Täna Saksamaal Elmau lossis peetaval G7 tippkohtumisel kohtuvad maailma juhtivate tööstusriikide juhid, et arutada Ukraina sõja, energiakriisi ning toidukriisiga seotud probleeme ja loodetavasti teha otsuseid, mis neid leevendaksid.

Esimese olulise otsusena kuulutati täna välja keeld Venemaa kullaimpordile. Esialgu liituvad sanktsiooniga Suurbritannia, USA, Jaapani ja Kanada, kuid USA administratsiooni kõrge esindaja teatel teeb G7 teisipäeval ametliku teate kulla impordikeelu kohta, millega liituvad ka Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia.

Tehtav samm on osa jõupingutustest karmistada Moskva suhtes kehtestatud sanktsioone ja piirata Venemaa vahendeid Ukraina sissetungi rahastamiseks.

„Meetmed, mille me täna välja kuulutasime, löövad otseselt Venemaa oligarhe ja löövad Putini sõjamasina keskmesse,“ ütles Suurbritannia peaminister Boris Johnson avalduses.

„Peame Putini režiimi rahastamist näljutama. Ühendkuningriik ja meie liitlased teevad just seda.“

Venemaa kullaekspordi väärtus oli eelmisel aastal 12,6 miljardit naela (ligikaudu 14,6 miljardit eurot) ja rikkad venelased on ostnud väärismetallikange, et vähendada Lääne sanktsioonide finantsmõju, teatas Briti valitsus.

Lisaks kullaimpordi keelule pidasid G7 liidrid kõnelusi Venemaa nafta impordile võimaliku hinnalae seadmise üle, ütles Saksa valitsusallikas, vahendab Reuters.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid