Toitumine

Oh õudust: su sõbrad muudavad sind paksuks!  (1)
27.august 2016 22:30
„Oh, võta ikka...“ „Ma võtan, kui sina võtad...“ „Me oleme selle ära teeninud!“ Kui need on sõnad, mis õõnestavad su dieeti, siis pole sa ainus. Kuid kaalu saab kaotada ka sõpru kaotamata.
Rait Ratasepp hoiab kolmanda päeva järel 10xIronmanil esikohta
27.august 2016 08:37
Rait Ratasepp on enam kui 30-kraadises kuumuses näidanud Šveitsi kümnekordsel ultratriatlonil erakordset vastupidavust. Ta ületas kahel esimesel päeva finišijoone esimesena.
Ettevaatust! Puuviljad on küll maitsvad ja magusad, aga kas ka tervislikud?  (4)
26.august 2016 14:25
Üks enimlevinud toitumissoovitusi on süüa puuvilju iga päev, samas on puuviljade suhkrusisaldus tihti üsna kõrge. Rannamõisa toitumisnõustaja Henri Ruul selgitab linnuliha terviseblogis, et suhkrul ja suhkrul on küll vahe, kuid on siiski mõned konksud, mida puuvilju tarbides arvestada.
Toiduaine, mille söömist piirates kaotad tõenäoliselt kiirelt kaalu
26.august 2016 11:54
Tundub, et debatt selle üle, mis meid paksuks teeb, on pidevas muutumises. Nüüd soovitavad kaks hiljutist uuringut, et vaid ühe toiduaine tarvitamise vähendamisega on võimalik mitmeid kilosid kaotada. See toiduaine on kõigile teada-tuntud sool.
Mis on meditsiin? Mis on alternatiivmeditsiin? Mis on allopaatiline meditsiin? Mis on holistiline meditsiin?  (13)
26.august 2016 08:09
Sõna meditsiin on arvatavasti kõikidele teada mõiste ja selle tähenduse üle arutlemine võib tunduda imelik. Meditsiin on kahjuks paljude jaoks see, kui sind ravib ülikooli lõpetanud arst müügiloa saanud ravimitega. See on meditsiin, mille kohta paljud kasutavad sõna teaduspõhine.
Tee oma tervisele teene: kolm põhjust, miks süüa rohkem tomateid  (8)
25.august 2016 16:00
Tomatid punetavad praegu kasvuhoonedes nagu jaksavad ja ka poes on nad odavad ja maitsvad. Kuid neid tasub süüa veel rohkem, kui sa seni teinud oled — ajakirja Naisteleht+Naised värskes numbris selgitatakse täpselt ja konkreetselt ära, miks.
Kas teadsid? Kolm karmi fakti suhkru kohta  (4)
24.august 2016 16:00
Suhkru ületarbimine on võtnud maailmas juba epideemilised mõõtmed. Ajakirja Naisteleht+Naised värskes numbris on suhkru süüst pikemalt juttu, muuhulgas tuuakse ära kolm kõige halvemat asja, mida suhkur sulle teeb.
Kümme tervisega seotud "fakti", mil pole tegelikult mingit teaduslikku alust  (36)
24.august 2016 13:28
Ärge muretsege, see ei ole järjekordne artikkel teemadel, kuidas tomatid põhjustavad vähki või kuidas puuviljade söömine on paksuks. Toome siin The Independenti vahendusel välja need faktid, mida meid on meedia kaudu harjutatud uskuma, ent millel pole tegelikult mingit alust.
Mida teeb kõrge vererõhk organismile ja kuidas sellega toime tulla  (30)
24.august 2016 12:51
65-aastatest inimestest kannatab kõrge vererõhu käes juba üle 50%, kusjuures haigus on pisut enam levinud naiste kui meeste hulgas. Miks kõrge vererõhk tekib? Mida see teeb südamele ja veresoontele? Millised toidud alandavad vererõhku? Millised ravimtaimed alandavad vererõhku? Neile küsimustele annab vastused raamat „Hea tervis ja särav välimus küpsemale eale“.
22 harjumust, mis toovad su ellu õnne ja rahu
23.august 2016 09:17
See ei ole alati kerge, aga õnnelik olemine on tegelikult valik ning enamus juhtudel pole peale sinu enda kedagi, kes sind peatada saab. Sest õnnelikkus ei tule rikkusest, täiuslikust välimusest või isegi ideaalsest suhtest. Õnnetunne tuleb sisemusest. Seepärast tulebki just enda kallal tööd teha, et õnnelik olla.
Hoia oma mõistust: 11 intelligentsust tapvat toitu, mille söömine tuleks kohe lõpetada  (85)
22.august 2016 13:00
Kui rääkida toitumisest, siis on olemas sööke, mis teevad meiega tõelisi imesid, aga ka neid, mida enda suust ja kehast eemale tuleks hoida. Aga on ka selliseid, mis mõjuvad hästi meie kehale, kuid teevad ajule ja seeläbi ka intelligentsusele hoopiski karuteene. Mis toidud need on?
Rene Bürkland: minu unistus on ühendada Hiina ja Lääne meditsiin
21.august 2016 19:27
Hiina meditsiini arst Rene Bürkland leiab, et nii Hiina kui Lääne meditsiinil on oma tugevused ja nõrkused, mistõttu on tema unistuseks kahe lähenemise ühendamine.
Huvitav äpp: telli toitu, mis söögikohtades üle jäi  (4)
18.august 2016 14:00
Inimesed on hoolimatud ja viskavad palju toitu ära – see on fakt.
Muuda oma harjumusi: toidud, mida sa terve oma elu valesti söönud oled  (22)
18.august 2016 11:00
Oled sa kunagi mõelnud, et ehk sööd sa midagi valesti? Kuidas saab üldse midagi valesti süüa? Vot! Siin on sulle nimekiri viiest asjast, mida paljud meie hulgast süüa ei oska!
Kõike maitsvat ei tasu siiski suhu ajada  (1)
18.august 2016 00:00
Hea enesetunde ja tervise jaoks on väga oluline jälgida, mida, kui palju ja ka kuidas me sööme.
Kõik on teisiti kui 30 aastat tagasi: mitte kedagi ei pane enam imestama, kui tütarlaps ei oska midagi muud valmistada kui võileibu  (58)
17.august 2016 13:00
Inimesed on iidsetest aegadest alates seostanud oma eksistentsi piisava toidukogusega. Kui toiduressursse oli vähe ning neid hangiti suure vaevaga, tekkis suur hulk toiduga seotud rituaale. Tänapäevalgi saadab lihtsat söömisprotsessi hulgaliselt sümboolikat.
Parem vorm vanuses 40+: kuus asja, mida kaalu langetades kindlasti silmas pidada
16.august 2016 11:55
Kas kõlab tuttavalt – sa teed regulaarselt trenni, toitud enda arvates tervislikult ja loobud pidudel isegi magustoidust. Pingutad tõsiselt, et mõnest soovitud kilost lahti saada, kuid tunned üha enam, et see pole enam nii lihtne kui aastaid tagasi. Paljudel juhtudel see nii ongi. Mida peaksid tegema, et kaal siiski liikuma saada?
MMA Blogi: Noh, kuidas siis laager oli?  (2)
16.august 2016 10:58
Kuna möödunud 2 nädalat elasin Mellistes treeninglaagris, siis täna räägin ... treeninglaagrist Mellistes :) 12 päeva elamist omas elemendis, 51 töötundi ja värske treeningpartner iga 4 päeva tagant - Jaak Rudov, Henri Hiiemäe ja Herman Vesiaid .
Õhtused figuurinipid: mida enne magamaminekut süüa, et kaalust alla võtta?  (14)
15.august 2016 22:00
Klassikaline õhtu — lõpetasid söömise kell seitse, oled vahepeal tegutsenud ja toimetanud ning enne magamaminekut tekib tunne, et tahaks nagu veel midagi hamba alla. Sina aga üritad ju hoopis kaalust alla võtta. Mida teha? Kas minna külmkapi kallale või näljasena magama?
Siim Kallas: peab olema julgust iseendaks jääda. Ja see ei ole lihtne  (202)
13.august 2016 00:10
„Vedru peab sees olema ja elul peab olema mõte, siis jaksad kõigele vastu panna,” ütleb presidendiks pürgiv Siim Kallas.
Siim Kallas homses LP-s: peab olema julgust iseendaks jääda. Ja see ei ole lihtne  (68)
12.august 2016 15:11
„Vedru peab sees olema ja elul peab olema mõte, siis jaksad kõigele vastu panna. Kui motivatsioon ära kaob, ei aita ükski tervislik toitumine,” ütleb presidendiks pürgiv Siim Kallas homses pikas intervjuus LP-le.
Hambaarst: "tervislike" mahlade joomise tulemusel võivad lapse hambad suhu ära mädaneda  (44)
12.august 2016 10:16
Hambaarst ja Eesti Hambaarstide Liidu president Marek Vink rääkis, et mitmed inimesed ei tea, mida tähendab hambasõbralik toitumine, mistõttu tarbitakse ka ohtralt suhkruid ja teisi "valgeid pulbreid" sisaldavaid toiduaineid liiga palju. Eriti kurb on tema sõnul olukord, mis valitseb laste seas: "tervisliku" mahla joomise tulemusel võivad hambad lapsele suisa suhu ära mädaneda.
Itaalia poliitikud tahavad lastele taimetoitlust peale suruvad vanemad vangi panna  (7)
11.august 2016 13:50
Ettepaneku vastava seaduse vastuvõtmiseks tegi parlamendiliige Elvira Savino, kes on paremtsentristliku Forza Italia liige.
TRENDIDIEET: Paljude staaride lemmik! Saa teada, millised on aluselise toitumise põhitõed
11.august 2016 12:22
Kuigi pH-tasakaal on miski, mille enamik meist on unustanud kooliaegsesse keemalaborisse, on see nüüd tagasi. Selgub, et väga heal põhjusel. Viimastel aastatel on üha enam saanud tähelepanu vananemisvastane aluseline toitumine. Seda jumaldavad staarid Elle MacPhersonist Victoria Beckhamini. Selle põhjuseks on terve hulk tervise-, keha-ja ilualaseid kasutegurid, mis väidetavalt taolise toitumisstiiliga kaasnevad.
Sobiv toidusedel hoiab haigused eemal
11.august 2016 00:00
Kes on läbi teinud ülemineku lihatoidult taimetoidule, võib varsti märgata muutust oma iseloomus. Kui toitume valesti, on keha ja meelte tundlikkuse areng piiratud.
See on maailma väikseim vili (millel on inimkonna käsutuses aga suur tulevik)  (4)
09.august 2016 13:00
See rekordiliselt tilluke taim võiks täita nii meie kõhtu kui ka kütusepaake.
Kõnni ennast terveks ja ilusaks - viis korda nädalas 30 minutit  (2)
09.august 2016 11:13
Kõndimine on inimesele omane loomulik liikumisviis, mis täidab mitmeid praktilisi rolle. Enese vormishoidmise ja treenimise eesmärgil on kõndimise kohta paraku levinud kuvand, justkui poleks see piisavalt tõhus tegevus.
7 toiduainet, mida enne lennukisse istumist vältida tuleks ja mida on enne reisi hea tarbida  (4)
09.august 2016 11:13
Selleks, et lennureisi ajal end mugavalt tunda, vaata oma reisieelne toitumine üle! Mida enne lennukisse istumist süüa ja mida mitte?
Mida tasub teada enne toidulisandi ostmist  (2)
08.august 2016 18:00
Toidulisand on toit, mida kasutatakse vajadusel tavatoidu täiendamiseks. See ei ole mõeldud haiguste tõkestamiseks, leevendamiseks ega raviks.