Ultima Thule

RAAMATUBLOGI: Mida tegid templirüütlid Ultima Thulel? Kaitsesid muinaskristlust?  (10)
02.detsember 2016 12:03
Karl Kello, „Templirüütlid Saaremaal“, Argo, 206 lk.
Muretu murelaps Kreeka
23.september 2016 11:45
Peloponnesose poolsaar on tegelikult rohkem nagu saar pärast seda, kui Kórinthose kanal selle Mandri-Kreekast ära lõikas. Mitte ainult füüsiliselt pole Peloponnesos maailm omaette – muidu probleemidega sipleva riigi poolsaarel on elu ikka veel ilus nagu kreeka e.
Kümme Kreeka varjundit
03.september 2016 09:12
Kreekast kuuleb kahesuguseid lugusid. Uudised musta saatusega Kreeka majandusest, mille kohta keegi enam ei mäleta, kas kunagi oli ka helgem aeg. Põgenikega ülekoormatud laevad ja väikelinnade südametesse spontaanselt kerkinud pagulaslaagrid. Reisikorraldajate kodulehtedel aga avaneb teistsugune Kreeka: säravvalgete majade ja lipusinise taevaga. Nagu kahtlustada võiski, jääb süsimusta ja säravvalge Kreeka vahele veel hulk varjundeid, kirjutab Silvia Pärmann tänases LP-s.
FOTOD: Ewert & The Two Dragons kütsid Kuressaare merepäevade viimase õhtu tulikuumaks  (5)
14.august 2016 19:45
Kuressaare Merepäevad on traditsiooniline merefestival, mis toimus sel aastal juba 20. korda. Sel korral esinesid Ewert & The Two Dragons, Curly Strings , Ultima Thule , Grete Paia , Dagamba ja paljud teised. Loomulikult ei puudunud ka traditsiooniline laevade eskaader, käsitöölaat, messiala, Arensburgi veinitelk, rahvakultuur, paadiralli, mõnus toit, põnevad töötoad, sport, mängud ja palju muud lõbusat.
NELJA AASTAGA ISESEISVAKS: 1988 – konflikt Tartus, isamaalised laulud, ERSP ja Rahvarinne  (63)
13.august 2016 15:00
1988. aasta tähistab Eestis nn laulvat revolutsiooni, kuigi tegelikult tähistas see ka vihase debati algust Eesti iseseisvuse poolt ja vastu. Eesti iseseisvumist nõudnud ERSP langes ametlikus meedias "ekstremistidena" propagandalöögi alla, Rahvarinne suutis alles aasta lõpus kommunistlikust parteist lahti öelda.
Bluesman Raul Ukareda  (1)
06.juuli 2016 00:30
Üks Eesti tähelepanu­väärsemaid bluuskitarriste Raul Ukareda mängib Tanel Padar Blues Bändis ja korraldab Augustibluusi festivali. Teda usutles Priit Hõbemägi.
Jaak Joala kogumik „Suveöö“ on selle suve kõige olulisem Eesti plaat
21.juuni 2016 00:40
Jaak Joala “Suveöö” 10/10
Punkarid, setod ja popstaarid koos suurel laval: Vaata, kes esinevad tänavusel Ostrova Festivalil!
06.mai 2016 15:30
Ostrova Festival toimub juba kuuendat korda ja annab Setomaa muusikutele võimaluse end suurel laval näidata. Lisaks on kohal ka Eesti poppmuusikud, et pakkuda kohalikele korralikku kuulamisnaudingut ja festivalielamust.
FOTOD: Ultima Thule kitarristi Slavka Kobrinit kogunesid mälestama tõelised Eesti muusika veteranid
03.mai 2016 21:38
Teisipäeval, 3.mail, kogunesid Scotland Yardi kõik need muusikud, kes tundsid lähedust Ultima Thule originaalkoosseisu kuulunud kitarrivirtuoos Vjatšeslav Kobriniga, kes õnnetu juhuse tõttu nädalapäevad tagasi oma Costa Rica kodus siit ilmast lahkus. Publik tuli samuti Slavkale viimast austust avaldama. Vaata galeriist, kes veel kohal käisid.
Riho Sibul, kitarri saatel muretseja  (13)
29.aprill 2016 23:55
Sellist tunnet küll ei ole, nagu oleks kuhugi kohale jõudnud, ütleb Riho Sibul, kel täitub tänavu 40 lava-aastat. Teekond on ju ikka olulisem.
Ultima Thule andis Slavka surmapäeval kontserdi! Raul Vaigla: võis olla, et "Lennelda priiks" kõlas just sel ajal, kui ta oli läinud...  (6)
26.aprill 2016 19:45
Raul Vaigla meenutab lahkunud bändikaaslast Vjatšeslav Kobrinit ehk Slavkat kui maitsekat kitarristi, heatahtlikku naljahammast ja ärimeest. Publikule antud intervjuus tunnistab muusik, et suhtles viimastel aastatel Slavkaga vähe, kuid tähtsatel hetkedel vahetati mõtteid meili teel.
HOMMIKU ÜLEVAADE: Tšernobõli katastroofist möödub 30 aastat, avalikustati Jaapani 2020. aasta olümpiamängude logod
26.aprill 2016 08:42
Head lugejad, Delfi toob teieni igal tööpäeval hommiku-uudiste ülevaate, kus vahendame teieni kõige värskemat infot öistest ja varahommikustest uudistest, eelinfot päeva sündmuste kohta ja kõike, millest värsketel ärkajatel võib kasu olla.
NÄDALA HITID: 10 valitud lugu läinud nädalast ehk Savisaare passioon, sajandi kurbhetk ja Eesti kuttide triumf
25.aprill 2016 16:07
Läinud nädal tõi Publiku veergudele Alo Mattiiseni esimese abikaasa ja Mart Laari vahelised lahkhelid, Kuldvaarikate sadu väärvia Savisaare põnevusseriaali ning ülemaailmsel Red Bulli rännuvõistlusel võidutsenud Eesti kutid. Siin on 10 valitud läinud nädalast, mis olid lugejate seas erakordselt menukad.
Raul Ukareda: Slavka andis siinsetele veidi “maavillastele” muusikutele lootust, et meiegi võime sovieedi alaväärsuskompleksist välja rabeleda!  (9)
25.aprill 2016 15:17
Ööl vastu laupäeva lahkus siit ilmast hinnatud ja armastatud kitarrist Vjatšeslav Kobrin ehk Slavka, nagu paljud sõbrad ja kolleegid teda armastasid kutsuda. Ansambli Compromise Blue kitarrist ning Augustibluusi programmijuht Raul Ukareda, kes oli viimastel aastatel see, kes Kobrini mitu korda siinsele publikule esinema meelitas, tunnistab Publikule antud intervjuus, et tegu oli tema jaoks kõige olulisema kitarristiga Eestis. Või isegi terves maailmas.
Suri kitarrist Vjatšeslav Kobrin
25.aprill 2016 00:10
Rokkbändi Ultima Thule esimesse koosseisu, Gunnar Grapsi Magnetic Bandi ja mitmesse teise menuansamblisse kuulunud meisterlik soolokitarrist Vjatšeslav „Slavka” Kobrin on meie seast lahkunud.
Jaak Ahelik: Slavka võis rääkida küll, et Costa Rical on päike ja soe, aga ta tahtis tagasi tulla, kõik ta sõbrad olid siin...  (31)
24.aprill 2016 13:20
Ööl vastu eilset lahkus siit ilmast hinnatud ja armastatud kitarrist Vjatšeslav Kobrin ehk Slavka, nagu paljud sõbrad ja kolleegid teda armastasid kutsuda. Kobrini sõber ja kunagine bändikaaslane Jaak Ahelik tunnistas Publikule antud intervjuus, et hakkab rohkem puudust tundma sõbra kordumatust huumorimeelest ja soojusest kui tema pillimängust. Kuigi ka viimases ei leidunud omal ajal talle võrdset.
Lahkus Ultima Thule originaalkoosseisu kuulunud kitarrist Vjatšeslav Kobrin  (63)
23.aprill 2016 23:00
Rokkbändi Ultima Thule esimesse koosseisu, Gunnar Grapsi Magnetic Bandi ja mitmesse teise menuansamblisse kuulunud meisterlik soolokitarrist Vjatšeslav "Slavka" Kobrin on lahkunud. Tema sõber ja kunagine bändikaaslane Jaak Ahelik kinnitas Publikule kuuldusi ning täpsustas ka surma asjaolusid: Kobrin olla vannitoas õnnetult kukkunud, meelemärkusetult lamama jäänud ning kui ta lõpuks leiti, oli juba liiga hilja ning kiirabi kiirest sekkumisest polnud enam abi ning ta suri koomast välja tulemata.
TELEKAJA: Unistus inimlikust elust
07.aprill 2016 00:00
Esmaspäeva õhtupooliku tõsimeelset teleõhtut ETVs ehtisid tervelt kolm vägagi mõtlemapanevat saadet. Kõigepealt sarjast "Meie inimesed" lugu õnnetust mustanahalisest noormehest, kes oma elujärjega jõuab siia, Ultima Thulesse , ning ennäe imet – samas kui põhielanikkond siit kirudes jalga laseb, võtab lõunamaa mees paiga omaks.
Eesti - Serbia jalgpallimängul esitab hümni Lõuna prefektuuri segakoor  (4)
27.märts 2016 12:28
Teisipäeval Lilleküla staadionil peetava Eesti – Serbia jalgpalli maavõistlusmängu eel esitab Eesti hümni Lõuna prefektuuri segakoor Chorus Menticum.
Suri TÜ kliinikumi üks asutajatest professor Raul Talvik  (3)
20.märts 2016 21:29
Eile suri 80. eluaastal meditsiiniteadlane ja -visionäär Raul Talvik , kes oli Tartu ülikooli kliiniku üks asutajatest.
RAAMATUBLOGI: Indrek Hargla avab Muinas-Eesti tõe ja hinge
08.märts 2016 14:41
Indrek Hargla, "Raudrästiku aeg", Raudhammas, 352 lk.
Hargla avab Muinas-Eesti hinge  (2)
07.märts 2016 00:11
Kirjaniku uuest raamatust selgub, et eestlased olid Rjuriku esivanemad ja sugukõlvatud orjapidajad.
Vladislav Koržets: mina ei näe seda vaenlast, keda peaksin sõnas või pildis mättasse lööma  (68)
05.veebruar 2016 23:55
Tihti pole edukuse jaoks tähtsad oskused ega teadmised, vaid viis, kuidas neid serveeritakse, tõdeb Vladislav Koržets. Selline libedat läbiajamist soosiv pealiskaudne ilmavaade on miski, mille vastu ta jõudumööda võidelda püüab.
Tubli saavutus! Hollandi raadiojaam valis Ultima Thule kitarristi Kalle Vilpuu sooloplaadi aasta parimaks  (2)
13.jaanuar 2016 11:44
Hollandi raadiojaam T-on-Air pärjas 2015. aasta albumi tiitliga Ultima Thule ja Seitsmenda Meele kitarristi Kalle Vilpuu sooloalbumi "Silver Lining".
Jüri Leesment: mul on hea meel, et tänased staarid selle loo ära tegid  (156)
08.jaanuar 2016 23:55
LP otsis Jõgevalt üles omaaegse superlaulu „Ei ole üksi ükski maa” sõnade autori Jüri Leesmenti ja küsis tema arvamust viimasel ajal palju kirgi kütnud laulu paroodia kohta. Räägitud sai ka originaali sünnist.
Mati Narusk: Kas jõuab jõuluks koju?  (4)
24.detsember 2015 13:11
Lapselaps Jane hõikab: “Memme, memme, tule ruttu, Joosu on Skype’is ja tahab rääkida!”
ETV ja ETV2 on pühadeks valmis: Ekraanile jõuab suur hulk uusi saateid, kontserte ja filme  (7)
21.detsember 2015 10:25
ETV ja ETV2 on pühadeks varunud hulga uusi saateid, kontserte ja kaasa mõtlema kutsuvaid filme.
5 lõppeva aasta muusikatähte
18.detsember 2015 00:30
Valisime välja viis tänavu eriti silma paistnud muusikainimest, aga sooja käepigistuse ja head sõnad on kindlasti ära teeninud paljud teisedki.