„Tuhanded inimesed on võitluses demokraatia eest maksnud oma vabadusega, tuhanded pered on lõhutud. Oma rahvale põhjustatud kannatuste ja alanduste eest peab vastutama Valgevene diktaator Aljaksandr Lukašenka ja isiklik vastutus lasub veel kõigil neil, kes teda täna toetavad,“ lausus president Karis.

Eesti riigipea rõhutas Euroopa Liidu valmisolekut avaldada Lukašenka režiimile poliitilise isoleerimise ja karmimate sanktsioonidega järjest tugevamalt survet, et Valgevene võimud lõpetaks Venemaa toetamise agressioonisõjas Ukraina vastu.

Tsihhanovskaja sõnul on Lukašenka režiim teinud ka kõik Valgevene keele ja kultuuri hävitamiseks. Eesti riigipea pidas oluliseks teha kõik selle säilitamiseks.

Vabariigi president ütles, et Eesti toetab Valgevene kodanikuühiskonda ning aitab hoida inimõiguste ja rahvusvahelise õiguste rikkumistel rahvusvahelist teravat tähelepanu. „Poliitvangide saatus jääb meie fookusesse seniks, kuni õiglus on jalule seatud. Rahvusvahelise üldsuse kohustus on seista selle eest, et Valgevenes poliitilistel põhjustel vangi võetud inimesed vabastataks tingimusteta ja kiirelt,“ lisas ta.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid