Inflatsiooni kõrval mõjutavad autotööstuses hinnatõusu oluliselt ka geopoliitilised sündmused ja nende tagajärjed. Selle tulemusel on kasvanud laenuintressid ja kindlustuskulud, aga ka auto varuosade hinnad ning teeninduse tunnitasud. Samuti on tööstuses endiselt probleeme autode tarnimisega. Need ei puuduta mitte ainult uute autode, vaid ka varuosade tarnimist, mille puudumise tõttu peavad sõidukid tihipeale teeninduses ootama lausa mitu kuud. 2023. aastal ei paista aga olukord oluliselt paranevat, mistõttu otsib enamik inimesi lahendusi, kuidas hoida auto igakuiseid hooldus- ja ülalpidamiskulusid kontrolli all ning säilitada samal ajal ka isikliku auto omamise mugavused ja eelised.

Prognoositavad kulud

Alates eelmise aasta novembrist on Eestis saadaval uus auto püsitellimusteenus SIXT+, mis ühendab autorendi ja liisingu parimad küljed. Autot saab rentida rakenduses SIXT+ Baltics või veebis. Teenus võimaldab fikseeritud kuutasu eest rentida auto, milles sisalduvad kõik selle hooldusega seotud kulud, sealhulgas asendussõiduki tagamine olukorras, kus remont kestab kauem kui üks tööpäev.

„Auto püsitellimus tagab kasutajale liikumisvabaduse ja kõik teised mugavused, mida isiklik auto pakub. SIXT+ teenus võimaldab fikseerida auto hooldus- ja ülalpidamiskulud kuni 12 kuuks ning säilitada kontrolli oma rahavoo üle. Kasutaja enda kanda jääb vaid aknapesuvedeliku ja kütuse lisamine,“ ütles SIXT Eesti tegevjuht Karita Orusaar.

Mõeldud nii eraisikutele kui ka väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele

Auto püsitellimus sobib inimestele, kes vajavad iga päev autot, mis erinevalt autojagamisteenustest on alati kättesaadav. See on mõeldud nii eraisikutele kui ka väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele, kes ei soovi end auto ostu- ning ülalpidamiskuludega pikaks ajaks siduda, autot omada, sõidukit lühikest aega rentida ega pikka liisingut sõlmida.

SIXT+ autopargis on lai valik uusi ja vähekasutatud Toyota, Škoda, BMW, Mazda, Kia ja teiste tootjate autosid, mida saab rentida ühe tööpäeva jooksul.

Millele autot rentides tähelepanu pöörata?

Kuigi teenus aitab vähendada inflatsioonist tingitud raskusi, tuleks üleliigsete kulutuste vältimiseks võrrelda erinevate mobiilsusteenuse pakkujate tingimusi ja pöörata tähelepanu viiele asjaolule.

  1. Lõplik hind. Ehkki reklaamlaused viitavad ahvatlevatele hindadele, tuleks enne auto rentimist veenduda, mis on teenuse lõplik hind, kuutasu ja sissemakse. Sageli võib sissemakse summa varieeruda mõnesajast kuni mitme tuhande euroni.

  2. Lubatud läbisõit. Auto läbisõidulimiit tuleks üsna täpselt paika panna, et vältida ületatud kilomeetrite eest lisatasu maksmist. Samuti peaks välja selgitama, kas ettevõtte poliitika järgi tuleb ületatud limiidi eest tasuda iga kuu või koguperioodi lõikes. Kui läbisõidulimiit on kehtestatud kogu rendiperioodi ulatuses, siis võimaldab see näiteks suvel läbitud kilomeetrite hulga tasandada vaiksematel talvekuudel, mil autot vähem kasutatakse.

  3. Kindlustus. Tähelepanu tuleks pöörata ka auto liikluskindlustuse tingimustele ja omavastutuse ulatusele liiklusõnnetuse korral. Samuti tasuks veenduda, et vastutuse tingimused oleksid fikseeritud kõigil juhtudel, sest sageli võib omavastutus autovarguse või tõsiste kahjustuste tekkimise korral küündida lausa mitme tuhande euroni.

  4. Lepingu lõpetamine. Enne lepingu sõlmimist tasuks veenduda, kas seda on võimalik lõpetada igal ajal ja ilma trahvideta.

  5. Lisakulud. Lisakulude vältimiseks oleks hea järele kontrollida, kas kuutasu sisaldab ka tehnoülevaatust, autohooldust, remonti, talve- ja suverehve, rehvihooldust ning vajadusel asendussõiduki võimaldamist.

SIXT on üks maailma juhtivaid mobiilsusteenuste pakkujaid, mis on Baltikumis tegutsenud juba 19 aastat ja haldab hetkel enam kui 7000 autot. SIXT+ auto püsitellimus on järgmine samm ettevõtte pakutavate autorendi ja täisteenusliisingu teenuste valikus. Auto püsitellimusteenus põhineb ettevõtte rahvusvahelisel kogemusel, et arendada kaasaegset ja digitaalset autorendi teenust, millel on esmaklassiline teenindus ning läbimõeldud kasumlikkus.

Jaga
Kommentaarid