Uno Loop

Eesti tuleb täita muusikaga: 16 artisti, kes on meie popmuusikasse enim panustanud  (2)
01.oktoober 2015 21:38
Eesti Fonogrammitootjate Ühing on alates 1998. aastast jaganud Eesti Muusikaauhindu, mille kategooriate hulka kuulub ka nn. elutöö auhind Panus Eesti Popmuusikasse. Selle auhinna on pälvinud 16 väga erinevat eesti artisti ning tänase muusikapäeva puhul vaatame selle nimekirja taaskord üle ja tuletame meelde neid erilisi inimesi, kes kodumaise kullafondi jaoks nii mõndagi on teinud.
Uno Loop: mis seal rääkidagi, muusikamehe elu on võrdlemisi kirju
25.september 2015 23:30
Aastakümneid lauluga Eesti inimeste meelt lahutanud samethäälne Uno Loop (85) on LP lugejale välja valinud kõnekamad kaadrid oma pildialbumist. „Suurelt jaolt sellised, mida ma varem pole avalikkusele näidanud,” ütleb ta laual olevale pildipakile osutades.
6 VIDEOT: Puhas kuld ei aegu! Kuula, vaata ja meenuta Genka geniaalseid vahetekste Tõrva Loitsul  (2)
26.august 2015 16:13
Lõpuloits Julgeolek! Ma ütlen julgeolek! Kõik ütlevad julgeolek! Alarma! Kaitseme endeid! Või muidu vajume pimedusse, pilkasse Me võime ehitada uue gordoni Iklasse Panna uued aiad, peale veits teipsi ka Me võime okastraati rullida Peipsi ka Aga keegi ei kaitse meid Aga keegi ei kaitse meid Age keegi ei kaitse meid Endi eest! Oma lollipeaga tehtud endli eesti Oma lolli peaga tehtud vigade eest Oma enese, sisese lolluse eest! Oma lollide posituste, ussituste ja vastikuste ees Alarma! Elu pole raske! Elu pole bitch! Ja bitch pole karma! Sa ise oled bitch! Ja ma ei korda seda “õpi” sõna nagu Vladimir Ilitsh Aga lollus pole vabandatav Lollus hävitab! Lollus teeb haiget! Lollus teeb vigaseks! Tuld Lollusele! Tõrva Lollusele! Ravi lollusele! Abi lollusele! Kabi lollusele! Hagi lollusele! Hijabi lollusele! Wussup’i lollusele! Kõigile! Eesti, hutu, &5#4€, punjabi lollusele! Sada puuda sookailu lollusele! Tuhat jugapuu marjakooki lollusele! Pealekata rästikumürki lollusele! Shnaali lima ja musta lörkki lollusele! Tapp lollusele! Lõpp lollusele! Lõpp lollusele! Lõpp lollusele!
VIDEO: Reivikutsikate invasioon! Niisugune paistis Weekend festival teistsuguse muusikamaitsega inimestele  (1)
10.august 2015 22:02
Nii nagu mõnikord välismaale reisides tabab turiste kultuurišokk, paistavad sageli ka teistsuguste eelistuste ja maistega inimesed justkui mõnelt muult planeedilt pärit olevat. Kuigi läinud nädalavahetusel käis end Pärnus Weekend Festival Balticul kolm päeva elektroonilise tantsumuusika ehk täpsemalt EDM stiilis leviträna järgi pöördesse tantsimas kümneid tuhandeid inimesi, siis ütlematagi ei ole selline muusika just igaühe tassike teed.
VANAD FOTOD: Kujuta end aastasse 1967 ning saa osa saatest "Must käsi", millest filmilindil pole sentimeetritki säilinud!  (1)
16.juuli 2015 08:30
ETV 60. sünnipäeva eel tasub meenutada olnud aegu. Kuna eriti salapärane tundub kõik see, mille kohta pole pea midagi säilinud, siis mõnel juhul tulebki olnu taastamiseks kasutada vaid kujutlusvõimet. Nii on see näiteks ka 1967. aastal alustanud reklaamsaadetetega, mille originaallindid on ammu sattunud taaskasutusse ning seega vaadata neid enam ei saa, mitte kui midagi pole arhiivis alles. Kunagi aga kõiki ajastu suurimaid staare kaasanud reklaamsaate "Must käsi" avasaatest on alles meeleolukad fotod, mis jutustavad oma loo ka ise. Tõsi, saate taaselustamiseks läheb vaja parasjagu kujutlusvõimet!
Puugihammustuse ohver Uno Loop: ma ei saanud enam laval liikuda ja olla, kadus ka hääl  (41)
30.mai 2015 15:40
Eesti estraadilaulu elav legend ja kitarrimuusika grand old man Uno Loop elab praegu Laulasmaal ning püüab oma jõu ja arstide abiga tervist joonel hoida. "Kõik need tervisehädad said alguse ühest puugihammustusest, mida ma aga algul kahjuks tähelegi ei pannud," kõneleb Loop, et puukborellioos pani talle paraja põntsu ning sai saatuslikuks tema lauljakarjäärilegi.
IN MEMORIAM: Kuidas Baskin 1964. aastal kurjategijaks lavastati  (32)
12.märts 2015 08:35
11.märtsil suri 85aasta vanuses vanameister Eino Baskin. Taasavaldame kirjutise ("Baskini likvideerimine") keerulisest perioodist näileja elus, kui liiga teravkeelsest Eino Baskinist vabanemiseks lavastati ta 1964. aastal pornolevitajaks.
Naeris: Varivalitsus, vali varitsus!
05.veebruar 2015 05:15
Valija malbe hääl hälbe maal.
Uno Loop: isehakanud metsamees olen juba aastakümneid  (1)
30.jaanuar 2015 16:35
"Öeldakse, et puust saab õige mitu sooja," tõdeb kevadel 85aastaseks saav muusik ja laulja Uno Loop , kes rassib oma Laulasmaa maatükil metsast tuulemurdu välja tassides.
Loe, millise albumi valisid kriitikud isiklikult Eesti kõigi aegade parimaks plaadiks  (30)
31.juuli 2014 12:41
Raadio 2 korraldas konkursi Eesti kõigi aegade parima plaadi leidmiseks, kuid rahvahääletuse tulemused on veel selgitamisel. Samal ajal pani Eesti Ekspressi valitud 102-liikmeline žürii kokku oma lemmikud ning avaldasid Eesti kõige aegade parimate albumite top 100, mida 30. augusti  Eesti Ekspressi Areenist lugeda saab.
Savisaar ja spordirahvas – kes neid suudaks lahuta?!  (55)
25.juuni 2014 06:00
Ettevaatust! Keskerakonda astumine mõjub tegevsportlaste karjäärile harilikult hukutavalt.
LOE! Katkend raamatust "Eriline Eri Klas": uudistasin ka mustanahalisi, sest polnud neid varem näinud  (9)
06.juuni 2014 18:40
Kirjastus Kunst varasalve on lisandunud Paavo Kanguri sulest pärinev väärikas teos "Eriline Eri Klas ", mis maestro 75. juubeli eel peaks lähipäevil ka lettidele jõudma. Publik avaldab  sel nädalavahetusel kolm katkendit raamatust.
Heliriba: Varro Vooglaid  (10)
21.mai 2014 06:00
Laule Varrole, mis täidaksid teda enne homset keerulist päeva armastusega ja aitaksid valguse poole üle tulla.
"Laula mu laulu" täna: Heidy Tamme erisaade! Genka keerab "Kodulaulu" tänapäevasesse kinnisvaravõtmesse  (5)
08.mai 2014 14:30
Täna kell 20:30 jätkub Kanal 2 meeleolukas “ Laula mu laulu ” legendaarse lauljanna Heidy Tamme erisaatega.
Uno Loop: minu karjäärile sai saatuslikuks puukborrelioos, ma ei saanud enam laval liikuda  (14)
29.aprill 2014 08:01
Eestlaste poolt palavalt armastatud laulja Uno Loop rääkis ETV saates "Osoon", et tema karjäärile sai saatuslikuks puukborrelioosi haigestumine.
Uno Loobi elu saab teatrilaval seitse erinevat lõppu  (2)
24.jaanuar 2014 09:51
Veebruaris jõuab Rakvere teatri lavale lavastus „Uno Bossa ehk Uno Loobi seitse elu“. Estraaditüki lavastaja ja kunstniku Hardi Volmeri sõnul on tüki selgrooks Eesti 1960-ndate ja 70-ndate estraadilaulud, mis pärinevad enamasti Uno Naissoo sulest.
Arne Oit 85
05.detsember 2013 05:15
Arne Oidi 85. sünniaastapäevaks on raadio laste laulustuudio andnud välja duubelplaadi “Lauluveski”, millel kõlab 26 tuntud lastelaulu Oidi loomingust.
Uku Suviste alles otsib õiget suunda  (26)
13.jaanuar 2013 00:05
Elukutselise lauljana on Uku Suviste ühiskonna silmis vaba ja rõõmus nagu linnuke oksal. Intervjuus LP-le räägib ta, kuidas see elu päriselt käib ja mida teha, et oksale püsima jääda.
Paremat valikut paluks  (2)
21.detsember 2012 14:35
Eesti varasema kerge muusika austajana (nostalgia, mis muud) asusin rõõmsa ärevusega vaatama Vahur Kersna juhitud ja kokku pandud esimest saadet “ETV kuld”.
LOE! Katkend Üllar Jörbergi raamatust "Armastuse laul"  (25)
19.detsember 2012 20:00
Eelmisel nädalal ilmus Pegasus kirjastuselt Evelin Kivimaa kirjutatud raamat legendaarsest lauljast Üllar Jörbergist, mis kannab pealkirja "Armastuse laul". Publikul on hea meel tuua sinuni veidi meeleolukat lugemist värskeltvalminud teose kaante vahelt. Kes teab ehk tahad pärast selle lugemist kellegi kinikotti täiendust veel lisada...
Rapla valla eakate tervisepäev lõppes loosiauhindade jagamisega
13.oktoober 2012 18:20
Eakate tervisepäeva oleme Rapla vallas tähistanud vahelduva eduga aastast 2003. Mäletan, et esimesest suurest tervisepäevast võttis osa üle 100 inimese. Mäletan ka tervisepäeva, kus Uno Loop rõõmustas kõiki oma kontserdiga (täna ta kahjuks enam ei esine). Ka sel aastal tegid aktiivsed eakad ettepaneku tähistada nii maailma südamepäeva kui rahvusvahelist eakate päeva ühe toreda sündmusega 29. septembril.
Teenekas registripidaja Kalev Orgla  (3)
19.august 2012 15:00
Keila valla teenetemärgi saab tänavu valla teenekas registripidaja Kalev Orgla, kes on selles ametis olnud 1. jaanuarist 1994.
Jaanipäeva nõutuim lugu on kõrgeks kasvava rohu laul  (7)
18.juuni 2012 00:00
Jaaniaeg on Eestis piisavalt pikk, et esinejad saaksid mitu päeva järjest erinevates kohtades üles astuda. Nii on Toomas Annil kolm jaaniesinemist ning ansambel Nukker Kukeke paneb rahva tantsima kahes paigas. See, et laulda tuleb jaanipäevaks kõrgeks kasvanud rohust, on ilmselge ning seda mitte üks kord kontserdi kohta, võib-olla isegi korduvalt.
Vahur Kersna pälvis Valdo Pandi nimelise ajakirjanduspreemia  (27)
01.juuni 2012 18:23
Tänasel rahvusringhäälingu hooaja lõpetamisel anti üle Valdo Pandi nimeline ajakirjanduspreemia, mille pälvis ETV pikaaegne saatejuht ja toimetaja Vahur Kersna . Laureaaditiitli tõi Kersna silmapaistvalt hea ajakirjanduslik töö. Preemia loodi 1980. aastal, varem on seda üle antud kaheksal korral.
Kui ei maksa, siis ei võistle!  (1)
26.mai 2012 00:30
Aastaid ei toimu enam Tallinna–Tartu kergejõustiku linnavõistlust, mis oli üks Eesti populaarsemaid spordiüritusi.
Rippsildade kontsert Keila-Joal kutsub avastama mõisakompleksi ja maastikuparki
24.mai 2012 12:00
Keila-Joa mõisakompleksi valmimisest ja pargi rajamisest möödus sellel aastal 179 aastat. Üks enim Vene tsaaririigi saatust mõjutanud suurmehi oli kindlasti Alexander von Benckendorff , kelle eestvõttel ning tsaaririigi rahalisel toel valmis 1833.a. kevadel Keila-Joa mõis. Mõisa juurde rajati 80-hektariline maaliline inglise stiilis vabakujunduslik maastikupark koos rippsildade ja paviljonidega.
Laulasmaa loodus aitab luua
20.mai 2012 00:00
Laulasmaa Kooli 5. aastapäeva üritusel andis muusik Uno Loop koolile üle kingituse - laulu „Kodurand" sõnad, noodikirja ja CD-le salvestatud lindistuse, kus autor ise esitab laulu. Laulja enda kaunis kodu asub samuti Laulasmaal ja nagu vestlusest selgus, on ta siin elanud juba 50 aastat.
Me tuleksime laulma terve klassiga!
14.aprill 2012 16:05
"Me tuleksime laulma terve klassiga, kui oleks kodule lähemal ja odavam" - nii kuulutas üks Viimsi Kooli laululaps ja nüüd on tema soov täitumas. Sügisel avab Maire Eliste muusikakool oma osakonna ka Viimsi Koolis. Kui aga võrrelda õppemakse teiste erakoolidega, siis on see kool kõige odavam.
Tuhkur trügib Itaaliasse, tšintšilja Hiinasse  (12)
27.jaanuar 2012 11:30
Eestlased oskavad karusloomi küttida ja kasvatada, aga nahaparkimise ja oksjonitega jäävad hätta. Nii liigub karusnahaäri rahvusvahelistele oksjonitele Soome või Taani.