Uus

Konkurendid kahtlustavad 40 miljoni eurose PPA hanke juures valemängu  (3)
30.mai 2016 15:01
PPA kuulutas aprillis Eesti ID-kaartide tootmise mitmekümne miljoni eurose mahuga hanke võitjana välja Prantsusmaa Safran Morpho, kuid kaks teist hankel osalenud ettevõtet on tänaseks selle võidu halduskohtus vaidlustanud.
Tutistamine on nüüd keelatud  (13)
30.mai 2016 14:16
Kehaline karistamine on üks levinumaid laste vastu suunatud vägivalla vorme, mis tihtipeale leiab aset kodus pereringis. Kehalise karistamise alla kuulub muuhulgas tutistamine , laksu andmine, raputamine, tõukamine. Tõsisematel juhtudel löömine, rihma andmine — kõik teod, mis ohustavad lapse vaimset või füüsilist tervist ja heaolu.
Tele2 avas riigi moodsaima tehnokeskuse  (2)
30.mai 2016 14:13
Tele2 rajas Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutusele (RIKS) kuuluvasse hoonesse Eesti ja kogu Tele2 grupi moodsaima tehnokeskuse, mis suudaks korraga teenindada 16 miljonit klienti.
Tossud puhtaks, klaviatuur särama! Kaheksa asja, mida puhastab kõige tõhusamalt küünelakieemaldaja
30.mai 2016 14:03
Kas teadsid, et küünelakieemaldajaga saab palju muudki teha kui lakki maha võtta? Küünelakieemaldaja on väga efektiivne tõrksate plekkide eemaldamisel, mille suhtes olid juba lootuse kaotanud.
Nädala Alkeemik. Siiri Sisask: müstika on hoopis see, kui keegi unesid ei näe ja inimesi ei taju - miks on inimene lukku pandud?
30.mai 2016 12:55
Siiri Sisask on väekas naine, loominguline inimene, kelle anded avalduvad mitmes eri vallas. Ta teeb ja jõuab ning kõigel, mis ta loob, on ka mõtestatud sisu ja sügavust. Veel kuni selle laupäevani saab Tallinna vanalinnas Haus Galeriis näha tema maalinäitust "Kaevu põhjas", lisaks andis ta hiljuti välja nii uue albumi "Kuristi kohal" kui ka oma elu esimese luuleraamatu "Mismoodi ma seda maailma armastan" , mida rikastab samuti tema enda kunstilooming. Uurisime Siirilt tema elu ja tegemiste kohta metsade ja maa ja taeva vahel.
Kuni 30% naistest ei tea, kes on nende sündimata lapse isa!
30.mai 2016 12:43
Eestis tegutseb juba neli kuud anonüümne Ämmaemanda Nõuandetelefon 12252. Ja kuna tegemist on anonüümse telefoniga, on ka küsimused ja mured palju avatumad: "Kes on mu sündimata lapse isa ?" Ämmaemand-nõustaja aitab selle välja arvutada.
LUGEJA FOTOD: hirmkallis uus Pargi tänava lõik Tartus laguneb odava lahenduse tõttu  (20)
30.mai 2016 11:35
Delfi lugeja saatis meile fotod pühapäevasest teeolust Tartus Pargi tänaval. "Liigeldes võis mitmel korral liiklusohtlikku olukorda sattuda lagunenud teekatte ja teepervel vedelevatesillutise kivide tõttu. Ebakvaliteetse vuugisegu tõttu on massiivsed kivid liikuma pääsenud ja tasapinnast välja turritama hakanud. Mõned kividest on liikluses segamise tõttu kõnniteedele veeretatud. Tundub, et garantiiremont on seekord igati õigustatud, tee pole veel aastatki saanud kasutusel olla," kirjeldas lugeja sealset olukorda.
Need on tõed, mis saadavd õnnelikke inimesi läbi elu
30.mai 2016 10:15
Igüks saab muuta maailma paremaks - alustades sellest, et tuua rohkem armastust ja mõistmist oma perekonda.
Eesti suurima lihasisaldusega vorst sai täidiseks kohaliku juustu
30.mai 2016 10:13
Rannarootsi liharikaste toodete sarja on lisandunud uus juustuvorst, mille täidiseks on naturaalsest Eesti piimast valmistatud Epiima juust.
Alo Mattiiseni tütar Mariita andis isa mälestuseks välja dueti koos Ott Leplandiga  (4)
30.mai 2016 09:31
Täna möödub 20 aastat legendaarse helilooja Alo Mattiiseni surmast. Alo Mattiiseni tütar Mariita andis isa mälestuseks välja dueti koos Ott Leplandiga.
Kaalulangetamise uus teooria: tõsiselt on alahinnatud stressi ja emotsioonide mõju kehale  (2)
30.mai 2016 09:19
Mis aitab kaalu langetada? Kas rohkem treenida või teha mingeid kindlaid harjutusi? Kas süüa vaid süsivesikuid või nendest täiesti loobuda? Taimetoit? Suure valgusisaldusega dieet? Tegelikult on aga kõige taga sinu emotsioonid, mis kontrollivad su uskumusi endast, oma kaalust ja oma väärtusest, kirjutab Jessica Ortner raamatus „Lahendused koputamise kaudu – kaalulangus ja füüsiline enesekindlus" ja pakub täiesti uut meetodit.
1930ndatest tiivustatud — täiuslikuks kujundatud
30.mai 2016 09:11
Pealinna ühe peatänava ääres, 1930ndatel ehitatud ja mõni aasta tagasi rekonstrueeritud tänavamajas on säilitatud vanad väärtuslikud detailid, sisearhitektuur järgib sõjaeelse Eesti aegset disainikeelt. Samas võtmes on ka ühe sealse kodu omaniku Lena väike ja armas ning kaunilt terviklikuks kujundatud korter.
30. mai kuni 5. juuni: uusi videomänge – Dead Islandi täiskogumik, The Witcher 3: Blood and Wine  (4)
30.mai 2016 09:00
Kui Overwatchist isu täis, siis sel nädalal saabub Dead Island: Definitive Collection, mis sisaldab täielikult uuendatud Dead Islandit ja Dead Island Riptide'i koos kõikide lisade ja parandustega. Komplektis on ka täiesti uus 16-bitine mäng – Dead Island Retro Revenge.
Skandaalse lahutuse uus pikantne detail: Amber Heard oli salaja abielus oma endise lesbikallimaga!  (17)
30.mai 2016 08:13
Hetke kõige skandaalsema staarpaari ümber poriloopimine kogub aina tuure ning järjest kaevatakse välja uusi detaile. Tänaseks päevaks pinnale ujunud dokumendid paljastavad, et Amber Heard oli enne Johnny Deppiga abiellumist sõlme sidunud oma endise tüdruksõbra Tasya Van Reega.
Eestis on üha rohkem „oma” perearstita inimesi  (67)
29.mai 2016 23:55
Maale, kus on patsiente alla piirnormi, on raske leida uut perearsti, kui eelmine on seal ameti maha pannud.
Partei asutamise liikmepiiri püüdes värbas Vabaerakond ka kurjategijaid  (161)
29.mai 2016 23:55
700 liikmega Vabaerakonnas on praegu 30 inimest, kes on saanud kriminaalkaristuse. Pärast Vabaerakonda astumist seksuaalkuriteo toime pannud ja viieks aastaks vangi mõistetud mees on endiselt partei liige. Erakonna esimehe Andres Herkeli sõnul ei kontrollitud erakonna loomiseks värvatud inimeste karistustausta.
Pärdi esiettekanne Los Angeleses. „Greater Antiphons” mõjutas kuulajaid lausa füüsiliselt
29.mai 2016 23:55
Laupäeval tuli Los Angeleses Walt Disney kontserdisaalis esiettekandele Arvo Pärdi uus teos „Greater Antiphons”. Esiettekanne läks edukalt, teos sai publiku väga sooja vastuvõtu osaliseks. Helilooja lavale tulekut tervitasid kuulajad püsti seistes.
Vutikoondis Kruglovile ja Pehrssonile juubelikinki ei teinud  (1)
29.mai 2016 23:55
Eesti jalgpallikoondis tegi Klaipedas mannetu esituse, jäädes Balti turniiri avamängus 0 : 2 alla Leedule.
Uue "mina" leidmine: muutumiseks on vaja rohkem, kui juukseid värvida ja dieeti pidada
29.mai 2016 22:01
Iga inimene on unikaalne ja kordumatu. Ent see pole põhjus rahul olla ja end täiuslikuks pidada või siis saatusega leppida. Töö enese kallal ning muutused on vajalikud kõikidele ja seda pidevalt, vahendab Dobrõje Sovetõ. See annab kindla teadmise, et elu on meie kätes ning seetõttu võime end tunda palju vabamana ja õnnelikumana.
Toomas Alatalu: Putin küpsetab juba probleeme USA järgmisele presidendile  (99)
29.mai 2016 20:32
Rahvusvahelistes suhetes annavad tooni kaks ooteaega: pikem kuni USA uue presidendi selgumiseni ilmselt 9. novembril ja lühem kuni NATO tippkohtumiseni Varssavis 8.-9. juulil. Esimene ootamine tähendab USA parajat passiivsust välispoliitikas, vältimaks prahmakaid (nagu see sündis liivatormi tõttu 1980. aastal Iraanis), mis võiksid mõjutada presidendivalimiste tulemust. See tähendab ka puhtalt USAst sõltuva Palestiina probleemi lahendamise paigaltammumist ja selgitab samas kenasti USA vähest initsiatiivikust võitluses islamiriigiga Iraagis ja Süürias ning Talibanidega Afganistanis. NATO tippkohtumisel langetatavad otsused on ette teada, nagu seegi, et Venemaa-vastased sanktsioonid lähevad pikendamisele, millega kumbki pool on selgelt leppinud (peale teatud Saksa, Prantsuse, Itaalia, Kreeka jt. äriringkondade).
USA tõkkejooksjal jäi 28 aasta vanusest maailmarekordist ülivähe puudu!  (2)
29.mai 2016 20:32
Kergejõustiku Teemantliiga etapil USA-s Eugene'is oli laupäeval tõsises ohus naiste 100 meetri tõkkejooksu maailmarekord, kui Kendra Harrison sai ajaks uut USA rekordit tähistava 12,24.
Jaanimaa ja Kiel leppisid Meistrite liigas neljanda kohaga  (2)
29.mai 2016 18:09
Eesti koondislase Dener Jaanimaa koduklubi THW Kiel pidi käsipalli Meistrite liigas leppima neljanda kohaga, kui kaotas Kölnis toimuval finaalturniiril pronksimängus Prantsusmaa suurklubile Pariisi St. Germainile 27:29 (11:15).
HEA TEADA: 10 peamist muudatust tubakatoodetega kauplemisel  (2)
29.mai 2016 14:05
Lähiaastatel jõustuvad Euroopa Liidus tubakatoodetega kauplemisel mitmed uuendused ja kitsendused. Millised?
Nutika tarbeaia loomise kunst
29.mai 2016 13:00
Sellises köögiviljaaias, nagu on Lydia Veerisel Pärnumaal Libatses Võsavillemi talus, tahaks toimetada küllap iga potipõllumees.
Palju õnne! Neliste vehklemissuguvõsa sai lisa: Sten Priinitsa elukaaslane tõi ilmale paari esiklapse
29.mai 2016 12:54
Kuldgloobusele kandideerinud kassahitist “Vehkleja” veelgi laiemat tuntust kogunud Neliste vehklemissuguvõsa sai lisa — Eesti epeemeistri Sten Priinitsa elukaaslane Mari-Liis tõi ilmale paari esiklapse. “Minu uus parim sõber,” teatas sportlane sotsiaalmeedia vahendusel.
KINOMULJED: Johnny Deppi oli "Alice peeglitagusel maal" filmis vaadata sama ebamugav, kui seksistseene vanemate juuresolekul  (1)
29.mai 2016 10:39
Oh, ma mäletan täpselt, kui Solarise avamise päeval ma kohe hommikul „Alice Imedemaal“ vaatama tõttasin. Nüüd on sellest möödas suisa kuus aastat (!!) ja Alice sai omale järje.
Pärdi esiettekanne Los Angeleses: esitus mõjutas kuulajaid lausa füüsiliselt  (22)
29.mai 2016 10:22
Laupäeval 28. mail tuli Los Angeleses Walt Disney kontserdisaalis esiettekandele Arvo Pärdi uus teos „Greater Antiphones“.
Seat lisab valikusse teise väikemaasturi  (1)
29.mai 2016 09:30
Seat ei taha jääda ilma osast suureneval krossoverite ja väikemaasturite turul, lisades järgmisel aastal mudelivalikusse teise mudeli.
Riik pakub kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele missioonilt saabudes spaas lõõgastumise võimalust  (37)
29.mai 2016 09:14
Veteranide toetamiseks pakub riik veteranipoliitika osana välisoperatsioonilt naasnud kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele ja nende pereliikmetele – kokku umbes 700 inimesele aastas – lõõgastusperioodi spaas, mille tarvis on tänavu juba kolm hanget läbi viidud.