Ultima Thule

Punkarid, setod ja popstaarid koos suurel laval: Vaata, kes esinevad tänavusel Ostrova Festivalil!
06.mai 2016 15:30
Ostrova Festival toimub juba kuuendat korda ja annab Setomaa muusikutele võimaluse end suurel laval näidata. Lisaks on kohal ka Eesti poppmuusikud, et pakkuda kohalikele korralikku kuulamisnaudingut ja festivalielamust.
FOTOD: Ultima Thule kitarristi Slavka Kobrinit kogunesid mälestama tõelised Eesti muusika veteranid
03.mai 2016 21:38
Teisipäeval, 3.mail, kogunesid Scotland Yardi kõik need muusikud, kes tundsid lähedust Ultima Thule originaalkoosseisu kuulunud kitarrivirtuoos Vjatšeslav Kobriniga, kes õnnetu juhuse tõttu nädalapäevad tagasi oma Costa Rica kodus siit ilmast lahkus. Publik tuli samuti Slavkale viimast austust avaldama. Vaata galeriist, kes veel kohal käisid.
Riho Sibul, kitarri saatel muretseja  (13)
29.aprill 2016 23:55
Sellist tunnet küll ei ole, nagu oleks kuhugi kohale jõudnud, ütleb Riho Sibul, kel täitub tänavu 40 lava-aastat. Teekond on ju ikka olulisem.
Ultima Thule andis Slavka surmapäeval kontserdi! Raul Vaigla: võis olla, et "Lennelda priiks" kõlas just sel ajal, kui ta oli läinud...  (6)
26.aprill 2016 19:45
Raul Vaigla meenutab lahkunud bändikaaslast Vjatšeslav Kobrinit ehk Slavkat kui maitsekat kitarristi, heatahtlikku naljahammast ja ärimeest. Publikule antud intervjuus tunnistab muusik, et suhtles viimastel aastatel Slavkaga vähe, kuid tähtsatel hetkedel vahetati mõtteid meili teel.
HOMMIKU ÜLEVAADE: Tšernobõli katastroofist möödub 30 aastat, avalikustati Jaapani 2020. aasta olümpiamängude logod
26.aprill 2016 08:42
Head lugejad, Delfi toob teieni igal tööpäeval hommiku-uudiste ülevaate, kus vahendame teieni kõige värskemat infot öistest ja varahommikustest uudistest, eelinfot päeva sündmuste kohta ja kõike, millest värsketel ärkajatel võib kasu olla.
NÄDALA HITID: 10 valitud lugu läinud nädalast ehk Savisaare passioon, sajandi kurbhetk ja Eesti kuttide triumf
25.aprill 2016 16:07
Läinud nädal tõi Publiku veergudele Alo Mattiiseni esimese abikaasa ja Mart Laari vahelised lahkhelid, Kuldvaarikate sadu väärvia Savisaare põnevusseriaali ning ülemaailmsel Red Bulli rännuvõistlusel võidutsenud Eesti kutid. Siin on 10 valitud läinud nädalast, mis olid lugejate seas erakordselt menukad.
Raul Ukareda: Slavka andis siinsetele veidi “maavillastele” muusikutele lootust, et meiegi võime sovieedi alaväärsuskompleksist välja rabeleda!  (9)
25.aprill 2016 15:17
Ööl vastu laupäeva lahkus siit ilmast hinnatud ja armastatud kitarrist Vjatšeslav Kobrin ehk Slavka, nagu paljud sõbrad ja kolleegid teda armastasid kutsuda. Ansambli Compromise Blue kitarrist ning Augustibluusi programmijuht Raul Ukareda, kes oli viimastel aastatel see, kes Kobrini mitu korda siinsele publikule esinema meelitas, tunnistab Publikule antud intervjuus, et tegu oli tema jaoks kõige olulisema kitarristiga Eestis. Või isegi terves maailmas.
Suri kitarrist Vjatšeslav Kobrin
25.aprill 2016 00:10
Rokkbändi Ultima Thule esimesse koosseisu, Gunnar Grapsi Magnetic Bandi ja mitmesse teise menuansamblisse kuulunud meisterlik soolokitarrist Vjatšeslav „Slavka” Kobrin on meie seast lahkunud.
Jaak Ahelik: Slavka võis rääkida küll, et Costa Rical on päike ja soe, aga ta tahtis tagasi tulla, kõik ta sõbrad olid siin...  (31)
24.aprill 2016 13:20
Ööl vastu eilset lahkus siit ilmast hinnatud ja armastatud kitarrist Vjatšeslav Kobrin ehk Slavka, nagu paljud sõbrad ja kolleegid teda armastasid kutsuda. Kobrini sõber ja kunagine bändikaaslane Jaak Ahelik tunnistas Publikule antud intervjuus, et hakkab rohkem puudust tundma sõbra kordumatust huumorimeelest ja soojusest kui tema pillimängust. Kuigi ka viimases ei leidunud omal ajal talle võrdset.
Lahkus Ultima Thule originaalkoosseisu kuulunud kitarrist Vjatšeslav Kobrin  (63)
23.aprill 2016 23:00
Rokkbändi Ultima Thule esimesse koosseisu, Gunnar Grapsi Magnetic Bandi ja mitmesse teise menuansamblisse kuulunud meisterlik soolokitarrist Vjatšeslav "Slavka" Kobrin on lahkunud. Tema sõber ja kunagine bändikaaslane Jaak Ahelik kinnitas Publikule kuuldusi ning täpsustas ka surma asjaolusid: Kobrin olla vannitoas õnnetult kukkunud, meelemärkusetult lamama jäänud ning kui ta lõpuks leiti, oli juba liiga hilja ning kiirabi kiirest sekkumisest polnud enam abi ning ta suri koomast välja tulemata.
TELEKAJA: Unistus inimlikust elust
07.aprill 2016 00:00
Esmaspäeva õhtupooliku tõsimeelset teleõhtut ETVs ehtisid tervelt kolm vägagi mõtlemapanevat saadet. Kõigepealt sarjast "Meie inimesed" lugu õnnetust mustanahalisest noormehest, kes oma elujärjega jõuab siia, Ultima Thulesse , ning ennäe imet – samas kui põhielanikkond siit kirudes jalga laseb, võtab lõunamaa mees paiga omaks.
Eesti - Serbia jalgpallimängul esitab hümni Lõuna prefektuuri segakoor  (4)
27.märts 2016 12:28
Teisipäeval Lilleküla staadionil peetava Eesti – Serbia jalgpalli maavõistlusmängu eel esitab Eesti hümni Lõuna prefektuuri segakoor Chorus Menticum.
Suri TÜ kliinikumi üks asutajatest professor Raul Talvik  (3)
20.märts 2016 21:29
Eile suri 80. eluaastal meditsiiniteadlane ja -visionäär Raul Talvik , kes oli Tartu ülikooli kliiniku üks asutajatest.
RAAMATUBLOGI: Indrek Hargla avab Muinas-Eesti tõe ja hinge
08.märts 2016 14:41
Indrek Hargla, "Raudrästiku aeg", Raudhammas, 352 lk.
Hargla avab Muinas-Eesti hinge  (2)
07.märts 2016 00:11
Kirjaniku uuest raamatust selgub, et eestlased olid Rjuriku esivanemad ja sugukõlvatud orjapidajad.
Vladislav Koržets: mina ei näe seda vaenlast, keda peaksin sõnas või pildis mättasse lööma  (68)
05.veebruar 2016 23:55
Tihti pole edukuse jaoks tähtsad oskused ega teadmised, vaid viis, kuidas neid serveeritakse, tõdeb Vladislav Koržets. Selline libedat läbiajamist soosiv pealiskaudne ilmavaade on miski, mille vastu ta jõudumööda võidelda püüab.
Tubli saavutus! Hollandi raadiojaam valis Ultima Thule kitarristi Kalle Vilpuu sooloplaadi aasta parimaks  (2)
13.jaanuar 2016 11:44
Hollandi raadiojaam T-on-Air pärjas 2015. aasta albumi tiitliga Ultima Thule ja Seitsmenda Meele kitarristi Kalle Vilpuu sooloalbumi "Silver Lining".
Jüri Leesment: mul on hea meel, et tänased staarid selle loo ära tegid  (156)
08.jaanuar 2016 23:55
LP otsis Jõgevalt üles omaaegse superlaulu „Ei ole üksi ükski maa” sõnade autori Jüri Leesmenti ja küsis tema arvamust viimasel ajal palju kirgi kütnud laulu paroodia kohta. Räägitud sai ka originaali sünnist.
Mati Narusk: Kas jõuab jõuluks koju?  (4)
24.detsember 2015 13:11
Lapselaps Jane hõikab: “Memme, memme, tule ruttu, Joosu on Skype’is ja tahab rääkida!”
ETV ja ETV2 on pühadeks valmis: Ekraanile jõuab suur hulk uusi saateid, kontserte ja filme  (7)
21.detsember 2015 10:25
ETV ja ETV2 on pühadeks varunud hulga uusi saateid, kontserte ja kaasa mõtlema kutsuvaid filme.
5 lõppeva aasta muusikatähte
18.detsember 2015 00:30
Valisime välja viis tänavu eriti silma paistnud muusikainimest, aga sooja käepigistuse ja head sõnad on kindlasti ära teeninud paljud teisedki.
Iittala tähistas Soome legendaarse disaineri Tapio Wirkkala 100. sünniaastapäeva
24.november 2015 21:31
Paljude Iittala klaasikollektsioonide looja Tapio Wirkkala 100. sünniaastapäeva tähistati Eestis kokteiliõhtuga ja serveerimiseks olid valitud Wirkkala loodud klaasid Ultima Thule — tema kuulsaim, põhjamaisest talvest ja jääst inspireeritud toode. Wirkkala on loonud Iittalale kokku üle 400 klaaseseme.
Raul Vaigla: last karistada on kõige lihtsam, aga alati leidub teine lahendus  (3)
06.november 2015 23:55
Laste pärast pole vaja muretseda, vaid päriselt nende kasvamise juures kohal olla, sõnastab vanaisa ja isa Raul Vaigla esmapilgul ülilihtsa laste kasvatamise retsepti. Aga kuidas sellise ideaalini jõuda?
Uue praami nimeks saagu Pytheas!  (8)
21.oktoober 2015 07:09
Kes oli Pytheas – mees, kes Raul Talviku sõnul esimesena maailmas kirjeldas Saaremaad?
Tõnis Mägi Sepo Seemani etteastest näosaates: laulu lõpus kehastus ta tagasi koomikuks, muidu oli kümnesse!  (25)
19.oktoober 2015 18:30
Eile õhtul võidutses Eesti vaadatuimas telesaates " Su nägu kõlab tuttavalt " näitleja Sepo Seeman , kehastades Tõnis Mäge ning esitades Ultima Thule lugu "Aed". Publik uuris lauljalt, mis mulje Seemani võiduesitus talle jättis.
VÕITJATE TOP 9: Eesti artistid, kelle riiulitelt leiab kõige rohkem muusikaauhindu  (1)
01.oktoober 2015 19:30
Eesti Muusikaauhinnad on Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kodumaise muusika väärtustamiseks ja populariseerimiseks korraldatav galakontsert, millel tunnustatakse eelnenud aasta joosul silma paistnud eesti muusikuid. Kuna täna tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva, siis otsustas Publik heita pilgu meie muusikamaastiku võitjatele ja välja selgitada, kelle riiulitelt võib kõige rohkem auhindu leida.
FOTOD: Võru Hetero kordas Leedus ajalugu  (3)
20.september 2015 13:08
Vilniuses 12.-13. septembril toimunud muusikafestival Lituanika 30 tähistas 30 aasta möödumist märgilisest muusikasündmusest.
Kaarel Koržets astub kuulsa isa varjust välja  (16)
22.august 2015 00:10
Kaarel (Vladislavi poeg) Koržets on seni jäänud oma tuntud isa varju. Aga kui kalaroogasid armastav perekond otsustas teha Hirveparki kohviku, usaldati selle juhtimine Kaarlile.