palkmaja

Muinasjutuline palkmaja Saaremaal võlub moodsa ja värvika sisekujundusega
09.detsember 2016 07:32
Saaremaal Salme vallas asub üks isemoodi palkmaja , mis paistab teiste omasuguste seast silma lõbusate värviliste akendega. Maja projekteerinud arhitekti Leonhard Lapini sõnul oli idee vormida tavalisest palkmajast midagi uut ja kaasaegset, mis vastaks moodsa inimese vajadustele.
EESTI METSAKAJA 2016
08.detsember 2016 00:00
Metsaleht võtab kokku olulisemad sündmused metsa- ja keskkonnavaldkondades 2016. aastal.
Mikk Sarv: rääkigem üksteisega, kivide, puude ja päikesega
08.detsember 2016 00:00
Eesti maaelu väärtustaja ja pärimuskultuuri hoidja Mikk Sarv teab, et hingerahu andvat elutarkust tuleb ammutada kõigist võimalikest allikatest, alates kodutanuma veerel kasvava vana pärnaga ning lõpetades Kuuga.
Lisaks Ilvesele saadavad kinnisvaraga seotud mured ka Arnold Rüütlit  (16)
30.november 2016 00:30
 Arnold Rüütel ei taha enam Maarjamäele maja ehitada.  Miks kuuluvad presidendi kantseleile kaks laidu ja tükk poolsaart?  Avatud uste päev endises presidendi korteris.
Väikeelamu, mida saab "kolides" kaasa võtta  (10)
23.november 2016 08:14
Hispaania arhitektuuribüroo Ábaton on arendanud välja väikemajaseeria ÁPH80, mis sobib suurepäraselt elamiseks kahele inimesele. Maja on mugav paigast paika transportida ja seda saab püstitada pea kõikjale. Maja valmib kaheksa nädalaga ja krundil kokkupanekuks kulub üks päev.
Vene oligarh tahab osta Putinile suvila ehitanud Soome firmat  (24)
04.november 2016 13:20
Vene oligarhile Vladimir Jevtušenkole kuuluv investeerimisfirma Sistema tegi ülevõtupakkumise Helsingi börsil noteeritud palkmajaehitajale Honkarakenne. Honkarakenne on muu hulgas ehitanud Sotšisse palksuvila Venemaa presidendile Vladimir Putinile ning suvilad ka endisele Ukraina presidendile Viktor Janukovõtšile ja Kasahstani presidendile Nursultan Nazarbajevile .
FOTOD: Inspireerivad valged köögid — 16 ja rohkem ideed!
17.oktoober 2016 07:44
Kuna meil Põhjamaades sügistalvisel ajal päevavalgust napib, siis armastatakse kodu sisustamisel kasutada valget mööbli, eriti köögimööblit. Valge köögimööbel loob avarust ja valgust. Leiate artiklist mitmeid ideid, kuidas valget värvi köögis kasutada. Vaata lähemalt!
Jaanus ja Monika Nõgisto „ebaõiglaselt” saadud raha eest loodud kodu  (6)
15.oktoober 2016 00:05
Kui ühel hetkel kukub sulle sülle „ebaõiglane” rahasumma, siis tekib palju mõtteid, kuidas seda kasutada. Muusika- ja telemehe Jaanus Nõgisto peast käis läbi, et soetaks õige mõne edeva auto või teeks hoopis Hiiumaa kodus põhjalikuma remondi. Ootamatult saadud autoritasu kulus aga pärast abikaasa Monikaga arutamist kodu rajamiseks.
Valge väliköök tuulepealsel maal
29.september 2016 00:00
Taavi Roosalu ja Varje Sirgi otsustasid pere suvised toidutegemised kolida hoovile. Selleks ehitati oma Tuuleveski talu õuele väliköök, mille aknast näeb heinamaal jalutavaid lihaveiseid.
Detailideni täiustatud talukompleks reljeefsel maastikul  (1)
23.august 2016 07:30
Pealinnast vaid 30 kilomeetri kaugusel Anijas asub kaunis maakodukompleks, mis koosneb peamajast ja külalistemajast. Mõlemas hoones on väga hoolikalt läbi mõeldud nii üldpilt kui ka detailid. Talu asub kaunil, 2,5 hektari suurusel reljeefsel maastikul. Reljeef on langeva joonega, suurepärased vaated igasse suunda.
Eiki Nestor: saaks sellest võltsist ükskord lahti! Elan sama elu, mida inimesed mu ümber  (166)
06.august 2016 00:05
„Kui vaatad kandidaate, siis suuremat häda ei juhtuks presidendina kellegagi meist peale ühe,” sõnab presidendiks ihkav Eiki Nestor. Kõigil on oma plussid ja miinused.
TOP 5: Vaata juulikuu köitvamaid kinnisvaraobjekte
02.august 2016 10:41
Suvesoojus ja lokkav loodus panevad ilmselt rohkem unistama oma majast, aga ka sisustus- ja renoveerimisideede kogumine on endiselt populaarne. Millised kodud köitsid kinnisvaraportaali City24 .ee külastajaid kõige enam? Peamiselt kallima hinnaklassi eramud Harjumaal, kuid edetabelisse pääses ka üks armas suvila Võrumaal.
Marina Kaljurand: mu hinge ei ole varem nii palju haavatud kui viimase poole aasta jooksul  (332)
29.juuli 2016 23:56
Rahvaküsitlustes populaarseim presidendikandidaadi kandidaat Marina Kaljurand on võitlusvalmis ja kinnitab LP-le: tulgu mis tuleb, tema alla ei anna!
Lähis-Ida soolo
25.juuli 2016 11:47
Lähis-Ida on kontrastne maailmanurk. Ühes nurgas seisavad kõrbemiraažina maailma kõrgeimad pilvelõhkujad, teises elatakse aga Tartu - suurustes põgenikelaagrites telkides. Ferrari esindussalongist sõidetakse otse kaameliturule, staadionitäis rahvast tuleb kokku kuulama nii Robbie Williamsit kui mõnda imaami. Lähis-Idas on absoluutselt kõik võimalik.
Põder ja rebane haabjaga Soomaal
14.juuli 2016 00:00
Avatud talude päeval ootab külalisi ka Tori-Jõesuu siidri- ja veinitalu. Pererahvas lubab huvitavaid lugusid, jalutuskäiku istanduses ning siidri degusteerimist.
Vegankokk: Minu menüü on rikkalikum kui eales varem  (98)
14.juuli 2016 00:00
Täistaimetoit võib olla nii tervislik, eetiline kui ka kõhtutäitev, usub blogimaailmas ilma teinud kokk Sandra Vungi.
Vaata, millise kena suvekodu leiab endale Põlva-, Võru- ja Valgamaal
12.juuli 2016 09:52
Meie väike Eesti on alati meelitanud erilise ja mitmepalgelise loodusega — kaguosast leiab mõnusa kuppelmaastiku, kuhu paljud ka suvekodu rajavad. See on hea paik puhata ja linnast eemal olla. Leidsime City24.ee lehelt mõned kaunid suvekodud — kui sind köidab maaliline loodus ja kalarikkad järved, siis vaata lähemalt!
Võistlejad tegid palgitapi 30 minutiga
30.juuni 2016 00:00
Räpinas toimunud käsitöö- palkmaja ehitajate kutsevõistluse võitis kolmandat korda ülekaalukalt Veiko Palm, kokku osales 11 meistrit.
FOTOD: Vaata, millise kauni suvekodu saab osta Järva- ja Raplamaale
15.juuni 2016 08:58
Järva- ja Raplamaa on maakonnad, mis ei piirne ühestki küljest mere, järve või riigipiiriga. Need on kaks mandri keskel asuvat maakonda, kuid boonuseks on pealinna lähedus ja paljud just selle järgi suvekodu valivad. Vaatasime ringi City24.ee portaalis ja noppisime mõned toredad suvekodud. Vaata lähemalt!
Inspireerivad aiad, terrassid ja rõdud aastast 2015 — ideid suveks
11.juuni 2016 13:10
On just õige aeg teha plaane suveks. Näiteks kuidas kujundada oma suvekodu , aed , terrass või rõdu . Möödunud aastal toimus fotovõistlus "Minu kodu suvel" ja imelisi pilte saabus väga palju. Valisime välja 15, millest on hea ammutada inspiratsiooni eelolevaks suveks. Kujunda endale kaunis aed, rõdu, terrass või veranda.
SUUR FOTOGALERII: Kalamajast Setumaale kolinud pere ehitas oma kätega looduslähedase kodu  (10)
09.juuni 2016 18:00
Jaanus ja Pille Viese jätsid pealinna ning rajasid endale Sonne talukohta kodu, kus nautida elu võimalikult looduslähedases stiilis.
Vaata põnevaid suvekodusid Saare- ja Hiiumaal  (1)
08.juuni 2016 07:32
Kui hing ihkab maale, siis maakodu asukohaks võib olla ka mõni saar — neid meil jagub. Vaatasime ringi City24.ee lehel ja tegime ülevaate müügil olevatest suvekodudest Saare- ja Hiiumaal. Vaata, mida head leidsime!
Naine ehitab kodu — funkmaja asemel kerkis puitmaja  (1)
06.juuni 2016 07:57
Paar aastat tagasi sai julge ja ettevõtlik Heleri valmis oma kodu. Eriprojekti järgi valminud mõnusas puitmajas on ruumi parasjagu, eramu arhitektiks on Mikk Lintrop. Eesti Puitmajaliidu korraldatud Aasta tehasemaja 2016 valimisel oli see hästi läbi mõeldud kodu ka lugejate lemmiku TOPis. Uurisime Helerilt, kuidas selline pesa sündis.
FOTOD: Vaata, millise kauni suvila võib osta Läänemaale
02.juuni 2016 13:11
Suvi on puhkamise aeg ja eestlane eelistab ikka seda oma kohta, kuhu minna lõõgastuma üksi, pere või sõpradega. Vaatasime ringi City24.ee portaalis ja leidsime seitse põnevat pakkumist Läänemaale — luksuslikumad ja ruumikamad kompleksid, privaatsemad ja väiksemad suvekodud, aga ka ühe taastamist vajava vana veski Vormsi saarel.
FOTOD: Modernne palkmaja Läänemaal uhkeldab pikkade rõdude, linnuvaatlustorni ja tiigiga  (37)
02.juuni 2016 08:10
Noarootsi vallas asuva Kadaka talu pilgupüüdjaks on arhitekt Raul Vaiksoo projekteeritud palkmaja, mille ümber sama põnevad kõrvalehitised. Talu õuel lehvib peremärgiga lipp, kõikjal hakkavad silma lopsakad lillepuhmad
Masintoodetud palkmaja, käsitöö-palkmaja, moodulmaja või elementmaja?  (1)
27.mai 2016 10:55
Kui on plaanis ehitada puitmaja, siis just need on terminid, millega kohe alguses kokku puutud. Enne kui kopp saab maasse löödud, on kindlasti vaja teha eeltööd. Masintoodetud palkmaja , käsitöö-palkmaja, moodulmaja või elementmaja — mis need täpselt on ja kuidas teha otsus, milline maja lõpuks ehitada?
FOTOD: Eesti kauneimad maakodud võluvad maitsekuse ja nutikusega  (6)
27.mai 2016 08:05
Fotomeenutus parimatest parimaist ehk kõikide 2015. aasta kaunima maakodu konkursi kategooriate võitjatest.
Mäenõlvale ehitatud eramu Norras  (2)
26.mai 2016 07:30
Aasta tehasemaja 2016 konkursil oli meie lugejate lemmikute hulgas ka Norrasse ehitatud eramu. Kuna krunt asub mäenõlval, tekkis vajadus eri tasapindade järele. Majas on hästi ühendatud energiasäästlikkus, ruumikus ja praktilisus. EstNor OÜ tegevjuht Renee Mikomägi sõnul sündis maja kliendi ja arhitekt Mats Põllumaa (arhitektibüroo Kawand OÜ) koostöös.
Kaara talust põlvnevad andunud metsnikud
26.mai 2016 00:00
Maikuu kuuendal päeval tähistati kogu oma elu metsamajandusele pühendanud Heino Tedre kodukohas tema 90. sünniaastapäeva, peeti metsapäeva, istutati puid, pandi üles lindude pesakaste ja vahetati muljeid.