Schilling

Guud ja bääd & Nädala sõna: Isejuhtivad bussid Tallinna tänavatale  (1)
30.november 2016 00:30
Isejuhtivad bussid - Tuhk on in -No Schilling 2017 - ETV ei näita olümpiamänge - Nädala sõna: Konju
Tähelepanek: Schilling jääb järgmisel aastal ära  (6)
29.november 2016 00:30
Väike, kuid palavalt armastatud Edela-Eesti indie festival Schilling tähistas möödunud suvel 10 aasta juubelit, ent oma 11. sünnipäevaks kodumaiste melomaanide lemmik ei naase.
Festivalisuvi ilma ilusa muusikata: Melomaanide poolt palavalt armastatud Schilling jääb järgmisel aastal toimumata
28.november 2016 12:03
Väike, kuid palavalt armastatud Edela-Eesti indiefestival Schilling tähistas möödunud suvel 10. juubelit, ent oma 11. sünnipäevaks kodumaiste melomaanide lemmik ei naase.
Eesti muusikute tänukiri rock’n’roll' i president Toomas Hendrik Ilvesele: suur õnn, et meil on olnud tark president, aitäh selle julguse eest  (139)
12.oktoober 2016 10:07
Eesti muusikud tänavad äsja ametist lahkunud presidenti Toomas Hendrik Ilvest kohaliku muusikaelu ning vaba eneseväljenduse edendamise eest. Oma tänud ja parimad soovid edastavad Henry Kõrvits , Vaiko Eplik , Kene Vernik , Lenna Kuurmaa , Kerli Kõiv , Ruslan Trochynskyi , Kadri Voorand , Maria Faust , Misha Panfilov, Raul Saaremets , Tommy Cash , Ain Agan, Silver Sepp , kirjanik ja laulusõnade autor Kristiina Ehin ning presidendi noorpõlve lemmiklugude kogumikplaadi "Teenage Wasteland" väljaandja, Universal Music Baltic esindaja Leen Kadakas .
FESTIVALIPRESIDENT: Õhukitarr, kallima keerutamine ja popid peod! Meenuta parimaid hetki melomaanist president Ilvese muusikaretkedelt  (20)
10.oktoober 2016 11:00
Täna ametist lahkuv president Toomas Hendrik Ilves läheb ajalukku kui moodne melomaanist riigipea, kelle oskus muusikat nautida ja hinnata tõid teda Eesti nooremale ja kultuursemale rahvale aastate jooksul nii mõtteliselt kui ka füüsiliselt lähemale. Publik tegi ülevaate president Ilvese festivali- ja kontserdikäikudest läbi viimaste aastate, mil noore hingega riigipea kippus üpris sageli rahvaga koos muusikat nautima. Ühtlasi mahtusid mõnede kultuursemate hetkede sekka ka sümboolseid momente ka riigipea eraelus.
KAALUIIVE: Nakkavad beebikilod või rammusam rahvusköök? President on uue naise kõrval tublisti kaalu kogunud  (64)
21.juuli 2016 12:47
Millised on Toomas Hendrik Ilvese naise eluviisid, sellised on ka presidendile ette antud road — seda on täheldanud Delfi terav kaamerasilm aastate vältel, jälgides elevuse ja kaasaelamisega tema ponnistusi tervislikuma eluviisi suunas. Paraku ei saa mööda vaadata asjaolust, et ühes Evelin Ilvesega on lahkunud ka presidendi sale välimus ning asendunud üha paisuva kõhukese ja lõualotiga, millest Ilvesel suure töö ja vaevaga juba peaaegu lahti õnnestus saada.
Eesti festivalisuve vestmik  (1)
04.juuli 2016 00:10
Inimeste muusikaeelistused võivad aastast aastasse küll muutuda, ent festivalijutud jäävad.
2 PÄEVA, 3 GALERIID: Veidi teine asi kui Schilling! Eesti kõige hevim festar tõi kokku kõik hirmsad karvased ja sulelised  (3)
03.juuli 2016 20:30
1. ja 2.juulil toimus Vana-Vigalas legendaarne Hard Rock Laager, mida peetakse ühtlasi ka Eesti kõige sõbralikumaks festivaliks, kus keegi kunagi ei kakle ega vaidle, vaid kuulakse rahuliku meelega agressiivset muusikat. Esimesel päeval astusid lavale Abandoned Elysium, Cookies, Taak, Nihilistikrypt, Horricane, Goresoerd ning kolm välisartisti Blaze Bayley Inglismaalt, Cruachan Iirimaalt ja Borknagar Norrast.
FOTOD: Musanauding, autogrammid ja oma naisega õrnutsemine! President Ilvese tegemised oli Schillingu festivalil tõeliseks rahvamagnetiks  (129)
03.juuli 2016 17:30
Laupäeval, 2.juulil, toimus Kilingi-Nõmme suveaias imeline festival Schilling , kus lisaks kodumaistele artistidele esinesid äärmiselt põnevad ansamblid Inglismaalt, Venemaalt, Rootsist, Soomest ja koguni Iisraelist. See meelitaski kohale meie melomaanist presidendi, kes oma kauni lapseootel kaasaga elas festivalimelusse nii sisse, et Publiku terav kaamerasilm teda suisa mitmes tegevuses multitaskimas jäädvustada sai — küll kaisutas Ilves oma naist, küll näppis telefoni, jagas autogramme, tegi rahvaga pilte ja tervitas festivalikülalisi.
VIDEO ja FOTOD: Kuum päev täis mahedat mussi, käsitööõlut ja trendikaid inimesi! Schilling tuli ja läks kui mahe suvebriis
03.juuli 2016 17:00
Väikese, kuid palavalt armastatud Edela-Eesti indie-festivali Schilling jaoks oli tänavune aasta eriline, kuna kätte jõudis juubelihõnguline 10. toimumiskord! Sel puhul rõõmustas muusikasõpru eriti pikk menüü erinevale maitsele muusikat ning ka ilmaga vedas tohutult — kohati kerkisid temperatuuripügalad kõvasti üle 30 soojakraadi! Kohal oli palju moe- ja trenditeadlikke noori, nende hulgas ka armunud presidendipaar, kes teineteiselt käest kinni hoides heldinult mööda festivaliplatsi jalutas.
NÄDALA INSTAGRAM: Megastiilne tänavtoitumine, koerad, kanad ja kohalikud festarid — kuidas veetsid kuuma suvenädala Eesti staarid?
03.juuli 2016 11:30
Peatselt lõppev nädal läheb ajalukku troopiliste soojakraadide, kõmiseva kõue, värskendavate vihmasahmakate ja äärmiselt kireva muusikalise programmiga — toimus suisa nii palju, et staare jagus igale poole ning mõni leidis aega ka kodus olla. Vaata, millega tegelesid meie tuntud tegelased viimase 7 päeva jooksul!
Nädalavahetuse muusikafestivalide ankeet
30.juuni 2016 00:11
Suvine muusikafestivalide kõrghooaeg on päral. Eesti Päevalehe kultuuri- toimetus uuris, millistele muusikapidudele sel nädalavahetusel minna?
Nädalavahetuse muusikafestivalide ankeet
30.juuni 2016 00:11
Suvine muusikafestivalide kõrghooaeg on päral. Eesti Päevalehe kultuuri- toimetus uuris, millistele muusikapidudele sel nädalavahetusel minna?
EKA suvekohvik, pisitalgud ja imekaunid helid: Schilling tähistab sel nädalavahetusel oma 10. juubelit!
28.juuni 2016 20:15
Sellel laupäeval, 2. juulil toimub Kilingi-Nõmme Suveaias järjekorras kümnes festival Schilling. Tavakohaselt pakutakse festivali külalistele lisaks rikkalikule muusikaprogrammile huvitavaid kõrvaltegevusi ning mitmekesist söögi- ja joogivalikut nii tuntud restoranidelt kui kohalikelt kodukokkadelt.
Schillingu tänavune ajakava selge: Suvises chillimisparadiisis teevad otsa lahti SU—MU, Mick Pedaja ja Levski!
25.juuni 2016 14:24
Järgmisel laupäeval Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv järjekorras kümnes alternatiivmuusika-festival Schilling on paika pannud oma tänavuse ajakava.
SUUR KALENDER: Publik paneb kaardile selle suve kõige vingemad sündmused  (3)
01.juuni 2016 14:42
Suvi on haaranud eestlased oma sooja embusesse ning melomaanid ja kultuurihuvilised kuulevad oma loomuliku keskkonna kutset. Et suvises melus oleks parem orienteeruda, kogus Publik kokku alanud festivalihooaja parimad palad, kust leiab üritusi igale maitsele.
Palju rõõmu melomaanidele: Tänavusel Schillingul esinevad Jaakko Eino Kalevi, Mick Pedaja, Öökülm ja Black Lizard
25.mai 2016 11:38
Laupäeval, 2. juulil Kilingi-Nõmme Suveaias toimuv järjekorras kümnes alternatiivmuusika-festival Schilling kuulutab välja kaheksa järgmist esinejat ja sellega kogu tänavuse eeskava.
Kauaoodatud kaunike: Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa juhitud Levski avaldas debüütsingli "Pehme Huul"
12.mai 2016 10:12
Bändi esimene singel "Pehme Huul" on helge ja loeb avatuks kevad-suvise festivaliootuse hooaja. Pala saadab Kalle Veesaare ja Kati Treimanniga koostöös valminud, temaatiline ja teel olemist sümboliseeriv visuaal. Looga kaasas käib ka graafika ning kujundus jääb kandma läbivat joont bändi loomingu juures, moodustades Levski muusika toeks visuaalse kollektsiooni.
Muusikamaraton alaku! Tänavuse festivalisuve magusamad palad  (1)
29.aprill 2016 00:10
Suve sooja puudutust on juba tunda ja melomaanid kuulevad oma loomuliku keskkonna kutset. Valisime välja tänavuse festivalisuve parimad palad.
Juubelihõnguline 10. aasta: Loe, millised artistid esinevad tänavusel Schillingul!
27.aprill 2016 10:27
Laupäeval, 2. juulil kl 15 toimub Kilingi-Nõmme Suveaias järjekorras kümnes alternatiivmuusikafestival Schilling. 2006. aastal intiimse indie-simmanina alguse saanud festival pingutab juubelihõngulise tähtpäeva puhul veelgi enam, et olla jätkuvalt seest suurem kui väljast. Ühte päeva ja väikesele festivalialale mahutatakse kirev kaleidoskoop esinejaid, suurepärane õhkkond ja kauaks meeldejäävad elamused kogu perele.
Klaasveranda, nii kaunis ja kasutu
09.märts 2016 00:30
Tõnu Õnnepalu esitab „Klaasverandas“ inimeseks olemise kohta nii sügavaid küsimusi, mida enam ei mäleta Eesti kirjandusest ei tea kui kaua aega.
EDETABEL: Publik hindab ja kommenteerib Eesti Laulu poolfinaliste: Loe, kes osutusid lemmikuteks, kes mitte!  (20)
15.detsember 2015 16:25
Publiku toimetajad Jaane Tomps, Anne Soosalu, Maili Kangur ja Liina Ristoja kuulasid üle kõik Eesti Laulu 20 poolfinalistid ja avaldasid kuuldu kohta otse ja varjamatult oma ausat arvamust. Kõik lood said nelja edetabeli põhjal seatud ka ühtsesse pingeritta, mille jagasime kahte lehte: palad on esitatud poolfinaalide kaupa ja pingereas, vastavalt saadud punktidele. Kes sai kõige rohkem ja kõige vähem, jätame seega veidi õhku rippuma, sest valik sai mitmekesine, midagi igale maitsele.
Neli päeva EM-ini: kontrollmängude kaleidoskoop  (3)
01.september 2015 07:13
Kui jätta kõrvale Horvaatia, Kreeka ja Serbia, on ülejäänud EM-finaalturniiri korvpallimeeskonnad teinud EMi eel ebaühtlaseid, hüppelisi etteasteid - omade tõusude-mõõnadega. Tõsi, eks on Prantsusmaa on läinud üha paremasse vormi nagu ka Balkani blokk.
Äiade päeva TOP5: Need on tuntud Eesti mehed, keda iga naine äiaks ihkab!  (47)
30.juuli 2015 13:55
Täna, 30. juulil tähistakse äiade päeva ning Publik otsustas sel puhul vaadata tuntud meeste poole: kellel on abieluealisi poegasid, kellega iga naine paari heita tahaks, boonuseks äi, kes ühel või teisel põhjusel lausa kulda väärt võiks olla.
Idanaabri taktika stalinismiajal: nii hea on valetada meretagusele külalisele  (13)
28.juuli 2015 17:20
Maailma esimene aurumasin, allvee- ja mootorlaev, päikesekell ja kompass, teleskoop ja raudlukk – kõik see on vene leiutajate saavutus, veenab stalinismiaja lõpus ilmunud raamat “Vene tehnika”.
Disainivaade kirevale festivalisuvele
08.juuli 2015 12:35
Disainiblogi heitis pilgu Eesti suves toimuvate festivalide välisele küljele. Tõotab tulla hea suvi.
Mitte ainult suures linnas pole pidu! Millised festivalid on pannud kolkakohad kodumaisele kaardile?  (5)
07.juuli 2015 12:27
Eestimaa on suur ja lai, ent ometi kipume me ikka vana head Tallinn-Pärnu-Tartu-Haapsalu-Kuressaare-Narva liini jälgima, kui sõiduks läheb või tegevust otsida. Õnneks on Eesti aga ka muusikamaa, kus tänuväärsed inimesed armastavad korralda helilisi sündmusi, mis meelitavad erinevate žanritega muusikalembesed kodumaad avastama. Kui poleks olnud Rabarocki, ei teaks noorem põlvkond ilmselt senimaani miskit Järvakandist ning ilma Schillingu eksistensita ei satuks indie-fännid kuidagi igasuviselt Kilingi-Nõmmele schillima. Heidame pilgu kümnele kodumaisele festivalile, mis on väikelinnad kaardi peal nähtavaks teinud.