Nimelt toimus sel päeval Vooglaiu üks sariüritustest, kus avaldati meelt koroonapiirangute ja vaktsineerimise vastu. Meeleavaldused toimusid regulaarselt igal neljapäeval - sel ajal, kui toimus valitsuse istung ja sellele järgnev pressikonverents.

17. veebruaril läks aga meeleavaldus pingeliseks. Kui Varro Vooglaid oma iganädalase meeleavalduse lavale jõudis, oli Postimehe ajakirjanik Sander Punamäe juba selle ees, olles tulnud oma tööülesannete raames meeleavaldust kajastama. Ta küsis Vooglaiu käest intervjuud.

Vooglaid avaldas vaenu meedia suhtes ning tõi tema ees seisva Postimehe ajakirjaniku eraldi välja. Mees andis mõista, et tema kui meeleavalduse korraldaja ja vastutaja käsib tal territooriumilt lahkuda.

Rahvas hakkas seejärel karjuma "välja, välja" ja "kao minema siit!".

"Kui sa ei kuula seaduspäraselt antud korraldusi, siis ma palun politseil seda jõustada," ütles Vooglaid.

Punamäe küsis politseinikult, kas ta peab ära minema ning et kas see, mis Vooglaid oma voli kohta ütleb, peab paika. Politsei olla öelnud, et ajakirjanik võib seal viibida, ent iseküsimus olevat, kas ta ka tahab seda teha.

Peagi pärast intsidenti teatas Postimees, et lõpetab saate "Vooglaid ja Lobjakas" edastamise.

Eesti meediaettevõtete liit mõistis hukka vaktsiinivastaste meeleavaldusele ajakirjanikutööd tegema läinud Postimehe ajakirjaniku Sander Punamäe ründamise Varro Vooglaiu poolt. Meedialiidu avaldusega ühines ka Eesti noorte ajakirjanike selts.

Politsei alustas menetlust Varro Vooglaiu suhtes karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku koosoleku pidamise nõuete rikkumist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid