sisustus

FOTOD SÜNDMUSKOHALT: Võrumaal süttis viljakuivati, lähedal asuv põllutehnika suudeti päästa  (1)
20.oktoober 2016 12:38
Võrumaal Sõmerpalu vallas Linnamäe külas süttis eile õhtul põlema kasutuseta seisev vana viljakuivati, millest tulemüüriga eraldatud kuuris hoiti põllutehnikat.
TEE ISE: IKEA riiuli põnev muutumine igavast multifunktsionaalseks
19.oktoober 2016 07:30
Kui IKEA mööbel tundub mõnele igav ja kalli disainmööbli jaoks ressursse napib, tasub pea tööle panna ja mõelda, kuidas soodsaid ning kättesaadavaid tooteid ise kerge vaevaga ümber disainida. Näiteks IKEA köögisarja Bekväm maitseaineriiul — hea tahtmise juures saab ka kõige lihtsamast asjast välja võluda tõeliselt pilkupüüdva pärli! Vaata pilte ja kogu inspiratsiooni!
Hotelliarvustus: Elegants ja sügav sügisrahu taasavatud Pärnu Rannahotellis  (2)
18.oktoober 2016 15:30
“Hotelli sisustus ja tubade jaotus on wäga maitsekas ja lihtne. Kõik siseilustused on tehtud kunstnik Peet Areni juhatusel ja nõuandel. Uues hotellis on ka korter riigiwanemale, mis sisustatud wäga mugawalt,” kirjutas Postimees 18.juunil 1937. Aastal 2016 peame tekstis Areni nime küll välja jätma, tema tehtud seinapaannood on hävinud, ja riigiwanema korteri asendama presidendisviidiga – aga siis on kõik täpselt nii, nagu 79 aastat tagasi.
Kümme detaili, mille abil kodu luksuslikumaks muuta
18.oktoober 2016 13:00
Tahad kodule pisut luksuslikumat välimust anda, kuid seda ilma rahakotti liigselt koormamata? Toome välja kümme enimlevinud nippi, mida sisekujundajad agaralt kasutavad. Vaata fotosid ja ammuta inspiratsiooni!
Modernne loft rabab puhta betooni ja julge värvivalikuga
17.oktoober 2016 08:30
Kui peaksid alustama korteri renoveerimisega nullist, siis kas kujutaksid ette, et uue kodu värvipalett on must, hall ja beež? Just nii julge sammu võttis ette mitmete sisekujundusbüroode turundajana töötanud korteriomanik Londonis, kes ei pidanud paljuks tõsta esile ka hoonele omast puhast betooni.
Disainer Andres Meisterson üllatab ootamatute lahendustega
15.oktoober 2016 07:30
Tootedisainiauhinnale Bruno sai tänavu nomineeritud Andres Meistersoni kasehalust pikendusjuhe ÖÖÖ. Kuigi pikendusjuhe ei korjanud ühtegi auhinda, pälvis see ohtralt publiku tähelepanu ja tekitas küsimusi sedalaadi disaini ohutuse kohta. Uurisime ÖÖÖ tagamaid ja seda, mida põnevat puidule spetsialiseerunud disainer veel teinud on.
Sügishooaja kuumim trend — kudumid ja karusnahad interjööris
14.oktoober 2016 07:30
Käes on viimane aeg otsida kappidest välja paksemad tekid-pleedid ja lambavaibad ning minna vastu pikale ja pimedale talvele. Noppisime välja kõnekad näited hooajale kohastest aksessuaaridest, mille abil elamisse rohkem soojust ja mugavust tuua.
Elu nagu mustvalges filmis — kujunda kodu minimalistlikult šikiks!
13.oktoober 2016 07:46
Klassikaline kombinatsioon mustast ja valgest muudab iga ruumi ajatult šikiks — olgu see siis rõhuga mustritel või puhastel pindadel. Must ja valge on turvaline kooslus, millega on ka algajal kodukujundajal keeruline mööda panna. Et tulemus ei saaks liiga steriilne ja kalk, on soovitav lisada üksikute aksessuaaride abil interjööri väikeses koguses värve. Panime kokku valiku lihtsatest, kuid pilkupüüdvatest interjööridest, millest inspiratsiooni koguda!
Kristallid kodus: milliste kivide abil luua elamisse hea energia?  (5)
12.oktoober 2016 07:30
Erinevatel poolvääriskividel on omadus filtreerida meid kõikjal ümbritsevat energiat, seetõttu on nad asendamatud abimehed nii kodus kui ka kontoris. Seda eriti praegusel ajal, mil meie nähtamatu ruum on laetud elektriseadmetest tekkinud vibratsioonide ja elektromagnetilise väljaga.
Tartu ehitus- ja sisustusmessil on tänavu suurem rõhk kodusisustusel
12.oktoober 2016 07:00
Tartu Näituste messikeskuses toimub 13.-15. oktoobrini ehitus- ja sisustusmess. Kolme päeva jooksul saab end kurssi viia ehitusuudiste ja sisustustrendidega ning konsulteerida spetsialistidega. Tänavu on ekspositsioonidega sisustatud kõik kolm messipaviljoni.
12 tunnustatud näidet säästvast disainist Pariisi sisustusmessilt
11.oktoober 2016 08:19
Pariisi rahvusvaheline sisustusmess Maison&Objet on viimastel aastatel pööranud erilist tähelepanu säästvale ja loodussõbralikule disainile. Öko-eluviis võtab kogu maailmas üha enam tuure ja kaasaegne sisustus tähendab esmalt just loodusressurssidega arvestamist. Need 12 brändi pälvisid tänavu žüriiliikmete tunnustuse elukeskkonda arvestavate toodete eest.
TASUB MINNA: Tartu Kunstimuuseum näitab Eesti disainiikoone Lutheri toolidest Standardi mööblini
09.oktoober 2016 21:30
Tartu Kunstimuuseumis on avatud Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi koostatud näitus „Tunne Eesti disaini. Sissejuhatus“, mis keskendub olulisematele nähtustele ja suundumustele Eesti disainimaastikul. Näitusel on palju vaatamist ka sisustusfännidele, sest näha saab paremikku kohalikust tootedisainist. Kaasaegse disaini kõrval on esindatud nostalgiline valik möödunud sajandist.
Täida lastetuba nutikate ideedega!
08.oktoober 2016 07:45
Sügisel on mõnus jälle perega rohkem tubastes tingimustes aega veeta ning mõelda, kuidas pere pisemate liikmete tuba veelgi hubasemaks ja fantaasiaküllasemaks muuta. Järgnevalt oleme välja noppinud mõned lihtsad, kuid leidlikud ideed, mille abil lastetoale kerge vaevaga lisaväärtust luua. Vaata galeriist asjalikke näpunäiteid!
FOTOD: Vaata sisustusideid, mis toovad naeru suule!
07.oktoober 2016 06:56
Rahvusvahelise naeratamise päeva puhul koostasime lõbusa valiku nutikalt humoorikatest sisustusideedest. Kui soovid kodu, mis ka kõige tujukama külalise muigama paneb, siis ammuta inspiratsiooni siit!
TOIDURAAMATU SOOVITUS: Arutu söömine ehk miks me sööme rohkem, kui arvame  (7)
03.oktoober 2016 00:00
Meie igapäevane toitumine allub väga lihtsale loogikale: kui kõht on tühi tuleb süüa ning süüa nii kaua kuni kõht enam tühi ei ole. Samas liituvad selle loogikaga erinevad uue ajastu käitumuslikud söömised ehk televiisori ette tuleme võileivaga, raamatulugemise juurde närime midagi ja nii edasi. Tegelikkuses tegeleme väga tihti arutu söömisega. Miks?
100 SEKUNDIT: Tartus kukkus 15-aastane poiss katuselt surnuks, Iseteeninduskassas vassimine võib kaasa tuua kohtuasja
29.september 2016 18:15
Mida tõi Eesti ja maailma uudistesse neljapäev, 29. september? Vaata Delfi TV kokkuvõtet!
Luksuslikud kodud 100 aastat tagasi — vaata Eesti mõisate ajaloolisi interjööre!  (3)
29.september 2016 08:36
Eestis asuvate mõisate ajalooline sisustus on praeguseni osutunud suureks müsteeriumiks. Enamik mõisate sisemuses peitunud varandusest lahkus kas koos omanikega välismaale, langes rüüstamise ohvriks või hävis sõdade käigus. Teada on, et mõisnikud armastasid koguda eksootilisi esemeid maailma eri paigust ning jumaldasid kalleid materjale ja luksuslikku mööblit.
Ülemiste keskuses avab uksed Zara kodusisustuspood
22.september 2016 15:23
Täna avati Ülemiste keskuses Zara Home kauplus, mis on ainus Zara brändi sisustustoodete kauplus Eestis.
Tänapäeva mõisaproua rajab uusi külasid  (4)
22.september 2016 00:00
Kaasajal ei pea mõisaprouaks saamiseks aadlikule mehele minema või terve elu mõisa soetamisest unistama. Määravaks võib saada juhus, nii nagu Krista Ruusi ja Kernu mõisaga juhtus.
Rahutu hing Einike Sooväli ja tema inimesed
15.september 2016 00:00
Vabaõhumuuseumi Paljurahvuselise Eesti Keskuse juht Einike Sooväli oma alluvate keskel ülemusena ei mõju. Pigem sõbrana, isegi pereliikmena, ja kõik toimib nagu kellavärk.
Värsked vannitoatrendid Habitare 2016 messilt
14.september 2016 13:22
Põhjanaabrite juures toimus järjekordne sisustus- ja disainimess Habitare 2016, kust sai igaüks leida sobivaid disainilahendusi ja tutvuda Põhjamaade sisustustrendidega. Üheks oluliseks ruumiks kodus on kindlasti vannituba.
Eestlase kodu Taanis: Valgusega täidetud modernne elamine
13.september 2016 07:40
Taanis koolituskonsultandina töötav Kristi Maire on oma kodu rajanud Kopenhaageni Amagerbro piirkonnas asuvasse vastvalminud korterelamusse. Kodu valikul oli oluliseks kesklinna läheduses, taskukohane hind ja korteri suurus. Kolme magamistoaga avar elamine järgib Taani kaasaegsele arhitektuurile omast esteetikat ja funktsionaalsust, mille järgi peab valgus tubadesse langema vähemalt kahest suunast.
Maja vajub? Pole hullu, tõstame tagasi!
05.september 2016 09:10
„Olen täiesti kindel, et suudame oma tehnoloogiaga ka Pisa torni sirgu ajada,“ väidab Ureteki juht Roman Reiner-Latõšev täie rahuga. Ettevõtte senistesse töödesse hoolikamalt süvenedes selgub, et Reiner-Latõševi enesekindlus pole teps mitte alusetu. Näiteks tõstsid nad 500 ruutmeetri suuruse ära vajunud kauplusepõranda loodi tagasi vaid mõne õhtuga ja seda veel viisil, et kliendi töö ei katkenud hetkekski!
VAATA: Tootedisaini auhinnale BRUNO esitatud 34 koju sobivat toodet pääses teise vooru
30.august 2016 09:28
Kokku oli hindamiseks üles seatud 156 uudset toodet, mis on valminud viimase kahe aasta jooksul alates eelmise, 2014. aasta Bruno auhindamisest. Disainivaldkonnas tegutsevad loomeinimesed said kandideerida kolmes kategoorias. Valisime välja ka tooted, mis sobiksid kodusesse elamisse. Siin on tooteid interjööri, õue ja lemmikloomale, aga ka nutikaid vidinaid.
Lugeja ERMi köögist: kui seal hakatakse pakkuma mingeid safranikastmes sinimerekarpe hiina portselannõudest, oleks see karjuvas vastuolus kogu muuseumi ideega  (11)
25.august 2016 12:00
Küsisime Delfi Rahva hääle lugejatelt, milline võiks tegelikkuses välja näha Eesti Rahva Muuseumi uue maja köögipool ja restoran. Ühe lugeja arvates võiks see välja näha järgmine.
Detailideni täiustatud talukompleks reljeefsel maastikul  (1)
23.august 2016 07:30
Pealinnast vaid 30 kilomeetri kaugusel Anijas asub kaunis maakodukompleks, mis koosneb peamajast ja külalistemajast. Mõlemas hoones on väga hoolikalt läbi mõeldud nii üldpilt kui ka detailid. Talu asub kaunil, 2,5 hektari suurusel reljeefsel maastikul. Reljeef on langeva joonega, suurepärased vaated igasse suunda.
Spetsialisti tähelepanek: kodu aitab kiiremini müüa ruumides heljuv kohvi- või leivalõhn
22.august 2016 16:00
Kui oma kodu müües natuke vaeva näha ja mõnede põhitõdedega arvestada, võib müügiprotsessi oluliselt kiirendada
Tagasi Bridesheadi: naised alles teevad seda, mis nad endaga ikka teevad. Laiskus on nad hukutanud. Meie aga oleme pääsenud  (2)
19.august 2016 22:30
„Tagasi Bridesheadi" kujutab Briti kõrgklassi elu kahe maailmasõja vahelisel ajal. Raamatus heidab kunstnik ja sõjaväekapten Charles Ryder pilgu kuldsesse noorusaega, meenutades ülikoolipäevi ja sellele järgnevat aega Bridesheadi mõisast pärit perekonna seltsis. Charlesi, kellel pole sugulasi peale elust võõrdunud isa, paistab ees ootavat vagur ülikoolipõlv Oxfordis. Seda aga nii kaua, kuni ta kohtab lord Sebastiani, elujanulist ja ekstsentrilist noormeest, kes teda peagi oma sõpruskonda kaasa tõmbab. (EPL, 18.08) "Tagasi Bridesheadi" on LP romaanisarja "Aegumatud armastuslood" 21. raamat.
Pankrotistunud Rock Cafe võlad ületavad 200 000 eurot  (11)
16.august 2016 16:42
Harju maakohus kuulutas teisipäeval välja tuntud Tallinna kontserdipaiga Rock Cafe omanikfirma pankroti, esialgsetel hinnangutel on ettevõttel võlgasid ligi 200 000 euro eest, kirjutab err.ee .