sisustus

FOTOD: Jõgevamaal põlenud talumajast jäid püsti vaid seinad  (1)
17.september 2014 07:58
Jõgevamaal põles läks eile õhtul põlema talumaja, millest jäid püsti vaid seinad.
Lapse tuba peab olema eakohane ja rõõmsameelne — vali õige tapeet!
17.september 2014 07:00
Lastetoa fototapeedid — see on soodne ja suurepärane kujundus, mille abil saab siseruumides kujundada stiili ja atmosfääri. Lapsele on tähtis alates lapsepõlvest harjuda hea maitsega ning seda peab soodustama tema toa kujundus. Lapse toas elurõõmsa ja mugava ümbruse loomine ei ole keeruline, kui ühele seinale kleepida lastepärane fototapeet.
Keldrid talveks korda!  (1)
09.september 2014 09:03
Kuigi suvi tundub veel üsnagi hästi kestvat, on öised temperatuurid juba tõsiselt madalaks jäänud. Varsti on aeg sügisannid põllult, puudelt koristada ja hoiule panna.
AINULT PÄEVALEHES: Katkend uuest Hercule Poirot' raamatust: Sophie Hannah „Monogrammimõrvad“. Lisaks küsitlus: vali oma lemmik Poirot´lugu!  (5)
09.september 2014 07:00
9. septembril ilmub üle maailma Uus Hercule Poirot’ raamat. Esimese romaani ilmumisest saadik 1920. aastal on kogu maailmas müüdud rohkem kui kaks miljardit Agatha Christie teost. Esimest korda on tema pärandi hoidjad andnud oma õnnistuse täiesti uue romaani sünnile, mille peategelane on Dame Agatha kõige armastatum kangelane Hercule Poirot.
Värvide iseloom: mismoodi su toaseinad sind tegelikult mõjutavad?  (7)
08.september 2014 23:30
Olgugi, et see on teaduslikult ehk seletamatu, siis värvid avaldavad meie tujudele ja tunnetele väga suurt mõju. Kas sinised seinad toovad endaga kaasa sinised esmaspäevad?
Sisustusideid väikelapse tuppa — vaata pilte!
06.september 2014 11:15
Hea ja läbimõeldud ruumikasutus on igas toas oluline ning muidugi kehtib see ka väikelapse toa kohta. Sinna tuppa peab mahtuma kõik talle vajalik ja siinjuures on nutikas ruumilahendus suureks abiks. Kapikesed, riiulid, abilaud... Olgu väikese ilmakodaniku tuba väiksem või suurem, optimaalse lahenduse leiab alati.
Inspireeriv lagi lapse tuppa — vahvaid ideid!
05.september 2014 14:50
Lastetubasid sisustada on suur rõõm, sest see on suuresti mänguline tegevus. Vahel on siiski raske otsustada, millest alustada. Mõtle suurelt ja alusta hoopiski laest, kui see sind vähegi inspireerida võiks. Lagi ei pea olema valge — see võib olla väga eriline ja vaatamisväärsus omaette!
Kuldse puudutusega Skandinaavia stiil
05.september 2014 07:58
Skandinaaviapärasest kodust rääkides kerkib meile tavaliselt silme ette hele ja naturaalne, kindlasti mitte kullajumeline interjöör . Kuid just sellisesse koju Stockholmis täna lähemegi. Koju, kus pole kardetud naturaalse ja heleda kõrvale kuldset mängu tuua — maitsekalt ja harmoonias. Mööbelgi on pisut ebaskandinaaviapärane.
Viis nippi, kuidas oma elutuppa värskust ja isikupära tuua  (2)
03.september 2014 22:30
Kas sinu elutuba on ka elutuks muutunud? Sel juhul tulevad sulle appi need viis nõuannet, mille abil oma koju natukene värskust ja isikupära tuua!
Lihtsuses peitub võlu
03.september 2014 08:50
See kaunis ja soliidne kolmetoaline kodu on segu eri aegadest. Hoone on ehitatud aastal 1910, ehedat ja algupärast on säilitatud nii elamu juures kui ka korteri sisekujunduses: fassaad, trepikoda, laekarniisid, uksed ja aknad. Interjööris on mööblit kasutatud vähe ja nii pääseb iga ese ilusti esile.
Sisustusnipid: lastetuba võiks olla paigutuselt mugav ja värvilt neutraalne  (1)
01.september 2014 22:30
Sügis ja koolimineku aeg on käes ning sestap on paslik kriitilise pilguga üle vaadata lastetuba, et see oleks koolilapsele õppimiseks igati sobiv ja ergonoomiline.
Fotovõistlus "Minu kodu suvel": Liivi eramu vana ja ehe suveköök Jõgevamaal
22.august 2014 18:20
Suveköögi ehitaja hindab väga vana ja ehedat. Seda tõestab ka see, et ehitis on ehitatud üle saja aasta vanadest tellistest ja sisustus on ka vana. Näiteks sepalõõts, mis on suveköögis kasutusel lauana, pärineb aastast 1943. Suveköök on ehitatud aastal 2012 kalli abikaasa sünnipäevaks.
Viis lastetuba täis põnevaid lahendusi
15.august 2014 07:20
Kooliaeg on lähenemas ja on õige aeg keskenduda lapse toale. Lapse tuba peab olema paik, kus ta ennast mõnusalt tunneb. Luubi all on viis lastetuba, igal lapsel on oma harjumused, eelistused ja soovid, mis peegelduvad ka nende tubades. Häid ideid jagub igale maitsele.
Pensionäri kaks tuba suures majas  (1)
08.august 2014 07:00
Nõmme ja Pääsküla piiril asub suur eramu, kus elab viieliikmeline pere ja kass. Selles loos kirjutame vaid selle maja kahest toast, kus on end sisse seadnud üks pereliige — vanaema. Tema käsutuses on kaks Skandinaavia stiilis tuba ja tualett. Teistega saab rõõmsalt jagatud kööki ja muid eluruume.
Näpunäiteid eri suuruses vannitubade sisustamiseks  (1)
07.august 2014 10:30
Hubase ja kauni vannitoa tagavad enda maitse järgi valitud materjalid, õiged värvitoonid ja mugav sisustus. Kujundamisel tuleb põhjalikult läbi mõelda kogu ruumi planeering, mille juures on väga oluline lähtuda pereliikmete isiklikest vajadustest ning soovidest.
Lottemaast räägivad Janno Põldma ja Heiki Ernits  (5)
07.august 2014 09:10
25. juulil avati Pärnumaal Tahkuranna vallas Reiu külas Eesti laste suur unistus – Lottemaa. Täheke vestles kuu aega enne Lottemaa valmimist Lotte-filmide loojate Janno Põldma ja Heiki Ernitsaga.
Kuidas müüa kodu — virtuaalsed kodupildid üha popimad
07.august 2014 07:00
Paljud arendajad ja kinnisvarafirmad on hakanud oma kinnisvarakuulutustele lisama virtuaalseid, tegelikkust realistlikult jäljendavaid välis- ja sisevaateid, millega püütakse klientide tähelepanu võita. Fotod toovad üsna realistlikult silme ette, milline unistuste kodu võiks välja näha, kuid muidugi jääb alati õhku küsimus, kuivõrd on sama tulemus tegelikkuses saavutatav.
Seitsme saare kunstnike näitus vanas elektrijaamas
07.august 2014 05:15
Kärdla elektrijaamas avatud Läänemere saarte ühenduse B7 kunstiprojekt “Vool” näitab voolu hoopis uue kandi pealt.
TEE ISE: Kaltsuvaibast saab hõlpsasti teha suviste hetkede nautimiseks mõnusa kiige!  (4)
05.august 2014 23:30
KODU&AED: Vähese vaevaga saad meisterdada kaltsuvaibast mõnusa kiige — tee kohe mitu, et igal pereliikmel oleks aias mõnus pikutamiskoht! Vaip on kiigeks väga sobiv materjal, sest see on tugev, hoiab hästi vormi ja tundub külje all pehme.
Pegasuse uus tulemine
02.august 2014 04:30
Sisustus on lihtne ja hubane, teenindus asjalik ja toidud maitsvad, eriti magusroad.
Ära viska vana minema: 50 taaskasutusnippi kodus tekkivast prügist!  (13)
29.juuli 2014 23:00
Kõike ei pea alati ära viskama! Leia kogunevatele asjadele hoopiski kasutust ning anna neile uus elu. Siin on 50 erinevat taaskasutusideed.
Väike, kuid hubane mereäärne suvekodu
25.juuli 2014 07:00
See väike suvekodu asub otse mere ääres ja pakub kõike, mida hing ihaldada võiks. Suurele krundile mahub lisaks majale külalistemaja, paadikuur, saun ning avar paadisild. Ja muidugi ei saa üle ega ümber hingematvast vaatest merele. Arhitekt Anna von Schewen on loonud sellest suveparadiisi.
FOTOD: 15 tõeliselt lahedat viisi, kuidas vanu mööblitükke kodus uuesti kasutada  (8)
16.juuli 2014 23:00
Martha Stewart on geniaalne! Seekord näitame teile tema 15 ideed, kuidas vana mööblit taaskasutada. Need nutikad nipid vabastavad sind vanast kolast ja hoiavad raha kokku, sest sa ei pea midagi ära viskama ega midagi uut soetama, sul on kõik juba olemas.
Seinasisene WC-pott — esteetiline ruumisäästja  (21)
13.juuli 2014 23:00
TM KODU&EHITUS: Tänapäeval pakuvad sanitaarkeraamikatootjad üldjuhul kõikide tooteseeriate raames nii seinasisese loputuspaagiga kui ka n-ö tavalisi WC-potte, et jätta tualettruumi kujundajale valikuvabadus meelepärase lahenduse kasutamiseks. Kumba varianti eelistada ja kui suur on neil hinnavahe?
Spetsialist annab nõu: kuidas hooldada terrassi nii, et see püsiks kaua terve ja värske  (6)
10.juuli 2014 23:30
Selleks, et puidust terrass püsiks kaunis ning vastupidav läbi pikkade aastate, vajab see regulaarset hooldust. Lincona põrandakeskuse Profipoe juhataja Olev Pärna sõnul püsib kevadel aegsasti puhastatud ning õlitatud terrass kaunis ja värske kogu suve.
FOTOD: Soome suvekodumessil olid interjöörid täis loodust — ideid nii koju kui ka suvilasse!  (1)
10.juuli 2014 07:30
23. juunist kuni 6. juulini toimunud suvekodumess Soomes Kalajokil tõi huvilisteni võrratud interjöörid, mis olid inspireeritud ümbritsevast: meri, liiv ja loodus. Messilt sai ideid trendidest oma koju või suvilasse igaüks.
Suvi turismitaludes, 8. osa: kangakudumine metsatalus ja öömaja sviidis või vidiidis
09.juuli 2014 20:15
Männiku metsatalus saab külalise pere omaette aidas elada. Perenaine võib tuua ürte ja maitsetaimi, et endale ise midagi köögis valmis teha.
Sisekujundaja õpetab: vali teleka jaoks elutoas õige koht  (8)
06.juuli 2014 23:30
Olgugi, et üha enam tuleb juurde neid inimesi, kes endale koju televiisorit ei soeta, on enamikel meist siiski televiisor koduse meelelahutuse kindel osa. Kuhu aga see kodus paigutada ning milline on õige teleri vaatamise kaugus, selgitab DK4 sisekujundaja Irene Press.