Toitumine

Figuurihoroskoop: langeta kaalu vastavalt oma tähemärgile!
27.juuli 2016 22:00
Kas oled mõelnud, milline toitumis- ja treeningplaan võib sobida just sulle? Ka siin võib leida abi tähtesest - juhindu oma tähemärgist ja tead täpselt, mida teha!
Eesti mehed ja naised on maailma pikkuselt kolmandad - aga mille tõttu see niimoodi on?  (8)
27.juuli 2016 09:00
Eile ilmunud sadat aastat vaatlev üleilmne uuring selgitas välja, et nii eesti mehed kui naised on sookaaslaste seas maailmas pikkuselt kolmandad. Miks me aga oleme just nii pikad, kui me oleme?
Range, kuid tõhus: Rosie Huntington-Whiteley dieet
26.juuli 2016 16:00
Supermodell Rosie Huntington-Whiteley rääkis ajakirjale Glamour oma karmist dieedist. Ta ütleb, et see on küll kohutavalt raske, kuid annab imelise enesetunde.
Saja aasta uuring: nii Eesti mehed kui ka naised on maailmas pikkuselt kolmandad  (42)
26.juuli 2016 10:40
Maailma suurima inimeste pikkuse uuringu järgi on planeedi pikimad Hollandi mehed ja Läti naised. Nii Eesti mehed kui ka naised on aga oma sookaaslaste hulgas kolmandal kohal.
Miks välismaal olles kõik inimesed lühemad tunduvad?
26.juuli 2016 00:00
Maailma suurima inimeste pikkuse uuringu järgi on planeedi pikimad Hollandi mehed ja Läti naised. Nii Eesti mehed kui ka naised on aga oma sookaaslaste hulgas kolmandal kohal.
IMETAIM: Aloe vera on nahahoolduses väärtuslik
24.juuli 2016 09:00
Marie Claire pani kirja aloe vera ehk aaloe kasulikud mõjud. Taime on nimetatud ka noorisliku ilu ja tervisliku sära saladuseks.
PROOVI JÄRELE! Gigi Hadidi kaunite kõhulihaste saladus
23.juuli 2016 09:00
Mis on modell Gigi Hadidi juures kõige võluvam? Jah, selleks võivad olla nii tema pisut sassis blondid juuksed kui lapselik nägu. Või hoopis kõhulihased ? Pole kahtlustki, et need on ühed moemaailma parimad.
Võitja toidulaud I: toit on informatsioon. 4 reeglit teadlikuks toitumiseks
22.juuli 2016 13:13
Maailma esireket Novak Djokovic seletab oma raamatus "Võitja serv" , kuidas ta gluteenivaba menüüga suurepärase füüsilise ja vaimse vormi saavutas. Alkeemia avaldab katkendeid raamatust, kus tipptennisist kirjeldab oma võitja toidulauda. Esimeses osas saame teada, mida tähendab Djokovici jaoks mõiste aeglane toit , milline on vaimset ja füüsilist sooritus toitumisviis, mis mõttes on toit informatsioon , kuidas oma kehaga suhelda ja millised on neli olulist teadliku toitumise reeglit.
Aeg end harida: Eesti lapsed on paksud oma vanemate teadmatuse tõttu  (9)
21.juuli 2016 16:00
Pärilikku ülekaalu esineb lastel harva, rohkem on liigses kaalutõusus süüdi lapsevanemad, toob Agne Narusk välja tänase Eesti Päevalehe artiklis “Vanemate teadmatus ajab lapsed paksuks” .
Asjad, mida iga naine enne kaalu langetamist kindlasti teadma peab  (1)
18.juuli 2016 17:00
Uue aasta kaalulangetus täies hoos? Siis on see nimekiri just sulle. Siin on neli olulist asja, mida iga naine enne suurt dieeditamist ja trennitamist teadma peab. Kas sa oled nende punktidega juba tuttav?
Nipp Rõõmsate Laste Festivalilt: lõbus mäng, mille abil saab lapsed ilma vaevata tervislikku toitu sööma
18.juuli 2016 16:19
Kokaraamatute autor Andra Kalda kutsub nädalavahetusel algavale Rõõmsate Laste Festivalile , et üheskoos lastes mänguliselt ja lõbusalt tervisliku toidu vastu huvi tekitada.
Oluline nipp kauni figuuri heaks: joo toidu kõrvale vett — nii tekib täiskõhutunne varem ja väldid ülesöömist!  (6)
17.juuli 2016 23:00
Vesi on inimese toidu väga tähtis koostisosa. Isegi väga väike vedelikupuudus langetab Su energiataset ja pärsib töövõimet. On leitud, et vedelikutaseme 1,5protsendiline langus vähendab maksimaalset jõudu kuni 10 protsendi võrra.
Juss Haasma: kui mängulust ära kaob, näeb publik seda kohe
15.juuli 2016 23:55
Esimese hooga on keeruline välja mõelda mõnd näitlejat, kes oleks Eesti lavadel rohkem muusikuid mänginud kui Juss Haasma. Pealegi pole keeruline jõuda seoseni tema ja kahe kõige vanema Eestis järjepidevalt tegutsenud bändi, Kuldse Trio ja Kukerpillide vahel.
Need kaks populaarset toiduainet võivad hoopis nõrgestada immuunsüsteemi  (14)
15.juuli 2016 13:00
Nisu- ja piimavabast dieedist on abi saanud mitmed autistlike kalduvustega lapsed ning neist toiduainetest loobumine on toonud kergendust ka paljude muude haiguste suhtes. Konventsionaalne meditsiin on aga tuntud oma konservatiivse lähenemise poolest ning seni ei ole nisu- ja piimavaba toitumise mõju ametlikult tunnustatud. Kuid aina suurenev uurimistööde hulk selles valdkonnas võib seda muuta. Läänemaailma kaks populaarsemat toiduainet võivad olla põhjuseks mitmetele haigustele, mille puhul immuunsüsteem kahjustab närvisüsteemi ja aju.
Vegankokk: Minu menüü on rikkalikum kui eales varem  (97)
14.juuli 2016 00:00
Täistaimetoit võib olla nii tervislik, eetiline kui ka kõhtutäitev, usub blogimaailmas ilma teinud kokk Sandra Vungi.
Puhkus ei pea tooma lisakilosid: nipid, mis aitavad ka kodust eemal süües alati tervislikuks jääda
13.juuli 2016 14:00
Ilmselt tuleb meil kõigil ette olukordi, kui ei ole võimalik 100% täpsusega oma toitumist jälgida. Olgu selleks siis ootamatu ärikohtumine või “kõik hinnas” puhkusereis. Ühesõnaga olukord, kui sa ei saa kodust toitu kaasa võtta. Lahendusi on mitmeid.
Lööv GALERII: 10 toitu, mis näevad välja täpselt sellised nagu need osad kehast, millele nad kasulikud on  (13)
12.juuli 2016 14:00
Kes poleks kuulnud lauset, et sa oled see, mida sa sööd. Aga kes oleks võinud arvata, et tegemist pole ainult kõnekäänuga, vaid asjal on täiesti tõsi taga!
Kas ja kui tihti võib väikelaps süüa magusat?
12.juuli 2016 11:00
Vähe on selliseid asju, mis saavad asendada magusaisu, ka vanasõna ütleb, et uni on magusam kui mesi. Magusa maitse armastamine saab alguse lapse esimesest toidust, milleks on magus emapiim. Kui anname imikule proovida esimest korda midagi uut, teeb ta kohe grimasse ning ka edaspidi eelistavad väikelapsed juba tuttavat magusamaitselist toitu.
Kate Uptoni eratreener paljastab: kuidas sai modell tagasi tippvormi?
11.juuli 2016 13:01
Modell ja näitlejanna Kate Upton on alati olnud tuntud oma kurvika keha poolest. Viimased kaheksa kuud on ta aga palju aega jõusaalis veetnud ning täielikult oma toitumisharjumusi muutnud. Kate on kaotanud palju kaalu, kuid säilitanud oma naiseliku kehakuju. Tema eratreener räägib, kuidas.
Sa saad sellega hakkama: nipid, mis aitavad veel sel suvel supervormi saada
11.juuli 2016 11:00
Suvi on aegade algusest mõjunud meie figuuridele hukutavalt. Esimene päikesekiir taevas pühib hetkega mälust kõik need eesmärgid ja unistused, mille nimel on eelnevad üheksa kuud pingutatud ja vaeva nähtud.
Müüt või mitte: kas tihti söömine kiirendab ainevahetust?  (4)
08.juuli 2016 11:01
Ilmselt oled kuulnud soovitust süüa päeva jooksul palju väikeseid toiduportse? Mida rohkem toidukordi, seda kiiremaks väidetavalt sinu ainevahetus muutub. Sarnaseid soovitusi on täis kõik fitnessiajakirjad.
Liha põhjustab haigusi, taimetoit hoiab tervena  (3)
07.juuli 2016 00:00
Kui haiguse isa on tihti teadmata, siis emaks on kõikidel juhtudel toitumine, ütleb Bulgaaria vanasõna.
Valgurikas vahepala on kaalulangetajale ideaalne: see peletab magusaisu ja kasvatab lihastoonust  (9)
06.juuli 2016 23:00
Inimese organismis on valgud mahukuselt teisel kohal, moodustades kehamassist ligikaudu 20%. Valke on vaja nii naha, luude, lihaste kui ka kudede ehitamiseks ja taastamiseks. Kuna valgud on niivõrd olulised, võiks eelistada valgurikast toitumist.
Personaaltreener soovitab: kuidas alustada kaalu langetamist?  (12)
06.juuli 2016 16:00
Kaalu langetada sooviksid paljud naised, kuid alustada on ju nii raske. Ajakirja Naisteleht+Naised värskes numbris jagab personaaltreener Heikki Mägi nõu, kuidas kaalu langetamisega algust teha.
10 väikest sammu, mis muudavad sind ilusamaks, tervemaks ja õnnelikumaks
06.juuli 2016 12:37
Hea tervise saladuse avastamine võib tunduda keerulisena. Tegelikult taandub kõik lihtsatele valikutele, mille tegemisega saaks igaüks hakkama.
Kaalu langetamine õige toitumisega
05.juuli 2016 09:53
Toitumisspetsialistid jagavad kaalualandamisega seotud müüte, annavad nõuandeid, kuidas tervislike valikute tegemine enda jaoks lihtsamaks muuta ning vältida eestlaste toidulaua suurimaid vaenlaseid. Tervisliktoitumine.ee vahendab toitumisnõustajate Elle Kalamägi, Kadri Põlderi, Kristel Voki ja TTÜ toitumisinstituudi emeriitdotsendi Tiiu Lieberti nõuandeid.
Londonis saab sel suvel alastirestorani minna – kui tohutupikk ootejärjekord võimaldab
05.juuli 2016 00:00
Londoni linnas avati 11. juunil esimene alastirestoran ja rahvas võttis väga pikka järjekorda, et uudsest elamusest osa saada.
Teed trenni, kuid tulemusi ei paista kusagilt? 11 asja, mis rikuvad su raske treeningu
30.juuni 2016 20:12
Me ütleme sulle, miks sa pidevale treenimisele vaatamata selle tulemusi ei näe.
Taimetoidust saab püsivama jõu kui lihatoidust  (4)
30.juuni 2016 00:00
Taimetoit annab suure vastupidavuse ja rahuliku meelelaadi. Tihti peetakse metsikut rahutut temperamenti julguse ja jõu tunnuseks.