Schilling

Heaolu ja alternatiivmuusika festivali Schilling esinejate nimekiri täienes!
12.mai 2015 11:52
Laupäeval, 4. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv üheksas alternatiivmuusika festival Schilling kuulutab välja neli järgmist esinejat. Nendeks on nimekas Rootsi indie-pop grupp Simian Ghost, üks Eesti armastatumaid lauljaid ja laulukirjutajaid Vaiko Eplik oma ansambliga Eliit, meloodilist mürapoppi mängiv Mumrunner Soomest ja debüütalbumit tutvustav elektrooniline Tallinna popbänd Würffel .
Chillimisparadiis avab oma väravad taas: Schilling kuulutas välja esimesed esinejad!
21.aprill 2015 10:45
Kilingi-Nõmme Suveaias tõmmatakse laupäeval 4. juulil juba üheksandat korda vutlarid suurtelt kõlaritornidelt, kitarridelt ja süntesaatoritelt, keritakse lahti mitu kilomeetrit kaablit, saetakse, kopsitakse ja pintseldatakse mandalana kokku kaunist butafooriat. Kõike selleks, et saaks toimuda üks vabariigi armastatumaid ühepäevafestivale – Schilling 2015.
FOTOD: 10 soengut, mis näevad kõige ägedamad välja just pesemata juustega  (2)
16.jaanuar 2015 17:10
Mõnikord ei ole aega ega viitsimist enne väljaminekut juukseid korralikult puhtaks pesta. Aga ära muretse, sa ei pea end räpakollina tundma, sest me näitame sulle soenguid, mis sobivad kõige paremini just päev-paar pesemata juustele!
"Mandariinid" jäid kahjuks Kuldgloobuseta: vaata, kes on teiste kategooriate võitjad!  (78)
12.jaanuar 2015 04:55
Pühapäeva ööl vastu esmaspäeva toimus filmiaasta esimene tähtsündmus ning Los Angelese Beverly Hilton hotellis jagati kätte 2015. aasta Kuldgloobused . Esmakordselt Eesti filmiajaloos oli põhjust ka meil pöidlad pihku sel ööl võtta, sest Eesti-Gruusia koostöös valminud "Mandariinid" kandideeris parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele, ent filmil tuli alla vanduda Venemaa toodangule - võõrkeelse filmi Kuldgloobuse sai "Leviaatan"!
Palju õnne! Eesti film "Mandariinid" on Kuldgloobuse auhinna nominent!  (49)
11.detsember 2014 15:57
The Hollywood Foreign Press teatas 2015. aasta Kuldgloobuste nominendid, mille seas seisab ka uhkelt meie oma " Mandariinid ". Auhinnasaajad selguvad 11. jaanuaril Beverly Hilton hotellis ning on eetris kanalil NBC. "Mandariinid" võistleb parima välismaise filmi kategoorias Venemaa, Prantsusmaa, Rootsi ja Poola suurteostega.
FITNESSKUU: 10 treeningmüüti  (5)
14.november 2014 18:36
November on fitnesskuu ning koostöös leheküljega Fitness.ee toome teieni fitnessi ja jõusaaliga seotud nõuandeid ning tutvustusi.
FOTOD: Haruldased Woodstocki fotod elustavad 60ndate hipielu, nagu see olnuks läinud suvel  (23)
10.november 2014 22:08
Igaüks, kes on kuulanud Jimi Hendrixit või kelle hing on kisanud kaasa Janis Joplini häälele, on ihanud olla 60ndate Ameerikas, eriti '68 ja '69 aastal, mil New Yorgi lähedal toimusid legendaarsed Woodstocki festivalid. Kuigi juba ligi pool sajandit on möödas, paistavad fotod ja isegi plakat Woodstockilt tänasel päeval kuidagi üllatavalt värsked, justkui suvisel Intsikurmul või Schillingul pildistatud - kas pole?
Festival Schilling alustab kontsertsarjaga
08.oktoober 2014 05:30
Traditsiooniliselt juulikuu alguses muusikasuve kaunistav festival Schilling toob sügis-kevadiseks hooajaks oma kaubamärgi all saalidesse kontserdisarja. Kaks-kolm korda "tubasel perioodil" kavatsetakse lavale paluda mõni välismaine artist ja üks festivalitiimile hingelähedane kodumaine esineja.
Suure rokkfestivaliga ei tihka Eestis keegi riskeerida  (13)
12.august 2014 04:32
Eestis on väikseid ja toredaid rokkfestivale, suur ja võimas erinevalt naabritest paraku puudub.
Õhtujuhiks kehastuv Genka: pidudel ei tea kunagi ette, kas räägid juttu või kisub lauluks ära  (3)
06.august 2014 21:30
Kahekümne aasta jooksul on Tartu Laululaval esinenud paljud maailmakuulsad muusikud, nagu näiteks Jose Carreras, The Manhattan Transfer, Depeche Mode, Charles Lloyd, Enver Izmailov, Terem Kvartett, Gipsy Kings, Bonnie Tyler ja kõik Eesti tuntuimad muusikud. Tartu Laululava 20.aastapäeva Suurt Sünnipäevapidu juhtiv Henry Kõrvits ehk Genka meenutab ammuseid aegu, kui käis Tartu Laululaval ühel meeldejääval kontserdil.
Leslie Laasner: Villu Tamme on geenius  (10)
31.juuli 2014 15:15
Eile avaldati Eesti Ekpressis muusikaekspertide poolt valitud 100 kõigi aega parimat Eesti albumit. Esikümnesse mahtus ka ansambli HU? "Film" ning bändiliige Leslie Laasner kinnitas, et tal on selle üle vaid hea meel.
Schilling sirgub samm-sammult suuremaks  (1)
08.juuli 2014 04:30
Südamega tehtud festivalist on saamas sündmus, mille puhul ollakse nõus kaugelt kohale sõitma ja mõnuga maksma.
FOTOD ja VIDEO: Schilling! Hipsterid ja Velbaum olid Laulupeo ajaks linnast Kilingi-Nõmmele toimetatud  (7)
06.juuli 2014 17:31
26. üldlaulupeoga samale ajale sattunud Kilingi-Nõmmel toimuv legendaarne Schilling tiksus mõnusalt ja tõestas enam-vähem selle ära, et väikefestival ei pea massiüritust ilmtingimata pelgama. Kes tuleb, see tuleb nagunii! Kuid rahvast oli küll tublisti vähem kui varasematel aastatel.
FOTOD: Schilling 2014 alustas suure chillimisega!  (2)
05.juuli 2014 21:30
Täna toimua taas ilusa muusika festival Schilling , mis Pärnu lähedale Kilingi-Nõmme  Suveparki mätta otsa muusikasõbrad meelitas, kes Lauluväljakule ära ei mahtunud või mahtuda ei soovinud.
Kirjutab muusikat unes
02.juuli 2014 06:00
Siim Nestor intervjueerib festivali Schilling peaesineja ­­ rokk-kvintett Merchandise’i liidrit Carson Coxi.
Suur suveürituste kalender
19.juuni 2014 13:52
Kontserdid, vabaõhulavastused, festivalid, laadad – igale maitsele jagub midagi.
Hubaseim indie-festival Schilling kuulutas välja programmi!
03.juuni 2014 12:21
Eesti hubasemaid indie-festivale Schilling , mis toimub 5. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias, kuulutab välja viis viimast esinejat: Jeremy Jay (US) - unenäolist ja filmilikku indie-poppi mängiv trubaduur, Kite (SE) – omanäoline sündipop-duo Stockholmist, Genka - Eesti hip-hop’i suurkuju (Toe Tag, A-Rühm, Oleg Kosjugin), Galvanic Elephants - äsjailmunud debüütalbumit tutvustav Tartu viisik, kes segab elektroonilisi helisid indie-rock’iga ja Holy Motors (EE) – uus ja psühhedeelne Tallinna ansambel.
Festival Schilling kuulutas välja kolm järgmist esinejat  (1)
13.mai 2014 10:49
5. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv Eesti hubasemaid indie-festivale Schilling kuulutas välja kolm järgmist esinejat: Extraperlo - Hispaanias, Barcelona linnas tegutsev indie-pop-bänd, Leslie Da Bass - 2013. aasta parima Eesti elektroonilise muusika albumi laureaat ning Argo Vals Band - hinnatud noorema põlve kitarristi Argo Valsi juhitav kollektiiv, mis segab elemente alates progressiivsest rock’ist kuni jazz’i ja ambient’ini.
Mine head muusikat kuulama: Junk Riot esitleb debüütalbumit!
09.mai 2014 19:10
Sel laupäeval astub indiebänd Junk Riot kontsertklubis Sinilind lavale, et esitleda oma debüütalbumit „Headache“. Plaadile on pandud bändi parimad lood aastatest 2008-2014. Lavalaudu jagab bänd ansambliga Galvanic Elephants, kes esitleb samuti uut muusikat.
Vaata ja kuula, kes on indie-festivali Schilling esimesed välja kuulutatud artistid!
21.aprill 2014 11:20
Eesti hubasemaid indie-festivale Schilling toimub ka sel aastal juba paljudele tuttavas kohas – idüllilise väikelinna Kilingi-Nõmme Suveaias. Viimastel aastatel end Eesti olulisemate suvesündmuste hulka murdnud festival avab väravad laupäeval 5. juulil ning juba on selgunud ka esimene artist.
Saarde valla K-klubi korraldas esimest korda vallarahva tänupeo
19.märts 2014 21:00
Saarde valla K-klubi korraldas tänavu esimest korda vallarahva tänupeo. Kogu ettevõtmise eesmärk oli panna vallakodanikku märkama enda kõrval teist tublit inimest. Ja see eesmärk sai täidetud - esitati 62 kandidaati etteantud kategooriates: parim ringijuht, parim töötaja, parim kodanikuühiskonna sündmus, parim pärimuskultuuri tegu, parim kultuurisündmus, parim kultuuritoetaja, parim vabatahtlik. Täidetud ankeete tõi kohale kohale nii kirjakandja kui saadeti e-postiga, teatati telefonitsi ja mis parata, mõned nimed läksid internetiavaruses kadumagi.
Esimene maailmasõda tõi kaasa hobusetüli  (4)
01.veebruar 2014 15:08
Hobuse tähtsus eesti maarahva poegade ja tütarde elus on üldtuntud, hoopis vähem teatakse seda, millist rolli on need Esimese maailmasõja ajal küll sõjaratsuks, küll suurtükihobuseks planeeritud loomad meie poliitilises elus mänginud.
Areeni Aasta Albumi žürii isiklikud edetabelid
20.detsember 2013 08:16
Sel aastal võttis aasta parimate plaatide valimisest osa enneolematult suur žürii. Kokku osales tabeli koostamise küsitluses 53 inimest.
Mart Niineste: Tume tulevik ja enamuse tahe  (53)
06.detsember 2013 12:21
Beebibuumi- ja x-põlvkond - kära Rapla kõrtsi tööjõuprobleemi ümber, noorte lahkumine avatud ja euroopalikule tööturule ning veel mõned laiema rahutuse ilmingud, mille olemuse üle te pead murrate, on teie endi tekitatud. Ärge nutke, et olete vettinud mägrad, kes ei mõista noori gaselle. Õppida pole kunagi hilja. Isegi, kui see tähendab oma senise meheuhkuse allaneelamist.
Pada (Padagas, mõisate ajal Paddas) - iidne küla Padaorus
22.juuli 2013 13:00
Iidne küla Padaorus. Kunagi oli siin suur 40. adramaaga asula. Nimi tähendab padakujulist orgu, st. Padajas. Padaoru idapoolsel veerel kasvab looduskaitse all olev Padaoru mänd, kaheharuline, ümbermõõt ligi 4 m, kõrgus üle 13. meetri, vanus ca 400 aastat. Teda kutsutakse ka Peeter I või Ulmi männiks. Nüüd ta võib olla veelgi võimsam, sest andmed pärinevad 1997. aastast. Männi lähedal asub 2,5 m kõrgune Linnamäe juga, mida kutsutakse ka Kohinaojaks. Joa ümbruse kaldad on umbes 8 m kõrgused ja tihe padrik kallastel meenutab ürgmetsa.
FOTO: Festivalihunt Toomas Hendrik Ilves tšillib Positivusel!  (29)
19.juuli 2013 19:30
Alles see oli , kui Kilingi-Nõmmel toimunud indifestivali Schilling külastajad said üllatuse osaliseks, kui tundsid ühes festivalitiksujas ära muusikasõbrast presidendi Toomas Hendrik Ilvese . Nüüd on kuulda, et president on väisamas ka Lätis toimuvat Positivust ! 
Schilling: väikefestivalile on alkoholitootjate toetus oluline  (11)
15.juuli 2013 17:02
Miks peab festivalildel ja muudel rahvaüritustel alkoholi müüma? Milline võiks olla mõju ürituse korraldamisele, kui seal alkoholi ei müüda ning kas alkoholitootjad ja -brändid on olulised sponsorid?
KOKKUVÕTTEV GALERII ja NALJAKAD FAKTID: Schilling festivalil oli 100% kohalviibinuist kohal  (6)
09.juuli 2013 19:05
6. juunil toimus idülliline Schilling festival oma tavapärases kohas Saarde vallas, Kilingi-Nõmme Suveaias. Festivali väisasid alternatiivmuusika sõbrad, kelle seas olid Jüri Mutika, Toomas Hendrik Ilves ja paljud teised tuntud näod.
Schilling: ilus muusika, inimesed ja atmosfäär
08.juuli 2013 15:46
Juba seitsmendat korda said muusikasõbrad Eesti ühel omapärasemal väikefestivalil Schillingul kaunist muusikat nautida.