vaatepilt

Erika Salumäe: tänu Eestist lahkumisele olen veel elus  (109)
28.veebruar 2015 03:30
Olen õnnelik ja seda meeleolu on lihtne saavutada: mul on mu armas tütar ja meil on katus pea kohal, võtab olümpiasangar kokku hea elu valemi.
Hoiatav lugu: omanik kardab, et äraantud kutsikas piinati surnuks!  (248)
27.veebruar 2015 17:56
Viimastel päevadel on sotsiaalmeedias levinud teade, kus on pildid verise suuga kutsikast ja juures tekst, kus palutakse tuvastada inimest, kelle käes kutsikas võib olla.
Anette Parksepp: Keskerakond kasutas vabariigi aastapäeva välireklaamiks  (20)
27.veebruar 2015 13:07
Käisin vabariigi aastapäeval Lasnamäel jalutamas. Kui ma hakkasin sealt lahkuma, nägin üle tee seismas kaht neiut siltidega „Vali 713!". Vaatepilt tundus veider mitmel moel. Esiteks, kuidas selle välireklaamiga nüüd oligi? Teiseks, kas noortel inimestel pole riigipühal tõesti paremat teha, kui seista kellegi valimisplakatitele toetudes uduvihmases ja külmas linnas autotee ääres? Eriti praegusel ajal, kui neiude reklaamitud linnapea on grippi haigestunud, nii et ei saa osaleda valimisdebattides. Gripiajal tuleks ikka kodus püsida, mitte väljas pisikuid ja külmetust korjata.
FOTOD ja VIDEO: Ei mingit väljapeetud pidulikkust: presidendi vastuvõtt Jõhvi kontserdimajas oli hoopis lõbus ja lapsemeelne!  (13)
24.veebruar 2015 19:06
Kui tavaliselt käivad Vabariigi aastapäeva sündmustega kaasas väljapeetud ja elegantne olustik, tohutud lillevanikud ja ülim pidulikkus, siis sel aastal tervitas presidendi vastuvõtu külalisi Jõhvi kontserdimajas sootuks lapsemeelsem vaatepilt.
KAITSEVÄE BLOGI: Eesti iseseisvuspäeva paraadid 1991-2015 – lipuga kepikestest raske soomuseni  (7)
24.veebruar 2015 07:43
Esimene tagasihoidlik Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva tähistamise paraad viidi läbi juba 1991. aasta 24. veebruaril Piirivalve õppekeskuses Remnikul. Suure kummarduse ürituse õnnestumise eest peab tegema piirivalve ühele organiseerijale Johan Saarele, sest sisuliselt ei kontrollinud Eesti sellel hetkel veel oma territooriumi ja riigi kaitsevõime oli olematu. Piirivalvureil puudusid relvad ja paraadi joondanud liinurid hoidsid käes vaid valgeid vardaid, mille tipus väike Eesti lipuke. Sellest hoolimata oli Remniku sündmusel suur sümboolne tähendus.
Jüri Estam: nähes Debaltseves rahvusvahelise üldsuse poolt üksinda jäetud Ukraina sõdurite vintsutusi ja vangilangemist, kangastuvad silme ees pildid Lõuna-Vietnami lõppvaatusest  (216)
21.veebruar 2015 18:20
Kohanimi Điện Biên Phủ ei pruugi tänapäeva inimestele kuigi palju ütelda. Seal 60 aasta eest piiramisrõngasse sattunud Prantsuse vägede agoonia oli omal ajal aga pidevalt ajalehtede pealkirjades.
Meeldejääv vaatepilt teisipäeval – korraga kolm päikest Venemaa kohal  (27)
20.veebruar 2015 10:30
Sel teisipäeval, 17. veebruaril 2015, õnnestus Venemaal näha meeldejäävat optilist illusiooni: taevas säras kolm päikest.
Publik LAs! FOTOD: vaata kaadreid "Mandariinide" pressikohtumiselt ja saa aimdust, kuidas mehed elavad!  (2)
20.veebruar 2015 09:46
Parima võõrkeelse filmi kategoorias Oscarile nomineeriva filmi "Mandariinid" Eesti-Gruusia tiim võõrustas neljapäeva päeval oma kodus Eesti, Gruusia ja Ameerika meediat. Santa Monica rannamajakeses toimunud pressikohtumise taustaks oli vahutav ookean ning päikese käes särav liivarand.
Publik LAs! Ivo Felt: nüüd usun "Mandariinide" võitu rohkem kui alguses  (34)
20.veebruar 2015 08:16
Vahused lained helesinises ookeanis ning kollane rannaliiv - selline vaatepilt vaatab vastu Ivo Feldi, Lembit Ulfsaki, Rein Kotovi, Zaza Urushadze ning Eesti-Gruusia delegatsiooni Santa Monica rannaääres asuvast elumajast, kus toimus neljapäeval Los Angelese aja järgi kell 11 hommikul pressikonverents.
Vabariigi aastapäeva eel: ära lase tuulel ja vargal sini-must-valget lörtsida
18.veebruar 2015 12:50
Tuleval teisipäeval on Eesti Vabariigi aastapäev. Iga endast ja oma riigist lugu pidav majaomanik heiskab sel päeval sini-must-valge lipu. Mida teha, et pidupäeval heisatud lipp näeks välja korrektne ja päeva lõpus ka alles oleks?
HARULDANE VAATEPILT: kaheksa merikotkast korraga jääl maiustamas  (8)
17.veebruar 2015 13:55
Möödunud nädalal avanes Pärnu lahel laevaga sõites vahva vaatepilt, kuidas kaheksast merikotkast koosnev seltskond maiustas hülgepojaga. Nendest kaheksast isendist mõned kilomeetrid maa pool oli veel kolm kotkast, ehk siis kokku üksteist lindu. Linnud oldi rannast umbes 8-9 kilomeetri kaugusel.
Naisi pildistanud fotograaf ajas tuhanded mehed vihale — imetav ema on kole vaatepilt?  (233)
13.veebruar 2015 14:20
Fotograaf Jade Beall tegi foto lapsi rinnaga toitvatest emadest ning laadis selle üles oma Facebooki lehele. Olgugi, et tavaliselt kirgikütvad nibud ja intiimpiirkond on pildil ära udustatud, sai fotograaf kaebusi tuhandetelt meestelt — nimelt ei olevat rinnaga last toitev ema ilus vaatepilt.
Lugeja: vend muutis oma köögi jäätmejaamaks  (10)
12.veebruar 2015 11:12
Üle pika aja vennale külla minnes avanes päris kole vaatepilt. Nimelt oli ta koos naisega otsustanud prügi pesema ja sortima hakata keset kööki. Igas nurgas seisis erinev karbike ja kotike eri liiki pakenditega. Hubasest söögikohast oli saanud justkui prügi sorteerimise ladu!
Mupo patrull päästis naise ja lapsed narkomaani küüsist  (22)
11.veebruar 2015 12:16
Laupäeva keskpäeval Ahtri tänava Olerexi tanklasse lõunakohvi ostma läinud mupo patrulli ette avanes ootamatu vaatepilt: ruumi ühes nurgas seisis hirmunud naisterahva koos kahe nutva väikse lapsega ja tema ees kapuutsiga narkomaan.
Turistide puudusel valitseb Niiluse kaldail viletsus  (11)
11.veebruar 2015 04:30
Kõik on endiselt alles: vaaraode hauakambrid, kuulsad templid, püramiidid, soe päike, kuid pärast revolutsiooni hoiduvad turistid endiselt Egiptusest eemale ja nende teenindamisest elanud Luxori elanikke peab valitsus abipakkidega toetama. Tekst ja pildid Kristiina Vaarik
Uskumatu: pubitäis rahvast vaatas pealt tõelist kontoriafääri kulminatsiooni!  (17)
06.veebruar 2015 08:18
Eelmisel reedel Christchurchi kindlustusfirma kontoris ei tegelenud kaks kolleegi mitte hilise paberitöö, vaid hoopis teineteisega. Kuum afäär jäi aga kümnetele piltidele ja videole, sest kirelõõmas unustasid armujanus kolleegid tuled kustutada ning kardinad ette tõmmata.
Elu kui Dickensi ajal: läänemaailmale valmistavad riideid uskumatult vaesed inimesed  (87)
06.veebruar 2015 03:30
Tehased, kus valmib suur osa lääne inimeste rõivaid ja ka jõuluehteid, meenutavad nõukogude propagandat tööliste rõhumisest kapitalistlikus maailmas. Küsimusele, mida selle vastu ette võtta, ei olegi lihtne vastata. Kas see tuleb tõesti helgema homse nimel ära kannatada?
Torm, mida ei tulnudki  (8)
31.jaanuar 2015 03:30
Tehti apokalüptilisi ennustusi, inimesed olid ärevil, poeletid tühjad ja meeleolu katsumusteks valmis. Mis tulemata jäi, oli lubatud stiihia.
YouTube'i-hitt: ilutulestik järvel, jääkaane all  (17)
29.jaanuar 2015 13:05
Ei soovita igaks juhuks ise järele teha, aga huvitav vaatepilt on see ikka: rootslased otsustasid järve jääkaane all väikese ilutulestiku korraldada.
Lugeja foto: haruldane vaatepilt – asteroid taevas  (11)
28.jaanuar 2015 18:30
Spaceweather.com andmetel möödub meie planeedist lähedalt (lähemalt kui kümme Kuu kaugust Maast) palju asteroide. Näiteks käesoleval nädalal kuus.
Raketiünnaku alla jäänud ukrainlanna: üks mees istus surnukehade keskel ja lihtsalt nuttis  (82)
27.jaanuar 2015 03:30
Mariupoli televisiooni korrespondent Albina Gavrikova sai äratuse, mida meist vist keegi ei sooviks.
„Mõistame hukka.” Läänel on vähe võimalusi Venemaale vastu astuda  (177)
26.jaanuar 2015 03:30
Hirmsad tapatalgud Mariupolis tõmbasid maailma tähelepanu uuesti Ukraina sõjale.
Kui bakterirohke on keskmine telefon: ilge vaatepilt paljastab räpase tõe!  (8)
24.jaanuar 2015 17:30
Igal aastal palub õppejõud oma õpilastel spetsiaalsele katsealusele kanda mobiiltelefonil oleva ja nähtamatu mustusekihi, mis on seal igaühel. See on osa bakterioloogiakursusest, mis aitab meelde tuletada, et mikrobioloogia ümbritseb meid iga päev ja kõikjal. Ühe selleaastase kursusel osaleja telefonil olnud bakterite kasvu jäädvustas ta päevade jooksul, näitamaks ka maailmale muidu ehk nähtamatut! Loodame, et see paneb sindki mõtlema ja tegutsema.
FOTOD: Venemaal väisas jõuluvana pandimaja  (4)
23.jaanuar 2015 14:30
Hiljuti jäi Venemaal kaamerasilma ette niisugune mõtlemapanev vaatepilt. Huvitav, mis asju jõulumees pandimajas ajab. Mida teie arvate?
Kuulsuste küünetehnik soovitab: kuidas vabaneda kollakast küünetoonist?
21.jaanuar 2015 10:18
Kas kuulud nende naiste hulka, kes armastavad trendikaid tumedaid küünelakke, kuid ei kasuta iga kord küüsi kaitsvat aluslakki? Sellise tegevuse tulemusena muutuvad küüned kergesti kollakaks, mis pole just kõige kenam vaatepilt... Kuidas taastada küünte loomulik toon?
Kirev kava: Vallatute Vestide aasta algas Austraalias "Tuljaku" ja "Kuula" saatel!  (1)
21.jaanuar 2015 07:56
Vallatud Vestid andsid enam kui kahenädalase reisiga Austraalias kohalikele eestlastele mitmei kontserdeid, ent põnevaim neist hoogne aastalõpukontsert, kus kõigist selgitustest hoolimata lõpuks Ott Leplandilt uue aasta esimestel tundidel ka "Kuula" välja meelitati..
Kuidas üle elada? Täna on aasta depressiivseim päev!  (15)
19.jaanuar 2015 11:24
Ekspertide sõnul on täna, 19. jaanuaril, aasta depressiivseim päev - jõulud on läbi, rahakotis haigutab tühjus, uue aasta rutiin on juba ründamas, ent puhkust ega midagi vahvat ees ootamas ei paista. Anname 5 soovitust, kuidas tänane üle elada.
Avastamata hiigelriik mõlemal pool ekvaatorit
16.jaanuar 2015 07:34
Ligi 18 000 saarest (täpne arv vaieldav) koosneva Indoneesia arhipelaagi korralikuks avastamiseks kuluks vähemalt 54 aastat, arvutas kokku Thea Karin .