sisustus

Ära viska vana minema: 50 taaskasutusnippi kodus tekkivast prügist!  (9)
29.juuli 2014 23:00
Kõike ei pea alati ära viskama! Leia kogunevatele asjadele hoopiski kasutust ning anna neile uus elu. Siin on 50 erinevat taaskasutusideed.
Väike, kuid hubane mereäärne suvekodu
25.juuli 2014 07:00
See väike suvekodu asub otse mere ääres ja pakub kõike, mida hing ihaldada võiks. Suurele krundile mahub lisaks majale külalistemaja, paadikuur, saun ning avar paadisild. Ja muidugi ei saa üle ega ümber hingematvast vaatest merele. Arhitekt Anna von Schewen on loonud sellest suveparadiisi.
FOTOD: 15 tõeliselt lahedat viisi, kuidas vanu mööblitükke kodus uuesti kasutada  (8)
16.juuli 2014 23:00
Martha Stewart on geniaalne! Seekord näitame teile tema 15 ideed, kuidas vana mööblit taaskasutada. Need nutikad nipid vabastavad sind vanast kolast ja hoiavad raha kokku, sest sa ei pea midagi ära viskama ega midagi uut soetama, sul on kõik juba olemas.
Seinasisene WC-pott — esteetiline ruumisäästja  (21)
13.juuli 2014 23:00
TM KODU&EHITUS: Tänapäeval pakuvad sanitaarkeraamikatootjad üldjuhul kõikide tooteseeriate raames nii seinasisese loputuspaagiga kui ka n-ö tavalisi WC-potte, et jätta tualettruumi kujundajale valikuvabadus meelepärase lahenduse kasutamiseks. Kumba varianti eelistada ja kui suur on neil hinnavahe?
Spetsialist annab nõu: kuidas hooldada terrassi nii, et see püsiks kaua terve ja värske  (6)
10.juuli 2014 23:30
Selleks, et puidust terrass püsiks kaunis ning vastupidav läbi pikkade aastate, vajab see regulaarset hooldust. Lincona põrandakeskuse Profipoe juhataja Olev Pärna sõnul püsib kevadel aegsasti puhastatud ning õlitatud terrass kaunis ja värske kogu suve.
FOTOD: Soome suvekodumessil olid interjöörid täis loodust — ideid nii koju kui ka suvilasse!  (1)
10.juuli 2014 07:30
23. juunist kuni 6. juulini toimunud suvekodumess Soomes Kalajokil tõi huvilisteni võrratud interjöörid, mis olid inspireeritud ümbritsevast: meri, liiv ja loodus. Messilt sai ideid trendidest oma koju või suvilasse igaüks.
Suvi turismitaludes, 8. osa: kangakudumine metsatalus ja öömaja sviidis või vidiidis
09.juuli 2014 20:15
Männiku metsatalus saab külalise pere omaette aidas elada. Perenaine võib tuua ürte ja maitsetaimi, et endale ise midagi köögis valmis teha.
Sisekujundaja õpetab: vali teleka jaoks elutoas õige koht  (8)
06.juuli 2014 23:30
Olgugi, et üha enam tuleb juurde neid inimesi, kes endale koju televiisorit ei soeta, on enamikel meist siiski televiisor koduse meelelahutuse kindel osa. Kuhu aga see kodus paigutada ning milline on õige teleri vaatamise kaugus, selgitab DK4 sisekujundaja Irene Press.
Keila valla söögikohad ei jäta kedagi nälga  (11)
05.juuli 2014 00:00
Keila Valla Lehe toimetuse suur söögitest.
Soovitus: kodu ostes uuri, mis sisaldub hinnas  (14)
15.juuni 2014 15:05
Korterite ja majade müügikuulutusi vaadates tuleks süveneda, mida küsitava raha eest saab, kirjutab LAAM Kinnisvara OÜ partner Mart Saa .
FOTOD: Vaata Kodu Kauniks võistlusel ökopreemia võitnud kodu  (16)
10.juuni 2014 22:30
KODU&AED: Angelika ja Rein Mikk, kelle igapäevaelu on tihedalt seotud Estonia teatriga, põgenevad linnamelu eest Hiiumaale — paika, mida nad on kalliks pidanud juba lapsepõlvest peale.
"Vaesed on rikastest materialistlikumad ja ümbritsevad ennast kasutu pahnaga"  (53)
10.juuni 2014 10:37
Teate, mis on suurim erinevus rikka ja vaese kodu vahel? Ei, see pole stiilne ja maitsekas sisustus...Suurim erinevus on see, et vaestel on rohkem asju ja igasugust kila-kola ning see on üks põhjus, miks nad pole rikkaks saanud ja edu saavutanud.
Ood betoonile jõeoru nõlval
10.juuni 2014 07:00
Pirita jõeoru järsul kaldapealsel, endise Kose suvemõisa maadele kerkinud uues kortermajas asuv kodu suhtleb julgete kontrastide kaudu nii koha ajaloo kui ka keskkonnaga: toores betoon vastandub loodusvaatele üle kauni ürgoru; tehnitsistlik lühter Lightweight ning mustrilised kivipõrandad viitavad sümboolselt kunagi samal krundil seisnud suvitusvillale.
River restoran — koht, kus maitsed saavad tähenduse!
09.juuni 2014 10:04
Eelmise aasta aprillis avas oma uksed hubane restoran River. River ( ingl. k  jõgi), nagu nimigi ütleb, asub Pirita jõe kaldal, Regati Majas Püha Brigitta kloostri vahetus läheduses… Regati Maja on läbi aegade olnud kohaks, kus on nauditud head sööki ja ka toredaid pidusid.
FOTOD: Tee ise — 100 fantastilist seinakaunistust, millega oma kodu seinu ehtida
04.juuni 2014 23:30
Paljad koduseinad on igavad ja justkui karjuvad kaunistuste järele. Tore oleks muidugi Picasso või Monet`ga oma seinu ehtida, kuid tõenäoliselt käib see üle rahakoti võimete ning tuleb leppida mõistlikumate lahendustega. Selleks, et saaksid just sellise dekoratsiooni, nagu sul vaja on, tee see endale ise!
Ebatavalise ruumiplaaniga korter
04.juuni 2014 07:00
Teatri Cabaret Rhizome direktor Johannes Veski on tegelenud ainult ebatavaliste asjadega, mis on oma ajast alati sammu ees. Ka oma aasta eest valminud kodu sisustades ei mõelnud ta hetkekski sellele, et tabab täpselt aasta 2014 sisustustrende.
Muuda oma köök feng shui abil tõeliselt hubaseks ja meeldivaks  (2)
03.juuni 2014 12:00
Lihtne tõde: kui meile meeldib köögis olla, siis muutub ka söögi valmistamine palju meeldivamaks. Feng shui peab kööki üheks oluliseimaks ruumiks kodumiljöös. See esindab perekonda ja armastust ning köök peaks olema koht, kuhu kõik heal meelel kokku tulevad.
Vannitrendid 2014. aasta suvel
02.juuni 2014 06:45
Innovatsioon, disain ja mood ei ole võõrad märksõnad ka vannide maailmas. Milline vann valida kui sisustad just praegu uut vannituba? Valik on lai ning valida saab nii materjali, kuju, funktsioonide kui ka paigaldusviisi järgi. Toome välja mõned omapärased tooted, mis esindavad praeguseid trende erinevate vannitüüpide puhul.
Minimalistlikud uksetarvikud Valneselt
29.mai 2014 15:53
Valnese valikusse lisandusid ukse välispinnal nähtamatuks jäävad peithinged ja hääletult sulguvad magnetlukud. Ukse minimalistliku välimuse rõhutamiseks on võimalik Valneselt tellida ka kilbita ja uputatava kilbiga ukselinke Saksa tootjalt Jado.
Elav kodu raamatute ja kunsti keskel
27.mai 2014 07:00
Moekunstniku ja -illustraatori, EKA õppejõu Marju Tammiku kodu, mida ta jagab elukaaslase Tõnise, poegade Märten Emili ja Madis Miikaeli, kass Eedi ning labrador Pabloga, on täis loomulikku valgust, kunsti, raamatuid, väärt disaini ning värvikaid leide vintage -poodidest ja reisidelt.
Väike korter — suur kodu
22.mai 2014 07:00
Et end kodus hästi tunda, ei ole tingimata vaja rohkelt ruutmeetreid, tõestab Karini ja Rivo väike, aga otstarbekas korter Kakumäe roheluses. Kodu pälvis Kodu & Aia konkursil Kodu Kauniks 2013 noore kodu preemia, 1500 € Hemtexilt. Kolmekorruseline uute kortermajade grupp metsaserval saab osa ümbruskonna looduskeskkonnast ega peida oma suurusega teisi hooneid kõrge linnamüüri taha.
20 nippi ja õpetust: muuda oma korter või maja hubaseks ja koduseks  (4)
21.mai 2014 23:30
Anna naisele maja, ta teeb sellest kodu. Kuidas sellise hubase õhkkonna loomine käib? Siin on nõuanded selleks, et tunda end oma kodus tõeliselt hästi.
Ameeriklased rikkusid ilma? Pöörased kahtlustused KGB ja Stasi salaprotokollides  (76)
21.mai 2014 06:00
Keda kahtlustas KGB Nõukogude Liidu halvas viljasaagis? Mis valmistas KGBle suurimat peavalu 80ndate alguse Baltikumis? Salateenistuste protokollid räägivad üllatavatest asjadest.
TEE ISE: Ainulaadsed lambid sinu koju
09.mai 2014 09:32
Kui sisustad kodu, siis tundub esialgu, et poed on kaubast tulvil. Kui aga hakkad otsima mööblit, lampe, vaipu ja muud sisustuskaupa iseendale, siis tuleb päris tihti tõdeda, et just seda SINU asja polegi poes või sellist asja pole veel üldse olemaski. Sel juhul on hea mõelda, mida ise ära saab teha.
Põles Kihnu rahvamaja
08.mai 2014 05:15
Kolmapäeva hommikul sai tulekahjus kannatada Kihnu rahvamaja. Arvatakse, et põleng sai alguse maja ees seisnud ja süttinud sõiduautost.
FOTO: Kihnu rahvamaja sein süttis põlevast autost  (7)
07.mai 2014 11:26
Täna hommikul sai tulekahjus kannatada Kihnu rahvamaja. Arvatakse, et kahjutuli sai alguse maja ees seisnud ja süttinud sõiduautost.
Õuehooaeg läheneb: loomingulised ideed väikese korterirõdu kaunistamiseks
06.mai 2014 16:00
Kindlasti ajavad suured terrassid, lõpmatusena näivad muruplatsid ja omaenda isiklikud porgandipeenrad nii mõnegi korteriomaniku kadedaks: "Vaata kui palju ruumi neil on ja meil on kõigest väike rõdu!"
Kujunda katusekorrusest lapsele tuba
05.mai 2014 07:00
Kui sinu kodus on katusekorrus, siis loo sellest oma lapsele magamis- või mängutuba. Täiskasvanul on ehk keerukam ennast ja oma asju kaldlagedega ruumi mahutada, kuid lapse jaoks on see puhas rõõm — kogu interjööri saab kujundadada mänguliseks ja kaldlaed loovad hubasema tunde.