Uno Loop

Uno Loop: Ojakäär oli mingil määral pedagoog kogu meie põlvkonnale
28.oktoober 2016 08:30
Omal ajal oli Valter Ojakäärul tagataskus raudne viisik Eesti estraadilauljatest, kelle poole alati pöörduda, kui mõni uus laul tuli esmaleili panna, ning nende üks kindel liige oli kindlasti Uno Loop, keda helilooja usaldas peaaegu pimesi.
Siim Nestor: Toomas Hendrik Ilves kui rokipresident  (4)
12.oktoober 2016 00:30
Kas te panite tähele, kui hea president oli Toomas Hendrik Ilves rokile?
Uno Loop õpetas Anton Vainole kitarri: ega ühe suvega palju ei õpi  (10)
12.august 2016 20:32
Venemaa presidendi administratsiooni juhiks tõusnud Anton Vaino käis teismelisena ühe suve Eestis puhkamas ja õppis siin Uno Loobilt kitarrimängu, meenutas teda tollal trehvanud Karl-Martin Sinijärv . Ka Loobile meenus, et ühte sellist poissi on ta tõesti õpetanud.
FOTOD: Magus jäätisepidu! Premia tähistas staaride kirevas seltskonnas oma 60. juubelit  (2)
06.juuni 2016 18:13
Premia tähistas eile õhtul koostööpartnerite, sõprade ja suurte jäätisefännidega oma 60. juubelit. Peo käigus toimus lõbus ajarännak 50ndate ja 60ndate Eestisse. Laval kehastusid eestimaalaste poolt palavalt armastatud tänapäeva Eesti lauljad tolle aja kohaliku muusikamaailma suurkujudeks — Karl-Erik Taukarist sai laval Ivo Linna, Laura Remmelist Marju Kuut, Liina Vahtrikust Helgi Sallo ning Marten Kuningast Uno Loop. Peoõhtu tantsupalaviku vallandas Koit Toome. Teiste seas tulid Premia juubelit tähistama Jan Uuspõld, Elisa Kolk ja Helen Adamson. Meeleoluka peo peremeesteks olid Valdo Panti kehastav Raivo E. Tamm ja Premia tegevjuht Aivar Aus.
Reet Linna meenutab lahkunud Eri Klasi: juba kooliplikana vaatasin teda, et issand, kui vaimustav noormees!  (12)
26.veebruar 2016 12:06
"Eesti muusika on kaotanud ühe särava, värvika ja andeka inimese," meenutab teenekas teleajakirjanik Reet Linna täna lahkunud Eri Klasi .
Mina ja Bowie
13.jaanuar 2016 00:30
Palusime David Bowie talendi austajatel meenutada oma esimesi kohtumisi tema muusikaga.
Ilmumas on tuntud spordiarsti ja kümnevõistleja Kaidu Meiterni elulooraamat
12.detsember 2015 13:08
Järgmisel teisipäeval jõuab raamatupoodides müüki legendaarse spordiarsti Kaidu Meiterni isikuraamat „Ühe maapoisi lugu“.
Teisipäeval jõuab müüki tuntud spordiarsti ja kümnevõistleja Kaidu Meiterni elulooraamat
11.detsember 2015 16:00
Järgmisel teisipäeval, 15. detsembril jõuab raamatupoodides müüki spordiarsti Kaidu Meiterni isikuraamat „Ühe maapoisi lugu“. Raamat ei ole ainult elulooline – kuigi Meitern kirjutab selles oma lapsepõlvest, spordikarjäärist ja arstitööst, sisaldab jutustus ka tuntud kümnevõistleja ja doktori seisukohti mitmes erinevas küsimuses.
“Mis on vahet Eesti autorite ühingul ja mafioosodel?”  (3)
09.detsember 2015 04:25
Igal aastal kasseerivad Eesti Autorite Ühing ning Eesti Esitajate Liit tuhandetelt muusikakasutajatelt mitu miljonit eurot. Kes ei maksa, saab valu.
VIDEO: Uno Loop Liis Lemsalu esitatud "Mis värvi on armastus" järel: sellises versioonis poleks temast hitti saanud!  (34)
26.november 2015 20:57
Tänases " Laula mu laulu " saates kõlavad armastatud laulja Uno Loobi palad. Liis Lemsalu tegi oma versiooni Loobi loost "Mis värvi on armastus", miksides seda Haddaway 1993. aasta hitiga "What Is Love". Mida arvas versioonist aga legendaarne laulja ise?
Eesti parim triatlonitreener Jüri Käen: kui teha tööd, siis teha seda hingega  (2)
24.november 2015 15:34
On pühapäev, 27. september 2015. Eesti pikamaatriatleet Kirill Kotšegarov on võimsa lõpuspurdi toel jõudnud Chattanoogas täispika triatloni maailmakarikaetapi võiduni. Rohkete õnnitluste sekka mahub võiduka raudmehe e-postile ka üks pealtnäha napisõnaline ja lihtne sõnum: «Palju õnne! Väga tubli, hästi võideldud!»
FOTOD JA VIDEO: Robert Helenius võttis EM-tiitli ettevalmistusmatšis punktivõidu  (9)
15.november 2015 02:34
Lennusadamas toimunud Kolme Maestro poksipeo peamatšis, Baltimere lahingus alistas Soome poksistaar Robert Helenius ettevalmistusmatšis Euroopa profipoksi tiitliheitluseks usbeki Timur Musafarovi kohtunike ühehäälse otsusega.
Tõeline šamaanlik maaelupoeesia
12.november 2015 05:15
Lauri Sommeri “Kunagi“ on kohaluule; argine ja šamaanlik silm ühinevad ning avavad toda ilusat müstilist Eestit, mis on kuskil veel olemas.
VAATA PLAANI: Lennusadam muutub laupäeval suurejooneliseks poksiareeniks
09.november 2015 13:24
Tallinna Lennusadamas leiab 14. novembril ehk tuleval laupäeval aset suurejooneline Kolme Maestro poksipidu. Muuseumi eksklusiivsesse miljöösse tekitatakse esmakordselt omapärane poksiring.
Läheb raskeks? Robert Helenius kohtub Tallinnas kivikõva profipoksijaga!  (1)
08.november 2015 16:59
Soome poksihiiglase Robert Heleniuse uueks vastaseks järgmisel laupäeval Lennusadamas toimuval Kolme Maestro poksipeol on Usbekistanist pärit, kuid Saksamaa lipu all võistlev Timur Musafarov.
Albert Uustulnd – laulude loojaks nooti tundmata
07.november 2015 12:36
Populaarsete laulude looja Albert Uustulndi 90. sünniaastapäeva puhul ilmuva raamatu “ Albert Uustulnd – elu nagu looming & Acheroni kaldal” esimeses osas meenutab oma isa jõudmist laulude juurde kirjaniku kirjanikust poeg Lembit Uustulnd.
Võimas üritus: Heleniuse kõrval tulevad Tallinna kaks poksimaailma tulevikutähte  (2)
27.oktoober 2015 12:31
Tallinnas Lennusadamas 14. novembril aset leidval Kolme Maestro poksipeol astuvad profipoksi üliraskekaalu suurnime Robert Heleniuse kõrval ringi ka Briti profipoksi kergemate kaalude tõelised tipud James Tennyson (pildil) ning James Fryers.
Povetkin Tallinnasse tulevast Heleniusest: ta võib olla järgmine poksi maailmameister!
22.oktoober 2015 00:24
Venemaa raskekaalu profipoksi suurim nimi Aleksandr Povetkin sai möödunud nädalavahetusel panna treeningul kindad kokku 14. novembril Lennusadamas toimuval Kolme Maestro poksishow'l ringi astuva Soome poksikuulsuse Robert Heleniusega ning andis põhjanaabrist hiiglasele au.
Kolme Maestro Karikal saab kuulda klassikalist muusikast ja näha Heleniuse-Bakhtovi poksimatši  (3)
21.oktoober 2015 16:30
14. novembril leiab Tallinna Lennusadamas aset eriti eksklusiivne poksipidu - just "poksipidu" on õige sõna eeloleva ürituse kirjeldamiseks, sest kus mujal on pealtvaatajal võimalus nautida Eri Klasi, Uno Loopi ning mullu meie seast lahkunud Peeter Sauli auks klassikalist muusikat ning elada selle kõrval kaasa profipoksi suurnime Robert Heleniuse võitlusele maailma tippu kuuluva tuntud idanaabri Denis Bakhtovi vastu.
Soome poksihiiglane Helenius peab Tallinnas karjääri ühe tähtsama matši!  (1)
09.oktoober 2015 15:41
14. novembril leiab Tallinnas Lennusadamas aset Eesti ajaloo eksklusiivseim poksipidu, kus jagatakse välja Kolme Maestro karikad ning kus Soome profipoksi staar Robert Helenius oma karjääri ühe olulisema matši peab.
Eesti tuleb täita muusikaga: 16 artisti, kes on meie popmuusikasse enim panustanud  (5)
01.oktoober 2015 21:38
Eesti Fonogrammitootjate Ühing on alates 1998. aastast jaganud Eesti Muusikaauhindu, mille kategooriate hulka kuulub ka nn. elutöö auhind Panus Eesti Popmuusikasse. Selle auhinna on pälvinud 16 väga erinevat eesti artisti ning tänase muusikapäeva puhul vaatame selle nimekirja taaskord üle ja tuletame meelde neid erilisi inimesi, kes kodumaise kullafondi jaoks nii mõndagi on teinud.
Uno Loop: mis seal rääkidagi, muusikamehe elu on võrdlemisi kirju
25.september 2015 23:30
Aastakümneid lauluga Eesti inimeste meelt lahutanud samethäälne Uno Loop (85) on LP lugejale välja valinud kõnekamad kaadrid oma pildialbumist. „Suurelt jaolt sellised, mida ma varem pole avalikkusele näidanud,” ütleb ta laual olevale pildipakile osutades.
6 VIDEOT: Puhas kuld ei aegu! Kuula, vaata ja meenuta Genka geniaalseid vahetekste Tõrva Loitsul  (2)
26.august 2015 16:13
Lõpuloits Julgeolek! Ma ütlen julgeolek! Kõik ütlevad julgeolek! Alarma! Kaitseme endeid! Või muidu vajume pimedusse, pilkasse Me võime ehitada uue gordoni Iklasse Panna uued aiad, peale veits teipsi ka Me võime okastraati rullida Peipsi ka Aga keegi ei kaitse meid Aga keegi ei kaitse meid Age keegi ei kaitse meid Endi eest! Oma lollipeaga tehtud endli eesti Oma lolli peaga tehtud vigade eest Oma enese, sisese lolluse eest! Oma lollide posituste, ussituste ja vastikuste ees Alarma! Elu pole raske! Elu pole bitch! Ja bitch pole karma! Sa ise oled bitch! Ja ma ei korda seda “õpi” sõna nagu Vladimir Ilitsh Aga lollus pole vabandatav Lollus hävitab! Lollus teeb haiget! Lollus teeb vigaseks! Tuld Lollusele! Tõrva Lollusele! Ravi lollusele! Abi lollusele! Kabi lollusele! Hagi lollusele! Hijabi lollusele! Wussup’i lollusele! Kõigile! Eesti, hutu, &5#4€, punjabi lollusele! Sada puuda sookailu lollusele! Tuhat jugapuu marjakooki lollusele! Pealekata rästikumürki lollusele! Shnaali lima ja musta lörkki lollusele! Tapp lollusele! Lõpp lollusele! Lõpp lollusele! Lõpp lollusele!
VIDEO: Reivikutsikate invasioon! Niisugune paistis Weekend festival teistsuguse muusikamaitsega inimestele  (1)
10.august 2015 22:02
Nii nagu mõnikord välismaale reisides tabab turiste kultuurišokk, paistavad sageli ka teistsuguste eelistuste ja maistega inimesed justkui mõnelt muult planeedilt pärit olevat. Kuigi läinud nädalavahetusel käis end Pärnus Weekend Festival Balticul kolm päeva elektroonilise tantsumuusika ehk täpsemalt EDM stiilis leviträna järgi pöördesse tantsimas kümneid tuhandeid inimesi, siis ütlematagi ei ole selline muusika just igaühe tassike teed.
VANAD FOTOD: Kujuta end aastasse 1967 ning saa osa saatest "Must käsi", millest filmilindil pole sentimeetritki säilinud!  (1)
16.juuli 2015 08:30
ETV 60. sünnipäeva eel tasub meenutada olnud aegu. Kuna eriti salapärane tundub kõik see, mille kohta pole pea midagi säilinud, siis mõnel juhul tulebki olnu taastamiseks kasutada vaid kujutlusvõimet. Nii on see näiteks ka 1967. aastal alustanud reklaamsaadetetega, mille originaallindid on ammu sattunud taaskasutusse ning seega vaadata neid enam ei saa, mitte kui midagi pole arhiivis alles. Kunagi aga kõiki ajastu suurimaid staare kaasanud reklaamsaate "Must käsi" avasaatest on alles meeleolukad fotod, mis jutustavad oma loo ka ise. Tõsi, saate taaselustamiseks läheb vaja parasjagu kujutlusvõimet!
Puugihammustuse ohver Uno Loop: ma ei saanud enam laval liikuda ja olla, kadus ka hääl  (41)
30.mai 2015 15:40
Eesti estraadilaulu elav legend ja kitarrimuusika grand old man Uno Loop elab praegu Laulasmaal ning püüab oma jõu ja arstide abiga tervist joonel hoida. "Kõik need tervisehädad said alguse ühest puugihammustusest, mida ma aga algul kahjuks tähelegi ei pannud," kõneleb Loop, et puukborellioos pani talle paraja põntsu ning sai saatuslikuks tema lauljakarjäärilegi.
IN MEMORIAM: Kuidas Baskin 1964. aastal kurjategijaks lavastati  (32)
12.märts 2015 08:35
11.märtsil suri 85aasta vanuses vanameister Eino Baskin. Taasavaldame kirjutise ("Baskini likvideerimine") keerulisest perioodist näileja elus, kui liiga teravkeelsest Eino Baskinist vabanemiseks lavastati ta 1964. aastal pornolevitajaks.
Naeris: Varivalitsus, vali varitsus!
05.veebruar 2015 05:15
Valija malbe hääl hälbe maal.
Uno Loop: isehakanud metsamees olen juba aastakümneid  (1)
30.jaanuar 2015 16:35
"Öeldakse, et puust saab õige mitu sooja," tõdeb kevadel 85aastaseks saav muusik ja laulja Uno Loop , kes rassib oma Laulasmaa maatükil metsast tuulemurdu välja tassides.