väljaränne

Juhtkiri: Eesti linn Soomes  (34)
18.detsember 2014 03:30
Soomes töötab ligi 60 000 eestlast ehitajatena, hooldajatena, arstidena, bussijuhtidena ja koristajatena. Nende seas on nii neid, kellel on kõrgharidus, kui ka inimesi, kelle haridustee on jäänud katki enne põhikooligi lõpetamist.
Vahe keskmise palga ja ruutmeetrihinna vahel Tallinnas üha kasvab  (2)
16.detsember 2014 13:41
Kuigi korteri keskmise ruutmeetrihinna brutopalgaga võrdlemisse võib suhtuda erinevalt ning kummagi näitaja mõjutajaiks saab olla omajagu teineteisest täiesti sõltumatuid faktoreid, peetakse nende kahe kõrvutamist üldiselt siiski turgu iseloomustavaks. Kui kogu Eesti lõikes on näitajad suhteliselt võrdsed, siis Tallinnas kiirustab ruutmeetrihind palgast aina kõrgemale.
DELFI FOTOD: Mihkel Raud kuulas üle Sven Mikseri ja Eiki Nestori, abiks tütar Mirjam  (17)
14.detsember 2014 14:43
Teatris NO99 toimus eile Noorte Sotsiaaldemokraatide 22. sünnipäevaks pühendatud konverents "Pimekohting Eestiga - endise, praeguse ja tulevasega", kus saatejuhina tuntust kogunud Mihkel Raud kuulas üle erakonnkaaslased Sven Mikseri ja Eiki Nestori.
Ida-Virus kandideeriv Kristina Kallas tahab muutusi kodakondsuse andmisel lastele  (23)
11.detsember 2014 13:38
Sotsiaaldemokraatlik erakond teatas täna, et Balti uuringute instituudi juhatuse liige Kristina Kallas kandideerib nende nimekirjas Ida-Virumaal riigikokku. Kallas erakonna liikmeks astunud ei ole.
Väljaspool Eestit elavate valimisõiguslike inimeste arv on pea kahekordistunud  (32)
06.detsember 2014 09:56
Vabariigi valimiskomisjon määras kevadiste riigikogu valimiste mandaatide jaotamise ajal valimisringkonna ka enam kui 60 000 välismaal elavale inimesele.
Õpilane: isa töötab Soomes ja minagi ei oska enam oma tulevikku Eestis ette kujutada  (74)
05.detsember 2014 12:01
Mul on Eestist ära kolimise plaan juba vist alates kaheksandast klassist, enamjaolt siiski seepärast, et isa on kodumaa tolmu jalgelt pühkinud ja juba seitsmendat aastat teenib leiba Soomes. Ega oskagi elu enam teisiti ette kujutada. Isa teeb kümnepäevaseid otsi ja kolm on vaba.
Jaak Valge: Vares-Barbarus oleks pidanud sündima Euroopa Liitu!  (16)
04.detsember 2014 08:17
Äsja mahuka uurimuse “Punased” esimese osa avaldanud ajaloolane Jaak Valge ütleb, et juunikommunistid olid Eestist võõrandunud, pidades seda oma andele liiga väikeseks. Eliidi võõrandumise märke on ka praeguses Eestis.
Jan Uuspõld Soomes elavatele eestlastele: tuleviku perspektiivis ma ei usu, et väljaränne võiks olla eesti kultuurile laastav  (15)
03.detsember 2014 12:30
Soomes elavate eestlaste portaal ESTinFIN tegi eksklusiivse intervjuu Jan Uuspõlluga, kes suundub 11. detsembril teisele poole lahte rahvast oma "Brüsseli kapsa" etendusega naerutama.
IRLi ridades riigikokku pürgiv Kalle Muuli: minu eesmärk on jääda poliitikas normaalseks inimeseks  (76)
28.november 2014 14:31
Ajakirjanik Kalle Muuli soovib IRLi ridades riigikokku pääseda Tartumaa valijate toetusel ning tunneb muret eelkõige eestlaste madala iibe, suure väljarände ja palgavaesuse pärast.
Lugeja: julgeolekurisk pole mitte ajateenistusest kõrvale jäänud mehed, vaid need mehed, kes kolivad välismaale!  (24)
18.november 2014 15:04
Lugesin Eesti Ekspressist lugu , kus mind kummastas meie presidendi säutsumine Twitteris. Mis mõttes mida nad tunnevad? Mida nad siis tundma peaksid? Põhjusi, miks paljud pole käinud aega teenimas, on seinast seina. Esitan nüüd kuus punkti, mis kujutavad endast palju suuremaid julgeolekuriske.
Ida-Viru koolid peavad kakskeelsust nii tugevuseks kui nõrkuseks  (2)
12.november 2014 11:27
Ida-Viru koolide suuremaid probleeme on “teravate pliiatsite” väljaränne, mistõttu supp jääb aina lahjemaks, leiti algatuse “Huvitav kool” Ida-Viru mõttekojas, kirjutab Põhjarannik .
Enn Eesmaa kohtus süüdi jäänud Keskerakonna valimistele mittelubamisest: Muuli ja Tankleri jutt ei sobi demokraatlikku Eestisse  (206)
08.november 2014 20:03
Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa rõhutab, et Kalle Muuli ja Allar Tankleri teemapüstitus keelata kohtus juriidilise isikuna süüdi mõistetud Keskerakonnal valimistel osalemine, ei sobi demokraatlikku Eestisse.
Naeris: Baleriin tantsib enda, poliitik teiste varvastel!
23.oktoober 2014 05:15
Eesti parlament olgu ikka püstkojaline!
Loe tööandjate ettepanekuid, kuidas Eestist võiks saada rikkam riik  (139)
14.oktoober 2014 13:26
Eesti tööandjate hinnangul seisab Eesti tänaseks kahe suure väljakutse ees – need on töötava inimese elujärg ning Eesti konkurentsivõime. Loe täna avalikustatud tööandjate manifestist, millised ettepanekud tegid tööandjad eelseisvateks riigikogu valimisteks.
MEMOKRAAT KOTKA: kui seda ei tee Eesti, siis teeb seda keegi teine  (28)
13.oktoober 2014 09:12
Kujutlegem, et kuue aasta pärast veebruaris kirjutavad Tesla elektriauto leiutaja Elon Musk , režissöör Quentin Tarantino ja Jaapani kirjanik Haruki Murakami Eesti presidendi Facebooki seinale õnnesoovid vabariigi aastapäevaks, kirjutab majandusministeeriumi asekantsler Taavi Kotka Memokraadis .
Edgar Savisaar kooseluseadusest: minul on hoopis teised eesmärgid  (216)
10.oktoober 2014 12:24
Tallinna linnapea ja Keskerakonna juht Edgar Savisaar leiab, et kooseluseadusest on riigis ka tähtsamaid küsimusi.
Jaan Laas: Mõtted olid head, tegudeni ei jõudnud
04.oktoober 2014 09:06
Võimumeeste hea tahte korral oleks 20 aastat tagasi entusiastlikult koostatud maaelu hartast võinud saada Eesti maaelu ja põllumajanduspoliitika alusdokument, mis meil kahjuks puudub senini.
Maakonnalinnade kinnisvaraturg: odavus ei ole argument osta  (15)
30.september 2014 04:32
Eesti väikelinnade kinnisvaraturul kestab juba aastaid vaikelu ja muutust oodata ei ole.
Urve Palo: riik peab jõuliselt sekkuma, et ettevõtlus säiliks ka maapiirkonnas  (58)
29.september 2014 20:34
Majandus- ja taristuminister Urve Palo lükkas täna Delfile antud kommentaaris tagasi ettevõtjate kriitika poliitikute aadressil ning väitis, et riik peab senisest jõulisemalt sekkuma, et toetada ettevõtlust maapiirkondades ning vähendada inimeste väljarännet.
Rainer Kattel: Alampalga tõstmine on hädavajalik  (32)
27.september 2014 15:55
Sotsiaaldemokraatide idee tõsta alampalka järk-järgult kuni 800 euroni kuus aastaks 2018 on hädavajalik samm. Alternatiiv on soolise ja regionaalse palgalõhe süvenemine ning jätkuv ääremaastumine ja väljaränne.
Tööline: alla 500-eurose netopalga eest tulevadki tööle ainult joodikud ja ludrid!  (183)
23.september 2014 14:53
Sai siis Delfi Rahva häälest loetud järjekordset kurba lugu eestlasest, kelle palgast jätkub vaevu korterikulude jaoks, kui sedagi. Muuhulgas rääkis lugeja, kuidas temalt on küsitud, et miks ta ennast ei hari. Mind on hakanud tõsiselt häirima see jutt, mida räägitakse tavalistele tööinimestele, keda on enamus ja kellele kahjuks makstakse tihti madalat palka: et nad ennast hariks.
Lugeja Soome minejatest: las need vingujad minna!  (61)
18.september 2014 15:14
Ikka jäävad silma lood Soome minejatest: kui palju seal elu parem on ja nii edasi. Tuttav on samuti mehele järele minemas. Mees on ehitaja, peres kolm last. Kõigil on uusimad tehnikavidinad, head autod, üürikorter keset Tallinna. Minnakse, sest "Eestis palk väike, korruptsioon üüratu, lastest riik ei hooli," nagu me seda tänapäeval igalt poolt kuulda võime.
Jevgeni Ossinovski sõnul peab kahetsusväärselt suur osa noortest tänapäeval pühendama oma nooruse raskuste ületamisele  (53)
11.september 2014 12:05
Täna, 11. septembril esitletav noorteseire aastaraamat annab detailse ülevaate Eesti noorte eluolust viimase dekaadi jooksul. Kui tööpuuduse näitajad on vähenenud ja noorte meeste suremus pidurdunud, siis noorte väljaränne on endiselt tõusuteel ning murettekitav on ka vanemliku hoolituseta ja abivajavate laste suur hulk.
Kui kogu rahvas rändaks välja  (92)
10.september 2014 07:30
• Mujale kolides saaksime lahti Vene ohust. • Mugavuspagulastele meeldiks teistsugune kliima. • Eelmise Wabariigi ajal arutati avalikult asumaade hankimist.
Keskmisest kõrgem töötasu toob inimesed kodukohta tagasi  (4)
09.september 2014 16:55
Kuigi igal aastal väheneb Võrumaa elanike arv mõnesaja inimese võrra, on Võrumaal ettevõtteid, mis töötajate puuduse üle kurtma ei pea. Keskmisest kõrgem töötasu tagab ettevõtjatele konkurentsivõimelise ja motiveeritud kollektiivi ning toob inimesed kodukohta tagasi.
Agentuur: keskmisest kõrgem töötasu toob inimesed kodukohta tagasi  (8)
09.september 2014 13:26
Kuigi igal aastal väheneb Võrumaa elanike arv mõnesaja inimese võrra, on Võrumaal ettevõtteid, mis töötajate puuduse üle kurtma ei pea, kuna keskmisest kõrgem töötasu tagab ettevõtjatele konkurentsivõimelise ja motiveeritud kollektiivi ning toob inimesed kodukohta tagasi.
Lugeja väljarändest: kas hakkame ka maainimesi halvustama, et nad enam põldu ei hari ja tahavad linnas elada?  (31)
08.september 2014 15:11
Millisel eesmärgil kultiveerib tänane Eesti ühiskond oma elanikes massiliselt sellist arvamust, et Eestist lahkumine on reeturlik, halb, lodev või mugav? Kuidas on ühes vabas riigis üleüldse võimalik, et inimesed arutlevad sellise teema üle ja halvustavad ühte või teist poolt? Kas meil ikka on vaba riik, kus igaühel on õigus leida oma võimetele vastav elu- ja töökoht?
Alger Tammiste: Maal elada oleks lahe, kui omavalitsus oleks oma valitsus  (12)
02.september 2014 10:02
Ettevõtluse arendamisest maapiirkondades on juba aastaid räägitud ja selle väljaütlemisega ei tohiks Urve Palo küll enam kedagi üllatada.