Tartu ülikoolis on varasemad infotehnoloogia ja informaatika õppekavad ühendatud, kuid valikuvõimalused õppekava sees üha suurenevad.

Vastuvõtt toimub tarkvara, arvutiteadust ja nende rakendusi ühendavale informaatika erialale, kuhu oodatakse üle 150 sisseastuja, mis on kolmandiku võrra rohkem kui mullu.

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul on vastuvõttu aidanud kasvatada IT-ettevõtete, riigi ja ülikoolide ühine IT Akadeemia programm, millele on õla alla pannud ka Eesti tarkvaragigant Skype.

Vilo sõnul ootab tänu IT Akadeemia lisarahastusele tudengeid ees rida uuendusi.

"Esiteks saab võimalikuks maksta 20 protsendile parimatest tudengitest oluliselt kõrgemat erialastipendiumi - 240 eurot kuus," loetles Vilo. "Teiseks antakse uute tudengite käsutusse kvaliteetsed sülearvutid, mille abil saab õppida praktilisi aineid ning kasutada õppematerjale ja videoloenguid."

"Kolmandaks on värvatud juurde noori õppejõude kes aitavad tudengitel praktikumides paremini edasi jõuda," selgitas Vilo.

Tema hinnangul on sülearvutid üliõpilastele tööks hädavajalikud ning ülikool otsustas anda need sügisel kõigile uutele informaatikatudengitele tasuta kasutada.

"See aitab loomulikult kaasa parema õpitulemuse saavutamisele, sest praktilisele õppele saab panna palju rohkem rõhku. Samas ei toimu uuendused ilma tudengipoolsete kohustusteta - ootame, et kõik tudengid pühenduksid õppetööle 100 protsenti," ütles Vilo.

Vilo sõnul peab senine madal lõpetamise tulemuslikkus paranema ning tippspetsialistid peaks omandama kõik eriala-ained.

Ka Eesti Infotehnoloogia SA juhatuse liige Erki Urva avaldas lootust, et kavandatud toetusmeetmed viivad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonna õppetöö veelgi parema kvaliteedini ning toetavad erialade kasvavat populaarsust tudengikandidaatide hulgas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid