Sõnajalad

Reisikiri Vanuatult, 1. osa: Orkaan viis viljapuud ära, aga jättis džunglibaarid
04.veebruar 2016 19:19
Vanuatu külastusele pani peaaegu põntsu möödunud aasta märtsis Vanuatut laastanud orkaan nimega Pam, mis oli teadaolevalt võimsaim saareriigi ajaloos. Imekombel kaotas oma elu ainult 16 inimest. Kartus, et saared on endiselt rusudes, osutus asjatuks.
KAS TEADSID: Suitsetamine võib tappa ka toataimed  (3)
18.jaanuar 2016 15:00
Seda, et suitsetamine inimese tervisele laastavalt mõjub, pole ilmselt vaja selgitada. Hästi ei mõju suitsetamine ka toataimedele.
HÜVA NÕU: Talvel kasta toataimi lumesulamisveega  (3)
17.jaanuar 2016 13:00
Lund on selle kogumiseks juba piisavalt. Hea on teada, et lumest sulatatud vesi on pehme ja sobib toataimede kastmiseks hästi.
Millised taimed sobivad sinu tähemärgile kõige paremini?  (20)
16.jaanuar 2016 12:00
Tähemärkide järgi saab valida endale kõige kasulikumad taimed, mis mõjuvad hästi nii hingele kui tervisele.
Vennad Sõnajalad: tuulikutööstus võib Eestisse luua 1500 uut töökohta  (76)
17.detsember 2015 06:15
Tuulikuarendajatest vennad Andres ja Oleg Sõnajalg ütlevad, et Pariisis tehtud otsuseid arvestades tuleks riik jõuliselt tuulde pöörata ja tuua sellega kogu Eestile oluline majanduskasv.
Juristitoolilt rändama ehk seiklus Austraalias 14: Põhjas on lõunast soojem
30.november 2015 12:00
Suur oli üllatus, et juba Alice Springsist viie tunni autosõidu kaugusel oli kliima juba hoopis soojem ning loodus lopsakam. Kliima muutus tuntavalt soojemaks. Kesk Austraalia jaheda tuule unustasime kiirelt. Veel viis tundi sõites, Katherine-nimelise linna lähistel, saime aga esimest korda endi elus kogeda tõelist troopikat.
Sõnajalad kaebasid Muhu valla ebaõigluse pärast kohtusse  (18)
26.november 2015 08:50
Muhu vallavolikogu jättis augusti lõpus kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille olid esitanud vennad Andres ja Oleg Sõnajalg, kes soovisid püstitada sellele alale ühe elektrituuliku, kirjutas Meie Maa.
Sõnajalad kaebasid Muhu valla kohtusse  (23)
26.november 2015 08:28
Muhu vallavolikogu jättis augusti lõpus kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille olid esitanud vennad Andres ja Oleg Sõnajalg, kes soovisid püstitada sellele alale ühe elektrituuliku.
Praktilised nõuanded: kuidas kujundada hauaplatsi?  (3)
20.november 2015 15:01
Kena ja korras hoitud hauaplats näitab lugupidamist lahkunute vastu. Sageli jääme hauda kujundades aga kimpu: kuidas seda teha, et tulemus oleks maitsekas ja hooldus lihtne?
Andres Sõnajalg kiidab Lenna, Saara ja Piuside paroodiat: nad tegid seda andekalt ja naljakalt!  (12)
16.november 2015 14:09
Eilses näosaates kehastusid Lenna Kuurmaa ja Saara Kadak Eesti kristliku popi lipulaeva ehk legendaarse ansambli Sõnajalg naispooleks: Siiri ja Viivi Sõnajalaks . Kollektiivi meespoolt kehastasid vennad Piusid. Mida arvasid paroodianumbrist päris-Sõnajalad?
VIDEO ja GALERII: Kaks paari identseid kaksikuid pannakse paari identsetest kaksikutest preestrite poolt
16.november 2015 14:00
Ja sellega identsete kaksikute osakaal nendes pulmades veel ei piirdu. Meil on ainult oma Sõnajalad, aga Indias toimusid pulmad , kus põhimõtteliselt iga inimest oli topelt.
VAATA KÕIKI: Hullumeelne seitsmes näosaade tegi kummarduse kõigevägevamale: Sõnajalad, Viimne reliikvia ja halleluuja...  (70)
15.november 2015 21:33
Seitsmes näosaade oli hullumeelne ning näha sai palju erinevaid etteasteid — sai nutta, naerda, karta ja kannatada. Vaata uuesti kõiki esitusi!
PUBLIKU VIDEO: Ohohoo, järgmisel korral Sõnajalad! Lenna ja Saara: oleme puhtad, ausad, ilusad ja usklikud!  (5)
09.november 2015 09:10
Tundub, et duubeletteasted on päris heaks mõttes osutunud, kuna ka järgmisel korral näeb kahe osalise ühist etendust — Saara asub loosiratta tahtel kehastama Siirit ja Lenna Viivit. Kas nüüd tuleb ette võtta suuremat sorti veini joomine ja iluravi? Vaata videot!
Kadi Polli: Ojasoo mõisapreilid kinnistasid kunstnikest vennad von Kügelgenid Eesti kultuurilukku
26.oktoober 2015 14:22
Kadrioru kunstimuuseumis avati reedel rahvusvaheline näitus „Dresdeni ja Peterburi vahel. Kunstnikest kaksikvennad von Kügelgenid”. Kuraator Kadi Polli kavandas Ojasoo mõisniku tütardega abiellunud Karli ja Gerhardi näitust kuus aastat.
Vennad Sõnajalad arendavad Eestis uut tööstusharu  (90)
16.oktoober 2015 17:04
Aktsiaselt Eleon on uue tuuliku arendusega tegelenud kümme aastat. pooleteist aastaga on Eleon 3M116 prototüüp tootnud elektrienergiat pea kaks korda enam kui sama perioodi jooksul tuulepargis töötavad imporditud kuus generaatorit kokku.
Lursslilled - hõbedased küünlad varasügiseses aias
11.september 2015 10:35
Kui aeda on vaja suve lõpuks ja sügiseks mõnda kõrgekasvulist, värvilist ja eksootikahõngulist taime, siis sobib selleks hästi lursslill .
Sõnajalad ehitavad Baltikumi kõige suurema tuuleelektrijaama  (12)
10.september 2015 12:10
Ida-Virumaale, endistele Aidu karjääri aladele kerkib 2016. aastal Baltikumi suurim tuuleelektrijaam, koguvõimsusega 100 MW. Kolmapäeval allkirjad saanud hoonestusõiguse võõrandamise lepinguga kõrvaldati Baltikumi suurima tuulepargi rajamisel ees olnud viimane takistus.
VAATA: Tallinna Sadama nõudmisel keelatud video  (57)
03.september 2015 15:39
Eesti Ekspressi fotograaf valmistas esmaspäeval Tallinna Sadama reklaamvideo ja Sõnajalgade laulu liitmisel tõelise internetihiti rõõmsatest Tallinna Sadama töötajatest.
Sõnajalad lähevad Muhu saare vastu kohtusse  (40)
02.september 2015 10:45
Eelmisel nädalal jättis Muhu vallavolikogu kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku, kirjutab maakonnaleht Saarte Hääl .
Sõnajalad lähevad Muhuga kohtusse  (6)
02.september 2015 08:53
Eelmisel nädalal jättis Muhu vallavolikogu kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku.
Muhu volikogu jättis Sõnajalad pika ninaga  (31)
01.september 2015 10:45
Eelmisel nädalal jõudis lõpule kümme aastat väldanud planeeringuprotsess, kui Muhu vallavolikogu jättis kehtestamata Võiküla Metsa maaüksuse detailplaneeringu, mille alusel soovisid vennad Andres ja Oleg Sõnajalg püstitada alale ühe elektrituuliku.
Sõnajalgade päikeseparki Üüdibel tuleb 740 paneeli  (8)
26.august 2015 09:46
Tuuleenergia ärimehed Andres ja Oleg Sõnajalg on rajamas päikeseelektrijaama Salme vallas asuvasse Üüdibe külla. Sinna on kavas paigaldada kokku 740 päikesepaneeli.
Siiri ja Viivi elu pahupool: kui aus olla, kaotasid meie mehed vahepeal meisse usu...  (76)
07.august 2015 18:30
Neli aastat käsikäes alkoholi allakäigutreppi mööda koperdanud õed Sõnajalad on viimaks ometi kainuse teele naasnud ning paljastasid Kroonikale üle hulga aja esimest korda, milline oli nende elu alkohoolikutena. Peafgi 53.sünnipäeva tähistavad Siiri ja Viivi tunnistavad, et imestavad siiani, kuidas nad kristlastena nii rängalt libastuda võisid.
Värskes Kroonikas! Sõnajalad avameelselt alkoholi küüsis vaevlemisest: meid aitas armastus ja palve!  (13)
07.august 2015 09:20
Äriperekond Sõnajalgade õrnem pool Siiri ja Viivi tunnistavad, et veel hiljuti olid nende argipäevad veinivinesed ja tervis nii käest ära, et sellest väljatulemiseks oli vaja haiglaravi ning mitmel korral ka verepuhastust...
TV3 INTERVJUU: Siiri ja Viivi Sõnajalg pääsesid alkoholismi küüsist: vajasime korduvalt haiglaravi ja mitut verepuhastust  (138)
06.august 2015 19:35
Homse Kroonika kaanel ilutsevad õed Sõnajalad , kes näevad välja värskemad ja reipamad kui juba mitmeid aastaid - nimelt on kaksikud viimaks suutnud end viinakuradist priiks võidelda, mis neid mitmesse avalikku skandaali on tirinud ning ka seadusega pahuksisse viinud. Kuigi varasemalt õeksed oma pahet eitasid, on nad nüüd valmis tõega lagedale tulema.
Püsikud on iga aia kohustuslik element: nõuanded, mille abi neid hooldada ja hoida
25.juuli 2015 23:00
TEHNIKAMAAILM: Püsikud sobivad erinevatesse kasvukohtadesse, neid võib kasvatada kiviktaimlas, püsilillepeenras ja turbaaias. Püsikutel on aiamaastikul suur tähtsus. Enamikel püsikutel on kaunid nii õied kui ka lehed.
Kopter häiris Sõrves suvitanuid  (54)
11.juuli 2015 10:06
“Kopteriga maandutakse randa, kus on mitmest rahvusest inimesi koos ja lapsed ringi jooksmas. See tegevus ei saa ju olla aktsepteeritav,“ rääkis Meie Maale läinud pühapäeva pärastlõunal perega Sõrves nädalavahetust veetnud Ainar Unus.
FOTOD: Sõnajalad väisasid kopteriga Haapsalu rannapromenaadi  (113)
29.juuni 2015 17:14
Haapsalu rannapromenaadile maandus eile pealelõunal perekond Sõnajalgade must ja metalselt läikiv Robinson-tüüpi helikopter . Kui uudishimulikud linnakodanikud ja muud suvesaksad kopteri uudistamisega ning vahvate mälestuspiltide tegemisega ühele poole said, oli kord olukorra hindamiseks kohalike hiirekuningate käes. Pisikeste sammudega, väärikust säilitades, nuusutati ja vaadati lennumasin altpoolt sentimeeterhaaval üle.