pühad

Urmas Sutrop: Seismajäänud aeg 14:88 - millest räägivad natsismi krüptilised numbrid?  (46)
29.märts 2015 15:58
Paljudele meeldib müstika. See on ikka nii olnud põlvkonnast põlvkonda. Guido von Listi „Ruunide saladus“ (1906-1908) andis tõuke 20. sajandi okultismiks ja müstitsismiks. Saksa natsionaalsotsialistid võtsid oma müstilisteks sümboliks nii ruunimärgid kui ka svastika. Müstika elab edasi nii uuspaganluses kui ka äärmises parempoolsuses. Müstika armastab märke, märgid on aga asendajad, mis asendavad mingeid muid asju või nähtusi. Kui miskit on keelatud või lausa tabu, siis saabki neid väljendada ainult märkide kaudu. Kui on tegemist mingi liikumise, organisatsiooni või sektiga, siis on pühendunute jaoks tihti tegemist pühade märkidega.
Urmas Paet pöördus laevakaitsjate asjus taas Mogherini poole  (16)
29.märts 2015 13:33
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet pöördus taas ELi välisasjade kõrge esindaja Mogherini poole Indias viibivate Eesti laevakaitsjate küsimuses.
Tallinn Music Weeki konverents on avatud, jätkub festivali põhiprogramm ja alamfestivalid üle linna
27.märts 2015 15:31
Täna kell 10:00 algas Tallinn Music Weeki muusikatööstuse konverents Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese kõnega. Täies mahus jätkuvad kuni homseni nii konverentsiprogramm, festivali õhtused klubikontserdid, Linnalava programm, vestlussari „TMW jutud“ ja restoranifestival „TMW maitsed“.
Alkeemia lemmikud Tallinn Music Weekil: kodumaine lummus ja eksootiliseld maailmamuusika pärlid
26.märts 2015 11:41
Sel nädalavahetusel vallutab pealinna aasta olulisim muusikasündmus Tallinn Music Week , mis pakub erilisi elamusi väga laiast muusikalisest spektrist. Alkeemia.ee toimetus valis välja mõned oma lemmikud, mida kindlasti nautida soovitame!
Pühade-toitudega sobib nii tume kui hele õlu  (1)
26.märts 2015 05:15
Lihavõtted on Eestis alati olnud tähtsad pühad, mis paljudele tähistavad talve lõppu. Mõistagi pruugiti piduroogade juurde heal meelel ka kesvamärjukest.
Tänasest ei või enam linnupetet võtmata majast väljuda  (1)
25.märts 2015 09:15
Marjapuna - ehk paastumaarjapäev on rahvakalendris üks tähtsamaid kevadtalviseid pühi,mis tähistab kevade algust. Siitpeale ei tohi ilma linnupetet võtmata enam hommikul õue minna.
Tänane paastumaarjapäev on põline naiste püha: 10 nippi kuidas luua kevadeks ja suveks head tervist ja õnne
25.märts 2015 06:00
Täna, 25.03 on põline naistepäev – marjapunapäev (paastumaarjapäev). Kevade alguse, naiseliku loova väe tärkamise püha, mis on juba aastasadu olnud üks aasta tähtsaim naiste püha. Kuigi paljud selle päeva tavad on suunatud naistele, saavad selle päeva väest kasu ka kõik teised.
Tallinn Music Weeki festivalinädal avatakse täna keskpäeval Viru Keskuses
23.märts 2015 09:53
Põhja- ja Baltimaade suurim uue muusika ja linnakultuurifestival Tallinn Music Week toimub juba sel nädalal. Täna, esmaspäeval, 23. märtsil kell 12:00 toimub Viru Keskuses festivali infopunkti pidulik avamine, kus esineb Estonian Voices. Järge ootavad kunstiprogramm "TMW kunst", pop-up restorani avamine, restoranifestival “TMW maitsed”, vestlusringide sari “TMW jutud”, pärastlõunased linnalavad ja õhtused kontserdid üle linna.
Imelise köögiga India  (10)
14.märts 2015 03:30
Keskmises India toidus leidub umbkaudu seitse üksteist täiendavat maitset. Lääne köök jääb kaugele maha.
Mr Zara - miljardärist kiirmoetöösturi edulugu  (5)
07.märts 2015 10:55
Miljardäride imelised edulood on küll erinevad, aga ühes siiski sarnased. Rikkaks, eriti aga ülirikkaks saab (ja jääb) vaid see, kes seda kõigest hingest ihaldab ning on selle nimel nõus kaua ja kõvasti tööd tegema, kirjutab LHV ajakiri Investeeri.
Turgudel on kevadine äratuskell löönud
02.märts 2015 10:46
Kui jõulukuu ja pühad läbi, jõuab turgudele unine aeg. Seekord on väheke teisiti. Valimised ju tulekul ning turg on üpris soe koht, kus potentsiaalseid hääleandjaid leida.
Avastus: Charlie Hebdo mõrvareid seob teiste maniakkidega kirg lapsporno vastu  (43)
22.veebruar 2015 07:30
"Pariisi terroristide Coulibaly ja Kouachi läptopid sisaldasid haiglasi pilte noortest poistest ja plikadest, keda sugutasid täiskasvanud tüübid," kirjutab NY City University psühholoog Phyllis Chesler.
FOTOD: Naudi valentinipäeva kaunis miljöös — vaata ideid!
13.veebruar 2015 14:33
Pühad ja tähtpäevad annavad meile hea võimaluse argipäevast välja minna ja luua oma koju vastav meeleolu. Ukse ees on valentinipäev - kaunista oma kodu ja üllata sellega kallimat või peret! Toome teieni mõned lihtsad ideed, kuidas võiks sõbrapäeval kodu ehtida.
Tänane küünlapäev on naiste püha - tööd ei tehta, käiakse kõrtsis ja juuakse naistepuna
02.veebruar 2015 14:42
Küünlapäev ehk pudrupäev on esimine suurem naiste püha. Sel ajal oli oluline kõrtsis käia ning ilmtingimata ka küünlapuna ehk naistepuna juua, mis tagas kena punapõskse väljanägemise terveks aastaks.
Maagiline küünlapäev
02.veebruar 2015 09:01
Küünlapäev, 2. veebruar, oli vanarahval üks tuntumatest talvepoolituspühadest, tema olulisusele saartel, Läänemaal ja mujal osutab nn järelpäevade arvukus – siis liikusid mehed õlut või muud pühade lõpetust norides ringi.
Naeris: Kui kõik puhuvad, on tegemist valimiskampaaniaga!
22.jaanuar 2015 05:00
Euroopa võiks Venemaalt matti võtta!
Henn Põlluaas: haridusminister surus koolidele peale vene pühad  (33)
16.jaanuar 2015 19:26
Viimasel ajal on piike ristatud riiklike pühade üle. Seda nii riigi, kui argitasandil. Keskerakonna eestvedamisel püütakse meie kalendrisse viia sisse vene pühasid.
Fotovõistluse "Pühad minu kodus" võitja Tiina: Heategevuseks meisterdatud õnneloosipallid sobisid ka kodu kaunistama
13.jaanuar 2015 12:00
Igal aastal on kooliõpetaja Tiina Karu kodu erinev, kaunistused täienevad aasta-aastalt, ideid tuleb leida ja salvestada. Ühel aastal olid toas kaunistatult kõrged raagus põõsa oksad. Selleaastased suured valged pallid männiokstel said alguse eelmisel aastal, kui koos lastega iirisest ja PVA liimist heategevuseks õnneloosipalle meisterdasid.
FOTOD: Kuidas oma kodu pimedal ajal hubasemaks muuta
10.jaanuar 2015 12:40
Meie talved on heitliku meele ja ilmega ning kõige soojem, mõnusam ja turvalisem on oma kodus. Et aga koduski oleks pimedal ajal hubasem ja helgem, siis kujunda endale talveks mõnus pesa. Pehmed padjad, kootud tekid ja pleedid, praksuv tuli kaminas või küünlavalgus... tassike sooja teed või kakaod... Toome näiteks mõned ideed!
Andrus Kivirähk: mineviku varjud  (110)
10.jaanuar 2015 03:30
Mark Twaini raamatus „Jänki kuningas Arthuri õukonnas” satub 19. sajandi ameeriklane muistsele Inglismaale ja lööb seal tänu oma moodsatele teadmistele ülivõimsalt läbi.
VIDEO: Eesti poisid, õlu ja strobokuusk! Vaata, kuidas saabusid jõulud Austraalias pärlipüügilaeval töötavale Lauri Pedajale
09.jaanuar 2015 07:56
Austraaliasse tööle põrutanud juuksur ja näitleja Lauri Pedaja on värvatud tööle pärlipüügilaevale, kus ta veetis ka möödunud jõulud. Igal hommikul kella neljast suures kambas tööd alustava Pedaja pühad saabusid "pisut teist värvi" jõulumehega, aborigeenide koobastes trallides ning Eesti poistega õlut juues. Jõulukuusk sai aga eriti strobo! Vaata videost Pedaja videopäeviku sissekannet.
Talvise koduaia võlud
07.jaanuar 2015 03:30
Klatšimoor: pangaarve on miinuses, magu streigib, raha on otsas, kõhul rullub pekk — kui lühike võib olla inimese mälu?!  (19)
06.jaanuar 2015 22:00
Olin aastavahetusel gripis ja veetsin aega blogides kolades. Paraku avanes seal sama üksluine pilt nagu telekas: kingihunnikud ja pühadetoidud. Vanasti oli kink privaatne asi, aga nüüd praalib igaüks blogis või Facebookis abikaasa ostetud parfüümi ja rinnahoidjaga. Toidupildid lookas laudadelt olid oma priiskavusega vastavuses pühade eel meedias levinud piltidega Tallinna poelettidest, kust oleks nagu sõda üle käinud. Tegelikult arvangi, et nii pika ilu peale peab tulema pill ning saabumas on uus majanduskriis või tõepoolest sõda.
Fotovõistlus "Pühad minu kodus" võitja on selgunud  (1)
06.jaanuar 2015 16:34
Pühad on läbi ja samuti meie fotovõistlus “Pühad minu kodus”. Aitäh kõigile, kes pilte saatsid - hääletusele läks 74 pilti. Kõige enam sai hääli Tiina pühadeaegne pilt — palju õnne! Auhinnaks on SONY fotokaamera Sony Centerilt.
Lugeja pühadest: kingitusi tehakse väikesele lapsele – vanainimene ostab ise, mida vaja!  (16)
05.jaanuar 2015 17:31
"Kõige suurem kink, mis tegin, oli auto. Mitte uus ja uhke vaid vastavalt eelarvele, aga mitte ka mingi lagunev ront. Saaja ise valis selle ja see oli oodatud ja vajalik kink," tutvustab lugeja äsja lõppenud pühade puhul tehtud kingitust.
Hirvo Surva: Vorsti-leiva kõrvale vajame ka vaimutoitu!  (4)
05.jaanuar 2015 12:24
Postimees valis tänavuseks aasta inimeseks 26. üldlaulupeo kunstilise juhi Hirvo Surva . maaleht avaldab sel puhul uuesti 2013. aasta suvel tehtud loo Hirvo Surva ja tema venna Aivariga.
Fotovõistlus “Pühad minu kodus”: Vali oma lemmik!
02.jaanuar 2015 16:00
Meie pühadeaegne fotovõistlus on läbi saamas. Aitäh kõigile, kes pilte saatsid. Nüüd jääb veel üle valida oma lemmik ja kes saab kõige rohkem hääli, see on ka auhinna võitja. Auhinnaks on SONY fotokaamera Sony Centerilt. Valik on üsna keerukas — teie ees on 74 finalisti, millest igaüks on omal moel eriline.
Fotovõistlus “Pühad minu kodus”: Pühad toas ja pühad õues
02.jaanuar 2015 12:32
Elle kodus möödusid pühad kaunis ja hubases õhkkonnas.
Fotovõistlus “Pühad minu kodus”: Jõulude ajal jagub valgust nii tuppa kui ka õue
02.jaanuar 2015 09:14
Jõulud ongi see, kui kõige kallimad on koos ümber ühise laua ja valgust jagub nii tuppa kui ka õue! Selline oli meie kodutalu nende lumiste pühade ajal! Hoidkem ja märgakem oma lähedasi!