Mehe sõnul vajab Eesti valimissüsteem muutmist ja seda selliselt, et riigikokku pääsetaks parteinimekirjade asemel kogutud häälte arvu alusel.

Toomepuu sõnul näitasid alles ACTA vastased ja õpetaja palgatõusu pooldavad meeleavaldused seda, et inimesed on hakanud natukene rohkem oma õiguste eest seisma.

"Rahvas hakkab aru saama, et peab hakkama aktiivsemalt tegutsema ja võib-olla saab kuidagi asja nii ajada, et võimumehed ükskord aru ka saavad, et nii ei tohi edasi minna," märkis Toomepuu.

Kui riigikokku pääseks kandidaadid ainult häälte saamise järjekorras, olnuks ka praeguse riigikogu koosseis Toomepuu sõnul teistsugune. Seda seepärast, et praegu ei lähegi paljud kandideerima, kuna on lootuse kaotanud ja teavad, et parlamenti pääseda pole võimalik.

Toomepuu pidas vajalikuks ka presidendi otsevalimise võimalust, sest Eesti rahvas ei ole maha arvates nii rumal, et ei suudaks seda teha.

Endine poliitik ja sõjaväelane ning praegu Ameerika Ühendriikides Floridas resideeruv Jüri Toomepuu kogus 1992. aasta riigikogu valimistel parteisse kuulumata 4,6 isikumandaadi jao hääli.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid