Sama kategooria teise koha vääriliseks valiti Indrek Hargla menuk „Apteeker Melchior ja timuka tütar“, kolmandale kohale tuli Raimond Kaugveri „Võõra mõõga teenistuses“. Eesti autorite luuleraamatutest valisid lugejad oma lemmikuks Doris Kareva poolt koostatud „Vaikuse lävel. Luulet rasketeks aegadeks“, millele järgnesid Viivi Luige „Kogutud luuletused“ ning Contra „Okseoksjon“.

Elulooraamatute kategoorias ülekaaluka võidu sai möödunud aasta lõpus ilmavalgust näinud Vahur Kersna „7x7“. Teisele kohale hääletasid lugejad Andrei Hvostovi „Sillamäe passiooni“ ning kolmandale Gerda Kordemetsa ning Anne Tuulingu poolt kirja pandud elulooraamatu „Sulev Nõmmik: Kui näeme, siis teretame!“.

Möödunud aasta parimaks lasteraamatuks valisid Apollo lugejad Janno Põldma ja Heiki Ernitsa „Lotte ja kuukivi saladuse“. Peaaegu samapalju hääli kogus lasteraamatute kategoorias Aleksei Turovski „Mälumängud lastele: põnev loomariik“. Kolmanda koha vääriliseks tunnistati Olivia Saare „Eesti jõulusalmide ja –juttude kuldraamat“.

Mulluseks parimaks eesti teatmeteoseks kuulutati Marju Kõivupuu „101 Eest pühapaika“, millele järgnesid Aavo Koka ja Andres Eilarti „Pintsliga tõmmatud Eesti“ ning Rein Veidemanni „101 Eesti ilukirjandusteost“. „Pintsliga tõmmatud Eesti“ sai ühtlasi Apollo aasta lemmikraamatu eripreemia. Käsiraamatute kategoorias saavutas võidu Aive Luigela „Tervise kokaraamat“. Rohkelt hääli kogus ka kondiiter Nadežda Kaarma „Nadja koogid“. Kolmandale kohale tuli Leida Kirstu ja Tiia Artla käsitööõpik „Muhu mustrid ristpistes“.

Apollo müügi- ja turundusjuhi Mauri Kristjan Dorbeki sõnul ilmus 2011.aastal eestlaste sulest mitmeid väga häid raamatuid, mille hulgast erilisemate esiletõstmiseks vajas Apollo ka oma lugejate abi. „Apollo raamatuspetsialistid valisid koos Eesti Kirjastuste Liiduga igas kategoorias välja kümme teost, mille hulgast lugejad omakorda oma lemmiku ära märkida said. Valikus olid 2011. aasta enim müüdud, rohket tähelepanu pälvinud ja omas žanris uudse lähenemisega teosed,“ ütles Dorbek.

Eesti suurimasse raamatukaupluste ketti Apollo kuulub kümme kauplust üle Eesti ning internetikaubamaja aadressil Apollo.ee. Kauplusi opereerib Rautakirja Estonia AS. Ettevõte kuulub Rautakirja gruppi, mis on osa Sanoma meediakontsernist. Apollo missiooniks on pakkuda mugavat ostukeskkonda, kiiret ja asjatundlikku teenindust ning suurimat valikut raamatuid, filme, muusikat ja mänge olulisemates sõlmpunktides üle Eesti.