Linnavalitsus leiab, et vedaja on käitunud äärmiselt vastutustundetult, saates teadlikult liinile sõitjate veoks bussi, mis ei vastanud sõidukite tehnojärelevalve eeskirja nõuetele, seades nii ohtu sõitjate ja teiste liiklejate elu ja tervise ning rikkudes seadustega sõitjateveole kehtestatud nõudeid, teatas Saue linn.

Saue linna teenindab maakonna bussiliin nr 190, millel osutab veoteenust Harjumaa Liinid AS.

18. jaanuari hommikul kella kaheksa paiku süttis Saue bensiinijaama vahetus läheduses põlema reisijaid vedanud liinibuss. Sõitjad jõudsid bussist väljuda ja Põhja päästekeskuse päästjad hoidsid ära tule leviku bensiinijaamale. Linnavalitsusele teadaolevalt puudus liinibussil kehtiv tehnoülevaatus.

See ei olnud esimene juhtum, mil vedaja seadis ohtu reisijate elu ja tervise. Nädal varem levis bussis kärssamise lõhn, millele sõitjad tähelepanu juhtisid ja millele bussijuht ei reageerinud. Kuu alguses oli bussil probleeme peatustes pidurdamise ja lahkumisega, ühel korral lõppes pidurdus lumehanges.

Lisaks on buss korduvalt tehniliste rikete tõttu teele jäänud.

Ühistranspordiseaduse kohaselt annab liiniloa bussiveoks maakonnaliinil maavalitsus, kes võib liiniloa peatada või kehtetuks tunnistada, kui loa omaja ei täida ametialases tegevuses seadustes sätestatut.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid