vaatepilt

Türgis bussiõnnetusse sattunu: kaks naist jäid bussi alla kinni
30.märts 2015 12:06
Eile kella nelja ajal juhtus Türgis, umbes saja kilomeetri kaugusel Antalya linnast avarii, kus buss 22 Eesti ja kahe Läti turistiga libises vihmasajus vastu kaljuseina ja kukkus külili, õnnetuses hukkus 53-aastane eestlane Tiina.
PÄEVAPILT: Kümned merikotkad Käina lahel maiustamas  (6)
27.märts 2015 11:46
Loodusvaatleja Maie Vikerpuur käis möödunud pühapäeval Käina lahe ääres linde vaatlemas. Mõte oli komoraane pildistada, aga vaatepilt, mis talle seal avanes jääb vist küll eluks ajaks meelde.
Toomas Alatalu: USA vägede marss Eestis meenutab John F. Kennedy korraldatud jõu näitamist Saksamaal läbi "hundikoopa"  (71)
21.märts 2015 08:28
Teade USA Ida-Euroopasse õppustele toodud väeüksuse kolonnis liikumisest Eestist läbi Läti, Leedu, Poola ja Tsehhi tagasi alalisse baseerumispaika Saksamaale tuletas meelde, et midagi säärast on ajaloos juba olnud.
Õudkäed, ribitud kehad ja kadunud jalad: isegi suurtel staaridel pole käparditest photoshopperite eest pääsu!  (1)
19.märts 2015 20:30
Ikka ja jälle ilmub üksikuid pilt sellest, kuidas mõni end lugupidavaks moeväljaandeks nimetav ajakiri avaldab maailmakuulsatest staaridest või modellidest pildi, mille töötlemisega ilmselgelt on liiale mindud või sootuks kiirustama hakatud, nii et suured ja pimedalegi selged ja nähtavad vead trükki lastud.
Krokodill, marabu, Miki Hiir. Aafrikas, Ameerikas? Ei, Haapsalus
19.märts 2015 12:06
Haapsalus on õhus lennukas idee taastada omaaegse kuulsa kunstniku Roman Haavamäe skulptuurid. Skeptikud küsivad aga, kas ikka tasub panna linna kõige esinduslikumale alale hiigelkõrvadega ameerikalikku sümbolit ja teisi imeloomi.
Kodu Kauniks 2014 vannitoapreemia võitnud kodu: Armastusega ehitatud
18.märts 2015 07:30
USA-st õpingutelt kodumaale naasnud Elis tundis, et üürikorteritest talle aitab. Unistuse päris kodust aitas tal oma kätega teoks teha isa. Pärast gümnaasiumi lõpetamist Viljandist Tallinna kolinud Elis oli jõudnud elada üheteistkümne aasta jooksul üheksas üürikorteris linna mitmes piirkonnas. Enne USA-sse õppima sõitmist andis ta viimase üürikorteri käest.
Erki Kahro sai Inglismaalt ootamatu pakkumise  (3)
17.märts 2015 19:46
Eelmisel nädalavahetusel toimunud Briti motokrossimeistrivõistluste avaetapil avanes Eesti krossifännidele mõneti üllatuslik vaatepilt, kui eelmise hooaja MX2 klassi Eesti meister Erki Kahro võistles Husqvarna asemel hoopis Hondaga.
Nädala tipp: 25aastane laenuhai müüb 1,2 miljoni euroga korterit  (4)
17.märts 2015 08:59
Eesti Ekspressi nädala (10.-17.märts) loetuimad lood veebis
FOTOD: Tartlased said pühapäeval lumes möllata!  (4)
16.märts 2015 12:06
Pühapäeva pärastlõunal avanes Tartu kesklinnas Kaubamaja lähistel huvitav vaatepilt: peatänavale olid kuhjatud üüratult suured lumehanged, mille otsas lapsed said talve meenutada.
Tuhkatriinulik kelder härrastemajas
16.märts 2015 11:30
Atla mõisa härrastemajas võib paar korda päevas kuulda jahipasuna häält. Pasunat puhub sihvakas mõisa perenaine Kristel Luige, kui on keldriköögis toidu valmis saanud ning peret sööma ootab.
Imelise köögiga India  (10)
14.märts 2015 03:30
Keskmises India toidus leidub umbkaudu seitse üksteist täiendavat maitset. Lääne köök jääb kaugele maha.
Jabur vaatepilt: Mõlemad võistkonnad tahtsid kaotada, väljakul toimus komejant  (2)
12.märts 2015 14:00
Ameerika Ühendriikides Tennessee osariigis leidis aset Smyrna ja Riverdale´i keskkoolide vaheline veider korvpallimäng, kus mõlema võistkonna eesmärgiks oli kaotus.
Värvipulbrit näkku! Dream Holi Festival hõivab taas Tallinna lauluväljaku
11.märts 2015 18:38
Eelmise aasta sisse mahtus palju erinevaid mälestusi ning 2014. aasta augustis jättis nelja tuhande külastaja südametesse kustumatu mälestuste ja emotsioonide laviini muusika- ja värvidefestival Dream Holi Festival, mis toimus Tallinna Lauluväljakul.
Kõik tõmbub kõveraks, nüüd ka monitorid
11.märts 2015 03:30
Nõgusa ekraaniga arvutimonitor on praktiline suurena, väikeste mõõtudega võlu kaob.
VIDEO: Sotsiaalne eksperiment: kas inimesed reageerivad tüdruku kisale, kes vägistamise ohvriks langes?  (34)
10.märts 2015 15:05
Rootsi noored panid oma ühiskonnakaaslased proovile. Nimelt viisid nad läbi katse — kuidas reageerivad inimesed sellele, kui nad kuulevad tüdrukut, kes tänaval vägistamise ohvriks karjub? Vaatepilt on šokeerivalt valus. Kas sina julgeksid appi minna?
Parimad jubejutud 2015: 3. klassi võidutööd  (1)
10.märts 2015 05:02
Suur mees Elas kord ühes linnas üks väga suur mees. Kord ühel jõulupäeval pani ta sussi aknale ja läks kardina taha peitu. Ja nii kui päkapikk tuli, sõi suur mees ta ära. Mia-Liis Karu, 3. kl, Raasiku põhikool
Ilulõikuste sõltlase pihtimus: kui ma viimaks peeglisse vaatasin, tabas mind õud!  (10)
09.märts 2015 22:30
Naistekaga võttis ühendust pea kakskümmend korda end lõigata lasknud naine . Ta jagab oma lugu, et naised saaksid aru, kui kergesti selline sõltuvus võib tekkida.
GALERII: Ei mingit häbi! Skandaalne fotograaf püüdis pildile äsja emaks saanud naised  (47)
06.märts 2015 12:01
Fotograaf Jade Beall on naisi pildistanud 15 aastat, aga alates ajast, kui ta tegi pärast oma poja sündi endast alastifotode seeria, mis sai üllatavalt palju vastukaja, jäi ta spetsiifilise sünnitusega seotud teemade juurde. Vastukaja pole siiski alati olnud positiivne, loe näiteks seda: Naisi pildistanud fotograaf ajas tuhanded mehed vihale — imetav ema on kole vaatepilt?
LUGEJA VIDEO: Mustamäe kirev elu: noormees trampis oma autol  (25)
03.märts 2015 15:22
Delfi lugeja saatis meile video Mustamäel asuvast tanklast, kus üks noormees käitus mõnevõrra kummaliselt.
ESSEEKONKURSS Liina Karo: Eesti, minu viimane kiri Sulle ja kodustele
03.märts 2015 12:25
Ärkasin hiljuti ühel hommikul üsna vara. Mul oli vaba päev, seega võisin kauemaks voodisse vedelema jääda. Tuba oli valgust täis ja üle pika aja paistis õues kevadine päike. Pikutasin ja vaatasin aknast välja - taevas oli sügavsinine, vihmaveetoru süsimust ning aknaraam säravalt valge. See värvikombinatsioon tekitas armsalt nostalgilise tunde. Teadsin, et tuleb hea päev.
Erika Salumäe: tänu Eestist lahkumisele olen veel elus  (117)
28.veebruar 2015 03:30
Olen õnnelik ja seda meeleolu on lihtne saavutada: mul on mu armas tütar ja meil on katus pea kohal, võtab olümpiasangar kokku hea elu valemi.
Hoiatav lugu: omanik kardab, et äraantud kutsikas piinati surnuks!  (259)
27.veebruar 2015 17:56
Viimastel päevadel on sotsiaalmeedias levinud teade, kus on pildid verise suuga kutsikast ja juures tekst, kus palutakse tuvastada inimest, kelle käes kutsikas võib olla.
Anette Parksepp: Keskerakond kasutas vabariigi aastapäeva välireklaamiks  (20)
27.veebruar 2015 13:07
Käisin vabariigi aastapäeval Lasnamäel jalutamas. Kui ma hakkasin sealt lahkuma, nägin üle tee seismas kaht neiut siltidega „Vali 713!". Vaatepilt tundus veider mitmel moel. Esiteks, kuidas selle välireklaamiga nüüd oligi? Teiseks, kas noortel inimestel pole riigipühal tõesti paremat teha, kui seista kellegi valimisplakatitele toetudes uduvihmases ja külmas linnas autotee ääres? Eriti praegusel ajal, kui neiude reklaamitud linnapea on grippi haigestunud, nii et ei saa osaleda valimisdebattides. Gripiajal tuleks ikka kodus püsida, mitte väljas pisikuid ja külmetust korjata.
FOTOD ja VIDEO: Ei mingit väljapeetud pidulikkust: presidendi vastuvõtt Jõhvi kontserdimajas oli hoopis lõbus ja lapsemeelne!  (13)
24.veebruar 2015 19:06
Kui tavaliselt käivad Vabariigi aastapäeva sündmustega kaasas väljapeetud ja elegantne olustik, tohutud lillevanikud ja ülim pidulikkus, siis sel aastal tervitas presidendi vastuvõtu külalisi Jõhvi kontserdimajas sootuks lapsemeelsem vaatepilt.
KAITSEVÄE BLOGI: Eesti iseseisvuspäeva paraadid 1991-2015 – lipuga kepikestest raske soomuseni  (7)
24.veebruar 2015 07:43
Esimene tagasihoidlik Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva tähistamise paraad viidi läbi juba 1991. aasta 24. veebruaril Piirivalve õppekeskuses Remnikul. Suure kummarduse ürituse õnnestumise eest peab tegema piirivalve ühele organiseerijale Johan Saarele, sest sisuliselt ei kontrollinud Eesti sellel hetkel veel oma territooriumi ja riigi kaitsevõime oli olematu. Piirivalvureil puudusid relvad ja paraadi joondanud liinurid hoidsid käes vaid valgeid vardaid, mille tipus väike Eesti lipuke. Sellest hoolimata oli Remniku sündmusel suur sümboolne tähendus.
Jüri Estam: nähes Debaltseves rahvusvahelise üldsuse poolt üksinda jäetud Ukraina sõdurite vintsutusi ja vangilangemist, kangastuvad silme ees pildid Lõuna-Vietnami lõppvaatusest  (216)
21.veebruar 2015 18:20
Kohanimi Điện Biên Phủ ei pruugi tänapäeva inimestele kuigi palju ütelda. Seal 60 aasta eest piiramisrõngasse sattunud Prantsuse vägede agoonia oli omal ajal aga pidevalt ajalehtede pealkirjades.
Meeldejääv vaatepilt teisipäeval – korraga kolm päikest Venemaa kohal  (27)
20.veebruar 2015 10:30
Sel teisipäeval, 17. veebruaril 2015, õnnestus Venemaal näha meeldejäävat optilist illusiooni: taevas säras kolm päikest.
Publik LAs! FOTOD: vaata kaadreid "Mandariinide" pressikohtumiselt ja saa aimdust, kuidas mehed elavad!  (2)
20.veebruar 2015 09:46
Parima võõrkeelse filmi kategoorias Oscarile nomineeriva filmi "Mandariinid" Eesti-Gruusia tiim võõrustas neljapäeva päeval oma kodus Eesti, Gruusia ja Ameerika meediat. Santa Monica rannamajakeses toimunud pressikohtumise taustaks oli vahutav ookean ning päikese käes särav liivarand.