Ovsjannikova peeti augustis kinni Vene relvajõudude diskrediteerimise eest ning talle määrati kahe kuu pikkune koduarest, süüdimõistva otsuse korral ootaks teda kuni kümneaastane vanglakaristus. Süüdistus puudutas juulis toimunud protesti, kui ta seisis Kremli lähistel plakatiga, millel nimetas Venemaa presidenti Vladimir Putinit mõrvariks ja tema sõdureid fašistideks.

Täna Moskva aja järgi kell 10 pidi Ovsjannikova ilmuma kohtusse ärakuulamisele, kuid ta ei teinud seda ja uurijatel ei õnnestunud tema asukohta kindlaks määrata. Selle asemel kinnitas endine teleajakirjanik oma Telegrami kanalil, et on jooksus. Varem oli koduaresti rikkumist kinnitanud Venemaa siseministeerium, kes pani ta esmaspäeval tagaotsitavate nimekirja.

„Ma pean end täiesti süütuks ja kuna meie riik keeldub iseenda seadusi täitmast, keeldun mina endale määratud piirangut täitmast ja vabastan end sellest,“ võttis ajakirjanik oma põhjenduse kokku, viidates Venemaa sõjategevusele Ukrainas ja jätkuvale valetamisele ohvrite arvu kohta.

Ovsjannikova koduarest pidanuks kestma 9. oktoobrini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid