Toitumine

Hoidu vähitekitajatest: kuidas grillida liha ja kala nii, et need ei kõrbeks?  (10)
22.juuni 2016 10:38
Soojade ilmade saabumisega on alanud grillihooaeg. Populaarne suvine ajaveetmisviis peidab endas aga ohte, kuna liha kõrvetamine grillimisel viib tervisele ohtlike PAH ja HCA ühendite tekkimiseni. Õigete grillimisvõtetega saab nende ühendite tekkimist oluliselt vähendada, kirjutab Maaeluministeeriumi toidu järelevalve büroo peaspetsialist Sille Vahter Maablogis .
Lihale tasuks eelistada taimetoitu
22.juuni 2016 00:00
Eetilisest seisukohast lähtudes peaksid kõik vaimsete kõrguste poole pürgivad inimesed olema taimetoitlased (vegetariaanlased) . Ideaaliks oleks seejuures toitumine puuviljast ja leivast.
Kas kanaliha on tõesti tervisele ohtlik?  (8)
21.juuni 2016 12:00
Hiljuti selgus ühest doktoritööst, et poes müüdav kanaliha võib sisaldada ohtlikke baktereid. Kuidas peaks kanalihaga siis ümber käima, et ohtu vältida?
Kuldse tervise heaks: mee tervendavad omadused, mida sa veel ei teadnud  (3)
19.juuni 2016 23:00
Nii mõnigi toode meie köögilaualt sobib hästi ka ravimikappi. Kes meist ei teaks, et mesi on ülikasulik, kuna omab bakterite, viiruste ja seente vastast toimet. Mesi on tulvil antioksüdante, seedimist soodustavaid kasulikke ensüüme ja mikroelemente, mis toetavad immuunsüsteemi ja teevad kehale pai.
Inglid aitavad sul mõista ja lahti seletada oma unenäosõnumeid
18.juuni 2016 08:18
Doreen Virtue ja Melissa Virtue räägivad, kust unenäod tulevad, kuidas neid tõlgendada, millist rolli mängivad inglid ja kelle poole pöörduda juhatuse saamiseks. Sulle antakse vahendid, millega rännata unenägudes, kaasa arvatud need, mille abil saad ise unenägusid luua ja neid ärkvel olles paremini mäletada.
Paunküla suvised latikad ja linaskid
17.juuni 2016 11:41
Juuni ja juuli võivad meil olla aasta kõige soojemad kuud, tõeline suvehari. Pärast kevadist aktiivsust langevad mitmed meie kalaliigid suhteliselt väheliikuvasse olekusse ja peagi lõpetavad toitumise. Kuid see ei kehti Paunküla linaskite ja latikate kohta, kirjutab kogenud kalamees Valeri Šabanov.
Erik Orgu: testi end siin ja praegu - toidusõltuvus ja selle kuus sümptomit  (12)
16.juuni 2016 09:27
Toidust sõltuvusse sattumine on üks peamisi põhjusi, miks inimesed hakkavad teatud vanuses kaalus juurde võtma ning miks neil on väga keeruline oma normaalkaalu tagasi saada.
Süürlased ehitavad Türgis üles oma süsteemi  (9)
16.juuni 2016 00:10
Kuna Türgi riigilt pole abi loota, asutavad süürlased Istanbulis ise kliinikuid, koole ja toiduabi punkte.
Toitumise uuring: eestlane sööb liiga palju magusat ja liha  (7)
16.juuni 2016 00:10
Sügisel põhjalikumalt avalikustatavast toitumise uuringust selgub, et imevähe Eesti lapsi sööb magusat soovituslikus piiris, täiskasvanud söövad aga liiga palju liha ja liiga vähe köögivilju.
Pisike, ümmargune ja väga kasulik ehk mitu head põhjust, miks rohkem muna süüa  (9)
15.juuni 2016 15:00
Meie hea tervise aluseks on tasakaalustatud toitumine. Kanamunas on väga palju ained, mis aitavad organismi toitumisega tasakaalus hoida, seda nii kontoriinimestel, sportlastel kui ka alles kasvueas lastel.
Naised, korjele! Vaata ravimtaimede kalendrist, mida on millal õige aeg koguda
13.juuni 2016 16:01
Umbrohust toitumine on sellel aastal oma täistuurid üles saanud, tuleb vaid peale passida, et õiget aega maha ei maga. Kuid metsas ja niitudel on ka palju muid juurikaid, lehti ja õisi, mida talveks enda kosutamiseks kappi varuda võiks.
LOE: viis asja, mis juhtuvad kehaga pärast lihast loobumist  (53)
13.juuni 2016 15:11
Taimetoitlased toovad tihti lihast loobumise põhjustena välja eetilisi põhjuseid, ent sageli jäetakse loomsed toiduained enda laualt välja ka tervislikel põhjustel. The Independent toob välja viis efekti, mis keha lihast loobumisel tabavad.
Millised on levinumad juuste väljalangemise põhjused  (1)
11.juuni 2016 14:49
On kindlaks tehtud, et meie peas on juuksekarvu 60 000–150 000 vahel. Viimased uuringud tõestavad, et meil on juukseid peas rohkemgi, umbes 250 000 juuksekarva. Normaalne väljalangemine on umbes 100 juuksekarva päevas.
Tahaks šokolaadi! Miks isud tekivad ja mis juhtub, kui kiusatusele järele anda?
09.juuni 2016 11:01
Vahel tunneme vastupandamatut isu ühe või teise toidu järele. See ei ole tingimata nälg – võib-olla oled just pool tundi tagasi lõpetanud lõunasöögi, kui sind tabab kohutav šokolaadiisu. Erinevalt tühja kõhu tundest ei aita selliste isude puhul millegiga asendamine. Tunned, et vajad just nimelt seda konkreetset toitu ja mitte midagi muud. Millest sellised isud tulevad ja kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
Liiga tervislikult söömise kinnisidee on uus toitumishäire?  (6)
08.juuni 2016 02:23
Kas soovist liiga tervislikult süüa võib saada häire?
Tervislikult ja nutikalt: kolm suurepärast ideed, mida toidujääkidega teha  (1)
07.juuni 2016 16:01
Igal kodukokal jääb pidevalt toitu üle. Ülejääke pole mingit vajadust ära visata või veel hullem - jätta seisma ja lasta lihtsalt halvaks minna. Ajakirja Tervis Pluss värskes numbris annab Margit Härma kolm head ideed, mida jääkidega teha.
VAATA: Tee või tina, 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell lihtsalt ei vanane  (5)
07.juuni 2016 14:44
CFDA moegalal säras 46-aastane endine supermodell Naomi Campbell nii eredalt, et tekkis küsimus, mis valemiga on ta saavutanud selle, et ajahammas talle üldse peale ei hakka. Vastused ei ole muidugi üllatavad — kõige aluseks on loomulikult trenn ja tervislik toitumine!
Ära söö juurest varreni: viis söödavat vilja, millel on mürgiseid osi  (5)
07.juuni 2016 14:00
Päris kõike, mis on mingi söödava aedvilja küljes ja paistab olevat samuti söödav, ei tasu suhu pista. Üldiselt muidugi on väga hea süüa näiteks õunasüdameid, riivida apelsinikoort toitude sisse, süüa kapsajuurikaid jne, sest milleks söödavat ja maitsvat prügikasti visata? Aga on siiski asju, mille söömisest tuleb hoiduda.
Imelikud isud: kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
04.juuni 2016 23:30
Vahel tunneme vastupandamatut isu ühe või teise toidu järele. See ei ole tingimata nälg — võib-olla oled just pool tundi tagasi lõpetanud lõunasöögi, kui sind tabab kohutav šokolaadiisu. Erinevalt tühja kõhu tundest ei aita selliste isude puhul millegiga asendamine. Tunned, et vajad just nimelt seda konkreetset toitu ja mitte midagi muud. Millest sellised isud tulevad ja kas parim viis kiusatusest vabaneda on sellele järele anda?
Kertu Jukkum: muud peale taimetee ei joo ma juba aastaid!  (16)
02.juuni 2016 19:27
Raadiohääl ja TV3 avalike suhete juht Kertu Jukkum on alati välja puhanud, värske ja ääretult kauni figuuriga ning ajakirjale Naisteleht+Naised tõdeb ta, et tema ilu saladuseks on otseloomulikult sport ja tervislik toitumine, ent veidi spetsiifilisemaid salanippe on tal veel.
Gunnar Aarma: kas oled õnnelik, oleneb endast  (1)
02.juuni 2016 00:00
Negatiivsete mõtete küüsis olemine on võrreldav endale nüri noaga sõrme lõikamisega, mida tehakse teadlikult ja pidevalt. Püüdkem oma mõttemaailmast koristada kõik negatiivne.
Arctic Sport valgujoogid aitavad suvele kergemalt vastu minna  (8)
01.juuni 2016 15:31
Tervisliku toitumise üks kindlaid alustalasid on tervislikud vahepalad. Tänapäeva kiire elutempo juures peaks tervislik vahepala olema midagi sellist, mis peletab näljatunnet ja mida saab tarbida nii-öelda käigu pealt.
Supervormis eestlannad tõestavad: söö õigesti ja liigu palju, siis oled ilus igas vanuses!  (18)
01.juuni 2016 13:30
Inimene saab olla ilus ja terve igas vanuses, kui ta õigesti sööb ja piisavalt liigub. Grillfesti raames toimuva Bikini Fitness võistluse kandidaadid on selle elavaks tõestuseks. Nii otsustasidki nad tervisliku eluviisi sõnumit ka teistele kuulutada.
Lõuna käes, varsti sööma: 5 nippi, kuidas isuäratavat toidufotot teha
01.juuni 2016 12:00
Hinnatud fotograaf Kalle Veesaar kinnitab, et kogu maailma tabanud toidufotode buum ning ka paljud eestlased jagavad pea iga oma kulinaarset saavutust või toidukorda sotsiaalmeedias.
Seitse märki, et sul võib olla tugev magneesiumipuudus  (10)
31.mai 2016 13:00
Magneesium on vajalik osaline rohkem kui kolmesajas biokeemilises reaktsioonis, mis su kehas toimuvad. See toetab närve ja lihaseid, immuunsüsteemi, südant ja luid. Samuti hoiab magneesium kontrolli all vere glükoositaset.
Kas su suhe teeb sind paksuks?  (2)
30.mai 2016 22:30
KAALUABI: Edukas kaalulangetamine eeldab muutust elustiilis, mis tähendab, et muutuma peavad nii toitumisharjumused kui ka füüsiline aktiivsus. Kestvate muutuste tegemine võib olla seda keerulisem, kui sa oled ümbritsetud inimestest, kelle jaoks ebatervislik toitumine ning negatiivne suhtumine treeningusse on normiks. Muutus on iga suhte puhul esialgu hirmutav.
Uus põnev avastus: kui tahad kiiremini rannavormi saada, siis pane köögi seinale peegel  (6)
28.mai 2016 23:30
Rannavormi saamiseks katsetavad naised kõiki trikke, mis võimalik kusagilt leida. Aga ei tule selle pealegi, et mõni nipp võib olla nii lihtne! Ajakirja Psühholoogia Sinule värskes numbris räägitakse uuest põnevast uurimusest, mis tõestab, et peegel köögiseinal aitab kiiremini rannavormi saada.
Mis värk selle rasvaga siis on? Süüa või mitte süüa?  (9)
28.mai 2016 14:10
Briti toitumisspetsialistid ja rahvatervise eksperdid vaidlevad hiljuti avaldatud raporti üle, mis räägib sellest, et rasva söömine on kasulik.
Kellele, miks ja kuidas? 9 asja, mida peaksid teadma detox 'ist
26.mai 2016 10:52
Sõna detox seostub inimestele sageli alkoholi, narkootikumide ja muude mõnuainete kuritarvitamisega, aga ka dieedi ja kehakaalu langetamisega. Tegelikult on detox seotud ka kõige selle eemaldamisega, mis keskkonnast meie kehale negatiivselt mõjub: kemikaalid, taimekaitsevahendid, toidulisandid, passiivne suitsetamine, raskemetallid. Detox it kasutavad tervislikult elavad inimesed, kellele meeldib oma keha puhtana hoida.