Universal Music

Uskumatu ebaõiglus? Simpsonite häälestaar hakkab pidama tähtsat kohtuvõitlust  (1)
30.oktoober 2016 10:29
Harry Sherarer on legendaarne mitmes mõttes. Esiteks sellega, et ta annab hääle kokku 23-le kultusseriaali The Simpsons karakterile, aga ka seetõttu, et ta lõi bändi Spinal Tap ja mängis filmis "This is Spinal Tap". Aastakümneid pärast filmi valmimist on Shearer ja teised autorid nõudmas väga kopsakat rahasummat. Nende sõnul soovivad nad julgustada ka teisi staare, keda raamatupidajad on rängalt petnud, kirjutab The Celebrity Networth.
VIDEO: Sooloprojekti alustav superstaarisaate võitja Rasmus Rändvee: bändi laialiminek oli hirmutav
27.oktoober 2016 16:58
" Eesti otsib superstaari " saate võitja Rasmus Rändvee alustab sooloprojektiga ning annab välja oma esimese singli juba sel reedel Noortebändi konkursi finaalis.
FOTOD: Eesti kõige säravamad muusikasõbrad tähistasid lustakal peol plaadifirma Universal Music Baltics sünnipäeva
26.oktoober 2016 21:34
Universal Music Baltics tähistas lustaka koosviibimisega oma sünnipäeva. Eesti muusika– ja meelelahutusmaastiku koorekihit kogunes Kadriorus asuvasse restorani MON REPOS, et plaadifirma esindajatel kätt suruda ning üheskoos rõõmsameelselt klaase kõlistada. Vaata, kes sünnipäevapeol kohal käisid!
KUULA: Uued muusikalised tuuled! Jüri Pootsmann avaldas värske singli oma pealgi ilmuvalt kauamängivalt
14.oktoober 2016 15:35
Täna ilmus ”Täna”, Jüri Pootsmanni singel, mis sillutab tee 18. novembril ilmuvale samanimelisele täispikale stuudioalbumile. Singli autori ja albumi produtsendi Sten Sheripovi ning Jüri Pootsmannile lisaks on plaadi valmimisse panustanud produtsendid Konstantin Tsõbulevski, Raul Ojamaa ning laulja-laulukirjutaja Renae Rain.
Eesti muusikute tänukiri rock’n’roll' i president Toomas Hendrik Ilvesele: suur õnn, et meil on olnud tark president, aitäh selle julguse eest  (139)
12.oktoober 2016 10:07
Eesti muusikud tänavad äsja ametist lahkunud presidenti Toomas Hendrik Ilvest kohaliku muusikaelu ning vaba eneseväljenduse edendamise eest. Oma tänud ja parimad soovid edastavad Henry Kõrvits , Vaiko Eplik , Kene Vernik , Lenna Kuurmaa , Kerli Kõiv , Ruslan Trochynskyi , Kadri Voorand , Maria Faust , Misha Panfilov, Raul Saaremets , Tommy Cash , Ain Agan, Silver Sepp , kirjanik ja laulusõnade autor Kristiina Ehin ning presidendi noorpõlve lemmiklugude kogumikplaadi "Teenage Wasteland" väljaandja, Universal Music Baltic esindaja Leen Kadakas .
President Ilvese kogumikplaadi müügist kogunes heategevuseks 4500 eurot: tean, millist rõõmu lapsed sellest tunnevad  (3)
08.september 2016 17:04
Mullu detsembris ilmunud president Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaadi "Teenage Wasteland – Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978" müügist kogunes heategevusfondile Minu Unistuste Päev 4500-eurone annetus, mille president Ilves ja Universal Music Baltikumi juht Petri Mannonen andsid täna üle fondi esindajatele.
KUULA: Räpipunt 5Miinust andis Jüri Pootsmanni hittsinglile "Nii või naa" uue kuue
15.august 2016 22:30
Universal Music Baltics plaadifirma alt ilmus täna vaid Spotifys 5Miinust remiks Jüri Pootsmanni loost ”Nii Või Naa”. Uus versioon on tulemus Universal Music Baltics ja raadio Sky Plus koostöös toimunud ametlikule remiksivõistlusele. Või Naa”
Hipsterid, ruttu poodi! Meie melomaanist presidendi nooruspõlve lemmikud on nüüd ka "saviplaadil"  (6)
01.juuli 2016 15:55
Universal Music Baltics andis 1.juulil vinüülil välja president Toomas Hendrik Ilvese lemmiklugudest koosneva ja mullu detsembris CD-kujul ilmunud kogumikplaadi “Teenage Wasteland — Lemmikud aastatest 1963–1978 / Favourites 1963–1978”, mille müügist on heategevusfondile Minu Unistuste Päev seni kogutud 3200-eurone annetus. Plaati on lisaks Tallinnale esitletud ka Helsingis ja Riias.
Presidendi plaadi müügiedu jäi hingitsema? Tootja: Ilves ega maksumaksja ei pea midagi omast taskust kinni maksma  (25)
19.aprill 2016 13:14
President Toomas Hendrik Ilvese detsembri alguses ilmunud kogumikplaadil on kaubandusvõrgus läinud edukalt, kuid päris välja pole riigipea noorusaja lemmikuid koondavat heategevuslikku albumit nelja kuuga suudetud siiski müüa.
Eesti rahvusmixtape! President Toomas Hendrik Ilves üllitab nooruspõlve lemmiklugude plaadi ja astub DJ'na üles: rock'n'roll päästis mu elu  (46)
26.november 2015 13:33
4. detsembril ilmub president Toomas Hendrik Ilvese kogumikplaat “Teenage Wasteland — 16 Early Fave Raves of the President / Teismelise ahermaa — Presidendi kuusteist nooruspõlve lemmiklugu”. Iga ostetud plaadi pealt läheb annetus heategevusprojektile Minu Unistuste Päev, mis viib ellu raskelt või krooniliselt haigete laste unistusi.
Mis digi? USA viimane helikassetitootja toodab neid praegu rohkem kui eales varem!  (8)
15.september 2015 18:31
Kui uudiseid lugeda, tundub, et muusikatööstus kiratseb. Müüginumbrid langevad nii füüsiliste andmekandjate kui ka digi puhul. Kõik kuulavad, vähesed nõustuvad maksma.
Audiokassettide tootjal läheb paremini kui kunagi varem  (23)
01.september 2015 19:25
20-aastase tehnoloogilise arengu järel on inimesed taas ostmas kassette ja pühkimas tolmu Walkmanidelt, kirjutab Bloomberg.
Uue Eesti superstaari Jüri Pootsmanni debüütsingel vallutas Eesti Spotify edetabeli  (4)
10.juuni 2015 13:55
Superstaarisaate võitja Jüri Pootsmanni debüütsingel "Torm" on saavutanud Spotify Eesti edetabelis rekordilise positsiooni.
"Eesti otsib superstaari" 2015 hooaja võitja Jüri Pootsmann avaldas täna debüütsingli "Torm"  (4)
01.juuni 2015 13:15
Eilses superfinaalis kahe omanäolise aranžeeringuga kõlanud võidusingel lauldi tegelikkuses sisse juba saate vältel, mai alguses Helsinkis, mil allesjäänud 5 finalisti käisid tunnustatud salvestustuudios Fried Music. Loo autor on rootslasest produtsent Kim W ning eestikeelsed sõnad kirjutas Maian Kärmas . Salvestuskogemuse said kõik 5 finalisti, kuid ülemaailmsetes digikanalites saab avaldatud vaid Jüri versioon.
„Eesti otsib superstaari“ superfinaali esitused on selgunud!  (8)
28.mai 2015 20:05
Juba sel pühapäeval valib Eestimaa endale kuuenda superstaari. Suurejooneline show jõuab vaatajateni Nordea Kontserdimajast, mille laval säravad otsustavate etteastetega Gertu Pabbo ja Jüri Pootsmann.
„Eesti otsib superstaari“ superfinaali publikut ootab Nordeas superüllatus - neile esinevad kõik finalistid! Televaataja seda ei näe!  (7)
26.mai 2015 10:30
Eesti kuuenda superstaari otsingud kulmineeruvad pühapäeval võimsa show´ga Nordea Kontserdimajas. Lisaks superfinalistidele Gertu Pabbole ja Jüri Pootsmannile esinevad vaid kohapealse publiku ees eksklusiivselt ka kõik teised finalistid.
Metsatöll andis täna välja EP ”Pummelung”!  (2)
15.mai 2015 11:48
Täna ilmus Metsatöllu EP ”Pummelung“, millelt leiab kaks uut seniavaldamata lugu, lisaks veel Metsatöllu esituses J.M.K.E. pala ”Külmale Maale”.Metsatöllu kaks lugu; ”Pummelung” ja ”Vana jutuvestja laul” on seni ühel või teisel põhjusel jäänud Töllu kodustuudio, Roundsound, riiulisse oma aega ootama. Nüüd, pärast pea poolt aastat puhkust otsustas bänd, et aeg on tasuda oma loominguline võlg - aeg on oma möödunud aegade üllitisi ka teistele inimestele kuulamiseks jagada.
Miks peaks muusikafänni huvitama Tidal?!
15.aprill 2015 08:16
Siim Nestor võtab luubi alla Jay-Z ja teiste megastaaride poolt kuulamisturule paisatud uue striimimis­teenuse.
MUUSIKAT: Von Hertzen Brothers esitles Universal Musicu kontoris Publikule oma värsket loomingut  (2)
01.aprill 2015 19:32
Von Hertzen Brothers on kolme venna loodud Soome rokkbändide kroonjuveel, mis on nüüd saanud ühele poole oma järjekorras juba kuuenda albumiga pealkirjaga "New Day Rising". Publik astus sisse Universal Music Baltikumi kontorisse ja tõeliselt sooja ja musikaalse vastuvõtu osaliseks, kus vennad Von Hertzenid võtsid koos bändikaaslastega üles oma värskeima viisijupi "Hold Me Up".
Rihanna and Kanye West joint tour cancelled
31.märts 2015 23:04
The office of the entertainment company Live Nation leaked information about a concert that hadn’t yet received final confirmation but had been in the works for several years, writes Siim Nestor .
FOTOD: Varjust välja: lõpuks said EFÜ eestvedamisel pärjatud needki, kes muusikute seljataguse eest hoolitsevad!  (2)
24.märts 2015 22:05
24. märtsil kutsus Eesti Fonogrammitootjate Ühing restorani Merineitsi need muusikamaailmaga seotud kodanikud, kes tähtede sära varju enamasti kipuvad jääma, et esmakordselt tänada kõiki, kes edukate plaatide või kontserdite taga ühel või teisel moel seisavad. Kokku jagati auhindu lausa 16 kategoorias ning muidugi ei puudunud pidulikult tseremoonialt ka tähed ise.
PUBLIKU VIDEO: Enrique Iglesiase nimel R2 Aastahiti trofee vastu võtnud Leen Kadakas paljastas, mis sarvilisest auhinnast tegelikult saab!
10.jaanuar 2015 20:05
R2 Aastahiti välismaise edetabeli tipus troonis möödunud aasta kokkuvõttes Enrique Iglesiase "Bailando". "Tubli poiss," kiitis hurmurlaulja plaadifirma Universal Musicu siinne esindaja Leen Kadakas , kes latiinostaari nimel trofee enda kätte sai. Mis sellest aga edasi saab? Kas keraamiline näpuviskekuju jõuab ikka muusiku kaminasimsile?
Robbie Williamsi Tallinna kontserdi DVD lööb müügirekordeid!  (5)
17.detsember 2014 11:32
8. detsembril poelettidele jõudnud Robbie Williamsi DVD ja Blu-Ray “Live In Tallinn” on esimese müüginädalaga jõudnud kõikjal müügiedetabelite tippu - kaubaks lähevad suure hooga mõlemad versioonid ning tegu tundub olevat jõuluperioodi kõige soovituma muusikatootega.
TAYLOR SWIFT – pole veel Näosaate materjal, aga on hetkel maailma tähtsaim popstaar  (1)
19.november 2014 08:47
Siim Nestor retsenseerib kantritäht Taylor Swifti uut heliplaati, hiilgavat vallutusretke ehtsa popmuusika aladele.
Robbie Williamsi kontserdi DVD valmib selle aasta lõpus  (24)
15.august 2014 04:30
Plaadi väljaandmine on venima jäänud staari uue kontsertturnee tõttu, millest varem ei teatud.
GRUPIFOTO: Põhjus tähistada! Metsatöllu kuues album "Karjajuht" müüs end plaatinumiks  (6)
22.mai 2014 11:37
7. märtsil 2014 ilmunud Eesti metal-hiiu Metsatöllu kuues stuudioalbum “Karjajuht” võeti üle ootuste hästi vastu – esimese paari kuuga müüdi nii tavalist CD, limiteeritud CD ja vinüülversiooni üle 5000 koopia, mis teeb sellest Universal Musicu edukaima selle aasta kodumaise plaadi.
Rootsi kingitus muusikaärile
07.mai 2014 06:00
Siim Nestor intervjueerib Spotify Põhjamaade ja Baltikumi osakonna juhti Jonathan Forsterit.
SELGE! 7. märtsil avaldab Metsatöll kuuenda stuudioalbumi pealkirjaga “Karjajuht”
24.jaanuar 2014 16:35
“Elu pole antud kannatusteks ja halaks, elu on antud seista kahel jalal ning sirge seljaga! Toetada neid, kes sinust väetimad ning võtta vastu abi neilt, kes sinust vägevamad! Hoida uhkusega oma hõimu ja au! Kui “minast” saab “meie”, siis püsime tugevad! Koos! Õla kõrval õlg ja selg selja taga!” Metsatöll 10227
TOP 10: Kuula aasta 2013 hitte, mida eestlased Spotify's kõige enam leierdasid  (3)
17.detsember 2013 15:40
Aasta edetabelite aeg on käes ning esmakordselt saab teha kokkuvõtteid maailma juhtiva muusika voogesituskeskkonna Spotify Eesti kuulajate eelistustest. Spotify keskkond jõudis meie maale selle aasta aprillis.