sisustus

Lõunakeskuse taluturg laieneb ka Tartu kesklinna
11.veebruar 2016 05:15
Talunike tulundus-ühistule kuuluv Lõuna-keskuse taluturg on aastate jooksul laienenud Pärnusse ja Narva ning avab täna filiaali ka Tartu kesklinnas Rüütli tänaval.
Igal ühel oma ajakiri
10.veebruar 2016 00:30
Siim Nestorile tundub, et kliendiajakirjad meenutavad aina rohkem päris ajakirjandust, mistõttu võttis ta ette korporatiivajakirjanduse kaardistamise.
Adik Levin: see, missugune on beebi esimene elutund, esimene elupäev ja esimene elunädal, on tema tuleviku kujunemisel ülioluline  (1)
07.veebruar 2016 20:00
Loomulik sünnitus, lapse maksimaalne kontakt emaga — need on hindamatu väärtusega. Tundlikud emad tajuvad, et vastsündinud laps tunneb ennast hästi siis, kui ema on temast mitte kaugemal, kui mõned meetrid. Tegelikult on ema ja laps seotud terve elu — nähtamatu nabaväädiga.
Selgus rahva lemmikkodu
29.jaanuar 2016 15:28
Kodukonkursi Aasta Kodu rahvazürii valis oma lemmikuks perekond Kookmaa romantilise kodu Peipsi ääres Kasepääl. Perenaise Veronika Kookmaa sõnul rajasid nad maakodu tema lapsepõlvemaadele ja paigutasid ruumid nõnda, et Peipsi järve näeb akendest nii köögis toimetades, elutoas istudes, saunas käies kui ka magamistoast.
Teeme ruumimaagiat - pilttapeediga  (4)
26.jaanuar 2016 19:00
Kõige kiirem lahendus oma koju värskendust ja uut ilmet tuua on katta üks toasein pilttapeediga. See on lihtsam kui kunagi varem ning tulemus lihtsalt võrratu.
Hele kodu, kus rõhk on sisekujunduselementidel  (1)
22.jaanuar 2016 08:22
Skandinaavia stiilita ei saa me kuidagi läbi, seda enam, kui see tuleb otse Skandinaaviast. Heledamast heledam korter mõnusate värvilaikudega Stockholmis on koduks väikesele perele. Oskuslikult säilitatud vanad elemendid on sobitatud eri aegade disainiga.
Sisekujundaja soovitab: kujunda ruumi kerge vaheseinaga  (2)
19.jaanuar 2016 19:00
Olgu kodus ruumi palju või vähe, läheb eri huvidega inimestel aeg-ajalt vaja omaette olemise nurgakest. Kui majas selliseid soppe napib, tasub tutvuda ruumijagajatega.
Gunnar Aarma tarkuseterad: õigesti ehitatud kodus on inimesed õnnelikumad  (7)
14.jaanuar 2016 08:18
Kui kodu rajamisel või remontimisel, aga ka mööbli paigutamisel järgida teatud tingimusi, olete õnnelikum, puhkate magades välja, olete töötamisel tulemuslikum ja ka tervis on parem.
Talv on hea aeg sisustus- ja remondiplaanide tegemiseks
05.jaanuar 2016 16:00
Talvel on õues tegemist pisut vähem kui suvel-kevadel sügisel ning tubast ja pimedat aega võib kasutada plaanide pidamiseks. Ning miks mitte ka unistamiseks.
TOIDURAAMATU SOOVITUS: Arutu söömine ehk miks me sööme rohkem, kui arvame  (4)
03.jaanuar 2016 17:27
Meie igapäevane toitumine allub väga lihtsale loogikale: kui kõht on tühi tuleb süüa ning süüa nii kaua kuni kõht enam tühi ei ole. Samas liituvad selle loogikaga erinevad uue ajastu käitumuslikud söömised ehk televiisori ette tuleme võileivaga, raamatulugemise juurde närime midagi ja nii edasi. Tegelikkuses tegeleme väga tihti arutu söömisega. Miks?
HULLUMEELSELT INNOVATIIVNE: Rannakaljudesse süvendatud maja, mille katuseks on bassein  (13)
30.detsember 2015 18:00
Imeilusaid vaateid pakkuv, Kreekasse Egeuse mere äärde kavandatud villa ehitamise idee sündis küll Hollandi-Kreeka ühisfirmasse OPA (Open Platform for Architecture) koondunud arhitektide peades, kuid insipratsiooniallikana viitavad nad Capri saarel asuvale, ühele Itaalia oluliseimale modernsele villale Casa Malapartele, mis sai maailmakuulsaks 1963. aastal tänu filmile "Põlgus" (pr k Le Mepris, peaosas Birgitte Bardot).
MUUDAME KODU ÕDUSAKS: 12 lugejate poolt enimhinnatud sisekujunduslugu  (1)
23.detsember 2015 10:00
Lõppeval aastal lugesid Maakodu lugejaid kõige enam just neid tosinat kodukujundusest rääkivat lugu. Vaata järele, kas sinu lemmik on nende hulgas!
VIDEO: Türi sotsiaalmajas puhkes tulekahju  (8)
22.detsember 2015 15:37
Täna kell 13.53 said päästjad väljakutse Türile Viljandi tänavale, kus oli põlema süttinud mitme korteriga sotsiaalmaja. Kohale jõudes sisenesid majja suitsusukeldujad, toimus katusekonstruktsioonide avamine ja tulekollete otsimine.
10 sisustusideed — too loom tuppa!  (1)
22.detsember 2015 09:20
Mitmed disainerid on tarbeesemeid luues ammutanud inspiratsiooni loomadest. Üks tuntumaid loomakujulise mööbli valmistajaid on Prantsuse päritolu Ibride. Samuti leidub Eesti tootja Radise valikus lehmakujuline diivanilaud. Kogusime kokku 10 meile meelepärast loomakujulist sisustus- ja mööblieset. Kuidas need sulle meeldivad?
Jõuluõhtul üksinda: miks tänapäeva noored oma vanemad täiesti ära unustavad?  (239)
17.detsember 2015 13:19
Oleme omi lapsi aidanud suureks kasvada, utsitanud neid haridustee täielikul lõpetamisel, võimaldanud (kes suuremal, kes vähemal määral) hankida neile kodud, sisustuse ning aidanud isegi lastelaste kasvatamisel.
MMA Blogi: 13 kuud dieedil  (8)
15.detsember 2015 14:28
Neljapäeval, 17. detsembril, tähistan pidulikult aasta ja ühe kuu möödumist (sportlase jaoks) normaalsel toitumisrežiimil elamist. Miks selline kummaline mõõtühik? Sest aasta täitumise magasin lihtsalt maha!
PILTUUDIS: Tallinna vanimad trammid värvitakse uutega sarnaseks  (24)
11.detsember 2015 13:05
Pärnu maantee ääres asuvas trammidepoos asub juba esimene vana Tatra tramm, mis läbib värskenduskuuri ning saab uue värvilahenduse ja sisu.
Naisteka verivärske kolumnist Sten: palju õnne, mees — su korter on nüüd üleni emane!  (54)
04.detsember 2015 22:00
Kolm ebamäärast potilille ühe aknalaua peal, siis juba kaheksa potsikus taime ilutsemas teisel aknalaual. Vaikselt, aga kindlalt omastab naine pinda mu jalge all. Kindlasti kuulub kogu kompoti juurde tugev kriitika mehe “iluvidinate” aadressil ning järjekordse valge kivist ingli paigutamine kapinurgale. Palju õnne, mees — su korter ongi nüüd üleni emane!
Maja või korteri ostmine koos sisustusega
04.detsember 2015 11:55
Sageli on korteri või maja müügikuulutuse juures märge, et „müüakse koos sisustusega“ või „soovi korral saadaval koos sisustusega“. Tavaliselt tähendab see, et eelmised omanikud jätavad sisse kõik mööbli, tekstiilid ja valgustid, võttes kaasa vaid isiklikud tarbed.
VIDEO: Sisustusideed, mis su kodu eriti ägedaks muudavad
01.detsember 2015 10:00
Kas voodi peab alati jalgadel seisma? Ei, võib ka laest alla rippuda. Ning trepi aset võib täita hoopis toru, milles libisedes lõbusalt teiselt korruselt esimesele laskuda.
Kaisu talu — ürgeestiliku välimusega käsitöö-palkmaja rookatuse all  (1)
27.november 2015 09:27
Sügava rookatuse ja jämedate palkseintega, ürgeestiliku väljanägemisega maja on perekond Treieri pelgupaik, kus kogu pere saab nautida rahu, vaikust ja Saaremaa olustikku. Teerada, mida palistavad kadakad, kiviaiad ja punetavad pihlapuud, lõpeb Kaisu talu õuel.
Hubane vannituba vajab kujundamist  (1)
23.november 2015 10:00
Vannituba ei ole pelgalt pesemisruum, vaid meeldiv lõõgastuspaik ja kodu täisväärtuslik osa, mistõttu selle sisustamine pälvib üha rohkem tähelepanu.
Miks ei taha mõnes magusas kohas äri õitseda?  (125)
17.november 2015 00:10
Nii mõneski pealtnäha magusas ja käidavas kohas tekivad ja kaovad poed ja kohvikud väga kiiresti.
Sisekujundaja Elina Freimuth kujundas kodu uhiuues majas
16.november 2015 08:18
Kuidas ja milliste nippidega saab tühjast ja võõrana mõjuvast korterist tõeline kodu? Sisekujundaja Elina Freimuth aitas muuta vastvalminud korteri neljaliikmelisele perele meelepäraseks. Piret ja Veljo ostsid avara neljatoalise korteri vastvalminud majja, kus ruumiplaneering ja siseviimistlus olid juba paigas.
Värskenduse läbinud kodu Kadrioru serval
11.november 2015 07:45
Kadrioru serval on lihtsate vahenditega antud uus nägu korterile, kus mängivad pearolli vinüülplaadid ja helitehnika. 1940ndatel ehitatud korterelamus elati aastaid, kuni ühel hetkel tundus, et peaks tegema värskenduskuuri, uuendama seinte värvi ja sisustust. Palju peamurdmist pakkus korteri ruumiplaneering.
Mugavaks äraolemiseks loodud suurlinliku sarmiga korter
10.november 2015 07:45
Tallinnas Rotermanni kvartalis asuvat avarat katusekorterit on sisearhitekt Mari Kogeril õnnestunud kujundada kahel korral. Esimene kujundusprojekt jääb maja valmimise aega ja kui korter aastaid hiljem omanikke vahetas, tuli interjöör taas värske pilguga üle vaadata. Kõrgete akendega valgusküllased ruumid said väljapeetult šiki ja suurlinliku ilme.
FOTOD: Kui palju maksab maailma kalleim nukumaja? 8,5 miljonit dollarit  (3)
06.november 2015 10:00
8,5 miljoni dollari eest saab New Yorgis Manhattanil kena kinnisvara soetada. Näiteks 1500 ruutmeetrise seitsme magamistoaga korteri 5. avenüül vaatega Central Park'ile. Või 1000 ruutmeetri suuruse nelja magamistoaga ning maast laeni elutoaakendega elamise West Villages.
Kaisu talu - ürgeestiliku välimusega rahulik kodu rookatuse all
02.november 2015 10:00
Sügava rookatuse ja jämedate palkseintega, ürgeestiliku väljanägemisega maja on perekond Treieri pelgupaik, kus kogu pere saab nautida rahu, vaikust ja Saaremaa olustikku.
Ärimehed kinkisid riigile viis miljonit kuldrubla väärt lossi
28.oktoober 2015 02:00
80 aastat tagasi annetasid Eesti suurtöösturid riigile luksusliku Oru lossi, millest sai Konstantin Pätsi suveresidents. Eesti Ekspress avaldab haruldased fotod lossi renoveerimisest.