Seekordses taotlusvoorus pälvisid 3000-5000 euro suuruse stipendiumi:

Eero Epner – sõda Ukrainas

Riin Aljas – Eesti krüptomeka varjupool

Meelis Piller – toiduettevõtlus

Laura Mallene – koduvägivald

Raul Malmstein – hinnamoonutused Eesti turul

„Oleme tänulikud kõigile autoritele, kes meile oma loovideed saatsid. Kõige rohkem projekte esitati hetkel aktuaalsel toidujulgeoleku teemal ning osalesid nii tegevajakirjanikud kui ka erinevate valdkondade asjatundjad. Projektide tase oli tõeliselt kõrge, see näitab selget vajadust stipendiumite järele, mis toetavad põhjalike ja süvenemist vajavate lugude kirjutamist,“ ütles sihtasutuse Oivaline Ajakirjandus juhatuse liige Mari-Liis Rüütsalu.

„Valiku tegemine ei olnud lihtne ülesanne. Võidutööde valimisel vaatasime uuritava teema aktuaalsust ja mõjukust, originaalsust ja erinevate meediumite kasutamist,“ rõhutas ta.

Rüütsalu kinnitas, et sihtasutus kuulutab uue konkursi välja juba 2023. aasta kevadel. „Huvilised, kes seekord ei jõudnud oma loovideed esitada, saavad seda peagi taas teha. Jagame oma kanalites lähikuudel infot järgmise taotlusvooru kohta ja avaldame teemad, mille kohta lugusid ootame,“ selgitas ta.

2021. aastal loodud SA Oivaline Ajakirjandus on tänaseks välja andnud 21 ajakirjandusstipendiumit. Stipendiumile saavad kandideerida nii tegevajakirjanikud, vabakutselised kirjutajad kui ka teemavaldkondi süvitsi tundvad eksperdid ja teised huvilised.

Stipendiumi suurus jääb enamasti vahemikku 3000–5000 eurot. Sihtasutuse juhatuse liikmetel on õigus igas taotlusvoorus otsustada, kellele ja mis ulatuses stipendiume makstakse.

SA Oivaline Ajakirjandus asutajad on Hans H. Luik, Viljar Arakas ja Siim Tuisk. Sihtasutuse juhtkonda kuuluvad lisaks Rüütsalule veel Delfi ja Eesti Päevalehe peatoimetaja Urmo Soonvald ja Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, kes valivad ühtlasi välja ka stipendiumi saajad. Ajakirjandusstipendiume rahastavad Hans H. Luik, Raul Kirjanen, Viljar Arakas ja Hugo Osula perekond ning ajapikku lisandub toetajaid veelgi.

SA Oivaline Ajakirjandus loodi 2021. aastal eesmärgiga anda välja stipendiume, et edendada Eestis uurivat ja ühiskonda sügavuti mõtestavat ajakirjandust. Esimene taotlusvoor avati 2021. aasta jaanuaris.