Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,6%, konservatiivset rahvaerakonda (EKRE) 24% ja Keskerakonda 16,7% valimisõiguslikest kodanikest. Kolme populaarseima erakonna toetusprotsendid nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,6%), Isamaa (6,8%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,7%). Seega toetab koalitsioonierakondi kokku 47,1% ja opositsiooniparteisid 40,7% vastajatest.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut ja uuringufirma Norstat Eesti AS-i koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 8. novembrist 5. detsembrini, mil kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti kodanikku.

Kui riigikogu valimised toimuksid täna, saaks selliste toetusprotsentidega Reformierakond 37 kohta, EKRE 26 kohta, Keskerakond 17 kohta, parlamendiväline Eesti 200 9 kohta ning sotsid ja Isamaa mõlemad 6 kohta.

Tulemuste presenteerimisel on ühiskonnauuringute instituut ja Norstat keskendunud viimase nelja nädala koondtulemusele. Sel kujul erakondade toetusprotsentide arvutamine tasandab üksikutes küsitlustes esinevad kõikumised, mis tulevad nii suuremast statistilisest veast kui lühiajalise mõjuga sündmustest.

Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.