sisustus

Kuidas luua unikaalset kodu?
02.detsember 2016 08:35
Kodusisustus võiks olla kordumatu, sest ainult nii on võimalik luua omanäolist üldpilti. Kasutades igas toas samu sisustuselemente, loome me hotelliliku kodu. Vene ajal olid kõik kodud sisustatud identsete mööbliesemetega – samad kapid, samad voodid ja riiulid ning isegi köögimööbel oli enam-vähem üks ühele. Kuidas aga luua unikaalset kodu, kus tunneme end hästi, mis eristuks teistest omasugustest ning mis samal ajal püüaks ka külaliste heakskiitvaid pilke?
Nopime Eesti disaini kingikotti
01.detsember 2016 07:30
Jõulud on ukse ees, aga ei tea mida kallitele sõpradele ja pereliikmetele kinkida? Neile, kel pole soovi viimasel hetkel poodides trügida ja juhuslikke asju kokku osta, panime kokku spikri nutikatest ja kvaliteetsetest esemetest, mille on loonud Eesti disainerid. Vaata järgi ja rõõmusta lähedasi!
Vaip seinal — ootamatu sisustustrend
30.november 2016 07:30
Kes ei oleks näinud judinaid tekitavaid kombinatsioone raskepärasena mõjuvatest Pärsia vaipadest ja vanamoodsatest tapeeditud seintest? Vaibatootjad on aga sel meelel, et vaip seintel on saamas uueks ja kuumaks sisustustrendiks. Stiilinäiteks ei pea aga ilmtingimata võtma vanaemade kodudes nähtut. Tegime valiku kaasaegsetest interjööridest, kus vaip seinal mõjub väga stiilselt ja lahedalt. Vaata järgi ja veendu ise!
Möödunud sajandi olulisemad disainiikoonid, mida võiksid kindlasti teada
29.november 2016 09:30
Panime kokku nimekirja möödunud sajandi ikoonilisematest mööblidisainidest, mis on inspireerinud järeltulevaid põlvi ja mida jäljendatakse usinalt ka tänapäevases mööblikujunduses. Need näited 20. sajandi modernismist ei lähe tõenäoliselt mitte kunagi moest, sest niivõrd lihtsa ja leidliku disainiga esemeid annab sobitada igasse interjööri.
Frantsiis võimaldab ettevõtjaks hakata maandatud riskidega  (7)
29.november 2016 00:10
Umbes pooled Eesti linnade R-kioskid tegutsevad frantsiisilepingu alusel, kavas on seda laiendada.
Vanasse tuuleveskisse rajatud rustikaalne kodu  (1)
28.november 2016 07:30
Neljal korrusel asuv suur ja hubane elamine keset Inglismaa ürgset loodust on rajatud 19. sajandi alguses ehitatud tuulikusse. Kuigi hoone algne funktsioon on muutunud, püüti renoveerimisel säilitada võimalikult palju algupärast.
ÄRILEHE FOTOD: Kopli lõpp. Sepa poodi pole enam  (24)
27.november 2016 07:09
Kolmapäeval laoti Koplis, Sepa poe juurde maha piirdeelemendid, neljapäevaks oli pood tarastatud ja hoone sisustus välja loobitud. Reede ennelõunal, 25. novembril, lammutas kopp viimase osa nõukogude aegse hoone fassaadist. Järel on vaid rusuhunnikud.
Saaremaal sündinud kuurorditool, millest õhkub suvist puudutust
25.november 2016 07:30
Sel sügisel Helsingis toimunud Habitare sisustusmessil märkasime kaasaegse Skandinaavia mööbli virvarri eksinud ajaloolisi Saaremaa toole. Selgus, et Eesti kuurortides enam kui sada aastat tagasi levinud toolid on teinud Saaremaa meistrite käe all uue taassünni. Ja pole kahtlustki, et need suvised toolid sobivad suurepäraselt ka talvisesse interjööri, meenutamaks rannaliiva ja päikesepaistet.
Maksuskeemiga pestud must raha pumbati jõusaali  (4)
24.november 2016 11:52
2015. aasta märtsis avati Jõhvi kesklinnas naeratuste, õnnitluste ja vahuveinipokaalide helina saatel moodsa sisustuse ning kõiksugu mugavustega tänapäevane spordiklubi.
Kodutekstiilide ABC: millist materjali millisel otstarbel kasutada — plussid ja miinused
23.november 2016 18:24
Talv on ideaalne aeg mähkida end soojade pleedide ja tekkide sisse ning katta põrandad paksude ja pehmete vaipadega. Kodutekstiilide materjalivalik muutub aga iga aastaga mitmekesisemaks ja lisaks vanale heale puuvillale või linasele leidub poelettidel hulgaliselt sünteetilisi kangaid. Panime kokku pisikese leksikoni kõige enam kasutatavatest tekstiilidest. Uuri välja, milline materjal milliseks otstarbeks sobib ja kuidas erinevaid kangaid õigesti hooldada!
Vaata, mida tähendab moodne kodu Donald Trumpi jaoks
23.november 2016 14:00
Poliitikat kõrvale jättes on huvitav teada, et Trumpide hiigelimpeerium toodab kõigele lisaks luksuslikku kodudisaini. Väärispuidust juugendlikud baaritoolid, uhked buduaarid ja metalselt läikivad nahkdiivanid on vaid üksikud esemed, mida Trumpide mööbli ja sisustusega tegelev ettevõtte Trump Home® toodab. Kuigi Trumpi vastased kutsuvad üles neid tooteid mitte ostma, on huvitav teada, milline on Ameerika Ühendriikide uue presidendi maitse.
Sisustusnõuanded: kuidas muuta pisike magamistuba avaramaks  (1)
22.november 2016 19:36
Magamistuba on privaatne pühakoda, kus peaks olema piisavalt ruumi nii lõõgastumiseks kui ka asjade hoiustamiseks. Mida aga teha, kui ruum on piiratud väheste ruutmeetritega ning meenutab oma suuruselt pigem riidekappi?
LOE, kes maksab kindlustamata maja elutoas finišeerinud roolinarkomaani tekitatud kahjud?  (47)
22.november 2016 14:13
Eile hilisõhtul Viljandi linnas teelt välja kihutanud BMW paiskus Vaksali tänava maja hoovi, lendas üle seal parkinud auto ning finisheeris Köstri tänava maja elutoas. Narkokiirtest tuvastas naisel kanepi tarvitamise tunnused.
Vaata, milliseid alternatiive pakutakse tänavu traditsioonilisele jõulupuule
22.november 2016 13:55
Peagi on käes aeg tuua koju jõulupuu — kas aga eelistada ehtsat kuuske või panustada aastaid kestvasse tehiskuuske? Looduskaitsjate seiskohast on poolt ja vastuargumente mõlemale variandile.
Värvikas kodu Tartu vanimas elumajas
21.november 2016 07:30
Heidame pilgu põneva ajalooga korterisse, mis asub Tartu vanimas säilinud elumajas. Hoone pärineb 17. sajandist ja võib öelda, et selle seinad on tunnistanud pöördelisi momente Eestimaa ajaloos. 1704. aastal peatus majas väidetavalt lausa tsaar Peeter I, kes oli Põhjasõja käigus Tartut vallutamas. Aastatel 1866-1867 asus majas Eesti kultuuriloos suurt tähtsust omanud Vanemuise selts.
FOTOD: Oktoobrist alates on elektrist tekkinud tulekahjud tapnud kassi ja teinud palju kahju varale. Napilt on tulesurmast pääsenud kolm inimest  (4)
18.november 2016 11:39
1. – 20. novembrini kestab päästeameti kampaania, mis juhib tähelepanu elektrist alguse saavate tulekahjude ennetamisele ning suitsuanduri kontrollimise vajadusele, et elupäästev seade töökorras oleks. Selgi sügisel on elektrist alguse saavad põlengud sagenenud.
Vaip kui võtmeelement interjöörikujunduses
18.november 2016 09:30
Kas teadsid, et vaiba isegi kümnesentimeetrine asukoha muutus võib luua ruumi kompositsioonis täiesti teise ilme? Kui vaiba välimus on suuresti maitse asi, siis paigutuse puhul kehtivad oma kuldreeglid, mis ruumi täiuslikuks tervikuks seovad. Kogusime kokku mõned näited vaiba paigutamiseks, mille abil interjöör elama panna ning end kodus mõnusalt ja hubaselt tunda. Mängi ja katseta erinevate võimalustega!
TEE ISE: rustikaalselt luksuslik laud, mis mahub igasse elamisse
16.november 2016 09:00
Puupakk on olnud eestlastele asendamatuks mööblitükiks ilmselt juba sajandeid. Samuti on see looduse enese poolt disainitud ese paljudes koduaedades kasutusel välimööblina.
NIPID: Vannitoa saab värskeks ja värviliseks muuta ka vähese rahaga
15.november 2016 16:00
Millistes värvitoonides on kujundatud sinu vannituba? Kas on tegemist kutsuva ja lõõgastava oaasiga või hoopis selle ainsa ruumiga kodus, mille sisustus on eklektiline ja pigem praktiline kui esteetilist naudingut pakkuv?
Lõuna-Eesti Haigla sai magnetresonantstomograafia (MRT) kabineti
10.november 2016 16:36
Nädala alguses avas Lõuna-Eesti Haigla pidulikult uue magnetresonantstomograafia (MRT) kabineti ja renoveeritud taastusravikeskuse.
Eakad postimüügi küüsis: mul pole seda vaja, aga soodne oli!  (11)
10.november 2016 00:00
Postimüügist kaupade tellimisse sukeldunud vanemaealiste hulgas on riskigrupp, kel kaob pind jalge alt ning tekib tuhin osta üha uusi esemeid – kõik näib nii vajalik ning järelmaksuga ostes esialgu ka taskukohane.
Schloss Fall - jalutuskäik Eesti ühes ilusaimas kohas  (2)
08.november 2016 14:44
Estraveller tegi laupäevase jalutuskäigu Keila-Joal, et nautida sügise kauneimaid hetki ühes kõige ilusamas kohas, mida Eestist leida võib.
Elutähtis GALERII: Kuus asja, mis peavad su kodus kindlasti olema, kui tahad olla tõeliselt õnnelik  (24)
08.november 2016 14:16
Kodu peaks olema kõige mõnusam paik kogu maailmas. Loe, mis peaksid su kodus kindlasti olemas olema, et saaksid oma pelgupaigas olla tõeliselt õnnelik.
Meenutame nõukogudeaegsest mööblidisaini — tikkjalgadest sektsioonkapini
08.november 2016 07:44
Uue ja vana kokkusobitamine ning möödunud kümnendite disainiikoone imiteeriv retromööbel on jätkuvalt moes. 1950ndate disainile omased vormid ja peened tikkjalad on haaranud vankumatu positsiooni viimaste aastate mööblitootmises ja tundub, et retro on tulnud, et jääda. Noppisime välja mõned näited 1960.-1980. aastate nõukogude perioodi mööblidisainist.
Elektrikerisele kuivama pandud vaibad läksid sauna kütmise käigus põlema
07.november 2016 09:11
Eile kell 14.20 teatati, et Mustamäel Kadaka teel on põleng asutuse territooriumil olevas saunas. Päästjad kustutasid põlengu kella 14.54ks. Keegi viga ei saanud.
Jõelaeva rajatud luksuslik kodu, mis võlub põhjamaise disainiga
07.november 2016 07:35
Kuigi luksusega seostuvad esmalt avarad mereäärsed eramud või stiilsed kesklinna loft’ id, on lahedaid kodusid igal pool — ka jõe peal. Kirg veepealse elu vastu tärkas Amsterdamis elaval paaril juba 30 aastat tagasi, kui soetati oma esimene kodu — 1930ndatest pärit pisike kaubaalus. Vaata, kuidas elatakse disainiga täidetud laevas!
Praktilisi näpunäiteid: kuidas muuta kodu lemmikloomakindlaks
05.november 2016 08:00
Kõik lemmikloomaomanikud teavad ilmselt hästi, et suur osa kodusest sisustusest ei lähtu enamasti mitte sisustusmaailma kuumimatest trendidest, vaid hoopis praktilistest loomapidamisega seotud küsimustest. Järgnevalt toome välja mõned sisustusalased nipid, mille abil leevendada neljajalgsete sõpradega kaasnevaid varjukülgi — ja seda nii, et ka kodu välimus ei kannataks.
Koolijuht Tõnu Piibur annab vanadele bussidele uue elu  (5)
05.november 2016 00:05
Mõni nokitseb uunikume renoveerides jalgrataste, mõni tsiklite kallal, aga on neidki, kelle kireobjekt on mõõtmetelt märksa suurem. Kuidas käib vanade liinibusside renoveerimine ja kas suure sõiduki ülesvuntsimine on alati suurem tükk tööd?
TEE ISE: Ühe kapi mitu stiilset nägu
02.november 2016 11:00
IKEA toodete ümbertegemine on trend, mis kogub kodublogijate seas üha enam kuulsust. Ja pole ka ime, sest ülisoodsast esemest saab lihtsate vahenditega meisterdada tõeliselt erilise ja ainulaadse mööblitüki. Kogusime kokku ühe IKEA kummuti mitu erinevat muutumist. Ammuta inspiratsiooni ja tee järgi!