Ujumine

Anna laps ära ja päästa õnnelik pereelu  (20)
22.oktoober 2016 00:05
Kes poleks kuulnud vingumist, kui vähe vanemad tänapäeva kiire elutempo juures oma laste eest hoolitsevad. Milline jama! Tööga hõivatud vanem ostab lastehoiuteenust sisse ja õigesti teeb.
Eesti ratastoolitennisistid tegid tippkonkurentsis korraliku tulemuse
21.oktoober 2016 13:21
Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste ja Mait Mätas jõudsid Rootsis Uppsalas toimunud Invacare Swedish Openil paarismängu veerandfinaali. Individuaalvõistlusel säras Mait Mätas, kes suurepärase mängu tulemusena parandas oma positsiooni edetabelis lausa 47 koha võrra.
Varasemad klosteboolijuhtumid: Johaugi saatusekaaslased on saanud karistusi neljast nädalast nelja aastani  (1)
14.oktoober 2016 08:19
Therese Johaugiga sarnaseid dopingujuhtumeid on maailma praktikas olnud teisigi. Statistika näitab, et alla 15-kuulise võistluskeelu pole Norra tippsuustajal ilmselt loota. Kõige rohkem on selle eest aastaseid võistluskeelde. Vaid korra ajaloos on klostebooliga patustaja puhul piirdutud neljanädalase keeluga, kuid see oli 1999. aastal.
Tallinn ei rahasta uuest aastast mudilaste sportimist  (20)
12.oktoober 2016 00:10
Spordiklubid kardavad, et peavad tasu tõstma, lapsevanemad ei jaksa maksta ja treenijate arv väheneb.
Tallinn lõpetab uuest aastast koolieelikute sporditegevuse toetamise  (74)
11.oktoober 2016 17:39
Tallinn on seni toetanud 4–6-aastaste laste ujumist, võimlemist, iluuisutamist ja võistlustantsu, aga alates uue aasta jaanuarist eelkooliealiste laste sporditegevust enam ei toetata. Spordiklubid kardavad, et peavad tasu tõstma, lapsevanemad ei jaksa seda maksta ja õppurite arv hakkab vähenema.
Maailma parimad veeäärsed linnad, kus lihtsalt pead elu jooksul ära käima!  (1)
30.september 2016 13:49
Vee ääres elamisel on selgelt oma võlu, isegi suurlinnas. Kasutades Merceri elukvaliteedi uuringut ja Euromonitori meetmeid, koostas kruiisifirma Chicago Line Cruises edetabeli parimatest, mida elu jooksul kindlasti nägema peaks.
Kui palju peaks treenima, et keha rasvaprotsent vähenema hakkaks?
28.september 2016 09:59
Tegelikkuses piisab tunduvalt vähemast kogusest kardiotrennist, kui sa arvata võid. Pigem on küsimus mitte kui palju, vaid kuidas sa treenid.
Meie lapsed ei oska pooltki nii hästi ujuda, kui nad arvavad
28.september 2016 07:30
Tänavu kevadel viisid Tallinna Ülikooli tudeng Mikk Tiidemann ja tema juhendaja loodus- ja terviseteaduste instituudi õppejõud Vladimir Kunitsõn enam kui 2300 viienda klassi lapse seas läbi ujumisoskuse uuringu, mille esialgsed tulemused näitavad, et rohkem kui 50% lastest hindab oma ujumisoskust üle.
Kosmoseuuringutel pole finišisirget ega lõplikku sihtpunkti
28.september 2016 00:10
Peaaegu pool aastat kosmoses elanud ja töötanud USA astronaut Douglas H. Wheelock saabus eile Tallinna. Intervjuus Eesti Päevalehele ütles otse Moskva lennukilt maha astunud astronaut, et lihtsalt Marsile või mõnele teisele taevakehale saapa maha panemine pole eesmärk omaette.
Aleksandr Latin võitis heategevusliku triatloni Londonis, Rainer Virve kolmas
27.september 2016 12:18
24. septembril Londonis toimunud rahvusvahelisel heategevuslikul triatlonil Spirit of Belron Challenge saavutas Eesti triatleet Aleksandr Latin põhidistantsi üldarvestuses esikoha, Rainer Virve aga hõivas pronksivärvi poodiumiastme.
Kiropraktik: laste rühihäired on number üks probleem!
27.september 2016 10:00
Praeguse aja lapsed istuvad oluliselt rohkem kui seda tegi eelmine põlvkond. Kui lasteaias veel rahmeldatakse ringi, siis ühes kooliga algab istumine, mis paraku jätab jälje lapse tervisele.
Kirill Kotšegarov enne Hawaii Ironmani: võin ujumist arendada teatud piirini  (1)
24.september 2016 09:14
Oktoobris teist korda Hawaii Ironmanil osalev Kirill Kotšegarov läheb raskele võistlusele vastu esikümne mõtetega. Ujumisdistantsil kaotatud aega peab ta aga tasa tegema maa peal.
FOTOD: Triatleetide heategevuslik õhtusöök andis Lõuna-Aafrika lastele 4380 eurot  (3)
23.september 2016 10:56
Kolmapäeval, 21. septembril restoranis Trühvel toimunud heategevuslikult õhtusöögilt laekus tulu 4380 eurot ja see summa rändab koos Eesti triatleetidega Londonis toimuvale spordivõistlusele, jõudmaks organisatsiooni Belron kaudu Lõuna-Aafrika lasteni.
Ujumiskoondise peatreeneri kohale laekus neli avaldust  (5)
22.september 2016 09:51
Augusti lõpus kuulutas Eesti Ujumisliit välja koondise peatreeneri konkursi, millele laekus kokku neli avaldust. Oma kandidatuuri esitasid treener ja endine tippujuja Andres Olvik (30), Tartu Ujumisklubi juhatuse liige ja treener ning Tartu Ülikooli õppejõud Janno Jürgenson (37), Barcelona olümpial võistelnud endine ujuja Ilmar Ojase (43) ja Brasiilia juurtega hetkel Floridas ujumistreeneri ametit pidav Guilherme Goncalves Ferreira (33).
Pavlov varjus koerte eest Sillamäele  (2)
22.september 2016 00:00
Virumaa põhjarannikul puhkas tsaariajal nii palju vene tippintelligentsi, et raske üles lugeda. Kuid kindel on see, et nende askeldused avaldasid mõju mitte ainult meie seal puhkavatele kirjanikele ja kunstnikele, vaid ka lihtrahvale.
Maailma parimad veeäärsed linnad, kus lihtsalt pead elu jooksul ära käima!
21.september 2016 16:00
Vee ääres elamisel on selgelt oma võlu, isegi suurlinnas. Kasutades Merceri elukvaliteedi uuringut ja Euromonitori meetmeid, koostas kruiisifirma Chicago Line Cruises edetabeli parimatest, mida elu jooksul kindlasti nägema peaks.
KOMMENTAAR: Tallinna ainsa 50-meetrise basseini kaotamisest - miks rikutakse 15 aasta tagust kokkulepet?  (63)
19.september 2016 13:33
Olümpiakomitee poolt suurelt väljareklaamitud spordinädala foonil on õige välja tuua ka „tagurpidi käigud“, mis kuidagi ei passi kokku ei spordinädala korraldajate poolt propageeritavate ideede ega ka üldiste arusaamadega sporditegemiseks võimaluste loomisest.
Aasia parimad varjatud pärlid - isegi Balil ja Tais on kauneid avastamata kohti!
14.september 2016 09:08
Lemmikpuhkusepaigad Aasias on turistirohked kohad aastaringselt. Ent Aasial on paidus hulk pärle, nii suvel kui talvel, mida tasub otsima sõita randadesse, linnadesse, matkaradadele.
Ülekaalu kõige tavalisem põhjus on liiga palju ja liiga kõrge kalorsusega toitu  (8)
12.september 2016 12:08
Ülekaal on arenenud maades üha süvenev probleem. Sageli süüdistavad inimesed geene, kuid meie esivanemad olid samade geenidega palju paremas vormis. Ülekaalu kõige tavalisem põhjus on liiga suurte koguste ja liiga kõrge kalorsusega toidu söömine, millega anname toiduga kehale rohkem energiat, kui ära kulutame. Raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“ annab ülevaate ülekaalu tagajärgedest kehale ning jagab soovitusi kaalu mõõdukaks langetamiseks.
VANA KULD: Ärge soovige, et minust saaks nägija!  (1)
08.september 2016 10:47
Eile Rio de Janeiros alanud paraolümpiamängudel asub võistlema ka ujuja Elisabeth Egel. Ekspress taasavaldab eelmise aasta 5. augustil ilmunud loo Elisabethist.
Millised liigesehaigused meid vaevavad ja mida saab välja ravida?  (7)
05.september 2016 23:23
Liigesevalu kogevad pea kõik inimesed elu jooksul. Valu võib olla tingitud kõhre taandarengust või kroonilisest põletikust liigeses, aga seda võivad põhjustada ka ülekoormusest või traumadest tekivad ajutised liigesekesta, kõõluste või lihaste paiksed põletikud, kusjuures liiges ise ei pruugigi olla haige. Liigesehaigusi ja nende ravi kirjeldab raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“.
54-kordne Eesti ujumismeister Tess Grossmann lõpetas karjääri  (1)
31.august 2016 13:03
22-aastane Tess Grossmann riputab ujumisprillid varna ning ootab huviga uusi väljakutseid, mis elu pakub. Grossmann oli viimastel aastatel Eesti paremaid sprintereid ning osales mitmetel rahvusvahelistel tiitlivõistlustel.
Väga põnev TEST: Saa teada, mida sa elus kõige rohkem hindad ja kuhu oled teel  (10)
25.august 2016 14:00
Nüüd läheb põnevaks! Võta pliiats ja paber, tee 10 minutit tööpausi ja lase oma kujutlusvõime valla. See test näitab sulle väga palju su sisemaailma ja alateadvuse kohta!
Tüüpiline lause tänapäeva lapse suust: "Mul ei ole õrna aimugi, mis ma teha võiks!"
25.august 2016 12:00
Teekonnal, mis aitab lapsel endale sobivat tegevust leida, mis annaks talle võimaluse ennast väljenadada ja eneseusku suurendada, saab lapsevanem teda aidata. Ja seda intuitiivselt, üüratute osalustasudeta ja suure aja raiskamiseta. Siin on lihtsad soovitused, kuidas seda teha.
TRENNIHOROSKOOP: Milline treening sobib sinu tähemärgile kõige paremini?
25.august 2016 10:16
Enesekindlus on atraktiivne iseloomuomadus ja selleni viib teadagi pidev töö. Tervislik elustiil on aga võti hea enesetunde ja välimuseni. Nende kahe oskuslik kombineerimine võib anda enneolematuid tulemusi. Kuna tervislik elustiil sisaldab ka treeningut, nii ilusa välimuse kui tugeva tervise heaks, pakume siinkohal välja valiku erinevatele astroloogilistele tähemärkidele sobivaid näpunäiteid ja nippe.
Kümme tervisega seotud "fakti", mil pole tegelikult mingit teaduslikku alust  (35)
24.august 2016 13:28
Ärge muretsege, see ei ole järjekordne artikkel teemadel, kuidas tomatid põhjustavad vähki või kuidas puuviljade söömine on paksuks. Toome siin The Independenti vahendusel välja need faktid, mida meid on meedia kaudu harjutatud uskuma, ent millel pole tegelikult mingit alust.
VAATA UUESTI kõiki Brasiilias toodetud põnevaid saateid "Samal ajal Rios"
23.august 2016 17:36
Rio olümpiat kohapeal kajastanud Eesti Päevalehe ja Delfi tiim tõi Brasiiliast lugejateni lisaks põnevatele spordiuudistele ka Delfi TV saate "Samal ajal Rios", mis jälgis aasta tähtsaima spordivõistluse telgitaguseid. Alljärgnevalt saab kõiki neid saateid uuesti üle vaadata.
Kuus asja, mida saad ise teha, et sünnitus läheks loomulikku rada pidi ega lõppeks keisrilõikega
23.august 2016 12:08
Sa ei pea olema üheski asendis, mis sulle ei meeldi. Sa ei pea laskam kallimal ennast masseerida, kui see sulle ei meeldi. Sa võid paluda ämmaemandal kogu aeg juures olla või üldse mitte juures olla. Mida paremini ennast tunned, seda lihtsamalt su sünnitus läheb!
FOTOD: Triatlonis 44. koha saanud Kivioja: „Andsin endast kõik ja häbisse ei jäänud.“  (20)
20.august 2016 19:52
Rio de Janeiro olümpia naiste triatlonivõistlusel 55 alustaja hulgas 44. koha saanud 23aastane Kaidi Kivioja sai motivatsiooni jätkata veel 2-3 olümpiatsüklit.