Uuenduslikud kassasüsteemid viib Prisma sisse pärast kaupluse enda poolt läbi viidud sisejuurdlust, mis alustati seoses Kristiine keskuses avastatud juhtumiga, kus kaks 17-aastast noormeest ostsid pudeli õlut, teatas Prisma.

Kristiine Prisma juhataja Margus Musthalliku sõnul ilmub kassamasinate ekraanidele alkoholi- ja tubakatoote läbilöömisel märge, mis tuletab müüjale meelde vajadust kontrollida ostja vanust. „Lisaks täiendatud kassasüsteemidele tuletatakse dokumendi kontrollimise vajadust eraldi meelde enne müüjate tööpäeva algust,” lausus Musthallik.

Lisaks täiendavatele meetmetele on endiselt müüjate puhkenurgas üleval plakatid, mis tuletavad meelde, et alkoholi- ja tubakatooteid ei tohi Eesti Vabariigis müüa alla 18-aastastele isikutele. Samuti on samasisulised sildid endiselt üleval kassades ning kõik müüjad on eelnevalt instrueeritud.

„Oleme omalt poolt valmis tegema igakülgset koostööd politsei ja linnavalitsusega, et koostöös kaitsta Eesti lapsi ja noorukeid alkoholi kuritarvitamise eest,” lisas Musthallik. „Loodame ostjate mõistvale suhtumisele ning palume alkoholi- või tubakatoodete ostjatel hoida dokumendid käepärast.”

Kaupmeeste liidu andmetel tuvastas Põhja politseiprefektuur kaheksa esimese kuuga 52 juhtumit, kus alkohoolse joogi käitlemisel (müümisel ja omamisel) vanusepiirangut rikuti.

Kaupmeeste liidu juhatuse esimees Heiti Allmäe leidis, et Prisma on käitunud olukorras väga väärikalt ning vastutustundlikult, aidates edaspidi sarnaseid juhtumeid vältida. „Kaupmeeste Liitu kuuluvad ettevõtted, seal hulgas Prisma peremarket on seadusekuulekad, vastutustundlikud ning oma klientide huvide eest seisvad kauplused,” kinnitas Allmäe.

Vastavalt Tallinna politseiprefektuuri üle-eelmisel nädalal saadetud kirjale, müüdi 12. juulil Kristiines asuvas Prisma peremarketis üheminutilise vahega kahele 17-aastasele noormehele pudel õlut. Politsei algatas kassapidaja osas väärteomenetluse, mis tuvastas, et tegu oli kassapidaja inimliku eksimusega, pidades noorukeid vanemaks.

Prisma peremarketit teavitati politsei poolt juhtunust eelmisel nädalal ning kauplustekett viis koheselt seoses juhtunuga läbi sisejuurdluse, mille kohaselt otsustas kauplus taoliste intsidentide edaspidiseks vältimiseks tõhustada alkoholi- ja tubakatoodete ostjate vanuse kontrolli ning viia sisse täiendavad kontrollmeetmed. Sellega on Prisma peremarket omalt poolt juhtumi lõpetanud.