotluse, teatas keskuse esindaja meediale.

Keskuse pagulasprogrammi juhi Kristi Toodo sõnul on selline kohtuotsus märkimisväärse tähendusega. "See võib muuta edaspidist kohtupraktikat, mis puudutab varjupaigataotlejate majutamist vastuvõtukeskuse asemel kinnipidamisasutustes," sõnas Toodo.

Vietnami päritolu varjupaigataotleja viibis alates eelmise aasta septembrist Harku väljasaatmiskeskuses ning tema kinnipidamise pikendamist on politsei- ja piirivalveamet taotlenud siiani edukalt iga kahe kuu tagant.

Eesti Inimõiguste Keskus on avalikes huvides tegutsev sõltumatu sihtasutus, mille eesmärgiks on edendada inimõiguste kaitset Eestis ja mujal.

Vietnamlast esindati keskuses tegutseva varjupaigataotlejate õigusabi kliiniku tegevuse raames, mida rahastab siseministeerium ja Euroopa Liit Euroopa Pagulasfondi kaudu.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid