sisustus

Selles printsessid elaksid! Malmaisoni ja Vaux-le-Vicomte’i loss
26.mai 2016 08:00
Väike ja äärmiselt õdus XVII sajandist pärit Malmaisoni loss asub Pariisist kümmekond kilomeetrit läänes.
Reisiuudised: Taj Mahal mattub sääsesitta
25.mai 2016 00:30
Air India taastab Altandi lennud - Alitalia riietab pardapersonali retrostiili - Taj Mahal hädas sääskedega - Reisdiil
Külapoodide tähtsast rollist minevikus  (1)
23.mai 2016 15:03
Kunagi saadi olulisem söögikraam oma põllult-karjamaalt, puud-palgid oma metsast ning külades oli suuremate talude juures ka sepikodasid. Siiski vajati majapidamiskraami, mida sai vaid poodidest ja laatadelt.
Kodu, mis särab hallist ja valgest  (1)
23.mai 2016 09:45
Värskelt renoveeritud kodu, kus üheskoos säravad valge ja helehall ning õhtupäike lisab oma kuldseid toone, muutes interjööri hubasemaks. 108 ruutmeetrit valgusega täidetud kodu on kujundatud nii, et iga detail on hoolikalt läbi mõeldud. Kas rohkem on helehalli või valget, see jäägu avastamiseks!
“Meeletud” linnanaised ostsid kahe peale talukoha  (3)
19.mai 2016 00:00
60. eluaasta paiku on just paras aeg koerustükkideks, kuulata rokkmuusikat või teha korda üks vana talu. Tallinnas elavad sõbrannad Ulve Okapuu ja Liina Lambert nii tegidki ning naudivad nüüd iga Viljandimaal Kõpus veedetud hetke.
FOTOD: Hüljatud hoonest sai hubane kodu  (2)
17.mai 2016 15:50
Tõnu ja Ebe-Liis Rattasepp leidsid oma maakodu Saulepa külast. Selle ees on allee ning terrassilt ja akendest avaneb vaade Pärnu lahele.
Helsingis tegutseb maailma ainus Burger King, mille juurde kuulub ka... saun. Koos täisteenindusega  (5)
12.mai 2016 13:48
Burger Kingi restoran Soomes on üks erilisimaid maailmas. See on tõenäoliselt ainuke kiirtoidurestoran, milles on ka saun.
Eesti Blogiauhinnad antakse välja ka remondi- ja sisustuskategoorias
12.mai 2016 10:52
Teist korda antakse välja Eesti Blogiauhinnad. Blogimine on üha popim ning kirjatükid ja pildilood elust enesest võivad olla väga haaravad ja inspireerivad. Kirjutatakse ka kodu- ja aiandusteemadel. moodnekodu.ee lehel sai kaasa elada Laura kodu ehitamisele ja temagi blogilehe poolt saab hääle anda — nautigehetke.com kandideerib remondi- ja sisustuskategoorias.
Sisearhitektid KARM&KRISTIANSON: Kuidas kujundada magamistuba
04.mai 2016 11:00
Magamistuba on iga kodu intiimseim osa, mis on hästi läbimõelduna mõnus, rahulik ja privaatne ning tagab kvaliteetse une. Magamistuba planeerides võiks näiteks majas elades varakult läbi mõelda, kas magamistoas eelistatakse näha hommiku- või õhtupäikest — kas oled hommiku- või õhtuinimene?
Droonidest lokkideni ehk Tallinna Tööstushariduskeskus üllatas avatud uste päevadel
27.aprill 2016 09:46
Mida ma teadsin Tallinna Tööstushariduskeskusest (TTHK) enne avatud uste päevi? Tallinna elanikud on kindlasti sellest koolist korduvalt möödunud, suur, kahe tiivaga maja Kristiine ja Mustamäe piiril. Lisaks on nooremad kursis, et selle kooliga on seotud Getter Jaani, Lauri Pedaja ning tänavusel Eesti Laulul finaali jõudnud laulja Kea. Aga mida seal õpetatakse, mis tasemel, keda õppima oodatakse? Seda on huvitav teada nii neil noortel, kes seisavad sel kevadel otsuse ees, mis edasi, kui ka nendel, kes täna otseselt õppimisele veel ei mõtle.
Biomajandus sobiks Eesti edulooks
21.aprill 2016 00:00
Kujunemas on teadusmahukas fossiile asendav majandus, mille eestvedajatega liitumine on Eesti võimalus. Kuidas? Koostades strateegia, aidates tekkida biotehaste võrgustikul ja esitledes tehtut teistele.
Uus "Galojani" juhtum? Mõnus elu Viimsi valla veefirmas  (30)
20.aprill 2016 01:41
Prokurör süüdistab Raul ja Marge Vainot ligi 600 000 euro omastamises Viimsi elanikelt. Nördinud perekond ütleb, et ostis jah luksuskaupu, aga süüdi ei ole.
Kujunda oma kodu virtuaalselt
19.aprill 2016 15:07
Alates reedest kuni pühapäevani toimuval kinnisvaramessil esitleb LVM Kinnisvara uusi virtuaalseid tööriistu, mida kasutades on võimalik kujundada, viimistleda ja sisustada korter või elamu veel enne ostu ning seda vaid mõne silmapilguga - nende juhtimiseks kasutatakse silmajälgimistehnoloogiat.
FOTOD: Uus butiikhostel Tartus pakub julgeid sisustus- ja disainiideid kojugi
19.aprill 2016 10:40
Disaini- ja sisustusideid saab noppida oma kodu kujundamiseks igalt poolt - ajakirjadest, internetist, kauplustest ja kasvõi juuksurisalongist... Tartus avas uksed hotellimaailma uusim tegija Hektor Design Hostel, mis meelitab unikaalse kontseptsiooniga. Disainlahenduse on loonud Jan Skolimowski ja Kamp Arhitektid.
ENNE JA PÄRAST: Laut, millest ehitati paradiis  (4)
14.aprill 2016 18:30
Rauno ja Epp naudivad suvepuhkust Võrumaal armsas vanas talus. Tütardele on nad eriliselt toreda suveparadiisi ehitanud vanast laudast.
NAABRIST PAREM: Milline on Elsa ja Hanna unistuste kodu
14.aprill 2016 13:56
" Naabrist parem " uus hooaeg on hoo sisse saanud. Kaheksa noort ehitavad ja sisustavad endale unistuste korterit. Milline aga oleks nende unistuste kodu siis, kui ei oleks rahalisi piiranguid? Elsale meeldib praktilise ja ilusa maitsekas kooslus, Hanna elaks linna lähedal metsas, kus naaber ei kiika üle aia.
Noore pere kodu, mis pakub üllatusi ja avastamisrõõmu
14.aprill 2016 09:20
Rõõmsalt kollane maja, tuules mühisevad männid ning kaks vahvat majavalvurit — Delma ja Ramses — on selle kodu visiitkaart. Ning muidugi ka kunstniku- ja disainerihingega pereema kätetöö, mis väikese kodu eriliseks teeb.
Interjööri messi raames toimub esmakordselt põnev disainilaat
14.aprill 2016 09:00
Disainitud asjad, olgu need tippdisaineri või kirgliku asjaarmastaja tehtud, on omanäolised, ainulaadsed ning oluliselt suurema hoole ja tähelepanelikkusega tehtud kui massikaup. Interjööri messi raames toimub esmakordselt disainilaat, mis koondab tuntumaid ja tundmatumaid disainereid.
Sisustus-, kinnisvara- ja aiandusmess Interjöör meelitab põneva programmiga
11.aprill 2016 09:01
Aprilli lõpus, 22.-24.04 toimuval Interjööri messil toimuvad juba traditsiooniks saanud populaarsed võistlused ja muud tegevused, kuid rohkelt on välja mõeldud ka põnevaid uuendusi nii sisustuse, kinnisvara kui ka aianduse valdkonnast. Interjööri projektijuhi Rano Normatova sõnul on 19-ndal sisustusmessil olemas kõik head, tuntud ja armastatud tegevused, mis publikule seni meeldinud, kuid tehtud on mitmeid uuendusi.
FOTOD: Ambiente 2016 — rahvusvaheline interjöörimess on suunanäitaja
11.aprill 2016 07:30
Kõige parema ülevaate sellest, mis on lähiaastatel trendikas või mis põhimõtetel oma kodu sisustada, annavad arvukad kodu kujundamisele ja sisustamisele pühendatud rahvusvahelised messid. Need keskenduvad üldisemale pildile või kitsamale teemale, näiteks valgustusele, tekstiilile või kodutehnikale.
Võita on päris palju
07.aprill 2016 00:00
Saate “ Naabrist parem ” neljanda hooaja esimeses saates pannakse proovile osalejate väledus, sest võidudebüüdini jõuab vaid kõige kiirem paar.
Ära lase oma kodul hallitama minna!  (4)
04.aprill 2016 20:08
TM KODU&EHITUS: Kui peres põetakse väga tihti allergiat või hingamisteede haigusi, võib pereliikme haiguse põhjus peituda hallitusseentes, mis on ennast kodusesse majapidamisse mõnusalt sisse seadnud. Miks hallitus tekib ja kas saame olukorda ennetada?
10 SISUSTUSIDEED: Klassikaline sinine ja valge kodukujunduses
24.märts 2016 16:00
Tekstiilid, käsitsi maalitud nõud ja vaasid, maalid - kõik sinised ja valged.
Stiilne Kärdla palvemaja: jumalasõna asemel trükimasinate kolin ja saagide vingumine  (1)
23.märts 2016 16:00
Palvemajad on olemuslikult argiarhitektuuri hulka kuuluv nähtus. Nii nagu vabakoguduslik liikumine kasvas välja (talu)rahvaliikumisest, peegeldavad ka palvemajad ennekõike rahvalikku ehituskultuuri ja selle üheks ehedamaks näiteks on Kärdla baptisti palvemaja.
VIDEO: 200aastane maamaja peidab endas hämmastavat sisu  (15)
11.märts 2016 10:00
Väliselt paistab Šveitsis Linescio külas ühel mäenõlval asuv paari sajandi vanune kivist talumaja välja üsna tavaline, kuid hoonesse sisse astudes võib nii mõnelgi inimesel suu üllatusest ammuli vajuda.
Kuhu sobib plafoonvalgusti?
10.märts 2016 15:10
Kui ütleme plafoonvalgusti, mõtleme tavaliselt vastu lage klaasist või plastikust kausikujulist kuplit, mille all on erinev arv valgusallikaid peidus. Tänapäevaste plafoonide alla mahub aga palju erinevaid vorme, stiile, head disaini ning materjalikäsitlust. Miks ja kus tasub kasutada plafoonitüüpi valgusteid, sellest räägib Hektor Light.
Euroopa kõige paremini peidetud pärl
09.märts 2016 12:59
Maast, kus pilved kohtuvad mägedega ja mäed inimestega, kirjutab Kai Ideström Kohvris.
FOTOD: Noore pere kodu, mis pakub üllatusi ja avastamisrõõmu
08.märts 2016 16:00
Rõõmsalt kollane maja, tuules mühisevad männid ning kaks vahvat majavalvurit – Delma ja Ramses – on selle kodu visiitkaart. Ning muidugi ka kunstniku- ja disainerihingega pereema kätetöö, mis väikese kodu eriliseks teeb.