Valga maavanem Margus Lepik tõdes, et kindlasti häiriks komando kadumine kohalike igapäevast turvatunnet, mistõttu tuleb leida mingi võimalus nii Puka päästekomando kui turvalisuse säilimiseks. „Tähtis on, et eelseisvad ümberkorraldused ei seaks ohtu elu võimalikkust maapiirkonnas."

Ühe võimalusena on arutatud Puka komando reorganiseerimist abikomandoks ja vabatahtlike kaasamist. "Kutseliste päästjate abi see kindlasti ei asenda, aga seeläbi on võimalik säilitada päästevõimekuse kohalolek Puka piirkonnas,“ selgitas maavanem murelikult.

Valgamaa päästeosakonna juhataja Alar Roopi sõnul on Valgamaal head näited nii Sangaste kui Karula vallas olemas, kus peale riikliku komando sulgemist jätkasid päästetööde pakkumist just vabatahtlikud pritsumehed. Puka vallavanem Heikki Kadaja lubas hakata otsima võimalusi, et vajadusel koos valla ettevõtete ja aktiivsete elanikega moodustada vabatahtlik abikomando. Üheskoos oldi siiski arvamusel, et võimalus ja lahendus komando tegevuse jätkamiseks ühel või teisel viisil tuleb leida.