töötukassa

Juhuslikult kohatud silmatohter andis Siimule nägemise  (1)
25.november 2015 00:30
Kuidas Siim Puidet (25) taas nägema hakkas.
Tööportaal: noorte palgasoov on keskmiselt 920 eurot bruto  (10)
24.november 2015 14:29
Kuni 29-aastaste tööotsijate kandideerimisaktiivsus on tööportaali CV Keskus andmetel aastaga tõusnud 4,4 protsenti ning noorte palgasoov jääb 233 euroga alla Eesti keskmisele palgaootusele, kuid ei korva tööandjate silmis vähest töökogemust ja noorte tööturule sisenemine on endiselt probleemne.
Rahandusministeerium: riigikassasse laekus oktoobris mullusest 4,7 protsenti rohkem tulu  (3)
24.november 2015 11:20
Tänavu oktoobri lõpu seisuga kasvas riigikassasse laekunud tulude maht 4,7 protsenti võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tänu tõhusale maksude kogumisele.
Eesti on teistest maas: valitsus lähtub "eilsetest" töökohtadest  (52)
23.november 2015 16:50
„Senised valitsuse prognoosid on lähtunud pigem n-ö eilsetest töökohtadest, tööturu struktuuri staatilisusest ja väljakujunenud trendidest. Lihtsustatult: püütakse asendada olemasolevad töötajad sarnastega ka tulevikus. Teistel riikidel on aga juba kasutusel tulevikku vaatavad prognoosimudelid, milles arvestatakse majanduses toimuvaid muutusi laiemalt (sh tehnoloogilisi arendusi), on kirjas täna avaldatud riigikontrolli raportis.
Riigikontroll soovitab Ida-Virumaa võtta erakorralise jälgimise alla  (55)
23.november 2015 16:25
Riigikontrolli hinnangul peaks sotsiaalministeerium koostöös töötukassa ja majandusministeeriumiga võtma erakorralise jälgimise alla Ida-Virumaal sel aastal koondatute käekäigu, kirjutab riigikontroll oma iga-aastases raportis.
Riigikontrolli kriitika: tervikpildist arusaamine on keeruline ka riigikogu liikmetele  (11)
23.november 2015 15:19
Riigikontrolli hinnangul ei anna praegune eelarvearuandlus avalikkusele kindlust ega loo selgust riigi tulemusliku ja mõjusa tegevuse ning riigi vara kasutamise kohta. Teavet kas ei ole üldse või on see laiali mitmetes, tavalugejale nagu Riigikogu liige keeruliselt seostatud dokumentides. Selle tõttu ei saa Riigikogu teha maksimaalselt ülevaatlikul infol põhinevaid teadmispõhiseid otsuseid.
Tööandja pakub täiskoha asemel poolt kohta, kas peaksin sellega nõustuma?
23.november 2015 09:05
Lugeja küsib: Töötan täistööajaga, aga tööandja pakub mulle nn poolt kohta. Kas ma pean pakkumise vastu võtma või millised on minu võimalused?
Liiklusavariide ohvrid liidetakse töövõimereformiga  (16)
20.november 2015 11:21
Riigikogu valmistub vastu võtma töövõimetoetuse seaduse täiendusi, mille alusel muudetakse liikluskindlustus üldise sotsiaalkindlustuse süsteemi osaks.
Estonian Air jätab töötajate hüvitised töötukassa kanda  (20)
20.november 2015 00:10
„Valitsus ei saa käituda kui klassikaline pankrotimeister,” ütlevad riigi otsuse peale Estonian Airi töötajad.
Estonian Airi piloodid: valitsus ei saa käituda nagu pankrotimeister  (78)
19.november 2015 18:55
Estonian Airi piloodid soovivad, et valitsus kohtleks ettevõtte töötajaid sarnastelt reisijatega, kelle piletid kompenseeritakse reservfondist. "Valitsus ei saa käituda, kui klassikaline pankrotimeister," leiab Eesti Liinilendurite Assotsiatsioon.
MTA ei nõustu Estonian Airi töötajate erikohtlemisega  (1)
19.november 2015 00:10
Kuna maksu- ja tolliamet ei nõustu Estonian Airi töötajate koondamistasude eelisjärjekorras väljamaksmisega, lõpetab lennufirma tõenäoliselt tegevuse pankrotimenetluse kaudu.
Maksuamet Estonian Airile: me ei saa töötajaid eelistada, tuleb esitada pankrotiavaldus  (30)
18.november 2015 20:38
Maksu- ja tolliamet teatas oma vastuskirjas Estonian Airile, et võlausaldajana puudub maksuhalduril õiguslik alus sõlmida Estonian Airi poolt ettepandud kokkuleppeid. Maksuhalduril puudub samuti võimalus teha otsuseid töötajate töötasude väljamaksmise otstarbekuse üle, edastas ameti pressiesindaja Rainer Laurits.
Rõivas Nordic Aviationi rahastamistest: klassikaline tehing, mis ei mõjuta riigieelarve tasakaalu  (65)
18.november 2015 14:34
Peaminister Taavi Rõivas rääkis tänases riigikogu infotunnis, et Nordic Aviationi loomisel oli tegemist klassikalise finantseerimistehinguga, mis riigieelarve tasakaalu ei mõjuta.
Kuupäev kukub: kas Estonian Airi võlausaldajad on nõus võlad korstnasse kandma?  (4)
18.november 2015 11:30
Tänaseks ehk 18. novembriks peaksid kõik Estonian Airi võlausaldajad olema lennufirma juhatusele-nõukogule teada andnud, kas nad nõustuvad ettepanekuga tasuda kõigepealt 182 töötajale saamata jäänud palk, puhkusekompensatsioonid ja koondamishüvitised.
Eesti Pank: töötegijaid on aina rohkem, palgad kasvavad, aga ettevõtete kasum kahaneb  (27)
13.november 2015 13:35
Hõivatute osakaal tööealiste hulgas on juba neljandat kvartalit suurem kui oli buumi tippajal. Aeglasem majanduskasv ja kiirem hõive kasv tähendab, et tootlikkuse kasv kolmandas kvartalis aeglustus ja ettevõtete kasum kahanes rohkem kui varem, kirjutab Eesti Panga ökonomist Orsolya Soosaar.
Michal: riik ei saa Estonian Airilt 85 miljoni euro tagasinõudmisest loobuda  (39)
12.november 2015 13:21
Majandus- ja taristuminister Kristen Michali sõnul ei saa riik loobuda nõudest, mille järgi peab Estonian Air riigile tagastama 85 miljonit eurot riigiabi.
Töötute arv oktoobris suurenes, tööpakkumiste arv vähenes  (6)
10.november 2015 14:44
Oktoobris registreeritud töötute arv suurenes. Kuu lõpus oli töötuna arvel 26 802 inimest ehk 4,2 protsenti 16-aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.
Estonian Air peab oma töötajatele kas palka maksma või nad ära koondama  (31)
10.november 2015 14:41
Estonian Airi juht Jan Palmeri eilsetest sõnadest võis jääda mulje, et Estonian Airi töötajad on omapäi ja peavad ise hakkama saama. Tööinspektsioon ja töötukassa kinnitavad aga, et Estonian Air peab kas oma töötajatele palka maksma või nad ära koondama, mis annaks neile õiguse koondamishüvitisele ja töötuskindlustushüvitisele.
Ametiühingud: riik peab Estonian Airi koondamistasud ära maksma hiljemalt selle nädala lõpuks  (8)
10.november 2015 14:16
Täna kogunenud Eesti ametiühingute keskliidu juhatus leidis, et riik peab likvideerimisel oleva Estonian Airi töötajate töösuhte lõpetama viisakalt ning tagama korrektse koondamise koos kõikide hüvitiste väljamaksmise hiljemalt selle nädalal lõpuks.
Vandeadvokaat: Jan Palmer, tehke Estonian Airi töötajaile uus ettepanek!  (68)
10.november 2015 10:58
Alates laupäeva õhtust on Eesti lipud „pooles vardas“ seoses Estonian Airi tegevuse lõpetamisega ning sellega seonduvat meeleolu kajastatakse must valgete piltidega.
Juhtkiri: uus skeemitamine Estonian Airis  (6)
10.november 2015 00:10
Pärast Euroopa Komisjoni laupäevast otsust paistis, et lõpuks ometi on Estonian Airiga asi selge: firma lõpetab tegevuse ja kõik. Aga tuleb välja, et veel ei ole selge.
Tanel Padar gümnaasiumi lõpetamisest: ühel hetkel tundsin, et tagasiteed pole!
09.november 2015 11:53
Muusik Tanel Padaril oli idee gümnaasium lõpetada juba ammu, vähemalt 10 aastat. Praegu võib öelda, et koolilõpetamine andis talle juurde enesekindlust, et kui millelegi pühenduda, siis polegi ületamatuid takistusi.
Ylle Rajasaar: ma ei suudaks lihtsalt raha eest tööd teha
06.november 2015 09:30
Teleprodutsent, keskkonna- ja autoajakirjanik ning naiste tehnikaportaali www.accelerista.com eestvedaja Ylle Rajasaar ei ole traditsiooniline ettevõtja, sest tööd tehes ei mõtle ta rahale, vaid ideede elluviimisele. Ylle on energiline ja teamishimuline naine, kes armastab reisida ning maailma avastada.
Motivatsioon on isiklik asi
05.november 2015 09:01
„Kõik on võimalik!“. Nii kuulutavad eneseabiõpikud ja innustavad kõnelejad. Tänapäevasele paiguti nartsissistlikule elukäsitlusele omaselt peaks inimene olema valmis kõigeks, suutma ja ka tahtma kõike. Kuid parafraseerides tuntud ütlemist, võib tõdeda, et see, kes tahab kõike, ei taha tõeliselt mitte midagi. Pahatihti juhtub, et selles näiliselt otsatute valikute virvarris vajuvad käed pigem jõuetult rippu, valdavaks saab segadus ning tagajärjeks võib olla pettumine iseendas ja maailmas.
Rachel Armstrong: kasutage võimalusi, mida elu teile pakub!
04.november 2015 08:30
Aastaid tagasi kohtas Iiri kodanik Rachel Armstrong-Kraiko Eestis oma tulevast meest, armus, abiellus ja paar pidi vastu võtma otsuse, kus hakata elama. Otsus sündis Tallinna kasuks, mis Racheli sõnul on imekaunis, puhas, turvaline ja tore. Lisaks on eestlastel ja iirlastel sarnased pereväärtused ning mõlemad armastavad kultuuri ja kirjandust.
Töötamine pensionieas — millist tööd ja kuidas leida?
03.november 2015 09:00
Pensionieas töötamisest räägitakse järjest rohkem — elanikkond vananeb, maksumaksjaid jääb vähemaks, sotsiaalsüsteem ei ole enam jätkusuutlik jne. On see väline sund või suur sisemine põlemine, aga pensioniealisi, kes töötavad ja kes on huvitatud töö tegemisest, on üksjagu.
Kuidas valmistuda tööintervjuuks?
02.november 2015 10:43
Tööintervjuu on üks väga tähtis osa kandideerimisprotsessis. Õnnestunud intervjuu võib viia konkursi võiduni ja huvitava töökohani, samal ajal kui ebapiisav ettevalmistus toob kaasa läbikukkumise.
Kuidas elamisloa saamine käib?  (16)
28.oktoober 2015 17:54
Elamislubade väljaandmist reguleerib Eestis välismaalaste seadus, kus on kirjas välismaalasele tähtajalise elamisloa andmise üldtingimused, mida on kokku neli. Elamisloa saamiseks peavad kõik need neli üldtingimust olema täidetud, neile lisanduvad täiendavad tingimused, mis lähtuvad elamisloa taotlemise põhjusest.
Oma ettevõttega alustaja põhimureks on julgus
28.oktoober 2015 10:23
Kes meist poleks mõelnud enda ettevõtte loomisele? Enamasti järgnevad sellele kohe kahtlused: kust võtta piisavat raha, kas ja keda kaasata oma ettevõtmisse, kust leida kliente?