"Avaldus

Tänu Temale Eesti on!

23. detsembril eelmisel aastal toetas 44 Tallinna linnavolikogu Keskfraktsiooni liiget avalikult Tallinna linnapead Edgar Savisaart.

Vabadusvõitleja Edgar Savisaar, kes viis laulva revolutsiooni käigus eesti rahva vabadusele, kellel selja taga peaministri ametiaeg Eesti kõige keerulisemal perioodil, omab alati usalduskrediiti inimestelt, kellele läheb korda Eesti areng ja edu. Seda ka praegu, Eesti iseseisvuse taastamise 20. aastal.

Tänu temale elab Eesti täna demokraatia tingimustes. Demokraatia, vabade valimiste tingimustes on normaalne ka poliitiline konkurents. Demokraatia on ka see, et riigi poliitiliste juhtfiguuride tegevus on avalikkuse kõrgendatud tähelepanu all. Nii see peabki olema. Samas on demokraatia ka see, et igaühel meil on õigus oma arvamusele ja hinnangule, mistahes sündmuse osas.

Kuid demokraatia ei ole see, kui üht erakonda süüdistatakse võimude ja meedia poolt sidemetes Ühtse Venemaaga ja Venemaa ärieliidiga, aga näiteks sotsiaaldemokraatide finantseerimist Ühtse Venemaa suursponsori, Vene miljardäri Aleksei Mordašoviga flirtinud ärimeeste poolt ei peeta
mainimisväärsekski. Pole näha, et president Ilves oleks Mikserile selle kohta küsimusi esitanud. Kui omal ajal Keskerakonda kritiseeriti soovi eest anda ärimees Andrei Filatovile Eesti kodakondsus, siis praegu ei tehta meedia poolt teist nägugi kui Vene miljardär Filatovi äripartnerid
finantseerivad sotsiaaldemokraate.

Mitte ühtegi küsimust ei tule ajakirjanduselt ega presidendilt majandusminister Juhan Partsile, kes toetab Vene miljardäri Gennadi Timšenko ärihuvisid ning ajakirjandus ei ilmuta mingit huvi kui Parts veedab aega Kremli lähikondlase, Vene miljardäri Sergei Generaloviga.

Silmakirjalikkus on saanud Eesti ajakirjanduse ja Vabariigi presidendi käitumise normiks.

Kuigi vabariigi president pidas suisa valimiskampaania käigus vajalikuks lugeda moraali Keskerakonna esimehele, oli ta pärast valimisi viksilt valmis lööma lahti ust Kadriorus ja fotoobjektiivide vaateväljas viskama viis pihku "rahvavaenlasele". Soov saada valituks teiseks ametiajaks riigikogus ületavad kõiki varem välja öeldud sõnu. Ja siin polnud midagi uut, sest juba eelmisel aastal andis presidendi lähikond mõista, et loodavad Keskerakonna abile, et president saaks valitud teiseks tähtajaks riigikogus.

Pole normaalne, kui Savisaare vastased püüavad oma poliitilisi ambitsioone realiseerida vaenlase kuju loomisega avalikkusele ning et ajakirjandus seda kriitikavabalt toetab.

Savisaar on inimene nagu iga teine. Ta võib olla ka ekslik. Aga ekslikud võivad olla ka Ilves, Mikser, Ansip ja Laar.

Ning demokraatia on ohus, kui lubatakse selektiivselt vaenata valimistel teise koha saanud erakonna juhti, säästes mistahes kriitikast teiste erakondade juhid. Ega see ikka nüüd väga Mubaraki Egiptusest ei erine.

Kutsume kõiki poliitilisi jõude üles konstruktiivsele dialoogile meie ühise kodu, Eesti heaks.

Õitsegu demokraatia tuhat lille!

Õppigem omaenese vigadest ja viigem edasi vabadustungalt! Toetame Edgar
Savisaare jätkamist Tallinna linnapeana ja Keskerakonna esimehena."

Alla on kirjutanud Tallinna linnavolikogu liikmed Max Kaur, Märt Sults, Jekaterina Matusihis, Jevgeni Diptan, Sofja Derjugina, Enn-Toivo Annuk, Elmar-Johannes Truu

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid