pühad

Fotod ja videod: maailma kõige raskem ja ohtlikum matkarada teemaja juurde
25.september 2016 08:18
Hiinas leidub erilisi reisisihtkohti. Üks neist on matkarada Hua Shanil - mägitee, mille läbimine pole kaljuronimine, kuid paneb tavaturisti närvid tõsiselt proovile.
Avasta Eestimaad ja osale hiite fotovõistlusel!  (5)
10.september 2016 10:15
Kuni oktoobri lõpuni toimuvale hiite fotovõistlusele oodatakse pilte põlistest väepaikadest.
Leigeri Türgist koduteele asumine võib pühade tõttu veelgi venida  (30)
05.september 2016 14:17
Selle nädala esimene pool oli tagumine aeg uuele parvlaevale Türgi tehasest startimiseks, et see õigeaegselt liinile jõuaks.
Sügiskuu pühad ja ajad: vanarahva tarkused ja traditsioonid septembrikuus
02.september 2016 09:36
Kätte on jõudnud aastaringi üheksas kuu, mil sügis on ulatanud suvele käe. Lehed on juba kolletumas, ilmad jahedamad ning metsas on valminud pohlad. Loe, millised kombed ja uskumused olid meie esiisadel sügiskuu kohta.
Mida ei tohiks kindlasti pärast lahkuminekut teha — lahutatud vanemate ja nende laste soovitused
30.august 2016 10:50
Kui endistel abikaasadel on lapsed, jäävad nad läbi laste ka kogu eluks seotuks. Päris karm, kui lahutuse eesmärgiks on oma kaasat enam mitte kunagi näha, või kuidas? Laste pärast pole vaja vägisi koos elada, kuid vähemalt laste pärast on vaja ka pärast lahutust inimesteks jääda. Lugege siit, milliseid lahutusjärgseid suhtlemisvigu peaks oma lapse huvides vältima.
Hiite fotovõistlus kutsub pühapaiku jäädvustama
23.august 2016 09:12
Käimas on Hiite kuvavõistlus 2016, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võistluse eesmärk on väärtustada põliste pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma.
Bulgaarias ilmus maapõuest vanim teadaolev inimese valmistatud kuldese
14.august 2016 11:48
Tegemist on tillukese, vähem kui poolesentimeetrise läbimõõduga rõngaga, ent selle tähtsus on Bulgaaria arheoloogide jaoks suur - nad väidavad, et tegu on kindlasti Euroopa ja ehk isegi maailma vanima kuldesemega, mis seni avastatud.
Bulgaarias ilmus maapõuest vanim teadaolev inimese valmistatud kuldese  (19)
14.august 2016 10:58
Tegemist on tillukese, vähem kui poolesentimeetrise läbimõõduga rõngaga, ent selle tähtsus on Bulgaaria arheoloogide jaoks suur - nad väidavad, et tegu on kindlasti Euroopa ja ehk isegi maailma vanima kuldesemega, mis seni avastatud.
LOE KATKENDIT noorteraamatust "Mina olin siin": pean kahetsusega teatama, et olin sunnitud endalt elu võtma
11.august 2016 16:46
….See otsus on küpsenud mu peas juba tükk aega ja on algusest lõpuni minu enda tehtud. Ma tean, et see põhjustab teile piinu, ja mul on sellepärast väga kahju, kuid palun võtke teadmiseks, et mul oli vaja oma piinad lõpetada. Sellel pole midagi pistmist teiega, vaid ainuüksi minuga. See ei ole teie süü. Meg. Cody ja Meg olid lahutamatud — parimad sõbrad kogu eluks. Nad teadsid teineteisest kõike. Vähemalt Cody arvas nii. Kui hästi on aga üldse võimalik oma parimat sõpra tunda? Ja mida teha siis, kui tema otsustab sind maha jätta? Gayle Formani „Mina olin siin“ näitab meile, kui suurt vaprust nõuab meilt see, kui peame pärast parima sõbra surma oma eluga edasi minema. GAYLE FORMAN on paljude auhindadega tunnustatud kirjanik. Tema romaan “Kui ma jään” võitis kiiresti lugejate südamed ja vallutas edetabelite tipud. Tänu tema järgmistele romaanidele „Kuhu ta läks“ ja „Mina olin siin“ on Gayle üks maailma populaarsemaid noorteraamatute autoreid.
Raimonds Pauls: Räägitakse, et Eestis on kõik parem kui Lätis  (8)
11.august 2016 00:00
Tänavu 80. sünnipäeva tähistanud Läti kuulsaim helilooja Raimonds Pauls loob endiselt uusi hitte. Värskeim laul kõlab sügisel legendaarsel festivalil Novaja Volna. Jurmala asemel küll paraku Sotšis .
Tõdva hiiepaik jääb parklale jalgu  (12)
04.august 2016 00:00
Kohalik rahvas on mures, et jäävad ilma Saku vallas Tõdval asuvast Animäe arvatavast hiiepaigast, sest hiljuti maatüki omandanud ettevõtja tahab sinna rasketehnika hoiuplatsi rajada.
Pühamast pühamat Ervin Õunapuud kannab maailmavalu
28.juuli 2016 00:00
Prosaist, stsenarist ja režissöör, näite­kirjanik ja kunstnik, ütleb 30. juulil 60aastaseks saava Ervin Õunapuu kohta Vikipeedia. Netiotsinguist ilmub veel sõnapaar “võitlev ateist”. Nagu ka meenutus, et peapiiskop soovis tema vastu kord kriminaalmenetluse algatamist.
Konservatiivid ja preservatiivid  (154)
22.juuli 2016 17:46
Maari Põim kirjutab, kuidas konservatiivid sooneutraalsuse kaaperdasid, samuti TAI kondoomikampaaniast ja populismist.
Ameerika läbi eestlase pilgu: erinevalt Eestist töötab seal firmajuht täpselt samuti nagu töölised  (55)
14.juuli 2016 15:47
Ühendriikide keskkooli majandusaluste eksami sissejuhatuses seisab: Ameerika Ühendriigid ehitasid üles eduka ja silmapaistva majanduse tänu kodanike püüdlikule ja efektiivsele tööle. Kas ikka on nii, küsib turistina Ameerikat avastamas käinud Rehepapp.
Reisimiseks kõige soodsamad ja paremad kohad igaks kuuks aastas
14.juuli 2016 00:00
Kus on odav augustis, mille külastamiseks on oktoober parim aeg ja millistes maailma riikides käia talvekuudel päikese käes puhkamas eelarvet lõhki ajamata? Millal käia New Yorgis , millal aga hoopis Hiina müüri vaatama sõita?
Rege rauta ja vankrit paranda suvel  (10)
02.juuli 2016 00:10
Suvel on tore tööl käia. Palgatööl.
Pangad: Eesti ettevõtjad Brexiti riskide maandamisele ei mõtle  (4)
27.juuni 2016 16:25
Nii SEB , Swedbank kui ka Danske Bank tõdesid, et ettevõtjate huvi Brexitiga kaasnevate võimalike muutuste ning riskide maandamise võimaluste vastu on olnud väike.
NÄDALA INSTAGRAM: Millise staari jaanipäev möödus eriti romantiliselt ning kes jättis pühad sootuks tähistamata?  (33)
25.juuni 2016 17:00
Jaanipäev on taaskord läbi, kuid enne peatüki sulgemist heidame kiire pilgu meie staaride jaanitegemistele. Teatavasti peab suur hulk muusikuid veetma pühad tööd rügades, kuid kellel õnnestus sel aastal ka oma jalg lõkke äärde tõsta ning kes jättis pühad sootuks tähistamata? Vaatame koos üle!
LOE, mitu tonni liha ostavad eestlased enne jaaniõhtut kokku!  (2)
23.juuni 2016 09:41
Jaanideks prognoositud soe ilm ja pikemad pühad soosivad tänavusi jaanioste. Inimeste tavapärasest suurem ostuhuvi algas juba teisipäeval ja kestab eeldatavasti kuni laupäevani välja.
Jaaniaeg ennustab ilma ja inimsaatusi
23.juuni 2016 09:30
Jaanipäev on iidne suve­püha, aasta tähtsaim püha. Jaanilaupäeval oli maal ja ka linnas veel hiljuti tavaks käia saunas ning tingimata külastada surnuaial omaste haudasid.
Veel jõuad: kata kodune jaanilaud erinevate grillroogadega
23.juuni 2016 09:00
Jaaniaeg on käes ning tänavu algavad pühad juba nädala keskelt, seega põhjust ja võimalusi pidulikum laud katta on rohkem kui küll.
Oudekki Loone ja Jüri Ratas Ekspressi artikliga ei nõustu: mitte keegi pole nii rumal, et püüda erakonna esimehe kohta osta  (29)
21.juuni 2016 14:13
Täna ilmus Eesti Ekspressis artikkel, milles kirjeldatakse Simsoni leeri plaani Edgar Savisaar erakonna liidrirollist tõugata. Jüri Ratas lükkab aga Ekspressi väited ümber ning Keskerakonna peasekretär Oudekki Loone peab artiklit ilukirjanduseks.
Kuidas kaunistada aed jaanilaupäevaks
19.juuni 2016 08:00
Suurem osa meist istub jaanilaupäeval õues, olgu ilm mis tahes. Kui just päris laussadu ei tule, siis võiks mõelda sellele, kuidas oma sõpradega kaunis miljöös jaani tähistada. Üllata oma sõpru või kaunistage peokoht üheskoos, olgu selleks aed , terrass, rõdu, telkimiskoht või hoopis rannaliiv. Kui pühad, siis ikka pidulikult!
Kuidas juurutada endas küpse mehelikkuse arhetüüpseid jõude?
19.juuni 2016 07:59
Kuningas, Sõjamees, Maag ja Armastaja on need neli arhetüüpi, mis moodustavad kokku küpse mehe hingeelu põhistruktuuri. Pahatihti pole tänapäeva ühiskonnas need arhetüübid aga erinevatel põhjustel välja arendatud.
Inglid aitavad sul mõista ja lahti seletada oma unenäosõnumeid
18.juuni 2016 08:18
Doreen Virtue ja Melissa Virtue räägivad, kust unenäod tulevad, kuidas neid tõlgendada, millist rolli mängivad inglid ja kelle poole pöörduda juhatuse saamiseks. Sulle antakse vahendid, millega rännata unenägudes, kaasa arvatud need, mille abil saad ise unenägusid luua ja neid ärkvel olles paremini mäletada.
Lätimaal saab jälle nalja!  (20)
18.mai 2016 21:29
Mingil põhjusel esitab ETV+ Kremli narratiivi.
1934. aasta murdvargus juudi kirikus ja pühade asjade asine maailm  (3)
16.mai 2016 14:01
1934. aasta 16. novembril ilmunud Postimehest võib lugeda: „Tartu juudi kiriku rüüstaja tabati. Warastatud kraami warjajaks Tartu kellasepp. Reedel wõeti Tartus wahi alla August Allas, kes kindla elukohata, elas wiimasel ajal Tartus, Raekoja t. 75. Temale pannakse süüks sissetungimine Tartu juudi koguduse kirikusse, mis aset leidis 19. oktoobril ja kust ära wiidi mitmesuguseid kirikunõusid kogusummas 770 kr. wäärtuses. Wahialla wõetu eitab murdwargust juudi kirikusse, kuid kriminaalpolitseil on kindlaid andmeid, et kuritegu on tema poolt korda saadetud. […] Peale murdwargust ulatusid politseile kuuldused, et keegi isik müütab Tartus hõbenõusid, milledele ei ole aga leitud ostjaid. Hiljem tehti kindlaks, et hõbepeekreid on käinud pakkumas Tartu kellasepp R. Ottasson. Wiimane eitas esialgsel ülekuulamisel seda asjaolu, hiljem muutis oma seletust ning lõpuks tunnistas üles, et ta saanud Aug. Allase käest mitmesuguseid hõbenõusid edasimüümiseks. Kui ta neile ostjaid pole leidnud, on ta asjad Atlasele tagasi annud. […] Warastatud asjad on seni kätte saamata. Peale ajaloolise wäärtusega esemete wiidi teatawasti sissetungimisel ära kiriku teenistuste hõbe riistad ja hõbe mälestustahwlid.“
Pagulaspoliitika ja võlasolidaarsus on Euroopa uus religioon  (20)
10.mai 2016 00:10
Otstarbekuse ja jätkusuutlikkuse küsimusi pagulaspoliitika ei salli – probleemide lahendamiseks piisab kõrgest moraalist.
Meigo Märk - 8050 kilomeetrit jalutades  (1)
03.mai 2016 14:21
Üks aasta seikluse 2015 kandidaate oli Meigo Märk , kelle „jalutuskäik“ ümber maakera sai alguse 2014. aasta mais ning lõppu veel ei paista.