Toitumine

Loe, millised asjalikud mõtted jäid kõlama noorte infomessilt „Teeviit”
06.detsember 2016 12:46
Möödunud nädalal toimunud noorte infomessilt „Teeviit” jäi mõtteisse kõlama palju huvitavaid ja asjalikke mõtteid. Loe valikut neist altpoolt.
Nooruslikkuse säilitamise põhitõed ehk nipid, mille abil vananemisele korralik pidur peale tõmmata  (9)
05.detsember 2016 22:00
On täiesti reaalne elada kaua hea tervise ja selge mõistusega. Selleks on tarvis vaid oma eluviise väheke korrigeerida ning suhtuda tähelepanelikult oma organismi.
Arst ja toitumisspetsialist paneb südamele: ära tõrju kartulit — sellel on sinu toidulaual äärmiselt oluline koht  (5)
05.detsember 2016 14:00
Mitmekülgne, tasakaalustatud toitumine on meie hea tervise ja igapäevase energiavaru alustalaks. Tasakaalustatud toitumises moodustavad püramiidi alusbaasi tärkliserikkad toidud, mille hulka teraviljatoodete kõrval kuulub ka kartul .
Kuidas pühade ajal ellu jääda ja ülekilodest pääseda?  (3)
05.detsember 2016 12:00
Jõulud on ühest küljest armas, teisest küljest äärmuslik püha. Selle mõne nädalaga tehakse endaga asju, mis tavaolukorras lõppeksid suurte süümepiinadega. Aga mitte jõulude ajal.
Unenõustaja Kene Vernik murrab 7 unemüüti
05.detsember 2016 10:05
Uni on kõige alus. Sellest sõltuvad meie päevane enesetunne, õppimisvõime koolis, edukus tööülesannetes ja ka head suhted teiste inimestega. Unemuresid ei tohiks mitte kunagi alahinnata ja alati tasub olla tähelepanelik, kui märkad muutuseid oma unerütmis.
Täisteraviljatooted vähendavad südame- ja veresoonkonnahaiguste riski
03.detsember 2016 08:45
Kiire elutempo ja tasakaalustamata toitumine põhjustavad üha sagedamini südame- ja veresoonkonnahaigusi. Alla 50 aasta vanustel ülekaalulistel inimestel väheneb südame- ja veresoonkonnahaiguste risk, kui nende toiduratsioonis asendatakse rafineeritud teraviljatooted täisteratoodetega.
Tahad kaotada paar lisakilo? Seitse nõksu, mis aitavad langetada kaalu
02.detsember 2016 13:00
Usu, me teame seda — kaalu langetamine pole sugugi lihtne. Seetõttu toome ära seitse nippi, mis seda protsessi veidi kiirendavad.
Ajurveda praktik Aet Sillaste jagab nõu, kuidas sügiskaamosest vabaneda  (5)
01.detsember 2016 23:00
Usu, sa pole ainuke, keda väsimus kimbutab. Olgugi, et lumi tuli taas maha, pole see kuhugi kadunud. Uurisime oma ala professionaalidelt, kuidas nemad sügiskaamose vastu võitlevad.
Detailne juhis: kuidas võtta alla 5, 10 või 15 kilo?  (21)
01.detsember 2016 12:00
Kui soovid vabaneda liigsetest kilodest, tee endale alustuseks selgeks, millisesse kõhnujate gruppi kuulud. Iga grupp on suunatud kindlale tulemusele. Ent meetodid on kõigil kolmel erinevad.
5 toiduainet, mis teevad sind õnnetuks ja tekitavad masendust  (23)
01.detsember 2016 11:18
Halva tuju korral tasub kindlasti oma toitumine üle vaadata, sest erinevad toiduained võivad masendust süvendada. Siit leiad 5 toiduainet, mis teevad õnnetuks.
Tartu meeste tervis paraneb jooksusammul
01.detsember 2016 00:00
Terviseedendajate järjekindel selgitustöö meeste tervisekäitumise muutmiseks on hakanud vilja kandma. Meeste tervis paraneb ja eluiga tõuseb. Head tulemused ses osas on näiteks Tartus.
Põnev ja tervislik retsept: mandariini-suitsulõhesalat  (1)
30.november 2016 15:00
Mis võiks olla parem suitsulõhesalatist, millele on lisatud mandariini? Värske Nipiraamat jagab lugejate imelihtsat retsepti, mille teostamiseks kulub vaid paarkümmend minutit.
Kuidas on tegelikult lood? Kas tervislikult toitumine on tõesti kallis?  (6)
29.november 2016 11:00
Oled ehk vahel mõelnud, et võiksid tervislikumalt toituma hakata, kuid kuulduste kohaselt tühjendab see su rahakotti oluliselt rohkem kui senine menüü. Kas hind on tervislikule toitumisele tõesti takistuseks?
Uuenenud seisukoht taimse toitumise osas: see sobib kõikidele — imikust raugani  (2)
29.november 2016 10:42
Academy of Nutrition and Dietetics (AND, Toitumise ja Dietoloogia Akadeemia) avaldas sel kuul uuendatud seisukoha taimse toitumise osas. Sarnaselt eelmistele seisukohavõttudele kinnitatakse asjatundlikult kavandatud vegantoitumise sobilikkust igas eluetapis, sh raseduse ja imetamise ajal, imiku-, väikelapse- ja noorukieas, eakatele ning sportlastele.
Küüniline valitsus maksustab küll magusad joogid, ent ei prognoosi maksutulu vähenemist ehk vähem limonaadijoomist  (108)
28.november 2016 15:58
Uue valitsusliidu eesmärk mõjutada magusamaksu kehtestamise kaudu inimesi vähem magustatud jooke tarbima ning tööstusi toodete suhkrusisaldust vähendama, teenib tegelikkuses ainult riigieelarve täitmise huve.
Aeg nõuab uusi lisandväärtusega toite
28.november 2016 08:00
Innovaatilisus ja teadus argielus pole enam kauged märksõnad. Nende vilju saame igapäevaselt noppida kasvõi kaubanduskeskuse juustuletist.
Tsau, Kai! Kas sa oled ikka veel pime?  (13)
26.november 2016 00:05
Jah, just nii on sõpradel kombeks mind tänaval kohtudes tervitada.
Tantsides ja armastades. Aleksandr Žemžurov  (3)
26.november 2016 00:05
Vaimne tervis on kõige tähtsam, ei ole vaja ennast igasuguste imedieetidega hulluks ajada, ütleb üdini energiline treener ja tantsuõpetaja Aleksandr Žemžurov.
Ajurveda arst Somit Kumar: ärge sööge arvuti taga!  (14)
26.november 2016 00:05
Süües peab keskenduma toidule, mitte poole silmaga tööd tegema, soovitab doktor Somit Kumar.
Hoia oma tervist: seitse nõuannet, mille abil end insuldi eest kaitsta  (19)
25.november 2016 14:30
Insult on laialt levinud haigus, mis võib lõppeda ka surmaga. Eilses Ringvaates rääkis Tanel Talve, et ta ei osanud arvatagi, et nii noort inimest insult tabada võib — enne kui see tema endaga juhtus . Ja meie, naiste, hulgas esineb insulti veelgi sagedamini. Seepärast on oluline, et teaksid, kuidas end insuldi eest kaitsta ja mis on selle sümptomid.
Toiduaine, mille söömist piirates kaotad tõenäoliselt kiirelt kaalu
24.november 2016 08:11
Tundub, et debatt selle üle, mis meid paksuks teeb, on pidevas muutumises. Nüüd soovitavad kaks hiljutist uuringut, et vaid ühe toiduaine tarvitamise vähendamisega on võimalik mitmeid kilosid kaotada. See toiduaine on kõigile teada-tuntud sool.
Tervislik RETSEPT: köögiviljapitsa lillkapsapõhjal
23.november 2016 15:46
Kas teadsid, et lillkapsast saab valmistada eriti hõrgu pitsapõhja? Värske ajakiri Naisteleht + Naised jagab väga tervislikku ja meeldejäävat retsepti.
Parem vorm vanuses 40+: kuus asja, mida kaalu langetades kindlasti silmas pidada
22.november 2016 09:59
Kas kõlab tuttavalt – sa teed regulaarselt trenni, toitud enda arvates tervislikult ja loobud pidudel isegi magustoidust. Pingutad tõsiselt, et mõnest soovitud kilost lahti saada, kuid tunned üha enam, et see pole enam nii lihtne kui aastaid tagasi. Paljudel juhtudel see nii ongi. Mida peaksid tegema, et kaal siiski liikuma saada?
Huvitav teada! Mida tervislik toitumine erinevates riikides täpsemalt tähendab?
22.november 2016 09:32
Tervislikust toitumisest oleme ikka aeg-ajalt kirjutanud – kuid kas tead, mida see fraas maailma erinevates otstes tähendab? Toome sinuni peamised märksõnad.
REPLIIK: Eestlane, lõpeta kohe omale hammastega haua kaevamine!  (77)
21.november 2016 13:15
Maitsed.ee lugeja kirjutas eelmisel nädalal ilmunud toidunõustaja Kadi Helme loole kommentaariks, et "kas saaks ühe päevagi hakkama ilma toidunõustajateta"?, pidades silmas järjekordset lugu õppinud inimese sulest, kes soovitab inimestel talveperioodil paremini toituda.
KIIRE LÕUNASÖÖGI SOOVITUS: Avokaados küpsetatud muna  (2)
21.november 2016 11:41
November on ootamatu kiirusega jõudnud kätte ning mitte kunagi varem ei ole tervislikult, kuid jõuduandvalt toitumine olnud nii oluline kui nüüd. Võtame sellel kuul motoks toituda võimalikult tervislikult, kuid hästi - me ei lasku äärmustesse, kuid püüame pigem liikuda loomselt taimsele ning kontrollida koguseid. Samal ajal aga pakkudes kehale võimalikult kõiki toitaineid, mida jahedast ja märjast ajast läbi sumpamiseks vaja läheb.
Joogitööstuste lobistid võitlevad suhkrumaksu vastu viimse veretilgani  (78)
18.november 2016 13:05
Uue koalitsiooni planeeritaval suhkrumaksul on tulised vastased, kelle sõnul pole ühtegi uuringut, mis tõestaks, et suhkru maksustamine avaldab mõju inimeste tervisenäitejatele.
See lõputu ring! Miks kaotatud kilod alati tagasi tulevad?  (2)
18.november 2016 12:00
Ilmselt oled sinagi kogenud, et pärast kaalu langetamist tulevad kilod sageli kiiresti tagasi.
Tervisetrendid: 3 head põhjust, miks lülitada oma menüüsse (maa)pähklivõi  (5)
18.november 2016 08:35
Kas teadsid, et maapähklivõid tehakse maapähklitest, mis ei olegi pähklid vaid hoopis kaunviljad? Maapähklivõis leidub mitmeid tervisele kasulike toitaineid. Tänu tervislikule rasvasisaldusele ja tublile valgusisaldusele sobib see hästi hommikusöögiks, sest annab palju energiat.