Toitumine

Vello Vaheri kaheksa nippi seljahädade vastu
27.oktoober 2016 00:00
Alates keskeast vaevlevad paljud inimesed alaselja­valude küüsis. Akrobaatikaõpetaja ja joogi Vello Vaher (53) soovitab selleks puhuks treenida selja süva­lihaseid.
Mida soovitab Erik Orgu sinu lapsele pirukate, kommide ja krõpsu asemel
26.oktoober 2016 20:00
Palun räägi talle see jutt võimalikult rahulikult ja heasüdamlikult, et ta suhtuks muutustesse positiivselt ja sooviks teadlikku toiduvalikut ise teha.
LOODUSLIK NIPP: Pistaatsiapähklitega migreeni vastu
26.oktoober 2016 15:05
Migreenist tekkiv peavalu on kirjeldamatult õudne ning üldjuhul leiab leevendust ainult retseptiravimitest, kuid on olemas ka looduse ande, mis aitavad valu vastu võidelda.
VIDEOLOENG: Treeni teadlikult: Toitumine ja sportlik soovitus hiina meditsiini seisukohast
26.oktoober 2016 13:45
Loengusarja Treeni teadlikult järjekordses osas tutvustab ekspert Rene Bürkland toitumise ja sportliku soorituse seost ja rolli hiina meditsiinis. Kuidas toituda, et oma sportlikku sooritust parendada?
Soodne ja tõhus abimees igal rindel: sibul aitab suurepäraselt stressi, külmetuse ja ülekaalu vastu!  (5)
25.oktoober 2016 16:00
Sibulat on alati peetud erakordsete ravivõimetega taimeks. Ka kaasaja arstid ning dietoloogid kinnitavad sama: sibul saab probleemideta hakkama väsimusega, vabastab stressist ning vitamiinipuudusest. Sibulas leidub terve rida vitamiine. Ka sisaldab mugulsibul kaltsiumi, kaaliumi, naatriumi, magneesiumi, fosforit ja rauda.
Ära lase oma elu rikkuda! Viis täiesti kohutavat nõuannet, mida tihti toitumise kohta antakse
25.oktoober 2016 14:00
Halvad toitumise nõuanded on kohutavad. Sisuliselt võivad need rikkuda kellegi elu. On ju toitumine hea tervise alus. Seepärast põrmustame selles artiklis mõned halvad nõuanded, mida ikka aegajalt kuulnud oleme.
MÜÜT VS TEGELIKKUS: 9 müüti inimese kohta, mida enam uskuda ei tasu
25.oktoober 2016 09:18
Enamikele meist on räägitud lapsepõlves erinevaid inimkehaga seonduvaid müüte, mis paljuski puudutavad haigestumist. See, mida on meile õpetatud haigestumise ja muude terviseprobleemide kohta, on vaid pelgalt põlvkonnalt põlvkonnale jutustatud hirmutavad lookesed, millel tegelikult pole reaalsusega mingit pistmist.
Kas ja kui tihti võib väikelaps süüa magusat?
24.oktoober 2016 15:20
Vähe on selliseid asju, mis saavad asendada magusaisu, ka vanasõna ütleb, et uni on magusam kui mesi. Magusa maitse armastamine saab alguse lapse esimesest toidust, milleks on magus emapiim. Kui anname imikule proovida esimest korda midagi uut, teeb ta kohe grimasse ning ka edaspidi eelistavad väikelapsed juba tuttavat magusamaitselist toitu.
Tahad Halloweeni peol seksikas välja näha? Seitsmepäevane dieet, pärast mida mahud uuesti oma väikeseks jäänud kleiti ära
24.oktoober 2016 14:00
Kuidas kõigest seitsme päevaga mahtuda väikseks jäänud peokleiti? Kas on võimalik hõrgutisi süües kehakaalu langetada? “Jah! See dieet lubab normaalset tasakaalustatud toitumist, maitsvaid toidukordi ning mis peamine — ei mingit näljatunnet,” ütleb dieedi väljatöötaja Michael van Straten.
DEBATT: Taim või loom ehk kumb on ikkagi inimesele parem toit?  (12)
23.oktoober 2016 14:22
Elame segastel aegadel. Vähemalt selles osas, mis puutub vaidlusse, kelle toidulaud on sobivam inimese psüühika/füüsisega – kas neil, kes peavad ennast herbivoorideks ja liha ei puutu või neil, kes leiavad, et lihal on absoluutselt vundamendilaadne koht meie toidulaual.
Getter Jaani laitmatu figuuri saladused: loe, millega lauljatar end vormis hoiab
22.oktoober 2016 09:30
Getterit võib leida nii tantsuplatsilt, mikrofoni tagant kui ka lavalaudadelt - uurisime, kuidas ta end vormis hoiab ja peale pingelisi päevi akusid laeb.
Uus uuring: kanapimeduse vastu aitavad hästi maguskartulid
20.oktoober 2016 22:30
Lõuna-Aafrika uurijad aretasid hiljuti välja uue sordi toitainerikkaid maguskartuleid ehk bataate, mille eesmärk on aidata kõige vaesemate piirkondade elanikel A-vitamiini puudusest tingitud kanapimedust vältida. Kanapimedus ja A-vitamiini puudus on eelkõige Aafrika mandril väga tõsine tervishoiu probleem. Drastilise A-vitamiini puuduse tõttu tekkiv silmahaigus nimega trahhoom, on sealsete väikelaste pimedaks jäämise põhjus number üks.
DELFI VIDEO: Mirkko Moisar: aumeeste mäng - kes kaalu ei võta, on lihtsalt nõrk  (3)
20.oktoober 2016 19:35
Homse Xplosion Fight Series võitlusgala peakorraldaja ja osaleja Mirkko Moisar mahtus tänasel kaalumisel Solarise keskuses kenasti võistluskaalu, isegi 700 graami jäi varu.
VIDEO: Rene Bürkland annab nõu, kuidas seedimise tuld sütitada
20.oktoober 2016 11:19
"Hiinlastel on ütlemine, et niikaua kui seedimise tuli on tugev, saab organism jagu haigustest," tõdeb Hiina meditsiini arst Rene Bürkland , kes videoloos annab hüva nõu hea seedimise asjus. Pikemat arutelu Hiina meditsiini toitumisteraapiast kuuleb täna õhtul kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14, kui Raadio 2 saates " Hallo, Kosmos! " kõlab viimase Alkeemia Akadeemia salvestus.
Lamatisi on lihtsam ära hoida kui ravida  (3)
20.oktoober 2016 01:00
Liikumis- ja aktiivsuspiirangu korral ohustavad inimesi mitmed terviseprobleemid, sh lamatis.
Mis on 2. tüüpi diabeet ja kuidas seda kontrolli all hoida?  (6)
20.oktoober 2016 01:00
Tervisliku elustiiliga saab igaüks 2. tüüpi diabeeti ennetada, väga oluline on omapoolne panus.
Makaronid, friikad ja limonaad — kuidas teha nii, et laps võiks oma lemmiktoite edasi süüa, kuid need oleks ühtlasi ka tervislikud
19.oktoober 2016 16:40
Põhjused, miks lapsed (ja ka täiskasvanud) eelistavad nälja kustutamiseks magusaid tooteid ja ebatervislikku kiirtoitu, on tegelikult mitmeid: näiteks meie harjumused, sellise toidu kiire kättesaadavus ja ka maitse. Siinkohal ei keskendu me aga niivõrd põhjustele kui hoopis sellele, kuidas laste ebatervislikke toidueelistusi tervislikega asendada. Ja tehkem seda nii, et laps saaks oma lemmiksööke ka edaspidi nautida.
Eriti huvitav hüpotees: lühinägelikkust põhjustavad hoopis rafineeritud süsivesikud, mitte liigne lugemine?  (7)
19.oktoober 2016 15:00
Juhul, kui vaadata moodsal paleo dieedil olevate inimeste nägemisuuringuid, võib eeldada, et meie esivanemate silmad olid palju paremas korras kui kaasaja inimestel. Tänapäeval kimbutavad mitmesugused nägemisvaevused meid juba varajasest noorusest ning vaatamata laialtlevinud arvamusele, justkui oleks sel seos liigse lugemisega, tuleb põhjust otsida hoopis toidulaualt.
PROOVI JÄRELE: Modell Gigi Hadidi kaunite kõhulihaste saladus peitub nendes harjutustes
19.oktoober 2016 09:50
Mis on modell Gigi Hadidi juures kõige võluvam? Jah, selleks võivad olla nii tema pisut sassis blondid juuksed kui lapselik nägu. Või hoopis kõhulihased ? Pole kahtlustki, et need on ühed moemaailma parimad.
Oktoobris langeb meie peast välja kõige rohkem juukseid. Mida teha?
18.oktoober 2016 09:31
Oktoobris on meie juuste seisukord enamasti hullem kui ülejäänud aasta jooksul. Juuksekarvu langeb välja rohkem kui varem, võitleme staatilise elektriga, kahuste juuste ja sügeleva peanahaga. Muidugi unistavad naised just vastupidisest — tugevatest ja läikivatest juustest. Mida teha, et halastamatutest juuksurikääridest pääseda?
Toitumise ja depressiooni seosed: mida süüa ja mida mitte?
18.oktoober 2016 09:30
Paljud teavad depressiooni kui psühholoogilist seisundit või haigust, mida esmapilgul toitumisega ei osata seostada. Depressiooni ja toitumise omavahelisi seoseid on aga uuritud juba pikemat aega ja nende hulgast leiab nii mõndagi huvitavat ja kasulikku, mida vaimse tervise huvides arvesse võtta, kirjutab Tervisliktoitumine.ee.
Toitumisekspert on suures mures: kas rasvumine on eestlaste tulevik?  (32)
17.oktoober 2016 14:30
Käisin hiljuti puhkamas Ameerika Ühendriikides, täpsemalt Miamis. Kena päikeseline koht teisel pool ookeani. Tunnistan, see käik oli ühest küljest äärmiselt nauditav, teisest küljest tegi see käik mind väga murelikuks. Kuigi olen seal ka mõned korrad varem käinud, oli seekordne vaatepilt kohe eriliselt šokeeriv.
Ravieelarve kokkuhoiuks tuleb õppida targemalt sööma  (40)
17.oktoober 2016 13:43
Ajakirjanduses on ilmunud ridamisi arvamusartikleid, mis kajastavad haigekassa eelarve puudujääki. Räägitakse ainult rahast, peamiselt selle ühest potist teise tõstmisest, aga millegipärast on kõrvale jäetud patsiendi kui raha kulutaja osalus kogu loos.
Virgin, Extra Virgin, Light, Pure Olive Oil - toiduõlide välimäärja
17.oktoober 2016 09:33
Poodide toiduõliletid võtavad silme eest kirjuks. Mitut sorti oliiviõlid, pähkliõlid, seemneõlid, päevalilleõlid, rapsiõlid. Mis neid iseloomustab ning kus ja kuidas neid kodus hoida?
Põhjalik juhend igavese nooruse säilitamiseks: pika ja täisväärtusliku elu saladused
16.oktoober 2016 22:00
Jaapanlaste arvates on igaühel siin maailmas oma ikigai — elu eesmärk ja põhjus elada. Héctor García ja Francesc Mirallese raamat “Ikigai” analüüsib Jaapani Okinawa saare õnnelike ja igavesti noorte 100aastaste ja vanemategi elanike pikaealisuse tagamaid ja püüab lahti mõtestada peamist: mida siis ikkagi tähendab ikigai, mille olemasolu lubab saare inimestel nautida lõbusat ja teguderohket pikka elu?
Kaunite juuste 10 käsku: toimi nii ja su juuksed on alati ilusad ning terved
16.oktoober 2016 09:30
Kuivad juuksed valmistavad peavalu paljudele naistele. Juuste kuivamist võivad põhjustada väga erinevad asjaolud, ent sageli mõjutavad seda meie endi kahjulikud harjumused. Jahedate sügisilmade saabudes vajavad juuksed erilist tähelepanu ning Dove brändijuht Marit Soha annab nõu, kuidas panna kuivad ning tuhmid juuksed kaunilt särama.
Su lapsel on unepuudus? Nõuanded, kuidas saada unerütm paika  (1)
14.oktoober 2016 23:00
Esimesed koolinädalad on möödunud ja tavapärase kooligraafiku naasmine võis lastele mõjuda üsna kurnavalt. Kui suvel sai laps magada hommikul kauem, siis nüüd peab ta varapimeduses ärkama. Selle tagajärjel võib juhtuda, et lapsed jäävad unevõlglaste nimekirja, kui nad õhtul õigel ajal voodisse ei jõua.
Arst: kõhukinnisus, mille taga ei ole mingit kindlat haigust, on lapseeas väga sage nähtus
14.oktoober 2016 18:30
Lapseea kõhukinnisus on üldlevinud probleem, millega perearstid oma igapäevatöös sageli kokku puutuvad.
Indrek Tustiti loeng: kuidas treenida vigastustevabamalt?  (1)
14.oktoober 2016 12:12
Kuidas treenida vigastustevabamalt, mida teha vigastuse puhul, millist harjutusvara kasutada, kuidas teipida ning millal on vajalik füsioterapeudi sekkumine. Praktilisi vastuseid neile küsimustele on jagamas tunnustatud spordifüsioterapeut Indrek Tustit loengusarja Treeni teadlikult raames 18. oktoobri õhtul kell 18.