SportEST

Hanno Pevkur: tagatubade aeg on möödas!  (174)
10.detsember 2016 00:10
Eesti suurim erakond ägab juhikriisis. Hanno Pevkur on valmis Reformierakonda uueks looma, juhul kui ta peatsetel erakonna juhi valimistel selleks volituse saab.
LOENG: Suusatamise tehnikad, määrimise nipid ja paaristõuked  (2)
01.detsember 2016 13:12
Harrastussportlased ja treenerid on oodatud 6. detsembri õhtul murdmaasuusatreeneri Jaanus Teppani loengusse, et teada saada: kuidas saada suusad libisema lihtsate võtetega, kas õige ja parema pidamise määrimiseks on veel nippe mida eelnevalt ei teadnud, kas on paaristõuke tehnikas toimunud muutused ning millised oleks lihtsad meetodid tehnika parandamiseks.
LOENG: Õige spordivarustusega maksimaalne nauding treeningust ja keskendumine üksnes sooritusele
23.november 2016 17:38
Mida kauakestvama spordialaga on tegemist, seda suuremat rolli mängib spordivarustus. Kui lühemate spordialade puhul ei pruugi spordivarustuse kitsaskohad veel esile tõusta (või vähemalt mitte nii teravalt), siis ultrasporti harrastades saab kiirelt (ja tihtipeale ka valusalt) teada, mis on hea ja mis mitte.
LOENG: Sporditulemuste parandamine toidulisanditega või ilma?
17.november 2016 15:10
Saavutusvõime ja toitumise parandamise peale mõtlema asudes kerkib sportimisel enamasti esimesena üles küsimus, kuidas toituda ja milliseid toidulisandeid peaks kasutama.
LOENG: Kristjan Port räägib ületreenitusest ning saavutamata tulemustest spordis
10.november 2016 12:03
Kui soovid teada kuidas teadlikumalt eristada ületreenitust väsimusest, millal on spordist väsimus hea, kuidas juhtida sportliku võimet tasakaalus oma igapäevase töövõimega, tule 15. novembri õhtul kuulama Kristjan Porti loengus „Ületreenitus, saavutamata tulemused ja liigne pinge“.
Loeng 8. novembril: kuidas verenäitajate põhjal ülekoormust ja vigastust ennetada?
03.november 2016 19:30
Tule kuulama 8. novembril kell 18 dr Anneli Raave-Seppa loengut "Ülekoormuse ja vigastuste ennetamine verenäitajate põhjal"!
VIDEOLOENG: Treeni teadlikult: Toitumine ja sportlik soovitus hiina meditsiini seisukohast
26.oktoober 2016 13:45
Loengusarja Treeni teadlikult järjekordses osas tutvustab ekspert Rene Bürkland toitumise ja sportliku soorituse seost ja rolli hiina meditsiinis. Kuidas toituda, et oma sportlikku sooritust parendada?
Indrek Tustiti loeng: kuidas treenida vigastustevabamalt?  (1)
14.oktoober 2016 12:12
Kuidas treenida vigastustevabamalt, mida teha vigastuse puhul, millist harjutusvara kasutada, kuidas teipida ning millal on vajalik füsioterapeudi sekkumine. Praktilisi vastuseid neile küsimustele on jagamas tunnustatud spordifüsioterapeut Indrek Tustit loengusarja Treeni teadlikult raames 18. oktoobri õhtul kell 18.
LOENG: Sundasendi „nutikael“ leevendamine harjutuste, manuaalsete meetodite ja enesemassaaži võtetega  (1)
06.oktoober 2016 18:10
Kui seni oli skeletilihaskonna probleemidest 80% seotud alaseljavaludega, siis viimasel aastal on pinged ning vaevused kogunenud kaela, turja ja pea piirkonda. Põhjuseks tihti digitaalsed lemmikud. Pidevalt ette poole suunatud kael saab sundasendist tingitud ülekoormuse, millega kaasnevad mitmed probleemid, sh peavalud, rühihäired jpm. Füsioterapeudid näevad igapäeva vastuvõttudel noor- ja harrastussportlasi, kellel selline asend võib pärssida sportlikku saavutust.
VIDEOLOENG: Kuidas talvel kevadiseks jooksuhooajaks õigesti valmistuda?
05.oktoober 2016 10:31
Sügisese loengusarja " Treeni teadlikult " teisipäeva õhtuses räägib pikamaajooksja ja jooksutreener Margus Pirksaar sellest, kuidas sügisel ja talvel treenida kevadiseks jooksuhooajast. Vaata täispikka, 1,5 tunnist loengut järele tasuta.
LOENG: Kuidas sügisel ja talvel treenida kevadiseks jooksuhooajaks?
30.september 2016 13:34
Oled mõelnud millises tempos peaks treenima, millistele jõuharjutustele peaks tähelepanu pöörama, et valmistada end ette jooksuhooajaks, kuidas saaks kontrollida, kas treeningud liiguvad õiges suunas.
Harrastussportlastele algab sügisene loengusari „Treeni teadlikult“
21.september 2016 13:58
Tallinna Ülikoolis toimuvatel õhtustel loengutel on lektoriteks pikaajalise kogemusega toitumisspetsialist Margus Silbaum, Kristjan Port , füsioterapeut Indrek Tustit , ortopeed dr Madis Rahu , laboriarst dr Anneli Raave-Sepp, Hiina meditsiini arst Rene Bürkland , jooksutreener Margus Pirksaar jt. Septembrist detsembrini on loengutesse oodatud spordiga tegelevad ja alustavad inimesed, treenerid, füsioterapeudid, perearstid ja -õed, lapsevanemad jt. Loengutes saab praktilisi nõuandeid oma eriala tunnustatud lektoritelt.
TULE LOENGUSSE! Kuidas rulluiskudega pidurdada, teha manöövreid ja kiirendada?
06.mai 2016 12:42
Oled mõelnud rulluisutamist proovida või lihtsale kulgemisele sooviksid paremini pidurdada, ohutumalt manööverdada ja sõita kiiremini kergema vaevaga? 10. mai õhtul oled oodatud rulluisutreeneri loengule: Rulluisutamine - tehnika, trenn ja võistlustel osalemine.
LOENG: Orienteerumiskoondise treener räägib eduka orienteerumise tehnika ja taktika arendamisest
29.aprill 2016 09:39
Kuidas hea orienteeruja liigub metsas nii kiiresti ning kaardi ja maastiku "lugemise" kaudu teab täpselt, kus ta on ja kuhu järgmisena läheb? Millised on nipid ja võimalused, kuidas treeningud efektiivsemaks muuta, et sõltumata jooksukiirusest tunneks kaardiga metsas liikudes rahulolu oma orienteerumissooritusest?
Loengusari Treeni teadlikult: Kristjan Port räägib töövõimest versus puhkus ja taastumine
23.aprill 2016 10:59
Kui soovid teada, kuidas teadlikumalt säilitada töövõimet tasakaalus puhkuse ja taastumisega, millal on stress hea, kuidas juhtida oma stressi, tule 26. aprilli õhtul kell 18 loengusse „Töövõime versus puhkus ja taastumine“. Väärtuslike teadmisi jagab Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port .
VIDEO: Füsioterapeut Indrek Tustiti loeng "Soojendus, treeningu vältimatu osa - miks?!"
06.aprill 2016 07:05
Tunnustatud füsioterapeaut ja Gerd Kanteri treener Indrek Tustit käis eile " Treeni teadlikult " loengusarjas rääkimas sportlaste soojendusest kui treeningu vältimatust osast.
Loeng kutsub: Harry Lemberg jagab teisipäeval harrastajatele jooksutreeningute ülesehituse alast nõu
26.märts 2016 13:40
Kui soovid teada, kuidas olla teadlikum ettevalmistuja jooksuhooajaks, siis tule 29. märtsi õhtul kell 18.00 loengusse „Valmistume jooksuhooajaks targalt ja tervislikult“. Väärtuslike teadmisi jagab jooksutreener Harry Lemberg .
LOENG: Kirsti Pedak: Funktsionaalne testimine ja mida sellest järeldada?
14.märts 2016 12:08
Spordisõbrad on oodatud 15. märtsil kell 18.00 loengusse koos praktiliste näidetega: "Funktsionaalne testimine ja mida sellest järeldada?" Lektoriks on TLÜ tervisespordi lektor Kirsti Pedak.
Mida harrastajana saan teada funktsionaalsetest testidest?
11.märts 2016 10:46
Lihtsad vastupidavuse, kiiruse ja lihasjõu testid annavad võimaluse suhteliselt täpselt määrata kuidas sinu treenimine kulgeb, millised on keha nõrgad kohad ning testitulemuste põhjal saad teha vajalikke muudatusi oma treeningkavas. Enesetestimine võimaldab välja selgitada, kas esineb tervisest tulenevaid vastunäidustusi treeninguks, vigastuste tekke ohtu ja on abiks treeningkavade koostamisel ja harjutusvara valikul. Kuid milliseid funktsionaalseid teste teha, mis on normid ja mis neist välja lugeda?
Harrastussportlastele kutse: loeng õigest toitumisest teaduspõhise meditsiini seisukohalt, lektoriks dr Adik Levin  (2)
04.märts 2016 09:56
Teisipäeva, 8. märtsi õhtul, on kõik huvilised oodatud loengusse "Individuaalsest õigest toitumisest, toiduteraapiast ja -talumatusest tõenduspõhise meditsiini seisukohalt." Kõnelejateks tunnustatud dr Adik Levin.
Harrastussportlastele algab kevadine loengusari Treeni teadlikult, lektoriteks arstid, treenerid jt
02.märts 2016 12:17
8. märtsist algab teisipäeva õhtuti loengusari Treeni teadlikult, mis kevadel keskendub eemadele toitumine, seljavalud, soojendus, jooksmine ja uute valdkondadena orienteerumine ja rulluisutamine.
Homme Dr Kaspar Rõivasepa loeng: spordivigastused – põlv ja hüppeliiges
23.november 2015 11:35
Homme, 24. novemberil, algusega kell 18.00 toimub loeng „Spordivigastused - põlv ja hüppeliiges“. Kõnelejaks tunnustatud ortopeed doktor Kaspar Rõivassepp , rääkides Treeni teadlikult sarja loengus põlve- ja hüppeliigese piirkonnas valude põhjustest, sagedamini esinevatest probleemidest ning kuidas toimida.
JUBA HOMME: Kristjan Port: Kui palju on treening kunst?  (3)
16.november 2015 11:47
Vahest märkad isegi end tegemas treeninguga seoses päevast-päeva eraldiseisvaid otsuseid lootusega saavutada iga sellise sammuga võimalikult palju kasu. Tegutsed nagu kassapidaja. Sinu keha on kassaaparaat. Arvutad nii, et liidad kokku kõik head päevad ja lahutad mõned halvemad ning loodad, et summa mida sa kehast „välja võtad“ on positiivne. Aimad vahest selle kirjelduse kaudugi, et nii lihtne see treeningu planeerimine pole.
Teisipäeval toimub loeng harrastussportlastele: Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima?  (1)
12.november 2015 11:44
Teisipäeva, 17. novembri õhtul, algusega kell 18 toimub loeng "Miks ja kuidas peaks elu ja treeninguid planeerima?". Kõnelejaks Tallinna Ülikooli dotsent Kristjan Port , rääkides "Treeni teadlikult" sarja loengus elu ning treeningu kooskõla planeerimise eesmärkidest.
LOENG: Riina Suhotskaja ja Silja Siller: millist treeningmeetodit valida ja milleks sobib intervalltreening?
07.november 2015 18:38
Tänapäeval on treenimiseks tõeliselt palju erinevaid võimalusi. Üksinda ja ilma toetuseta võib sobiva treeningmeetodi leidmine olla keeruline ja aeganõudev. Kuidas õiget trenni valida? Millal eelistada aeroobset ja madalama pulsisagedusega ning millal ja kellele sobib kõrge pulsisagedusega treening? Milline meetod toetab läbi treeningu kaalu langetamist ja mida tähendab intervalltreening?
Juba homme loeng harrastussportlastele verenäitudest, mis mõjutavad sportlikke saavutusi ja näitavad ülekoormust
02.november 2015 10:24
Homme, teisipäeva, 3. novembri õhtul toimub Tallinna Ülikoolis loeng „Veri korda, siis trenni", kus synlab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp räägib verepõhistest näitajatest, millega hinnata füüsilise koormuse talumiseks tervislikku seisundit ja võimalikku ülekoormust.
LOENG: Laboriarst: milliseid verenäite sportlane peaks jälgima ja mida need näitavad?
31.oktoober 2015 14:45
Sportlik saavutus sõltub tervisest ja meie tervislik seisukord peegeldub selgelt veres. Korras verenäitajad annavad sportlasele teadmise, et keha pole stressis, immuunsüsteem on piisavalt tugev, et pidada vastu sügis-talvisele hooajale või suuremale koormusele. Spordi- ja laboriarstid on kaardistanud 12 analüüsi, mida sportiv inimene võiks vähemalt kord aastas teha, et hinnata ja jälgida oma tervislikku seisundit. Mida aga verenäitajad täpsemalt näitavad ja kuidas selle info abil probleeme ennetada või oma vormi parandada?
KASULIK LOENG: "Veri korda, siis trenni!"
29.oktoober 2015 14:01
Teisipäeva, 3. novembri õhtul algusega kell 18 toimub Tallinna Ülikooli Räägu tänava õppehoones loeng „Veri korda, siis trenni“. Kõnelejaks Synlab laboriarst dr Anneli Raave-Sepp, kes räägib "Treeni teadlikult" sarja loengus verepõhistest näitajatest, millega hinnata füüsilise koormuse talumiseks tervislikku seisundit ja võimalikku ülekoormust.
"Treeni teadlikult" loengusarjas räägib Margus Silbaum homme sportlaste toitumisest  (1)
26.oktoober 2015 10:09
Homme, 27. oktoobril, algusega kell 18.00 toimub loeng „Toitumisega taastumine mahu ja tippkoormuse perioodil“. Kõnelejaks toitumisnõustaja Margus Silbaum , tehes huvitavaid järeldusi erinevatest toitumise ja treeninguga seoseid analüüsiva andmebaasi uuringutest ning annab vastuseid järgmistele küsimustele: