Välitualettide võrgu ehitaja ja hooldaja on vastava konkursi võitnud JCDecaux Eesti OÜ, teatas Raepress.

Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul on see samm edasi, muutmaks Tallinn euroopalikumaks. “Mugavus ja puhtus on kindlasti nendeks märksõnadeks, mis enamusele turistidest ja linlastest korda lähevad,” lisas Mutli. “Oluline on avatav välikäimla ka puuetega inimestele, kuna antud tualeti juures on mõeldud ka näiteks liikumis-ja nägemispuudeliste vajaduste peale.”


“Paigaldatav tualett on esimene ehitatavast kaasaegsest välitualettide võrgust, mis suve lõpuks katab kogu linna. Tualetid ehitatakse välja Tallinna linnaga sõlmitud lepingu alusel ning JCDecaux võtab enda kanda nii tualettide võrgu väljaehitamise kui ka selle igapäevase hooldamise kogu lepingu viieteist aasta pikkuse perioodi vältel. Selleks vajalikud finantsid tulevad reklaamimüügist. Tallinn on esimene Balti pealinn, kes saab oma tänavatele linnaeelarvelisi vahendeid kaasamata Euroopas juba tavapäraseks kujunenud JCDecaux täisautomaatsed välitualetid,” ütles JCDecaux Eesti OÜ tegevjuht Kristiina Kõiv.

“Välitualettide võrgu ehitaja ja hooldaja leidmiseks korraldas Tallinn eelmisel aastal konkursi, kus osalesid kõik Eesti suuremad välireklaamifirmad. Konkursi võitja JCDecaux Eesti OÜ ehitab täisautomaatsete välitualettide võrgu välja käesoleva ja osaliselt järgmise aasta jooksul,” lisas Mutli. “Kokku paigaldab JCDecaux Tallinnasse kaheksateist kaasaegset täisautomaatset välitualetti.”


Tänavu tulevad uued välitualetid Kadrioru parki, Piiskopi aeda, Kanuti aeda, Männi parki, Rannamäe teele ja Politseiaeda.