Schilling

Schillingu tänavune ajakava selge: Suvises chillimisparadiisis teevad otsa lahti SU—MU, Mick Pedaja ja Levski!
25.juuni 2016 14:24
Järgmisel laupäeval Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv järjekorras kümnes alternatiivmuusika-festival Schilling on paika pannud oma tänavuse ajakava.
SUUR KALENDER: Publik paneb kaardile selle suve kõige vingemad sündmused  (2)
01.juuni 2016 14:42
Suvi on haaranud eestlased oma sooja embusesse ning melomaanid ja kultuurihuvilised kuulevad oma loomuliku keskkonna kutset. Et suvises melus oleks parem orienteeruda, kogus Publik kokku alanud festivalihooaja parimad palad, kust leiab üritusi igale maitsele.
Palju rõõmu melomaanidele: Tänavusel Schillingul esinevad Jaakko Eino Kalevi, Mick Pedaja, Öökülm ja Black Lizard
25.mai 2016 11:38
Laupäeval, 2. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv järjekorras kümnes alternatiivmuusika-festival Schilling kuulutab välja kaheksa järgmist esinejat ja sellega kogu tänavuse eeskava.
Kauaoodatud kaunike: Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa juhitud Levski avaldas debüütsingli "Pehme Huul"
12.mai 2016 10:12
Bändi esimene singel "Pehme Huul" on helge ja loeb avatuks kevad-suvise festivaliootuse hooaja. Pala saadab Kalle Veesaare ja Kati Treimanniga koostöös valminud, temaatiline ja teel olemist sümboliseeriv visuaal. Looga kaasas käib ka graafika ning kujundus jääb kandma läbivat joont bändi loomingu juures, moodustades Levski muusika toeks visuaalse kollektsiooni.
Muusikamaraton alaku! Tänavuse festivalisuve magusamad palad  (1)
29.aprill 2016 00:10
Suve sooja puudutust on juba tunda ja melomaanid kuulevad oma loomuliku keskkonna kutset. Valisime välja tänavuse festivalisuve parimad palad.
Juubelihõnguline 10. aasta: Loe, millised artistid esinevad tänavusel Schillingul!
27.aprill 2016 10:27
Laupäeval, 2. juulil kl 15 toimub Kilingi-Nõmme Suveaias järjekorras kümnes alternatiivmuusikafestival Schilling. 2006. aastal intiimse indie-simmanina alguse saanud festival pingutab juubelihõngulise tähtpäeva puhul veelgi enam, et olla jätkuvalt seest suurem kui väljast. Ühte päeva ja väikesele festivalialale mahutatakse kirev kaleidoskoop esinejaid, suurepärane õhkkond ja kauaks meeldejäävad elamused kogu perele.
Klaasveranda, nii kaunis ja kasutu
09.märts 2016 00:30
Tõnu Õnnepalu esitab „Klaasverandas“ inimeseks olemise kohta nii sügavaid küsimusi, mida enam ei mäleta Eesti kirjandusest ei tea kui kaua aega.
EDETABEL: Publik hindab ja kommenteerib Eesti Laulu poolfinaliste: Loe, kes osutusid lemmikuteks, kes mitte!  (20)
15.detsember 2015 16:25
Publiku toimetajad Jaane Tomps, Anne Soosalu, Maili Kangur ja Liina Ristoja kuulasid üle kõik Eesti Laulu 20 poolfinalistid ja avaldasid kuuldu kohta otse ja varjamatult oma ausat arvamust. Kõik lood said nelja edetabeli põhjal seatud ka ühtsesse pingeritta, mille jagasime kahte lehte: palad on esitatud poolfinaalide kaupa ja pingereas, vastavalt saadud punktidele. Kes sai kõige rohkem ja kõige vähem, jätame seega veidi õhku rippuma, sest valik sai mitmekesine, midagi igale maitsele.
Neli päeva EM-ini: kontrollmängude kaleidoskoop  (3)
01.september 2015 07:13
Kui jätta kõrvale Horvaatia, Kreeka ja Serbia, on ülejäänud EM-finaalturniiri korvpallimeeskonnad teinud EMi eel ebaühtlaseid, hüppelisi etteasteid - omade tõusude-mõõnadega. Tõsi, eks on Prantsusmaa on läinud üha paremasse vormi nagu ka Balkani blokk.
Äiade päeva TOP5: Need on tuntud Eesti mehed, keda iga naine äiaks ihkab!  (47)
30.juuli 2015 13:55
Täna, 30. juulil tähistakse äiade päeva ning Publik otsustas sel puhul vaadata tuntud meeste poole: kellel on abieluealisi poegasid, kellega iga naine paari heita tahaks, boonuseks äi, kes ühel või teisel põhjusel lausa kulda väärt võiks olla.
Idanaabri taktika stalinismiajal: nii hea on valetada meretagusele külalisele  (13)
28.juuli 2015 17:20
Maailma esimene aurumasin, allvee- ja mootorlaev, päikesekell ja kompass, teleskoop ja raudlukk – kõik see on vene leiutajate saavutus, veenab stalinismiaja lõpus ilmunud raamat “Vene tehnika”.
Disainivaade kirevale festivalisuvele
08.juuli 2015 12:35
Disainiblogi heitis pilgu Eesti suves toimuvate festivalide välisele küljele. Tõotab tulla hea suvi.
Mitte ainult suures linnas pole pidu! Millised festivalid on pannud kolkakohad kodumaisele kaardile?  (5)
07.juuli 2015 12:27
Eestimaa on suur ja lai, ent ometi kipume me ikka vana head Tallinn-Pärnu-Tartu-Haapsalu-Kuressaare-Narva liini jälgima, kui sõiduks läheb või tegevust otsida. Õnneks on Eesti aga ka muusikamaa, kus tänuväärsed inimesed armastavad korralda helilisi sündmusi, mis meelitavad erinevate žanritega muusikalembesed kodumaad avastama. Kui poleks olnud Rabarocki, ei teaks noorem põlvkond ilmselt senimaani miskit Järvakandist ning ilma Schillingu eksistensita ei satuks indie-fännid kuidagi igasuviselt Kilingi-Nõmmele schillima. Heidame pilgu kümnele kodumaisele festivalile, mis on väikelinnad kaardi peal nähtavaks teinud.
Schilling 2015... Taani intelligendid, higised soomlased ja vaibuv võlu
07.juuli 2015 00:10
Schilling on kujunenud indie -festivalide etaloniks, kuid üheksandat aastat korraldatud minifestival hakkab maha käima.
FOTOD: Vaiko Eplik, Siinai ja Rangeklods hullutasid Schilling 2015 publikut  (4)
05.juuli 2015 15:46
Sel laupäeval, 4. juunil, toimus Kilingi-Nõmme Suveaias üheksas alternatiivmuusika festival Schilling .
LP Päevik: kultuur  (2)
04.juuli 2015 01:00
„Hamlet” ja Sergo Vares – Uudis sellest, et oktoobris mängib NO teatri näitleja Sergo Vares Londonis „Hamleti” etenduses Fortinbrasi rolli, ja temaga koos on laval ka Benedict Cumberbatch, vallandas Forum Cinema piletimüügis tõelise ostubuumi. Otseülekande piletid osteti mõne minutiga. Kihvt, et Hamlet (khm) ka tänapäeval suurte rokikontsertidega rinda pistab. Kiitus ja kummardus Sergo Varesele, kes Londonis rolli sai. Way to go!
“Dub äigab jalgevahesse”
02.juuli 2015 09:36
Siim Nestori telegramm-intervjuu festivali Schilling peaesineja Aaron Coyesiga meelelahutuskompaniist Peaking Lights.
Schilling. Pakkige piknikutekk ja sõitke psühhedeelikat kuulama  (2)
02.juuli 2015 00:10
Laupäeval vallutab Kilingi-Nõmme mõisapargi Eesti kõige peresõbralikum muusikafestival Schilling.
SUUR KALENDER: Suvi täies hoos, kuhu minna juulis ja augustis? Publik paneb kaardile kõik Eesti suveüritused  (28)
01.juuli 2015 16:00
Suvi on täies hoos, päike sirab, eestlase nahatoon omandab üha enam pagulasele omast värvitooni ja aeg on oma kodinad kokku pakkida ja mööda Eestit rändama minna — kontsertidele, festivalidele, suvelavastustele ja miks mitte, näiteks kasvõi metsa või kalale! Publik sulle päris õngeritva kätte ei anna, aga teeb vähemasti ürituste-otsuse tegemise tibake lihtsamaks, pannes ühte kohta kaardile kõik tähelepanuväärsemad kultuuri- ja meelelahutussündmused. Lubame, on kraami igale maitsele!
PUHKA PÄRNUMAAL: selle suve ürituste kava  (18)
28.juuni 2015 17:05
Reisijuht avaldab läbi suve Eestis toimuvate ürituste kavasid, tutvustab kodumaiseid atraktsioone ja kohti, kuhu võiks suve saabudes minna. Ürituste kava on pärit EPL-i erilehest Suvitaja.
FESTIVALIDE HOOAEG ALAKU! Trendikad esemed, mida suvistel festivalidel kanda
27.juuni 2015 14:15
Suure suve keskmes toimuvad ikka ja alati toredad festivalid, mis nii Eestis kui ka selle lähiümbruses muusikasõpru lõbustavad. Olgu sinu valikuks Positivus, Flow, Schilling või mõni muu, mõned kohustuslikud esemed tuleb ikka kaasa haarata.
Muudatus Schillingu kavas: Peaking Lightsi asemel hoopis Peaking Lights Acid Test!
19.juuni 2015 15:00
Schillingul varem väljakuulutatud USA psühhedeelse elektroonilise popi duo Peaking Lights teatas sellel nädalal, et neist sõltumatute asjaolude tõttu on nad kahjuks sunnitud ära jätma kõik väljakuulutatud suvised Euroopa kontserdid.
Schillingu programm selge, esineb Rangleklods! Aga kes veel?
03.juuni 2015 13:01
Laupäeval, 4.juulil Kilingi-Nõmme Suveaias üheksandat korda toimuv alternatiivmuusika festival Schilling kuulutab välja neli viimast esinejat. Need on Taani üks viimaste aastate paremaid tumedapoolseid elektroonilisi pop-bände Rangleklods, suurepärase live-bändina tuntud Peterburi elektroonilise muusika grupp D-Pulse, psühhedeelne Tallinna punk-bänd Chungin Han Minjujui & St Cheatersburg ning uhiuus Tartu dream-pop'i ansambel She Bit Her Lip.
Heaolu ja alternatiivmuusika festivali Schilling esinejate nimekiri täienes!
12.mai 2015 11:52
Laupäeval, 4. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv üheksas alternatiivmuusika festival Schilling kuulutab välja neli järgmist esinejat. Nendeks on nimekas Rootsi indie-pop grupp Simian Ghost, üks Eesti armastatumaid lauljaid ja laulukirjutajaid Vaiko Eplik oma ansambliga Eliit, meloodilist mürapoppi mängiv Mumrunner Soomest ja debüütalbumit tutvustav elektrooniline Tallinna popbänd Würffel .
Chillimisparadiis avab oma väravad taas: Schilling kuulutas välja esimesed esinejad!
21.aprill 2015 10:45
Kilingi-Nõmme Suveaias tõmmatakse laupäeval 4. juulil juba üheksandat korda vutlarid suurtelt kõlaritornidelt, kitarridelt ja süntesaatoritelt, keritakse lahti mitu kilomeetrit kaablit, saetakse, kopsitakse ja pintseldatakse mandalana kokku kaunist butafooriat. Kõike selleks, et saaks toimuda üks vabariigi armastatumaid ühepäevafestivale – Schilling 2015.
FOTOD: 10 soengut, mis näevad kõige ägedamad välja just pesemata juustega  (2)
16.jaanuar 2015 17:10
Mõnikord ei ole aega ega viitsimist enne väljaminekut juukseid korralikult puhtaks pesta. Aga ära muretse, sa ei pea end räpakollina tundma, sest me näitame sulle soenguid, mis sobivad kõige paremini just päev-paar pesemata juustele!
"Mandariinid" jäid kahjuks Kuldgloobuseta: vaata, kes on teiste kategooriate võitjad!  (78)
12.jaanuar 2015 04:55
Pühapäeva ööl vastu esmaspäeva toimus filmiaasta esimene tähtsündmus ning Los Angelese Beverly Hilton hotellis jagati kätte 2015. aasta Kuldgloobused . Esmakordselt Eesti filmiajaloos oli põhjust ka meil pöidlad pihku sel ööl võtta, sest Eesti-Gruusia koostöös valminud "Mandariinid" kandideeris parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele, ent filmil tuli alla vanduda Venemaa toodangule - võõrkeelse filmi Kuldgloobuse sai "Leviaatan"!