"Kuna eesti keele ja kultuuri säilimine on vastavalt põhiseadusele Eesti riikluse alus, siis on Toom neid eesmärke ebarealistlikeks ja ebamõistlikeks kuulutades võtnud sõna Eesti riikluse vastu ja ma jään ootama tema erakonna hinnangut küsimusele, kas tal sobib Eesti poliitikas jätkata," ütles Raud Delfile.

Raua sõnul ei ole väiksel rahval ja kultuuril avatud maailma tingimustes lihtne säilida. "Rohke väljaränne ja vähene sündivus on kahtlemata probleemid, mille lahendamiseks on vaja ja võimalik ette võtta rohkem, kui seni on võetud."

Väga suur probleem on Raua sõnul ka eestlaste enesessesulgumine ning usalduse vähesus teistsuguse sünnipäraga inimeste vastu, kes on Eesti oma kodumaaks valinud. "Niisugused avaldused ainult vähendavad seda usaldust," lisas Raud.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Yana Toom rääkis portaali Russkij reporteri ajakirjanikule, et eesti keel ja rahvas on välja suremas. „Eesti keelt kõneleb emakeelena 900 000 inimest. See on ohustatud keel ja väljasurev rahvas – selles on asi. Ma arvan ikka, et Mooses ei viinud asjata juute 40 aastat läbi kõrbe, kuni viimane ori suri, aga meil ei ole palju aega.“

"Riigis, kus elanike arv on võrreldav Moskva ühe linnaosa elanikega – 1 294 000 inimest –, on sündimus viimastel aastatel langenud 12 000 lapsele aastas. Igal aastal lahkub riigist umbes 5000 inimest ja rahvastik vananeb kontrollimatult," rääkis Toom.

„Kui aastal 2000 õppis Eesti koolides 208 000 last, siis nüüd 134 000. Sageli öeldakse, et näotu statistika, aga Eestis on kõigel nägu: nii rahval, poliitikal kui ka statistikal,“ sõnas Toom.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid