Sõnajalad

Lursslilled - hõbedased küünlad varasügiseses aias
11.september 2015 10:35
Kui aeda on vaja suve lõpuks ja sügiseks mõnda kõrgekasvulist, värvilist ja eksootikahõngulist taime, siis sobib selleks hästi lursslill .
Sõnajalad ehitavad Baltikumi kõige suurema tuuleelektrijaama  (12)
10.september 2015 12:10
Ida-Virumaale, endistele Aidu karjääri aladele kerkib 2016. aastal Baltikumi suurim tuuleelektrijaam, koguvõimsusega 100 MW. Kolmapäeval allkirjad saanud hoonestusõiguse võõrandamise lepinguga kõrvaldati Baltikumi suurima tuulepargi rajamisel ees olnud viimane takistus.
VAATA: Tallinna Sadama nõudmisel keelatud video  (57)
03.september 2015 15:39
Eesti Ekspressi fotograaf valmistas esmaspäeval Tallinna Sadama reklaamvideo ja Sõnajalgade laulu liitmisel tõelise internetihiti rõõmsatest Tallinna Sadama töötajatest.
Sõnajalad lähevad Muhu saare vastu kohtusse  (40)
02.september 2015 10:45
Eelmisel nädalal jättis Muhu vallavolikogu kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku, kirjutab maakonnaleht Saarte Hääl .
Sõnajalad lähevad Muhuga kohtusse  (6)
02.september 2015 08:53
Eelmisel nädalal jättis Muhu vallavolikogu kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku.
Muhu volikogu jättis Sõnajalad pika ninaga  (31)
01.september 2015 10:45
Eelmisel nädalal jõudis lõpule kümme aastat väldanud planeeringuprotsess, kui Muhu vallavolikogu jättis kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid vennad Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku.
Sõnajalgade päikeseparki Üüdibel tuleb 740 paneeli  (8)
26.august 2015 09:46
Tuuleenergia ärimehed Andres ja Oleg Sõnajalg on rajamas päikeseelektrijaama Salme vallas asuvasse Üüdibe külla. Sinna on kavas paigaldada kokku 740 päikesepaneeli.
Siiri ja Viivi elu pahupool: kui aus olla, kaotasid meie mehed vahepeal meisse usu...  (76)
07.august 2015 18:30
Neli aastat käsikäes alkoholi allakäigutreppi mööda koperdanud õed Sõnajalad on viimaks ometi kainuse teele naasnud ning paljastasid Kroonikale üle hulga aja esimest korda, milline oli nende elu alkohoolikutena. Peafgi 53.sünnipäeva tähistavad Siiri ja Viivi tunnistavad, et imestavad siiani, kuidas nad kristlastena nii rängalt libastuda võisid.
Värskes Kroonikas! Sõnajalad avameelselt alkoholi küüsis vaevlemisest: meid aitas armastus ja palve!  (13)
07.august 2015 09:20
Äriperekond Sõnajalgade õrnem pool Siiri ja Viivi tunnistavad, et veel hiljuti olid nende argipäevad veinivinesed ja tervis nii käest ära, et sellest väljatulemiseks oli vaja haiglaravi ning mitmel korral ka verepuhastust...
TV3 INTERVJUU: Siiri ja Viivi Sõnajalg pääsesid alkoholismi küüsist: vajasime korduvalt haiglaravi ja mitut verepuhastust  (137)
06.august 2015 19:35
Homse Kroonika kaanel ilutsevad õed Sõnajalad , kes näevad välja värskemad ja reipamad kui juba mitmeid aastaid - nimelt on kaksikud viimaks suutnud end viinakuradist priiks võidelda, mis neid mitmesse avalikku skandaali on tirinud ning ka seadusega pahuksisse viinud. Kuigi varasemalt õeksed oma pahet eitasid, on nad nüüd valmis tõega lagedale tulema.
Püsikud on iga aia kohustuslik element: nõuanded, mille abi neid hooldada ja hoida
25.juuli 2015 23:00
TEHNIKAMAAILM: Püsikud sobivad erinevatesse kasvukohtadesse, neid võib kasvatada kiviktaimlas, püsilillepeenras ja turbaaias. Püsikutel on aiamaastikul suur tähtsus. Enamikel püsikutel on kaunid nii õied kui ka lehed.
Kopter häiris Sõrves suvitanuid  (54)
11.juuli 2015 10:06
“Kopteriga maandutakse randa, kus on mitmest rahvusest inimesi koos ja lapsed ringi jooksmas. See tegevus ei saa ju olla aktsepteeritav,“ rääkis Meie Maale läinud pühapäeva pärastlõunal perega Sõrves nädalavahetust veetnud Ainar Unus.
FOTOD: Sõnajalad väisasid kopteriga Haapsalu rannapromenaadi  (113)
29.juuni 2015 17:14
Haapsalu rannapromenaadile maandus eile pealelõunal perekond Sõnajalgade must ja metalselt läikiv Robinson-tüüpi helikopter . Kui uudishimulikud linnakodanikud ja muud suvesaksad kopteri uudistamisega ning vahvate mälestuspiltide tegemisega ühele poole said, oli kord olukorra hindamiseks kohalike hiirekuningate käes. Pisikeste sammudega, väärikust säilitades, nuusutati ja vaadati lennumasin altpoolt sentimeeterhaaval üle.
FOTOD: Imepärane kivi- ja samblaaed  (3)
15.juuni 2015 14:45
Signe Vilberg ja Hellat Laur ei pidanud kuigi palju mõtlema, kuidas oma suvekodu aeda kujundada – selle töö oli loodus nende eest juba meisterlikult ära teinud.
FOTOD: Tiivad koguvad populaarsust! Nüüd lendavad ühest kohast teise ka Liis Lemsalu ja Ženja Fokin  (5)
11.juuni 2015 22:36
Perekond Sõnajalad peavad ilmselt praegu kodus peenikest naeru, kuna nende algatatud trend reisida ringi helikopteriga kogub üha populaarsust. Kui eelmisel nädalal ei saanud Karl-Erik Taukar oma graafikust muudmoodi kinni pidada kui pidi väikelennukiga lendama, siis nüüd saabusid Liis Lemsalu ja Ženja Fokin ülistiilselt restorani Kalapala avamisele samuti linnutiivul!
FOTOD ja VIDEO: Hea mugav minna linnutiivul Selverisse! Sõnajalad käisid jälle helikopteriga šoppamas  (110)
05.juuni 2015 22:10
Sõnajalad pakkusid täna saarlastele lõbusat vaatepilti, kui nad taaskord käisid helikopteriga toidupoes. Hea mugav linnutiivul minna ja ummikuid ka pole. Vaata pilte!
Rõõmsad murtud südamed
05.juuni 2015 13:00
Murtudsüdamed ehivad nii taluõue kui ultramoodsat aeda. Tüüpilistest taluaialilledest meenub esimeste seas kindlasti harilik murtudsüda . Silme ette tuleb lopsakas ja rõõmsalt roosade õitega taim.
Plahvatus!  (1)
20.mai 2015 00:30
Vargsi hiiliv aprill on möödas. Otsustusvõimetu aeg, mis jagas näpuotsaga rohelust ja esimesi taimi, kuid järgmisel päeval jälle lumehelbeid, on selleks korraks läbi. Nüüd pole enam tagasiteed, kevad tuleb mühinal. Igal maikuu päeval toimuvad sama suured muutused kui möödunud aprilli jooksul kokku.
Sõnajalad plaanivad Salmele päikese- ja tuulehübriidjaama  (2)
27.aprill 2015 08:54
Salme vallavalitsus kooskõlastas hiljuti taotluse rajada Salme valda Lassi külla Eleoni maaüksusele Salme teadus- ja arenduskeskuse päikeseelektrijaam.
Tšornobõli haavad: depressioonist vähini  (3)
22.aprill 2015 06:46
Tšornobõl ei rikkunud meeste tervist, ütlevad Eesti uurijad. Mehed ei usu seda.
Salapärane lumeroos
14.aprill 2015 14:30
Lumeroosiga on salakavalad lood. Siin on ilu, lund ja mürki. Enamik lumeroosi liike õitseb Eesti oludes aprillis.
FOTOD: Mõista-mõista, kumma Sõnajala-õie kevadpäike pealinna šoppama meelitas!  (52)
08.aprill 2015 19:40
Täna jäi Delfi fotograafi kaamerasilma ette jumalik ilmutus: keset päist päeva kõndis soojas kevadpäikese kumas Pärnu maanteel üks neljandik ansamblist Sõnajalg ning 50% kaksikutest Siiri ja Viivi Sõnajalg. Sagedasti välismaal ning oma kodukohas Saaremaal viibiv kvartett pole meedia silma alla sattunud juba mõnda aega ning kuuldagi oli neist viimati sügisel, mil nad väljendasid oma pahameelt kooseluseaduse üle.
Sõnajalad rajavad Ansekülla õunaaia  (23)
02.aprill 2015 13:36
Seni eeskätt tuuleenergeetikale pühendunud perekond Sõnajalg rajab Ansekülla kahele hektarile õunaaia.
Sõnajalad taotlesid PRIAlt toetust ja rajavad suure õunaaia  (49)
02.aprill 2015 13:20
Seni eeskätt tuuleenergeetikale pühendunud perekond Sõnajalg rajab Ansekülla kahele hektarile õunaaia, kirjutab Saarte Hääl .
Külma trotsiv kaunitar - lumeroos
25.märts 2015 10:59
Enamik lumeroosi liike on märtsis ja aprilli alguses oma täies ilus. Kuidas külmakraadidele vastupidavat iludust kodustada ja kasvatada?
Epimeedium – moekas pinnakatja varjuaeda
01.märts 2015 13:30
Põneva välimusega epimeediumid on nii heade haljastuslike omadustega, et Saksamaal valiti nad tänavu lausa aasta püsikuks.
Riigikogu komisjon lasi põhja üle kahe aasta küpsenud taastuva energia tasude eelnõu  (93)
12.veebruar 2015 03:30
Riigikogu majanduskomisjon otsustas esmaspäeval koalitsiooni häältega katkestada elektrituruseaduse eelnõu teise lugemise. Sisuliselt lasti sellega põhja majandusministeeriumi, taastuvenergiatootjate, Euroopa Komisjoni ja riigikogu ligi kahe ja poole aasta jooksul eelnõu kallal tehtud töö.